دو محصول که باعث تحریک بواسیر می شود

مرد
كلروپروتولوژیست گفت: شراب و سیر (و به طور كلی محصولات دارای طعم و مزه تند) می توانند بواسیر را تحریک كنند. به گفته وی ، 70 درصد از مردم حداقل یک بار با این مشکل روبرو شده اند.


كلروپروتولوژیست خاطرنشان کرد: "دلایل دیگر می تواند نقض تن رگ ها باشد ، زایمان مکرر ، بلند کردن وزنه ها باعث تحریک جریان خون به اندام های لگن ، اختلال در دفع مدفوع(یبوست) ، کار بی تحرک می شود."

 

بسیار مهم نیست که درمان بواسیر را شروع کنید که از جمله موارد دیگر می تواند منجر به ریزش خون و کاهش سطح هموگلوبین شود. 

- تغییر سبک زندگی مهم است. درگیر فعالیت بدنی ، پیاده روی ، عادی سازی رژیم غذایی ، مقدار زیادی آب و فرآورده های شیر تخمیر شده شوید. مرتبا انجیر ، زردآلو خشک ، آلو ، چغندر بخورید.

 

بواسیر یک گره وریدی دردناک بزرگ در نزدیکی مقعد است. اگر در خارج از مقعد رخ دهد ، پزشکان در مورد بواسیر خارجی صحبت می کنند. بواسیر داخلی در رکتوم از رگهای واقع در زیر غشای مخاطی آن ایجاد می شود.

علت اصلی بواسیر یک نقص ژنتیکی است که باعث ضعف مادرزادی دیواره عروق وریدی می شود. در این حالت می توان گفت که فرد مستعد ابتلا به این بیماری است.

با این حال، برای توسعه علائم آسیب شناسی، تاثیر عوامل اضافی لازم است. این می تواند از نظر تغذیه ای ضعیف ، اثرات تحریک کننده غذاهای تند و شور ، عادات بد (الکل ، استعمال دخانیات ، خواندن در توالت به خاطر نشستن زیاد ) ، سرفه مزمن ، چاقی با توجه به جنس "مردان" ( آبجو و شکم بزرگ) ، "کار بی تحرک" و سبک زندگی بی تحرک .

 

نحوه درمان بواسیر بدون جراحی

در برخی موارد ، به طوری که بواسیر دیگر شما را آزار ندهد ، کافی است سبک زندگی خود را تغییر دهید. این بیماری در اثر افزایش فشار داخل شکمی و محتوای کم فیبر در مواد غذایی ایجاد می شود ، بنابراین اقدامات ساده ممکن است به شما کمک کند. این پیشگیری از یبوست (مقدار بیشتر فیبر و آب در رژیم غذایی) ، افزایش فعالیت بدنی است ، و همچنین - "کمتر روی توالت بنشینیم: بیشتر از 5-7 دقیقه ننشینیم" پزشک خاطرنشان کرد: همه اینها منجر به کاهش گره ها و از بین رفتن علائم می شود.

 

همه اینها به مرحله بواسیر و شدت علائم بستگی دارد. بنابراین ، ما همیشه درمان را بصورت جداگانه انتخاب می کنیم و اغلب فقط به دارو درمانی نیاز داریم 

این متخصص افزود: "رژیم های درمانی همیشه متفاوت هستند ، بنابراین آنها توسط پزشک به صورت جداگانه انتخاب می شوند."

  این متخصص خاطرنشان کرد: " و به یاد داشته باشید: بعد از شروع بهبودی ، همه چیز در دست شماست و به پیشگیری از بواسیر بستگی دارد.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید