درصد تقلبی بودن مواد غذایی که به نظر سالم و طبیعی می رسند

روغن زیتون

ماده غذایی آنچنان که در نگاه اول به نظر می رسند سالم نیستند.

 

آرزوی بسیاری از افراد است که فقط مفیدترین و طبیعی ترین مواد غذایی را برای  تغذیه استفاده کنند . در فروشگاه های مواد غذایی ، محصولات بسیار متنوعی  برای فروش عرضه می شود که فقط در نگاه اول ممکن است چشمگیر به نظر برسد. با این حال ، همه محصولات در خرده فروشی ها از کیفیت و طبیعی بودن مناسب برخوردار نیستند. بسیاری از آنها به منظور افزایش ماندگاری و طعم و مزه ی بیشتر تحت چندین بار پردازش قرار می گیرند. حتی محصولاتی که می گویند کاملاً طبیعی و ارگانیک هستند نیز همیشه اینگونه نیستند.

 

درصد تقلبی بودن مواد غذایی که به نظر سالم و طبیعی می رسند بسیار بالاتر است

1. قهوه

 قهوه
نوشیدن قهوه طبیعی در برزیل بهترین است.  / عکس

 

قبل از اینکه حتی قهوه تفت داده شود ، برای طعم دادن تخمیر شده و برخی از لایه های دانه ها برداشته می شوند. به گفته فوربس ، هرچه مصرف کننده قهوه تقاضای بیشتری داشته باشد ، تولیدکنندگان آن را یشتر پردازش می کنند. از فرآیند تخمیر برای تغییر طعم و شکل قهوه استفاده می شود. قهوه ای به اصطلاح طبیعی وجود دارد که به راحتی خشک می شود و سپس صادر می شود. این همان قهوه برزیلی است. اما نوشیدنی شسته و فرآوری شده می تواند به مدت یک هفته تخمیر شود و قهوه را به یک محصول شبیه طبیعی  تبدیل کند. بنابراین ، به احتمال زیاد انواع لوبیای قهوه مورد علاقه در واقع با کافئین مصنوعی تهیه می شوند. در عین حال ، تولیدکنندگان اصلاً موظف نیستند که این مورد را روی بسته بندی قید کنند.

 

2. شیر

شیر

شیر طبیعی در فروشگاه خریداری نمی شود. / عکس


به طور طبیعی ، برای نگهداری طولانی مدت ، شیر باید فرآوری و پاستوریزه شود تا برای مصرف ایمن باشد. با این حال ، پس از تغییرات متعدد ، عملا چیزی از طبیعی بودن محصول باقی نمی ماند. پس از ورود شیر از طریق لبنیات به کارخانه فرآوری ، انواع شیر ، حتی آنهایی که برای تهیه پنیر یا ماست استفاده می شوند ، از طریق جدا کننده منتقل می شوند. این باعث از بین رفتن اجزای اضافی و رسوبات می شود و همچنین تمام چربی ها را از بین می برد. پس از آن ، شیر به شیر بدون چربی تبدیل می شود و سپس بسته به درصد بسته بندی آینده ، مقدار چربی مورد نیاز به آن اضافه می شود.

 

محتوای چربی شیر طبیعی بسیار متفاوت است و به همه چیز بستگی دارد: از فصل ، از آب و هوا ، از خوراک و نژاد گاو که از آن به دست می آید. از بین بردن تمام چربی ها ، سپس اضافه کردن آنها و مخلوط کردن کامل آنها از لایه لایه شدن آنها ، تنها راه برای به دست آوردن یک محصول سازگار است.

 

3. عسل

عسل
در فروشگاه ، زنبورهای عسل اشتباه عسل درست می کنند.  / عکس


عسل محصولی بسیار سالم و خوش طعم است که باعث بهبودی بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. با این حال ، در فروشگاه اغلب عسل به صورت فرآوری شده به فروش می رسد. بسیاری از عسل ها بدون گرده هستند. علاوه بر این ، برخی از تولیدکنندگان حتی به منظور افزایش حجم و کسب سود بیشتر ، شربت قند را به عسل اضافه می کنند. برای به دست آوردن یک محصول کاملاً طبیعی ، باید ترکیب آن را به دقت مطالعه کنید یا از زنبوردارن ا که به طور حرفه ای زنبورهای عسل تولید می کنند ، عسل را در یک زنبورستان خریداری کنید.

 

4. روغن زیتون

روغن زیتون
فقط قسمت کمی از بطری موجود در روغن زیتون یک محصول کاملا طبیعی است.  / عکس


روغن زیتون یک محصول بسیار محبوب است ، اما این محبوبیت اغلب با هزینه اضافی همراه است. به گفته فوربس ، روغن زیتون ، حداقل از سال 1980 ، تقلبی ترین محصول بوده است. یک مطالعه در سال 2011 در مرکز زیتون نشان داد که مارک های برتر تا 73 درصد مواقع فاقد محصول طبیعی هستند. در سال 2014 ، فقط در ایتالیا 95 مارک روغن زیتون تقلبی کشف و ضبط شد. غالباً ، تحت عنوان روغن زیتون طبیعی ، محصولی با مقدار کمی روغن زیتون طبیعی با مقدار زیادی روغن زیتون تصفیه شده از تفاله و روغنهای با کیفیت پایین فروخته می شود. 

 

5. شکر

 شکرشکر باید خردمندانه انتخاب شود.  / عکس

 

قند طبیعی در میوه ها و سبزیجات یافت می شود. علاوه بر این ، ویتامین ها و فیبرها با آن وارد بدن می شوند ، به همین دلیل قند بسیار سریعتر و بهتری جذب می شود. شکر تصفیه شده - حتی اگر از محصولات طبیعی مانند چغندر قند و نیشکر حاصل شود - نه تنها به شدت پردازش می شود ، بلکه یک نسخه صنعتی از فروکتوز و گلوکز نیز است ، استخراج و ترکیب می شود تا ساکارز تشکیل شود. این یک محصول کاملاً متفاوت است که نمی توان آن را طبیعی دانست ، به همین دلیل بدن کاملاً متفاوت و غیر طبیعی به آن واکنش نشان می دهد.

 

6. ماست

ماست
حتی برای کاهش وزن هم نباید ماست کم چربی بخرید.  / عکس


طبق گزارش مجله لس آنجلس ، صنعت ماست یک تقلب بزرگ است ، با شرکت های زیادی که برای جسورانه ترین ترکیبات ، طعم ها و نام ها رقابت می کنند. البته ، ماست یونانی کلاسیک وجود دارد ، اما انواع مختلف پرورشی ، کم چرب ، ایسلندی و بسیاری دیگر وجود دارد و هرکس مناسب ترین آن را برای خودش انتخاب می کند. همانطور که گفته شد ، همه ماست ها یکسان ساخته نمی شوند ؛ برخی از آنها طبیعی تر از بقیه هستند. خوشبختانه هکرهای ساده ای برای کمک به شما در انتخاب محصولی که مناسب شما باشد ، وجود دارد. برای مبتدیان ، به دنبال شربت ذرت با فروکتوز بالا ، طعم دهنده ها و رنگ های مصنوعی باشید. اگر چنین باشد ، قطعاً ماست طبیعی نیست. ماست کم چرب نیز به وضوح یک محصول سالم نیست. همیشه بهتر است ماست ساده انتخاب کنید تا بدون چربی.

اطلاعات مفید: تولید کنندگان قند بیشتر و مواد مغذی کمتری مانند پروتئین و ویتامین ها را به نسخه های کم چرب ماست اضافه می کنند.

 

7. هلو

هلو
هلو خوشمزه است ، اما بیشتر غیر طبیعی است.  / عکس

 

هیچ یک از انواع این میوه که هم اکنون در بازار موجود است به طور طبیعی ظاهر نشده است. جیمز کندی ، استاد شیمی در انستیتوی هایلیبری در استرالیا ، دقیقاً مطالعه کرده است که یک هلو 100 درصد طبیعی چگونه باید باشد. فقط سه نوع هلو به شکل طبیعی و از قبل اهلی شده وجود داشت و همه آنها در چین یافت می شدند. حدود 4000 سال قبل از میلاد کشاورزان چینی شروع به کشت انتخابی هلو کردند ، درختانی با بزرگترین و شیرین ترین میوه ها را برای کشت جمع آوری کردند. یک هلو کاملا طبیعی 64٪ تفاله خوراکی دارد ، در حالی که 90٪ هلوهای پرورش یافته اینگونه نیستند. با گذشت زمان ، بیش از 200 گونه جداگانه هلوهای بزرگتر ، آبدارتر و شیرین تر انتخاب و پرورش یافته اند که بسیار بهتر از گونه های ایجاد شده توسط طبیعت شده اند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید