کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

در

قارچ مایتاکه ، ری شی یا قارچ رقصنده، قارچی درختی که اغلب در ژاپن مصرف می شود و به گفته ی دکتر نیکولاس پرینسون تحقیقات نشان داده است که

اضافه کردن مایتاکه به رژیم غذایی روزانه می تواند باعث لاغری و کاهش وزن کلی بدن شود. نه تنها به دلیل این که فیبر بالا و کالری کم دارد بلکه مایتاکه یا قارچ رقصنده همیشه به افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن کمک می کند.

قارچ مایتاکه ، ری شی یا قارچ رقصنده منبع بتاگلوکان است که دارای خاصیت کمک به:

- کنترل قند خون و میزان انسولین

- کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی و دیابت

- کاهش وزن و لاغری و کاهش چربی دور شکم.

به گفته ی دکتر پرینسون این قارچ را می توان سه روز یک بار به میزبان یک فنجان به عنوان میان وعده مصرف کرد.(سیارک)

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

6 نکته برای کاهش وزن بعد از زایمان

برای داشتن شکمی تخت از چه مواد غذایی پرهیز کنیم

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری و کاهش وزن با 9 غذا

در

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم لاغری گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است.بدون شک کاهش وزن و رژیم لاغری سریع با این فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد.
طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن در آکادمی تغذیه و برنامه ریزی رژیم غذایی میگوید که  غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید زیرا به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید.
حتی متابولیسم خود را تجدید بهبود ببخشید. پس این فهرست را وقتی می خواهید به سوپرمارکت بروید ، با خود بردارید :
شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست، رژیم برای لاغری و سیر بودن و رضایتمندی من است.

رژیم لاغری

 

1. لوبیا در رژیم لاغری

لوبیا ، ارزان ، سیرکننده و متنوع و منبع عظیم پروتئین است. لوبیا نیز دارای فیبر بالا و دیر هضم است یعنی شما دچار سیری طولانی تری می شوید که جلوی خوردن بیشتر شما را می گیرد.

2. سوپ در رژیم لاغری

وعده ی غذایی خود را با یک پیاله سوپ شروع کرده و به خوردن کمتر ، خاتمه خواهید داد. مهم نیست که سوپ دارایذرات درشت یا ریز باشد چونکه در اصل ، آبکی است. شما در هر وعده می توانید کالری سوپ را در حد 100-150 نگه دارید. تکه های خامه یا کرده در آن نریزید.(سیارک)

3. شکلات سیاه در رژیم لاغری

آیا می توان شکلات را بین وعده های غذایی قرار داد ؟ شکلات سیاه شیری را ، یک تکه یا دو تکه بردارید. در یک بررسی ، به افرادی که عاشق شکلات بودند ، شکلات سیاه داده شد که چند ساعت بعد از مصرف آن نسبت به افرادی که شکلات شیری خورده بودند ، 15% کمتر ، پیتزا میل کردند.

4. پوره ی سبزیجات در رژیم لاغری

شما می توانید در تمام اوقات ، سبزیجات بیشتری به غذای خود اضافه کنید و از غذاهای "گول زننده ی " خود لذت برده و کالری های مصرفی خود را کاهش دهید. وقتی محققان پن استیت ، پوره ی گل کلم و کدو سبز را به پنیر و mac افزدوند ، مردم ظاهرا این غذا را خیلی دوست دارند. ولی 200-350 کالری کمتر مصرف می کنند. این سبزیجات سالم ، حجم کالری کمتری به این غذای خوشمزه اضافه کردند.(سیارک)

5. تخم مرغ و سس در رژیم لاغری

یک صبحانه ی سرشار از پروتئین ، به شما کمک می کند تا دیگر به اسنک ها در طول روز حمله ور نشوید. در بررسی گروهی از زنان چاق ، کسانی که با 35 گرم پروتئین ، روز خود را شروع کرده بودند- یعنی به احتمال زیاد کمی بیش از آن مقدار که شما می خورید – احساس سیری بیشتری خواهید کرد. این زنان صبحانه ی 350 کالری را خوردند که شامل تخم مرغ و پای سس گوشت بود. اثر این صبحانه ی سرشار از پروتئین تا اثر طول کشید در حالی که این زنان خوردنی های قندی و چرب را نسبت به زنانی که غلات برای صبحانه خورده بودند ، کمتر ملچ ملوچ کردند.

6. آجیل در رژیم لاغری

برای یک اسنک مقوی در زمان دوندگی/شلوغی/هلهلکی ، یک مشت کوچک ، بادام ، بادام زمینی ، گردو یا پی کان ( گردوی آمریکایی) با خود داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد آجیل می جوند ، به طور خودکار در وعده ی بعدی ، غذای کمتری می خورند.

7. سیب در رژیم لاغری

آب سیب و سس سیب را کنار گذاشته و در عوض ، سیب ، گاز بزنید. کل این یک عدد سیب، ذائقه ی شما را به حدی کاهش می دهد که آب سیب یا سس آن اینگونه نیست.
دلیلش این است که میوه ی خام ، دارای فیبر بیشتری است. همچنین ، جویدن ، سیگنال هایی را به مغزتان می فرستد که چیز قابل توجهی خورده شده است.

8. ماست در رژیم لاغری

خواه یونانی ،خواه سنتی ، ماست برای دورکمرتان ، مناسب است.
در بررسی هاروارد ، بیش از 120,000‌نفر به مدت ده سال یا بیشتر دنبال شدند. ماست ، نسبت به همه ی غذاهایی که بررسی شدند ، ارتباط زیادی با کاهش وزن نداشت.
هنوز اثبات نشده که ماست ، وزن را کاهش می دهد ، ولی نسبت به غذاهای دیگر ، دارای اهمیت است.

9. دارابی و گریپ فروت در رژیم لاغری

بله ، دارابی در واقع به شما کمک خواهد کرد تا چندین پوند وزن کم کنید و برای لاغری بسیار موثر است  خصوصا اگر در معرض خطر دیابت باشید.
محققان در کلینیک اسکریپس در سن دییگو دریافتند وقتی افراد چاق نصف یک گریپ فروت را قبل از هر وعده میل کنند ، تقریبا پوند در عرض 12 هفته کم می کنند.
نوشیدن آب گریپ فروت همین اثر را دارد.
ولی آب گریپ فروت دارای خاصیت " چربی سوزی " نیست فقط به افراد کمک می کند تا احساس سیری کنند.
مراقب باشید : شما نمی توانید گریپ فروت یا آب آن را بخورید اگر تحت مراقبت های خاصی هستند ، پس برچسب روی همه ی نسخه های خود را بررسی کنید یا از پزشک خود سوال کنید. گریپ فروت با تعداد زیادی از داروها تداخل دارویی دارد.
طبق گفته ی دانشمند تغذیه ، پروفسور و محقق جوی دابوست ، برگه ی خرید خود را از پروتئین های ناب ، سبزیجات تازه ، میوه و همه ی حبوبات پر کنید. مهمترین چیز ، در زمان کاهش وزن ، تصویر بزرگ چیزی است که می خورید نه غذاهای خاص.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

اسپیرولینا چیست

در
اسپیرولینا چیست

 

اسپیرولینا چیست

اسپیرولینا منبع مواد مغذی كه درساير غذاهاي سبز وجود ندارد می باشد . لينولئيك اسيد، ويتامين و سولفوليپيدها از جمله موادی می باشند که درگیاه اسپیرولینا موجودند. علاوه بر این اسپيرولينا منبع خوبي از بتاكارتن، كاروتنوئيدها، ويتامين ها و عناصر كمياب می باشد. اسپيرولينا حاوي ميزان قابل ملاحظه اي كلروفيل، كارتنوئيدها، ديگر پيگمانهاي گياهي و رنگدانه ها یی كه در گياهان سبزی که پیدا نمی شوند ، می باشد .

ميزان چربي و كربوهيدرات اسپيرولينا كم و  بدون كلسترول است. از اين رو براي استفاده از آن در افرادی که رژيم لاغری دارند به دلیل مواد مغذی بالا و کربوهیدرات و چربی کم بسیار مناسب می باشد. اسپيرولينا  نوعی جلبک سبز  آبي ميكروسكوپي ، مقوي ترين غذاي سبز در جهان برای کاهش وزن و لاغری می باشد. اسپيرولينا به صورت معلق در آب رشد کرده  به دليل  معلق بودن در آب نياز به ساختن ديواره سلولي ندارد. اسپيرولينا با بیش از 60 درصد پروتئين حاوي بيشترين و قابل جذب ترين پروتئين گياهي می باشذ . آمينو اسيدهاي موجود در اسپيرولينا مشابه تخم مرغ هستند و كيفيت آن را سازمان غذا و كشاورزي آمریکا تأييد نموده است.

 

فواید اسپیرولینا

کمک به رفع خستگی مزمن
کمک به تقویت سیستم ایمنی
کمک به افزایش آنابولیسم سلولی و افزایش بافت عضلانی
کمک به حذف رادیکالهای آزاد به علت خواص آنتی اکسیدانی
کمک به کاهش التهاب

سایر اثرات اسپیرولینا:

کمک به دفع مواد زائد و فلزات سنگین
کمک به تنظیم کلسترول
کمک به کنترل قند خون
کمک به ترمیم سلولی و بافتی

کمک به کاهش وزن و لاغری

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

جلبک کلرلا

در
کلرلا چیست

 

کلرلا چیست

کلرلا حدودا به اندازه ای یک گلبول قرمز می باشد ودارای  غشاء سلولی خاصی است که میتواند دی اکسین ، سرب ، جیوه و سایر سموم را به خود جذب کند. آزمایشات نشان می دهد که کلرلا با سرعت و موفقیت سرب را از بدن حیوانات آزمایشگاهی خارج و کلرلا همچنین مواد سرطانزا را به نحوی موثر از بدن دفع می نماید.

کلرلا همانند اسپیرولینا  نوعی جلبک سبز رنگ میکروسکوپی ساکن در آبهای شیرین است که بیشترین مطالعات و مقالات علمی در خصوص آن صورت گرفته و بیشترین مطالعات علمی در جهان به کلرلا اختصاص داده شده است. تقریبا1/5 تا 2 میلیارد سال پیش  کلرلا در کره زمین بوجود آمده است.
کلرلا حاوی مواد مغذی زیادی نطیر پروتئین ، ویتامین ، املاح ، فیبرهای غذایی و مواد آنتی اکسیدان می باشد و به هضم و جذب غذا و کاهش وزن و لاغری کمک می نماید.

 

فواید کلرلا

کاهش کلسترول در خون و کبد
بهبود دیابت
پیشگیری از آترواسکلروز
بهبود زخمهای معده
بهبود کم خونی

 

فوائد سم زدایی کلرلا

 دفع دی اکسین
دفع سم کادمیوم ( از سموم سنگین)
دفع سم جیوه
دفع سم آرسنیک
تاثیر کلرلا ولگاریس بر بهبود یبوست
تاثیر کلرلا ولگاریس بر تقویت سیستم ایمنی ( اثر ضد تومور)
کاهش آثار سموم ناشی از داروهای ضد سرطانی و پرتودرمانی
تقویت مقاومت بدن در برابر عفونت

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)

نظرات

در ادامه بخوانید...

لاغری با 7 میوه

در

 برای داشتن اندامی متناسب و لاغری ، باید اصول آن را یاد بگیریم.

یکی از اصول لاغری کاهش دریافت میزان کالری می باشد که با کمتر خوردن مواد غذایی نشاسته دار و ورزش امکان پذیر می شود اما در کنار دریافت کمتر کالری ، متابولیسم بدن باید بخوبی وظیفه خودش را انجام بدهد.

در این مقاله با 7 میوه لاغر کننده آشنا می شوید که باعث تحریک متابولیسم بدن می شوند میوه هایی کم کالری و مملو از آب و فیبر.

گلابی سرشار از فیبر

گلابی خوشمزه، آبدارسرشاراز فیبر و حاوی پتاسیم می باشد . پتاسیم باعث کاهش میزان کلسترول بد خون می شود و دربهبود کار قلب بسیار مفید است. اگر تصمیم به لاغری دارید حتما گلابی را در لیست خود قرار دهید.

سیب آب کننده  چربی 

 

 سیب سبز یا قرمز برای لاغری معجزه می کند. سیب علاوه بر فیبر بالا  حاوی ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.  سعی کنید روزانه یک سیب بخورید.

فعال کردن متابولیسم بدن 20 مورد مواد غذایی

پنج ماده غذایی عالی برای کاهش وزن

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

قره قاط بمب آنتی اکسیدان

میزان آنتی اکسیدان در قره قاط(سیاه گیله)  بالاست .  قره قاط برای مبارزه با سرطان های متعدد ، چاقی مفرط ، فشار خون بالا و کاهش دهنده چربی بد خون  مناسب می باشد و به لاغری کمک زیادی می نماید.

موز تقویت کننده  دستگاه ایمنی بدن

 موز به علت داشتن  ویتامین B6  دستگاه ایمنی بدن را تقویت می نماید و به خاطر پتاسیم موجود در آن خطر بروز بیماری های قلبی را کم می کند.فیبر موجود در موز برای بر طرف کردن یبوست مناسب است.به علت شیرین بودن موز و قند بالا در مصرف این میوه زیاده روی نکنید.

کیوی سرشار از ویتامین C 

کیوی سرشار از ویتامین C و از دسته میوه های سرشار از فیبرمی باشد که  در هضم غذا و ایجاد احساس سیری طولانی مدت مؤثر است. برای رفع یبوست آخر شب قبل از خواب 2 تا 3 عدد کیوی میل نمایید.

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

رژیم کاهش وزن 15 روزه

چرا شما نمی توانید در مقابل دونات های اداره مقاومت کنید

گریپ فروت قاتل چربی

 مصرف نصف گریپ فروت نیم ساعت قبل از غذا برای لاغری موثر است. اگر به تناسب اندام و لاغری فکر می کنید ، روزانه ی گریپ فروت مصرف کنید.

معجون معجزه آسا دشمن چربی دور شکم

توت فرنگی 

تمام میوه های قرمز رنگ خاصیت چربی سوزی دارند زیرا باعث ترشح هورمون هایی در بدن می شوند که از تجمع چربی ها در بدن جلوگیری می کند  و متابولیسم بدن را به کار می اندازند. توت فرنگی یک میوه ی ضدالتهاب بشمار می رود. (سیارک)

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

نظرات

در ادامه بخوانید...

گوارانا چیست

در

گوارانا چیست؟

گیاه گوارانا چیست

این گیاه به لطف گیاه شناس آلمانی ، پائولینی ، که در قرن 18th هنگام سفر به برزیل ، آن را کشف کرد ، نام گیاهشناسی خود را به دست آورد.

از زمان های بسیار قدیم ، هندی ها نوشیدنی نیرومندی را از گوارانا تهیه می کردند ، که انرژی لازم را می داد ، در مبارزه با گرسنگی و افزایش غلظت در هنگام شکار کمک می کرد و شمن ها از گوارانا به عنوان دارو در معالجه بیماری های بدن و روح استفاده می کردند.

 

گوارانا محل جنگل های بارانی برزیل و پاراگوئه است. این گیاه در فرم طبیعی خود ، یک تاک بادگیر با گل های سفید و میوه های قرمز است که هسته آن دارای طعم تلخی است. با این حال ، در حال حاضر نوع دیگری از گوارانا وجود دارد که در شرایط صنعتی رشد کرده و با بوته ای به طول سه متر رشد می کند.

 

گل گورانا از ماه مارس آغاز می شود و تا تابستان اولین محصول میوه برداشت می شود که خشک و خاکی است. بنابراین ، پودری به دست می آید که از آن نوشیدنی تحریک کننده تهیه می شود ، سطح کافئین که در آن بسیار بیشتر از قهوه یا چای است. یک گرم پودر گوارانا حاوی 40 میلی گرم کافئین است که قابل مقایسه با نصف فنجان قهوه است. اما بر خلاف کافئین موجود در دانه های قهوه ، گوارنین (به اصطلاح کافئین موجود در گوارانا) برای مدت زمان طولانی تر یعنی شش ساعت روی بدن عمل می کند و عوارض جانبی ندارد.

 

محرک های حاوی کافئین مانند قهوه و چای همیشه به خوبی توسط بدن تحمل نمی شوند و می توانند در افراد حساس مانند درد معده ، مشکلات مختلفی ایجاد کنند. این در شرایطی است که کافئین در حال حاضر در معده جذب می شود. گوارنین در روده جذب می شود ، بنابراین تحمل بهتری دارد. بعلاوه گوانانا حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است که در تحمل بهتر نیز نقش دارند.

به  عصاره دانه‌های درختان امریکای جنوبی  که سرشار از کافئین است گوارانا می گویند.محققان زمانی فکر می کردند که جزء سازنده فعال گوارانا یک ماده شیمیایی به نام گوارانین می باشد اما بعدا به اشتباه خود پی بردند.

محققان بعدها به غلظت کافئین بسیار بالا که یک تأمین کننده انرژی می باشد درگوارانا پی بردند.  کافئین گوارانا حدوداً 1.5 تا 2 برابر کافئین قهوه است.علت نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی‌های کافئین دار افزایش هوشیاری می باشد و گوارانا همین عملکرد را در بدن ایفا می کند.هفزایش هوشیاری از فواید گوارانا محسوب می شود.

گوارانا خواص و مضرات

برخی افراد از گوارانا و قرص گوارانا برای تقویت عملکرد ورزشی یا بهبود عملکرد جنسی استفاده می کنند ولی دلایل قاطعی بر درست بودن خواص گوارانا و  عملکرد آن موجود نیست. 

در صورت مصرف گوارنا به همراه مکمل‌ها می‌تواند موجب لاغری شود. اما گیاه گوارانا و دانه گوارانا به تنهایی توانایی این عملکرد را ندارد 

بخاطر کافئین  بالا، گوارانا یک محرک می باشدکه موجب بهبود وضع روانی و کمک به کاهش وزن و لاغری شده و با توجه به عمل کافئین به عنوان یک مکمل برای کاهش وزن، گوارانا نیز می‌تواند در صورت همراه شدن با ترکیبات پلی فنول در چای سبز به کاهش وزن کمک نماید.

با توجه به این که هیچ منبع غذایی برای دانه گوارانا موجود نمی باشد و فقط بصورت دانه گوارانا استفاده می شود برای مصرف و میزان مصرف گوانارا با پزشک  مشورت نمایید.(سیارک)

قهوه صبحگاهی برای برخی افراد ضامن سلامت قلب می باشد

 کاهش خطر سرطان پروستات با نوشیدن قهوه

قهوه چقدر برای سلامتی خوب است

18 دلیلی که توضیح می‌دهد چرا باید قهوه بنوشید

 

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۱شکل دانه اش عجیب غریبه مثل اینه که چشم داره ترکیب رنگش هم که عالیه قهوه ای و نارنجی و سفید هارمونی زیبایی ایجاد کرده است.

۱۳۹۹/۴/۴افسانه گوارانا: یک قبیله بزرگ هندی در جنگل های آمازون زندگی می کردند که غرور آن ها جوانی با استعداد بود. همه ساکنان قبیله بر این باور بودند که او آینده بهتری به آنها می بخشد ، از این رو روز و شب او را از خطرات مختلف محافظت می کردند ، اما روح جنگل در لباس مار ، حسادت به خرد و استعداد جوان هندی داشت و منتظر لحظه مناسب بود و زمانی که پسر تنها ماند ، او را نیش زد. . نیش کشنده بود. مادر این جوان دستور داد كه چشمان پسرش به طور جداگانه دفن شود ، كه به گفته وی ، میل خدایان بود. بعداً ، گیاهی در محل دفن چشم ها رشد کرد ، که گوارانا نامیده می شود ، که از زبان پرتغالی به عنوان "میوه ای مانند چشم مردان" ترجمه شده است. نه برای چیزی که میوه های رسیده این گیاه مانند چشم هایی با مردمک های سیاه به نظر برسد.

۱۳۹۹/۴/۴ گوارانا انرژی ، تمرکز و قدرت است گوارانا حاوی تانن های گیاهی است که خاصیت ضد باکتریایی دارند. در دستگاه گوارش ، آنها به عنوان یک دفاع طبیعی در برابر مواد سمی و سایر میکروارگانیسم های مضر عمل می کنند ، بنابراین می توان از چای گوارانا به عنوان ابزاری برای جلوگیری از بروز اسهال استفاده کرد. علاوه بر این ، این تانن ها هستند که به گوانانا یک طعم قابض می دهند ، بنابراین به شکل خالص آن مصرف نمی شود بلکه به عنوان مکمل غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. سهم قابل توجهی در تأثیر شگفت انگیز گوارانا بر روی بدن ما توسط ساپونین ها ایجاد می شود ، که عملکرد کلیه را بهبود می بخشد و به از بین بردن رطوبت بدن کمک می کند. علاوه بر این ، ساپونین ها از دفاع از سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند و به بدن در مبارزه با عوامل بیماری زا کمک می کنند. ساپونین ها فعالیت اصلی خود را در روده مستقر می کنند ، بنابراین اغلب از گوانانا برای جلوگیری از بیماری های دستگاه گوارش استفاده می شود. علاوه بر این ، ترکیب گوارانا حاوی مواد گیاهی تئوفیلین و توبرومین است. تئوفیلین دارای یک اثر هیجان انگیز است و در پزشکی برای درمان بیماری های دستگاه تنفسی ، به عنوان مثال آسم برونش ، استفاده می شود و ناحیه قرار گرفتن در معرض تئوبرومین تا عملکرد کلیه و قلب گسترش می یابد. با توجه به تأثیرات متنوع گوارانا بر روی بدن ما ، این گیاه یکی از جالب ترین محصولات برای تحقیقات طی دهه های گذشته است. دانشمندان فرانسوی قبلاً در دهه 40 قرن بیستم اظهار داشتند كه گوارانا می تواند در درمان تب ، گرفتگی و سردرد بسیار مفید باشد. علاوه بر این ، حتی در این صورت توانایی گوارانا در تأثیرگذاری بر بهبود ظرفیت کار اثبات شد. از مطالعات خاص تأثیر مثبت گوارانا بر حافظه ، به ویژه در مورد توانایی به خاطر سپردن و به یاد آوردن و بهبود تمرکز مورد توجه ویژه قرار گرفته است. گوارانا می تواند در مبارزه با اضافه وزن کمک کند ، زیرا احساس گرسنگی را کم می کند و باعث می شود بدن انرژی خود را از منابع ذخیره چربی بدن بدست آورد. این پدیده با این واقعیت توضیح داده شده است که کافئین باعث تولید آدرنالین می شود و باعث تسریع در تجزیه و انتقال اسیدهای چرب به جریان خون می شود. همچنین یک فرض هنوز آزمایش نشده وجود دارد که گوارانا در حفظ کامل گلیکوژن عضلانی نقش دارد. دانشمندان بر این باورند که دوز صحیح این ماده باعث می شود عضلات روی انرژی اسیدهای چرب کار کنند. بنابراین ، قدرت گوارانا در تأثیر مثبت آن بر وضعیت جسمی و روحی بدن ما نهفته است ، که از زمان بسیار قدیم برای ساکنان مناطقی که در آن گوارانا رشد می کند شناخته شده است. در کشورهای اروپایی ، آنها در مورد گوارانا در دهه 80 قرن گذشته آموختند. در ابتدا ، آن را منحصراً به شکل نوشیدنی مصرف می کردند. در حال حاضر ، پودر به دست آمده از لوبیای گوارانا به مکمل های انرژی ، آدامس ها و نوشابه اضافه می شود. به دلیل تأثیر تونیک ، این محصولات خصوصاً در بین جوانان بسیار پرطرفدار هستند ، زیرا گواراناهیچ ضرری برای سلامتی ندارد.گوارانا انرژی ، تمرکز و قدرت بدون عوارض جانبی است.

در ادامه بخوانید...

لاغری با درست خوردن 10 مورد

در

 

چه کسی غذا خوردن را دوست ندارد؟ بهترین پیشنهاد برای لاغری و کاهش وزن ، این است که لازم نیست خودرا به گرسنگی کشیدن مجبور کنید یاکالری مصرفیتان را حساب کنید. این قسمت در مورد چه وقت ؟چگونه ؟و چه چیز خوردن برای لاغری مناسب است می باشد. (سیارک)

درواقع این قسمت در مورد فنون و استراتژی لاغری و کاهش وزن با خوردن است. این عملکردها کار مارا بهبود می بخشد بهترین قسمت موضوع این است که می توانید همه آن هارا با هم انجام دهید.

لاغری با درست نوشیدن

40 ماده مفید برای کاهش وزن

بهترین راهکارها برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست بعد از کاهش وزن

1) به طور تقریبی روزانه ۳۰ گرم پروتئین را در وعده های غذایی خود بگنجانید. پروفسور دونالدلایمن دکتر دانشگاه امورتغذیه الینوی آمریکا می گوید: مصرف پروتئین به ساخت ماهیچه ها کمک می کند و حتی استراحت ماهیچه ای باعث سوختن کالری بیشتر می شود. یک همبرگر گوشت خانگی یک تکه سینه مرغ و یا یک فنجان پنیر محلی کم چرب می تواند به طور تقریبی ۳۰ گرم پروتئین داشته باشد.

2) صبحانه بخورید ؛ دریک مقاله منتشر شده توسط مجله آمریکایی علوم بیماری های مُسری دواطلبانی که صبحانه خوردند  ۴ الی ۵ برابر خطر ابتلابه افزایش وزن مفرط در آن ها کاهش یافته بود. صبحانه کامل صبحانه ای است که داری پروتئین کمپلکس کربوهیدرات ها و چربی های سالم باشد و همچنین شامل سوپ جو همراه با پودرگردو و یک فنجان ماست نیز می شود.

3) هر روز دو قاشق سوپ خوری تخم کتان به آبمیوه یا وعده صبحانتان اضافه کنید. این ترکیبات حس شادابی بیشتری به شما می دهد سطح هوشیاری شمارا بالامی برد کتی فرستون متخصص تغذیه گیاهی می گوید: یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید برای تسریع لاغری انجام دهید اضافه کردن دو قاشق بذر کتان به وعده غذایتان است. یا آن را با آبمیوه مخلوط کنید حتی می توانید آن را خرد کرده و درون سالادتان بریزید. بذرکتان کربوهیدارت اندکی دارد درعوض سرشار از ویتامین بی، امگا ۳ و اسیدهای چرب است که باعث افزایش سطح هوشیاری  می شود. شمارا سرحال تر و پر انرژی تر نگه می دارد. بذر کتان را از عطاری ها و مغازه های فروش داروی گیاهی می توانید تهیه کنید. بذر کتان به مدت ۶ هفته درون فریزر ماندگاری دارد.

4 ) قبل از شام سالاد سبزیجات بخورید. طی مقاله ای که از پروفسور مایکل کاردل در مجله آکادمی امروز منتشر شد؛ خوردن سالاد قبل از وعده های غذایی باعث کاهش کالری های دریافتی و همچنین باعث سوزاندن کالری در طول روز می شود در طی تحقیقات منتشر شده در مجله اشتها درسال ۲۰۱۲ نشان داده شد که خوردن سالاد سبزیجات در ابتدای وعده غذایی به افزایش ۲۳ درصدی سوخت و ساز در بدن کمک می کند. 

5) با خود سرکارتان ناهار ببرید. در روزنامه دانشگاه رژیم و تغذیه بیان شده است افرادی که در وعده های غذایی خود حتی سرکار زمانی را به ناهارخوردن اختصاص می دهند به طور متوسط ۵ پند بیشترنسبت به دیگران وزن کم می کنند.

6)بعد از ناهار کربوهیدرات مصرف نکنید. باب هارمر یکی از حرفه ای ترین مشاوران لاغری درتلویزیون گفت: یکی از سخت ترین اهدافی که برای لاغری باید دنبال کنید این است که بعد از ناهار کربوهیدرات مصرف نکنید این کار روند کاهش وزن و لاغریتان را سریع تر می کند.(سیارک)

7) بعد از ساعت ۶ بعد از ظهر چیزی نخورید. ما این شعار را برای مدت های طولانی شنیده ایم. با توجه به این ایده محققان دانشگاه برینگتون آزمایشی  انجام دادند که طی آن داوطلبان بعد از ساعت ۶ عصر چیزی نخوردند. نتایج نشان داد افراد داوطلب هر روز ۲۳۸ کالری از دست داده اند یعنی نیم پند در یک هفته که نتیجه ای خارق العاده است.

7 فعالیت روزانه که به کاهش وزن کمک می کند

9 غذا برای کاهش وزن

رژیم کاهش وزن 15 روزه

8) مصرف مواد غذایی گیاهی را افزایش دهید؛ روش ابداعی دکترجان فارمن نویسنده کتاب (ایمنی قوی) برپایه سبزیجات، حبوبات، پیاز، قارچ ها، مغزها و دانه هاست. این مواد غذایی دارای اثر و قدرت بالای ضد سرطان و ضد چربی های ذخیره شده در بدن هستند. این دو باهم در ارتباط اند زیرا هر ماده غذایی که بر ضد ذخیره چربی باشد ضد بافت های غیر عادی سلول ها یا تومور نیز هست. وقتی شما بدنتان را با مواد تغذیه ای سالم سیر می کنید خود به خود بدن تان را به سمت وزن ایده آل هدایت می کنید.

9) برای شام سبزیجات و غذاهای سبک بخورید؛ این روش به خوبی جواب می دهد همچنین سرعت کاهش وزن و لاغری با سرعت یک دست و متناوب پیش می رود و کنترل وزن آسان تر خواهد بود اگر هدفتان کاهش وزن و لاغری سریع است این روش عالیست. همچنین باعث می شود زمان کمتری را در آشپزخانه صرف آشپزی کنید. چقدر سخت بنظر می رسد مرغ درست کنید و بروکلی هارا بخارپز کنید؟ می تواتید تغییراتی کوچک مانند: سس بدون شکر و ادویه جات اضافه کنید. می توانید مزه هارا عوض کنید. شب آینده به سالادتان تکه های مرغ اضافه کنید. 

10)  ۴ الی ۵ وعده غذایی که حاوی ۴۰۰کالری است را جایگزین ۳ وعده غذایی پر کالری کنید. این کار سوخت و ساز بدن شمارا در طول روز نگه می دارد. زمانی که وعده های غذایی خود را کوچک مثلا اندازه کف دست نگه می دارید انرژی بدن شما در تمام روز تأمین می شود این بخشی از روند کاهش وزن و لاغری محسوب می شود.(سیارک)

لاغری با 7 میوه

شش اشتباه عجیب و رایج در رژیم های لاغری

روش تهیه آب سم زدای لاغری

نظرات

در ادامه بخوانید...