علامت کمبود ویتامین B12

ویتامین
ویتامین B12 بسیار مهم است . برای بسیاری از عملکردهای هورمونی و متابولیکی بدن مورد نیاز است. به عنوان مثال ، برای تولید آنزیم های گوارشی ، تشکیل خون طبیعی و عملکرد صحیح سیستم عصبی. 


ویتامین B12 باعث انتقال اکسیژن به سلولهای مغزی می شود و از جمله موارد دیگر ، تشکیل سلول های قرمز خون - گلبول های قرمز خون است.پزشکان گزارش کردند که علائم اولیه کمبود B12 شامل درد در صورت است: درد مبهم در استخوان گونه در زیر چشم یا درد  در پیشانی.

 

علامت دیگر رنگ چهره است: رنگ آن بیش از حد معمول رنگ می بازد ، یا رنگ مایل به زرد پیدا می کند. رنگ تغییر می کند ، زیرا با مقدار ناکافی B12 ، مشکلاتی در تشکیل گلبول های قرمز ایجاد می شود و سطح بیلی روبین نیز افزایش می یابد.کمبود B12 همچنین با تپش قلب ، سردرد ، سوزش معده ، خستگی ، تنگی نفس ، سرگیجه ، گزگز در اندام ها و مشکلات تعادل نشان داده می شود.

 

همانطور که قبلاً گزارش شد ، جذب ضعیف ویتامین B12 در روده کوچک ممکن است به دلیل ورم معده آتروفیک باشد. واقعیت این است که با این بیماری ، سطح اسید کلریدریک در معده کاهش می یابد ، که برای جذب این عنصر کمیاب مهم است.کمبود ویتامین را می توان با توجه به وضعیت زبان نیز تعیین کرد: زبان صاف و "قرمز گوشتی" می شود.

همانطور که دانشمندان آمریکایی اشاره کردند ، یکی از عجیب ترین علائم کمبود B12 عدم حساسیت فرد به لمس است. آنها این اثر را با تأثیر خاص ویتامین بر سیستم عصبی توضیح دادند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید