دانشمندان بهترین میوه را برای پیشگیری از سرطان نامگذاری کردند

کامکوات
کامکوات دارای ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی منحصر به فردی است و حاوی فلاونوئیدهایی است که می تواند مقاومت بدن را در برابر مواد سرطان زا افزایش دهد.


پزشکان کامکوات را بهترین میوه مناسب برای پیشگیری از سرطان نامیده اند. این یک کامکوات است که به آن "نارنجی طلایی" یا "نارنگی تزئینی" نیز می گویند. در بعضی از کشور ها ، این میوه عمدتا به شکل کنسرو فروخته می شود ، (خوشبختانه در ایران میوه تازه کامکوات موجود است) اما دانشمندان اطمینان می دهند که مربا و میوه های شیرینی از کامکوات نیز سود خواهند برد ، هرچند به اندازه میوه های تازه نیستند.

 

به گفته متخصصان ، از بین مرکبات ، این کامکوات است که در جلوگیری از سرطان بیشترین تأثیر را دارد و حتی ممکن است رشد آن را کند کند. در حال حاضر مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد توانایی ویتامین C ، که یک آنتی اکسیدان قوی است ، در ایجاد اختلال در سرطان دخالت می کند. کومکوات همچنین حاوی آنتی اکسیدان های دیگر ، فلاونوئیدها است که باعث افزایش مقاومت بدن در برابر مواد سرطان زا می شود.

 

علاوه بر این ، کامکوات مملو از کلسیم است - به تقویت استخوان ها ، بهبود وضعیت پوست و از بین بردن لکه های پیری کمک می کند. اما این همه چیز نیست - کامکوات برای هضم غذا مفید است ، نه تنها به سرعت متابولیسم کمک می کند ، بلکه روده ها را نیز به طور موثر تمیز می کند. روغنهای اساسی که به ویژه در پوست کامکوات  وجود دارند ، می توانند به مقابله با علائم سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کنند.

 

خوردن کامکوات همراه با پوست توصیه می شود. همچنین می توانید مرباها و انواع کنسروها رابا کامکوات بپزید. اگرچه برخی از مواد مغذی در طی عملیات حرارتی از بین می روند ، اما چنین مربایی هنوز مفید خواهد بود و از نظر خواص آن نزدیک ترین مربا به تمشک است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید