چرا هندوانه به یک میوه خطرناک تبدیل شده است

هندوانه
 حمله قلبی ، خفگی ، سقط جنین: چرا هندوانه های زودرس بسیار خطرناک هستند؟


فصل هندوانه هنوز آغاز نشده است ، اما آنها به فروش می رسند و بسیاری از ما مایل به خرید هندوانه هستیم. با این حال ، متخصص تغذیه می گوید ،  هندوانه های زودرس می توانند بسیار خطرناک باشند. حال ببینیم  چرا هندوانه میوه ای با این همه خواص به یک میوه خطرناک تبدیل شده است؟


اکنون به احتمال زیاد هندوانه های چینی یا ویتنامی در بازار وجود دارد(البته در ایران هندوانه داخلی است اما در ایران هم با کود در عرض چند روز هندوانه ها رسیده می شوند) که با استفاده از "کود شیمیایی" رشد می کنند. به گفته متخصص تغذیه ، آسیایی ها عادت دارند 2-3 بار محصول را در سال تولید کنند ، با استفاده از محرک های رشد و ترفندهای مختلف در قالب اشباع بیش از حد میوه ها با آب. این متخصص خاطرنشان کرد: آنها با کمک شیمی همه چیز را از زمین بیرون می کشند. برای رسیدن هندوانه با تابستان و آفتاب گرم نیاز داریم.

 

اما در صورت چنین بهره برداری ، زمین خراب می شود. هندوانه هایی که در چنین شرایطی رشد می کنند ، مقدار زیادی نیترات دارند.متخصص تغذیه گفت:

- نیترات نمک است. و در شرایط گرما و رطوبت به نیتریت (سرطان زا نیتروسامین)  تبدیل می شود . نیترات رگهای خونی را گشاد می کند و هموگلوبین را به شکلی غیرفعال تبدیل می کند و تنفس بافت و فرایندهای متابولیک بدن را مختل می کند.

 

به همین دلیل مشکلات سلامتی جدی بوجود می آید ، زیرا هندوانه ها بسیار خوشمزه هستند و افراد معدودی هستند که بتوانند با یک برش خوردن را مدیریت کنند. به خصوص هندوانه های کم کیفیت برای افراد مسن ، بیماری های قلبی ، ریه ها و زنان باردار خطرناک است.

 

- تحریک احتمالی حمله قلبی ، آسم و در زنان باردار خفگی جنین و سقط جنین  دیده می شود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید