توهم نوری: چرا هر چه غذا زیبا تر باشد ، مفیدتر به نظر می رسد؟

تزیین غذا
دانشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیده اند که اکثر مردم ظاهر غذا و خواص آن را اشتباه می گیرند. بر اساس یک مطالعه جدید بسیاری از افراد به اشتباه معتقدند که غذای زیبا سالم و طبیعی است و عکاسان و رستوران داران از آن به خوبی استفاده می کنند. sayarak.com فهمید که آنها از چه ترفندهایی برای ارائه و سود بیشتر ظروف استفاده می کنند.

 

عکاسان و رستوران داران غذا را با چه ترفندهایی  ارائه  می کنند؟

یک مطالعه توسط دانشمندان آمریکایی ، منتشر شده در مجله بازاریابی ، دلایل سوء برداشت از مواد غذایی را که توسط عکاسان و بازاریان مواد غذایی استفاده می شود ، نشان داد. به نظر می رسد هرچه غذا زیباتر به نظر برسد ، به نظر ما مفید و طبیعی تر می رسد. روانشناسی در این امر دخیل است: این اوست که باعث می شود ما باور کنیم اشتها برانگیز بودن غذا در کیفیت آن موثر است و هزینه آن را بیش از هزینه واقعی آن پرداخت کنیم. در این مطالعه ، محققان خاطرنشان کردند که در نظر گرفتن این خطا برای محافظت از سلامت عمومی چقدر مهم است.


لیندا هاگن ، نویسنده مطالعه و استادیار بازاریابی در دانشکده تجارت USC Marshall ، گفت: "مردم زیبایی را با طبیعت و خواص طبیعی مرتبط می کنند ، که منجر به درک غلط از تغذیه می شود." 

 

این تصور غلط منجر به این واقعیت می شود که غذاهای واقعاً سالم ، اما با ظاهری کمتر جذاب ، به عنوان مضر عمل می کنند. "

 

طبق این مطالعه ، آمریکایی ها هر سال با 7000 تبلیغات برای غذا و رستوران روبرو هستند . 19 تبلیغ در روز - و تقریبا سه چهارم این تبلیغات فست فود را تبلیغ می کنند. تبلیغ کنندگان در حال استخدام تیم های طراح سبک مواد غذایی هستند و از ویرایشگران عکس استفاده می کنند تا به صورت مصنوعی غذاها را دلچسب جلوه دهند. این امر در مورد ترکیب غذا نیز صدق می کند: تزیین پیچیده همبرگر ، دایره کامل پیتزا و ناچو یا سیب زمینی سرخ شده انباشته شده .

 

تزیین

 

تیمی از دانشمندان به سرپرستی هاگن بررسی کردند که چگونه فنون عکاسی از غذا با ارائه مطلوب تری غذا را تحریف می کنند نور و سرویس دهی ظرف نقش مهمی دارد: تقارن ، الگوهای موجود در بشقاب ، نظم و تعادل ، که معیارهای زیبایی شناختی هستند ، در سطح ناخودآگاه بر ما تأثیر می گذارند. همانطور که نقاشی را براساس ترکیب و تقارن قضاوت می کنیم ، کیفیت غذا را نیز قضاوت می کنیم. فقط طعم و مزه توسعه یافته در نقاشی به تشخیص غذای سالم از نظر ظاهری مضر کمک نخواهد کرد.

 

همانطور که مشخص شد ، غذا وقتی از طبیعت تقلید می کند ، زیبا به نظر می رسد. علاوه بر این ، ما به معنای واقعی کلمه با چشم می خوریم: مطالعات نوروبیولوژیک نشان می دهد که مشاهده تصاویر فتوشاپ شده از مواد غذایی قشر چشایی مغز را فعال می کند و از طعم دلپذیر غذا تقلید می کند.

هنگام مشاهده عکس های غذا در اینستاگرام ، فرد همان احساساتی را تجربه می کند که گویی در حال خوردن غذای خوشمزه است. این اساس پدیده پورنو غذایی است ، که نشان می دهد با مشاهده تصاویر می توان احساس  غذا خوردن را جایگزین کرد.

 

تازگی مطالعه هاگن این است که نه تنها ارتباط زیبایی و قضاوت در مورد طعم یک ظرف غذا ، بلکه فواید آن برای سلامتی را نیز نشان می دهد. در یک سری آزمایشات با حضور 4000 نفر ، محقق از آنها خواست عکسهای غذا و غذا را با هم مقایسه کنند و سپس آنها را به عنوان سالم یا ناسالم ، فرآوری شده یا فرآوری نشده ارزیابی کنند. وقتی از آنها خواسته شد تا نمونه هایی از غذای زیبا یا زشت را انتخاب کنند ، افراد از تصاویر بستنی ، لازانیا ، املت و ساندویچ نام بردند. سپس از آنها خواسته شد كه مشخص كنند كه غذا مقوی و سالم است یا خیر. اکثریت قریب به اتفاق مردان و زنان گزارش کردند که غذای زیبا از سلامت بیشتری برخوردار است.

چرا مردم حاضرند برای غذای زیباتر ، هزینه بیشتری بپردازند؟

تزیین

آزمایش دیگری نشان داد که مردم حاضرند برای غذای زیباتر ، هزینه بیشتری بپردازند. از شرکت کنندگان پرسیده شد که چقدر حاضرند برای یکی از دو فلفل دلمه ای سبز بپردازند: یکی از نظر خارجی منظم و دیگری نامنظم. برای اولین بار ، آنها آماده بودند که حدود 56٪ بیشتر بدهند.

هاگن توضیح داد: "بارها و بارها در هر یک از این آزمایشات ، مردم تصور می کردند که وقتی یک ماده غذایی زیبا است ، زیرا طبیعی تر به نظر می رسد و معتقد بودند که طبیعی بودن به معنای سلامتی است." مصرف کنندگان انتظار دارند که بر اساس اصول زیبایی شناختی کلاسیک ، مواد غذایی دارای چربی کمتری و کالری کمتری باشند و این تعصب می تواند در انتخاب و تمایل مصرف کننده برای پرداخت غذا تأثیر بگذارد. "

 

این اشتباه شناختی توسط عکاسان غذا و رستوران دارانی که غذاهای زیبا را با قیمت بالاتری می فروشند مورد استفاده قرار می گیرد. عکاس مواد غذایی و نویسنده کتاب های آشپزی گفت: "یک عکس زیبا با غذا مردم را خوشحال می کند ، اشتهای آنها را افزایش می دهد ، حتی اگر به غذاهای غیر قابل خوردن و مصنوعی نگاه کنند.

پیش از این ، طراحان غذا برای تأکید بر زیبایی غذا از چیزهای کاملاً غیرقابل خوردن برای فیلمبرداری از منوها استفاده می کردند ، اکنون آنها از این عمل فاصله گرفته اند. "

این امر نه تنها به دلیل تمایل به فروش با قیمت بالاتر بلکه به دلیل مشکلات عملی ناشی از عکسبرداری از غذا است. عکاس یادآور می شود: "غیرممکن است که بتوانید بستنی طبیعی را در کانون توجهات قرار دهید." به همین دلیل ، به عنوان مثال ، برگرها اغلب تا زمانی که نمایش غذا تمام نشود به صورت خام حاضر می شوند.

تزیین

و برای به تصویر کشیدن عسلی که به آرامی روی یک دسته پنکیک جریان می یابد ، از مواد غلیظ کننده و حتی روغن های غیر قابل خوردن یا چسب استفاده می شود. به گفته عکاس ، برای یک تصویر موفق تر ، شما باید سبزیجات ، ادویه ها را به ظروف آماده اضافه کنید ، از اسپری روغن بپاشید. وی توصیه می کند: "اگر سبزیجات در طی عملیات حرارتی تازگی خود را از دست بدهند ، می توانید به آنها سبزیجات تازه اضافه کرده و  پنیر بپاشید.

 

وبلاگ نویسان مواد غذایی مدرن دیگر از محصولات جعلی هنگام فیلمبرداری استفاده نمی کنند ، بلکه برعکس ، آنها سعی می کنند محصولات بهتر و طبیعی تری را انتخاب کنند: البته سبزیجات و میوه ها ، باید تا حد ممکن تازه باشند ، بدون آسیب دیدگی باشند. عکاس می افزاید:

 

"مردم همیشه به تصاویر توت ، گیاهان تازه ، سبزیجات و میوه های تازه جذب می شوند." حتی اگر یک تکه گوشت خام نیز به خوبی ارائه شود ، می تواند شما را گرسنه کند. »

 

تداعی ها و خاطرات در درک عکس از غذا نقش دارند و باعث می شود مردم هم اکنون بخواهند این غذای خاص را امتحان کنند. این عکاس توضیح می دهد: "وقتی می بینم یک عکس زیبا  سوپ برش دارد ، بلافاصله خاطرات خوشایندی از نحوه پختن سوپ برش توسط مادربزرگم تداعی می شود ، من بلافاصله این سوپ برش را می خواهم." 

 

توت فرنگی روی بستنی مربوط به تابستان است ، با گرمای هوا ، شما بلافاصله می خواهید به آنجا برگردید و این بستنی را بخورید و تصور کنید که مثلاً در جایی در ایتالیا در تعطیلات هستید. "

 

تزیین

علاوه بر دلایل روانشناختی ، اشتیاق به غذای زیبا غالبا ذاتی است: در روند تکامل ، بشر مکانیسم هایی برای شناخت غذای مضر ، خطرناک و سالم تشکیل داده است. متخصص تغذیه و روانشناس توضیح می دهد: "ابتدا بینایی واکنش نشان می دهد و سپس لمس و بو ." - به محض اینکه فرد غذا را مشاهده می کند ، مانند سایر حیوانات ، آن را بررسی می کند. رنگ روشن نشانه تازگی است و فرد نتیجه می گیرد که غذای زیبا به معنای سالم است. " به گفته متخصص تغذیه ، این بازتاب های باستانی در روان انسان های مدرن گنجانده شده است.

 

علاوه بر این ، لذت بردن از غذاهای تزئین شده زیبا به عنوان مجرای خروجی افرادی می شود که در ریتم دیوانه وار شهر زندگی می کنند و وقت کافی برای غذا خوردن ندارند.بنا براین ، در یک شام کامل در رستوران ، نه تنها نیازهای بیولوژیکی بلکه زیبایی نیز برآورده می شود. و غذایی که برای چشم دلپذیر باشد نیز غالباً گواهی بر تهیه با کیفیت بالا ، ارائه دقیق ظرف است که در تولید آن آشپز قلب و روح خود را در آن قرار می دهد. متخصص تغذیه خاطرنشان می کند: "این امر به عنوان انحصار پذیری و مراقبت هایی که امروزه بیشتر به آن نیاز داریم ، تلقی می شود."

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید