چای ماچا چیست؟ چرا این نوشیدنی مفید است و چرا آن را خیلی دوست دارند

چای ماچا
 امروزه تقریباً در هر قهوه خانه نوشیدنی بر اساس ماچا سرو می شود. بسیاری از مردم این نوشیدنی سنتی را دوست دارند. چه کاربردی دارد؟چای ماچا چیست؟  چرا این نوشیدنی ، چای ماچا مفید است و چرا چای ماچا را خیلی دوست دارند؟


نوشیدنی سنتی ژاپنی که از چای سبز پودر شده تهیه می شود و در سال های اخیر به عنوان "جایگزینی سالم" برای قهوه محبوبیت پیدا کرده است ، بیش از هزار سال پیش در چین شکل گرفته است.Matcha چای ماچا با گسترش آیین بودایی ذن در این کشور به ژاپن آمد و از آن زمان در مراسم سنتی چای شرکت کرد. در اصل ، این نام مانند "ماچا" به نظر می رسد.ماچا نوعی پودر بدست آمده از چای سبز است که علاوه بر خواص چربی‌سوز، بو و رنگ بسیار خوبی دارد.

 

ماچا از برگهای بالای بوته چای تهیه می شود که قبل از برداشت در سایه قرار می گیرند. سطح کلروفیل و میزان اسید آمینه در برگها افزایش می یابد. برگها پس از جمع آوری ، خشک شده و به صورت پودر ریز خرد می شوند.

 

خواص چای ماچا

این پودر سرشار از کافئین است ، اما خواصی دارد که سرعت جذب آن را کاهش می دهد. بنابراین ، اثر تقویت کننده طولانی تر می شود ، اما مانند زمان نوشیدن قهوه ، فشار افزایش نمی یابد.

 

چای ماچا حاوی آنتی اکسیدان های چند برابر چای سبز معمولی است. چای ماچا حاوی دو آمینو اسید خاص است که یکی از آنها L-theanine ، مسئول تولید دوپامین و سروتونین است که بر مغز و روحیه تأثیر می گذارد. ماچا به دلیل خاصیت تقویت انرژی شناخته شده است و تحقیقات نشان می دهد این چای در تقویت کاهش وزن موثر است.

 

تهیه چای ماچا در خانه به زمان و ابزار خاصی نیاز دارد. چای را با لیسک خوب هم بزنید تا توده ای ایجاد نشود. آب جوش را بریزید و بنوشید . اگر پیچیدگی آماده سازی شما را نترساند ، مطمئنا چای ماچا به یکی از نوشیدنی های مورد علاقه شما تبدیل خواهد شد. هنگام خرید به رنگ پودر آن توجه کنید. باید سبز روشن باشد.

 

بهتر است چای ماچا را بدون مواد افزودنی انتخاب کنید ، تا بتوانید کیفیت آن را ارزیابی کنید. هر چه رنگ پودر کدر باشد کیفیت آن ضعیف تر است. شما باید چای را در ظرف کاملا مات و بسته و بدون دسترسی به نور ، هوا و رطوبت نگهداری کنید. به هر حال ، دانشمندان  به این نتیجه رسیدند که دو فنجان قهوه در روز به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد .

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید