نوشیدنی های سرشار از ویتامین

سبزیجات سبز رنگ ، منابع بسیار غنی از ویتامین ها و املاح هستند ولی برخی از مردم علاقه ی زیادی به آنها ندارند. بنابر این توصیه می کنیم آب سبزی را به جای آن مصرف کنید. برای این منظور ، سبزیجات انتخابی را بشویید و در یک آبکش فلزی قرار دهیدو روی آن یک بشقاب بگذارید سپس یک وزنه سنگین روی بشقاب قرار دهید و آبکش را روی یک ظرف بزرگتر بگذارید. به این ترتیب پس از یک ساعت عصاره ی سبزی ها وارد طرف طیرین می شودو به عنوان بهترین نوشیدنی می توانید آن را مصرف نمایید. روش دیگر برای تهیه ی آب و عصاره سبزی ها آن است که سبزی های مورد علاقه را پس از شستشو در طرفی بریزید و مقداری آب به آن بیفزایید سپس به مدت 10 دقیقه آب پز کنیدواندکی نمک به آن بیفزایید آنگاه یک قاشق پایخوری مخمر یا عصاره ی گوشت پخته به آن اضافه کنید.اکنون شما یک سوپ رقیق بسیار مقوی دارید. به طور کلی برای طبخ این سوپ سبزی باید به ازای هر نیم کیلو سبزی ، یک لیوان پر آب اضافه کنیدو هنگام طبخ باید درب قابلمه بسته باشد توصیه می شود اسفناج و جعفری جزو سبزیجات باشد.

بیست و پنج نوشیدنی سم‌ زدا برای پاکسازی و کم کردن وزن

مصرف بیش از اندازه‌ی نوشیدنی‌های انرژی‌زا خطر ابتلا به هپاتیت را افزایش می‌دهد

سعی کنید هر شب پیش از خواب و هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب بنوشید. بدیهی است که آب برای بدن بسیار ضروری است و موجب سهولت دفع مواد سمی و زائد از کلیه ها وتعریق می گردد.مصرف آب فراوان به ویژه برای کسانی که مبتلا به سنگ کلیه هستند بسیار مفید است.

نکته ی دیگر این که پس از طبخ سبزیجات برای غذاهای گوناگون ، آب آن را دور نریزید ، بلکه یک قاشق عصاره ی گوشت پخته به آن اضافه کنید و این سوپ رقیق و مقوی را در میانه روز یا عصز مصرف نمایید تا املاح و ویتامین ها ی ضروری بدن را تامین نماید.(سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید