تقریبا همه هنگام پخت سیب زمینی این اشتباه فاحش را مرتکب می شوند

سیب زمینی
به گفته متخصصان ، بسیاری هنگام تهیه چنین غذای ساده ای مانند سیب زمینی آب پز ، اشتباه می کنند.معمولاً مردم آب سرد روی سیب زمینی می ریزند که باعث می شود بیشتر خواص ، ویتامین ها و مواد مغذی سیب زمینی هنگام پخت از بین برود. متخصصان خاطرنشان می كنند كه بهتر است سیب زمینی را با پوست آن بجوشانید.سیب زمینی منبع عالی ویتامین C است. همچنین حاوی منیزیم ، کلسیم ، آهن ، منگنز ، ید ، سدیم و گوگرد است.

 

سیب زمینی های جوان شسته شده را باید در آب جوش به مدت 15-20 دقیقه با حرارت متوسط ​​بپزید. سیب زمینی پوست شده بهتر است به قطعات کوچک ریز شود تا زمان پخت کوتاه شود.

به گفته کارشناسان  ، سیب زمینی به ویژه از نظر عنصر کمیاب مهمی مانند پتاسیم غنی است: 100 گرم حاوی حدود 500 میلی گرم پتاسیم است که تقریباً 1/6 نیاز روزانه یک بزرگسال است. بیشتر از همه پتاسیم و عناصر کمیاب در پوست سیب زمینی وجود دارد ، بنابراین سیب زمینی با پوست سالم تر از سیب زمینی پوست کنده است.سیب زمینی با همه سبزیجات ، گیاهان ، قارچ ها ، کلم ، ترشی ، پیاز کاملاً مطابقت دارد.

 

آیا سیب زمینی را با گوشت و ماهی مصرف کنیم؟

واقعیت این است که برای هضم فرآورده های پروتئینی ، یک محیط اسیدی و برای هضم مواد نشاسته ای مانند سیب زمینی ، یک محیط قلیایی مورد نیاز است. ترکیب گوشت و سیب زمینی می تواند منجر به ناراحتی گوارشی شود.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید