سه محصول منحصر به فرد که مفاصل دردناک را ترمیم می کنند

مفاصل


یکی از دلایل اصلی بیماری مفصل ، اختلالات متابولیکی در بافتهای غضروف داخل مفاصل است. با افزودن تعدادی از اجزا به رژیم غذایی ، می توان تغذیه غضروف را بهبود بخشید و شرایط راحت تری را برای عملکرد آن ایجاد کرد.

1- همراه با آرتروز ، استفاده از ماهی خال مخالی باعث کاهش ناراحتی و التهاب مفاصل  می شود. باید اغلب و کم خورده شود: حدود 30 گرم از محصول در روز.

2- دومین محصول مهم کیوی است. فقط نیمی از کیوی حاوی نیاز روزانه ویتامین C است که در تشکیل غضروف و بافت همبند نقش دارد.

3- محصول سوم آرد جو دوسر است ، زیرا حاوی مقدار زیادی منگنز است و به تشکیل الیاف کلاژن کمک می کند. 

 

کلاژن پروتئین خاصی است که به مقدار زیاد در بافت غضروف ، رباط ها و پوست یافت می شود. در بدن سنتز می شود ، اما با آرتروز ، معمولاً کافی نیست.

آب گوشت ژله حاوی مقدار زیادی کلاژن است ، اما همچنین حاوی مقدار زیادی کلسترول است. بنابراین ، خوردن آن به ندرت مطلوب است. بهتر است ماهی  یا ژله میوه ای جایگزین شود.

 

متخصصان هنوز در مورد چرایی ابتلا به آرتروز در یک اجماع به توافق نرسیده اند. به احتمال زیاد دلایل ژنتیکی ، عوارض ناشی از آرتروز حاد ، تغییرات مربوط به سن ، بارهای زیاد غضروف در نتیجه چاقی یا ویژگی های فعالیت حرفه ای است. آرتروز خیلی بیشتر بعد از کلامیدیا ی عفونی و استرپتوکوک ، به دلیل بیماری های سیستم عصبی یا اختلالات متابولیکی ، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدنرخ می دهد ، .

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید