محصولی که قادر به کاهش سطح کلسترول خون مانند قرص است

کلسترول

متخصص تغذیه درباره مهمترین  محصولاتی گفت که به کاهش کلسترول بالا در خون کمک می کنند. به گفته وی ، 80 درصد کلسترول در کبد سنتز می شود و با غذا وارد بدن نمی شود.پزشک خاطرنشان کرد: اگر سطح کلسترول بالاتر از 5.5 میلی مول باشد ، این  از حد معمول نیز فراتر می رود. اما باید به خاطر داشته باشید که در تولید تعدادی از هورمون ها و ویتامین ها نقش دارد ، بنابراین کلسترول بسیار پایین شاخص بدی است.

 

مشخص شده است که کلسترول می تواند عروق را مسدود کرده و منجر به نقض خونرسانی به قلب ، مغز و اندام های دیگر شود.متخصص تغذیه گفت: "اگر كلسترول را عادی كنید و آن را كنترل كنید ، و این به ویژه برای زنان در دوران یائسگی مهم است ، فرد می تواند برای زندگی طولانی تر ، یك روش ضد پیری دریافت كند."

پیاز و سیر با استفاده منظم دیواره رگ های خونی را از رشد پلاک ها محافظت می کنند. و برای کاهش کلسترول ، شما باید سیب خشک شده مصرف کنید.

سیب خشک

- ما سیب خشک را برای فیبر رژیم غذایی می خوریم ، که خاصیت ظاهری دارد ، زیرا کلسترول برای سنتز اسیدهای صفراوی لازم است ، و فیبر رژیم غذایی به طور فعال این اسیدها را مهار می کند و کبد را به جستجوی کلسترول جدید ترغیب می کند. پزشک خاطرنشان کرد: بدن آن را از پلاک می گیرد ، بنابراین آترواسکلروز مسیر معکوس را بدست می آورد.

 

به گفته وی ، فقط 75 گرم سیب خشک شده، قند خون را به 25 درصد کاهش می دهد ، که با عملکرد برخی قرص ها قابل مقایسه است.

- گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است ، خطر عوارض آترواسکلروز را کاهش می دهد. ماهی های وحشی از دریاهای شمالی (شاه ماهی ، ماهی خال مخالی ، ساردین ، ​​سوری) همچنین کلسترول را کاهش می دهند. اسیدهای چرب خاصیت ضد التهابی دارند. این متخصص تأکید کرد که اسیدهای امگا 3 بر نسبت کلسترول "خوب" و "بد" تأثیر می گذارد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید