رژیم غذایی زون در 1 تا 2 هفته 2 تا 6 کیلو کم کنیم

در
رژیم غذایی مدل
 
با رژیم غذایی زون در 1 تا 2 هفته 2 تا 6 کیلو کم کنیم  (میگو ، بوقلمون ، لوبیا ، کتلت)
رژیم غذایی زون توسط پزشکی از ایالات متحده ، باری سیرز ایجاد شده است. اخیراً این رژیم غذایی در هالیوود محبوبیت پیدا کرده است. مدت زمان آن 1-2 هفته است . رژیم غذایی زون بر اساس ایجاد یک منطقه غذایی خاص است ، که به ویژه برای بدن شما مطلوب خواهد شد. به عبارت دیگر ، شما باید 3 ماده مهم رژیم غذایی را در روز مصرف کنید - پروتئین ها ، چربی ها ، کربوهیدرات ها.
 
نکته اصلی این است که نسبت مناسب را انتخاب کنید به ترتیب 30٪ -40٪ -30٪. این خیلی مهمه. مهم نیست که چه نوع غذایی می خورید و چه مقدار. اما بهتر است که پرخوری نکنیم. بیشتر اوقات ، در قسمت های کوچک غذا بخورید ، و نتیجه را به زودی خواهید دید. برای کل زمان رژیم غذایی زون ، می توانید 2-6 کیلو اضافه وزن از دست بدهید.درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید.
 

 

رژیم غذایی زون 2 تا 6 کیلو کاهش وزن در 1 تا 2 هفته

رژیم غذایی "Zone" در درجه اول برای بهبود عملکرد ورزشی ، برای افزایش توده عضلانی ورزشکاران است.بر اساس این تصور است که فقط مقدار زیادی کربوهیدرات در رژیم غذایی از سوختن مناسب چربی ها در بدن جلوگیری می کند. به یاد دارید که چند بار نان ، سیب زمینی ، برنج می خورید؟

 

از این گذشته ، اینها همه کربوهیدرات هستند! به همین دلیل اصل اصلی رژیم غذایی "Zone" مصرف ، قبل از هر چیز ، میوه ها ، گوشت ، سبزیجات است. اینها محصولات اصلی رژیم غذایی این روش کاهش وزن هستند.

 

دستور رژیم غذایی Zone - منهای 2-6 کیلو

روز اول

صبحانه - یک املت 4 سفیده با 1 قاشق چایخوری پنیر رنده شده در روغن نباتی ، قهوه یا چای بدون شکر و شیر. 1 فنجان کشمش ، 2 برش نان (سبوس یا سیاه) ؛

ناهار - سالاد 200 گرم میگو (یا گوشت خرچنگ) با سس مایونز (1 قاشق چایخوری) ، با آب لیمو ، در نان پیتا ؛

چای بعد از ظهر - 50 گرم ماست 0٪ ، یا خامه ترش.

شام - کتلت 150 گرم گوشت گاو ، پیاز ریز خرد شده - 1 قاشق غذاخوری. l.  قاشق غذاخوری خامه ترش بدون چربی ، سبزیجات و فلفل ها ، لوبیای سفید جوشانده ، کمی پوره گوجه فرنگی. در روغن بپزید.

در شب - 50 گرم بوقلمون ، یا ژامبون کم چرب ، یک مشت آجیل ، 100 گرم تمشک یا توت فرنگی.

روز دوم

صبحانه - 50 گرم بیکن ، چای یا قهوه بدون شکر و شیر ، 1 لیوان آب معدنی ساکن و 1 قاشق غذاخوری. من بادام ، 0.5 فنجان بلغور جو دوسر؛

ناهار - 170 گرم فیله مرغ یا گوشت چرخ کرده سرخ شده در روغن ، 1 برش پنیر ، یک مشت آجیل ، 1 گوجه فرنگی ، چند برگ کاهو ، 0.5 سیب ؛

چای بعد از ظهر - سالاد نخود سبز ، یا لوبیا سبز ، 150 گرم پنیر توفو ، فصل با روغن نباتی ؛

شام - 150 گرم فیله مرغ یا بوقلمون پخته (می توانید با سس گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی بریزید) ، 100 گرم توت فرنگی ؛

در شب - 50 گرم پنیر کم چرب ، 3 زیتون ، 1 هلو.

روز سوم

صبحانه - سالاد میوه ای از هر میوه ای با پنیر دلمه یا خامه ترش کم چربی ، یک فنجان کشمش و 3 عدد گردو ، چای یا قهوه بدون شکر و شیر ؛

ناهار - مانند روز اول ؛

چای بعد از ظهر - 50 گرم پنیر کم چربی ، تکه های آناناس ؛

شام - فیله ماهی (ترجیحاً سفید) با پارمسان ، لیمو را بپاشید و کمی سبزیجات سبز جوشانده بپزید.

در شب - 50 گرم ژامبون ، یا بوقلمون جوشانده ، مقداری آجیل یا زردآلو خشک ، 0.5 فنجان کشمش.

روز چهارم

صبحانه - 50 گرم بیکن سرخ شده ، چای یا قهوه بدون شکر و شیر ، ماست کم چرب با 1 جدول. من بادام ریز خرد شده و یک چهارم فنجان توت.

ناهار - 150 گرم فیله مرغ پخته ، 1 پرتقال ، سالاد شامپاین ، کرفس ، زیتون با آب لیمو و روغن نباتی ؛

میان وعده بعد از ظهر - 50 گرم پنیر ، 0.5 سیب ؛

شام - گوشت خوک پخته 150 گرم گوشت خوک چرب خردل با حلقه های کوچک سیب بر روی آب معدنی با شراب سفید ریخته ، در 20 دقیقه در 250 درجه پخت. می توانید یک غذای جانبی از سبزیجات سبز (آب پز یا خام) اضافه کنید.

در شب - 200 میلی لیتر شراب سفره ، 50 گرم ماست کم چرب ، یا خامه ترش.

روز پنجم

صبحانه - کروتون در مخلوط چهار سفیده ، دو برش نان (سیاه یا سبوس دار) آغشته کنید ، آنها را در کره سرخ کنید. بادام رنده شده را بپاشید و توت فرنگی ، چای یا قهوه را بدون شکر و شیر اضافه کنید.

ناهار - 150 گرم فیله مرغ آب پز با کرفس ، چند برگ کاهو ، 1 عدد گوجه فرنگی و 0.5 سیب ، 0.5 فنجان کشمش ، یک تکه نان (سیاه یا سبوس دار) ؛

چای بعد از ظهر - 1 آووکادو با لیمو - له ، 0/5 فنجان کشمش ، 50 گرم سینه ، یا ژامبون ؛

شام - کتلت 180 گرم گوشت گاو چرخ شده با 1 پروتئین تخم مرغ ، کمی پیاز ، خرده نان ، با افزودن 1 قاشق چایخوری. سس گوجه. گکتلت ها را حدر روغن نباتی ، 0.5 سیب ، کلم بروکلی یا کدو سبز سرخ کنید.

در شب - 50 گرم ژامبون ، 3 گردو ، 1 فنجان توت.

روز ششم

صبحانه - 150 گرم ژامبون ، یک تکه هندوانه یا خربزه ، گوجه فرنگی ، چای یا قهوه بدون شکر و شیر ؛

ناهار - کمی گوشت بوقلمون یا خرچنگ بر روی نان سبوس قرار دهید ، 50 گرم پنیر ، کاهو ، 0.5 پرتقال اضافه کنید.

چای بعد از ظهر - 100 گرم پنیر کم چرب ، کمی بادام ، 0.5 فنجان برش آناناس تازه یا کنسرو شده ؛

شام - فیله بوقلمون بدون پوست سرخ شده در روغن نباتی ، 1 فنجان توت ، سبزیجات سبز جوشانده ؛

در شب - 50 گرم ژامبون ، 3 زیتون ، 1 فنجان توت.

روز هفتم

صبحانه - یک املت 4 سفیده تخم مرغ ، 50 گرم بیکن ، 0.5 گریپ فروت ، یک تکه نان (سیاه یا سبوس دار) ، چای یا قهوه بدون شکر و شیر ؛

ناهار - فیله مرغ پخته شده با پیاز ، فلفل و آووکادو ، 2 عدد آلو یا آلو؛

میان وعده عصرانه - تخم مرغ آب پز ، کمی بادام ، 0.5 سیب ؛

شام - 200 گرم ماهی سالمون سرخ شده در روغن نباتی با فلفل قرمز ، سبزیجات و کمی سیر ؛

در شب - کمی ژامبون یا فیله مرغ.

 

بررسی رژیم غذایی زون

طبق رژیم غذایی زون ، کربوهیدرات ها و همچنین چربی ها و پروتئین ها بسته به محصولی که می خورید به "لازم" و "نه چندان لازم" تقسیم می شوند. در همان زمان ، شما می توانید همه چیز را بخورید. نکته اصلی این است که تا آنجا که ممکن است مواد مغذی ناخواسته کمتری مصرف کنید و از نظر این تکنیک لزوماً غذای مفیدتری به آنها اضافه کنید.

به عنوان مثال ، در صورت تمایل ، می توانید به طور کامل یک قوطی آبجو بنوشید ، اما با آن به یک قطعه پنیر کوچک و چند زیتون نیاز دارید تا تعادل لازم در رژیم غذایی زون حاصل شود. برای خیلی ها مناسب نیست. به همین دلیل است که دستیابی به تعادل مناسب بین کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها برای برخی از افراد بسیار دشوار است. و محاسبه اینکه در کدام محصول و دقیقاً چند ماده مفید و مغذی موجود باشد کاملاً دشوار است.

 

با این وجود ، رژیم غذایی زون طرفداران خود را حفظ می کند. پس از همه ، این در واقع یک روش موثر است. به خصوص اگر به تدوین فهرست خود به متخصصین اعتماد داشته باشید.درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری و کاهش وزن با 9 غذا

در

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم لاغری گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است.بدون شک کاهش وزن و رژیم لاغری سریع با این فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد.
طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن در آکادمی تغذیه و برنامه ریزی رژیم غذایی میگوید که  غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید زیرا به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید.
حتی متابولیسم خود را تجدید بهبود ببخشید. پس این فهرست را وقتی می خواهید به سوپرمارکت بروید ، با خود بردارید :
شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست، رژیم برای لاغری و سیر بودن و رضایتمندی من است.

رژیم لاغری

 

1. لوبیا در رژیم لاغری

لوبیا ، ارزان ، سیرکننده و متنوع و منبع عظیم پروتئین است. لوبیا نیز دارای فیبر بالا و دیر هضم است یعنی شما دچار سیری طولانی تری می شوید که جلوی خوردن بیشتر شما را می گیرد.

2. سوپ در رژیم لاغری

وعده ی غذایی خود را با یک پیاله سوپ شروع کرده و به خوردن کمتر ، خاتمه خواهید داد. مهم نیست که سوپ دارایذرات درشت یا ریز باشد چونکه در اصل ، آبکی است. شما در هر وعده می توانید کالری سوپ را در حد 100-150 نگه دارید. تکه های خامه یا کرده در آن نریزید.(سیارک)

3. شکلات سیاه در رژیم لاغری

آیا می توان شکلات را بین وعده های غذایی قرار داد ؟ شکلات سیاه شیری را ، یک تکه یا دو تکه بردارید. در یک بررسی ، به افرادی که عاشق شکلات بودند ، شکلات سیاه داده شد که چند ساعت بعد از مصرف آن نسبت به افرادی که شکلات شیری خورده بودند ، 15% کمتر ، پیتزا میل کردند.

4. پوره ی سبزیجات در رژیم لاغری

شما می توانید در تمام اوقات ، سبزیجات بیشتری به غذای خود اضافه کنید و از غذاهای "گول زننده ی " خود لذت برده و کالری های مصرفی خود را کاهش دهید. وقتی محققان پن استیت ، پوره ی گل کلم و کدو سبز را به پنیر و mac افزدوند ، مردم ظاهرا این غذا را خیلی دوست دارند. ولی 200-350 کالری کمتر مصرف می کنند. این سبزیجات سالم ، حجم کالری کمتری به این غذای خوشمزه اضافه کردند.(سیارک)

5. تخم مرغ و سس در رژیم لاغری

یک صبحانه ی سرشار از پروتئین ، به شما کمک می کند تا دیگر به اسنک ها در طول روز حمله ور نشوید. در بررسی گروهی از زنان چاق ، کسانی که با 35 گرم پروتئین ، روز خود را شروع کرده بودند- یعنی به احتمال زیاد کمی بیش از آن مقدار که شما می خورید – احساس سیری بیشتری خواهید کرد. این زنان صبحانه ی 350 کالری را خوردند که شامل تخم مرغ و پای سس گوشت بود. اثر این صبحانه ی سرشار از پروتئین تا اثر طول کشید در حالی که این زنان خوردنی های قندی و چرب را نسبت به زنانی که غلات برای صبحانه خورده بودند ، کمتر ملچ ملوچ کردند.

6. آجیل در رژیم لاغری

برای یک اسنک مقوی در زمان دوندگی/شلوغی/هلهلکی ، یک مشت کوچک ، بادام ، بادام زمینی ، گردو یا پی کان ( گردوی آمریکایی) با خود داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد آجیل می جوند ، به طور خودکار در وعده ی بعدی ، غذای کمتری می خورند.

7. سیب در رژیم لاغری

آب سیب و سس سیب را کنار گذاشته و در عوض ، سیب ، گاز بزنید. کل این یک عدد سیب، ذائقه ی شما را به حدی کاهش می دهد که آب سیب یا سس آن اینگونه نیست.
دلیلش این است که میوه ی خام ، دارای فیبر بیشتری است. همچنین ، جویدن ، سیگنال هایی را به مغزتان می فرستد که چیز قابل توجهی خورده شده است.

8. ماست در رژیم لاغری

خواه یونانی ،خواه سنتی ، ماست برای دورکمرتان ، مناسب است.
در بررسی هاروارد ، بیش از 120,000‌نفر به مدت ده سال یا بیشتر دنبال شدند. ماست ، نسبت به همه ی غذاهایی که بررسی شدند ، ارتباط زیادی با کاهش وزن نداشت.
هنوز اثبات نشده که ماست ، وزن را کاهش می دهد ، ولی نسبت به غذاهای دیگر ، دارای اهمیت است.

9. دارابی و گریپ فروت در رژیم لاغری

بله ، دارابی در واقع به شما کمک خواهد کرد تا چندین پوند وزن کم کنید و برای لاغری بسیار موثر است  خصوصا اگر در معرض خطر دیابت باشید.
محققان در کلینیک اسکریپس در سن دییگو دریافتند وقتی افراد چاق نصف یک گریپ فروت را قبل از هر وعده میل کنند ، تقریبا پوند در عرض 12 هفته کم می کنند.
نوشیدن آب گریپ فروت همین اثر را دارد.
ولی آب گریپ فروت دارای خاصیت " چربی سوزی " نیست فقط به افراد کمک می کند تا احساس سیری کنند.
مراقب باشید : شما نمی توانید گریپ فروت یا آب آن را بخورید اگر تحت مراقبت های خاصی هستند ، پس برچسب روی همه ی نسخه های خود را بررسی کنید یا از پزشک خود سوال کنید. گریپ فروت با تعداد زیادی از داروها تداخل دارویی دارد.
طبق گفته ی دانشمند تغذیه ، پروفسور و محقق جوی دابوست ، برگه ی خرید خود را از پروتئین های ناب ، سبزیجات تازه ، میوه و همه ی حبوبات پر کنید. مهمترین چیز ، در زمان کاهش وزن ، تصویر بزرگ چیزی است که می خورید نه غذاهای خاص.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

یازده هشدار جدی برای عود افسردگی

در

افسردگی ماژور (عمده) یک اختلال مزمن می‌باشد
برخی از افراد مبتلا به افسردگی ماژور تنها یک بار در زندگی خود علائم این افسردگی را تجربه می‌کنند. در افراد دیگر چندین بار عود می‌کند و آن را تجربه می‌کنند. زمانی که درمان شد، به منظور درنظر داشتن علائم عود آن، توجه به احساسات مهم خواهد بود. استفاده از راهنمایی‌ها و عکس‌العمل فوری به علائم هشداردهنده امکان دارد به پیشگیری از بازگشت کامل افسردگی ماژور کمک نماید.


1-حالت افسردگی
چگونه می‌توانید افسردگی را از غمگینی ساده تشخیص دهید؟ اگر بخاطر رویداد خاصی از جمله، از دست دادن کار یا از هم گسیختن رابطه‌ چنین حسی دارید، این می‌تواند نرمال و موقت باشد. اگر هر روز به مدت بیش از دو هفته احساس غمگینی، ناامیدی، حالت گریه، یا «تهی‌بودن» دارید و دیگر جوانب زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده، امکان دارد افسردگی بالینی باشد.


2-توقف برنامه‌ها، صرف نظر کردن از کارهای اجتماعی
آیا دوست ندارید به بیرون از خانه بروید؟ آیا در برقراری گفتگو زیاد تقلا می‌کنید؟ وقتی اعضایی از خانواده سعی در بیدار کردن شما از خواب دارند، شما سعی دارید در رختخواب بمانید؟ حفظ شبکه اجتماعی قوی مهم می‌باشد. فقدان لذت بردن از این فعالیت‌ها می‌تواند نشان‌دهنده احساس افسردگی باشد. می‌تواند موجب الحاق شما به گروهی از افرادی باشد که علت این رفتار شما را درک می‌کنند.


3-تغییر در عادات خواب شما از جمله بی‌خوابی

مشکل بهم خوردن خواب یا خواب آلودگی- می‌تواند نشانه افسردگی باشد. نشانه‌های دیگری نیز وجود دارند که ظهور یا وخیم‌تر شدن آنها نیز می‌تواند نشاندهنده افسردگی باشد از جمله خستگی. اگر شما مرتبا بی‌خوابی دارید یا بقدری زیاد می‌خوابید که نمی‌خواهید از رختخواب بیرون بیایید، با دکتر خود مشورت نمائید. اگر مشکلات خوابی شما نشانه‌ی عود افسردگی را دارد، دارو و گفتار درمانی می‌تواند به شما کمک نماید.


4-زودرنجی
در صورتی که اخیرا احساس می‌کنید، کنترل استرس‌های روزانه برایتان سخت شده است، چیزهای کوچک شما را می‌رنجاند، مداوما با دوستان و خانواده خود مشاجره دارید، چیزی را که قبلا به راحتی با آن برخورد می‌کردید هم اکنون در برابر آن شدیدا طغیان می‌کنید؛ در این حالت افسردگی خودش را به شکل زودرنجی و عصبانیت نشان داده است. گاهی‌اوقات، بهنگام افسردگی شدید، مردان بیش از زنان رفتاری زودرنجانه دارند.


5-از دست دادن میل جنسی و تمایلات دیگر
این یکی از شایع‌ترین علایم افسردگی می‌باشد. فعالیت‌هایی را که قبلا از آنها لذت می‌بردید هم‌اکنون ممکن است تحمیلی باشد. اگر در گذشته افسردگی داشته و احساسات خود را نسبت به همسر یا فرزندان از دست داده یا علاقه بر شغل، سرگرمی‌ها، یا دیگر فعالیت های مورد علاقه‌ را به مدت بیش از دو هفته از دست داده اید، آیا این می‌تواند دوباره عود کند؟ از دکتر کمک بگیرید. علائم تکرار در ظرف یکسال، شما را در معرض عود افسردگی قرار خواهد داد.

6-احساس بی‌ارزشی
احساس خودبیزاری و گناهکاری که قبلا داشته‌اید، ممکن است دوباره بازگردد. یا اینکه امکان دارد، قادر به «توقف» انتقاد از خود نباشید، و به شکست خود فکر کنید. امکان دارد خود را مسئول رویدادهایی بدانید که خارج از کنترل شما بوده است. روان درمانی ممکن است به شما در مورد عزت نفس پایین کمک کرده و یاد دهد که روی نقاط قوت خود تاکید داشته باشید. اگر افسرده هستید و اقدام به خودکشی نمائید احتمالا در معرض خطر بالاتری از عود افسردگی خواهید بود.


7-درد و رنج‌های شدید
آیا پشتتان درد می‌کند در حالی که کاری انجام نداده‌اید که پشتتان خسته شود؟ سردرد و دل درد شدید دارید؟ در قسمت قفسه سینه، پاها یا بازوها درد شدیدی دارید؟ شما نمی‌توانید درد فیزیکی را بعنوان نشانه‌ای از افسردگی ببینید، اما افسردگی می‌تواند علت درد فیزیکی هم باشد. در صورتی که درد و رنجی دارید که با درمان خوب نمی‌شود، از دکتر بپرسید که آیا افسردگی امکان دارد موجب ایجاد چنین شرایطی شده باشد یا نه..(سیارک)


8-افزایش یا کاهش ناگهانی وزن
بسیاری از افرادی که افسرده هستند علاقه‌شان نسبت به غذا و غذا خوردن کم می‌شود. ممکن است غذاخوردن را فراموش کنند یا حتی بالاجبار غذا بخورند. برخی دیگر وقتی افسرده هستند پرخوری می‌کنند. در صورتی که افسرده هستید و تغییر شدیدی در اشتهای خود می‌بینید، یا بدون تغییر در رژیم غذایی خود یا بدون ورزش، وزن تان افزایش یا کاهش یافته؛ این امکان دارد نشانه عود افسردگی باشد.


9-خستگی
آیا سراسر روز خسته هستید؟ افسردگی می‌تواند سبب احساس خستگی زیاد یا تضعیف شما در انجام کارها گردد. فعالیت‌های روزانه از جمله لباس پوشیدن و ظرف شستن به نظر فشاراور یا طاقت‌فرسا می‌رسد. غذا نخوردن یا داشتن رژیم غذایی ناسالم می‌تواند موجب خستگی‌ شود. تغذیه، ورزش و خواب خوب می‌تواند به مبارزه شما در این راستا کمک کند.


10-کاهش قدرت تفکر
گاهی اوقات افراد احساس می‌کنند که در دوران افسردگی‌ قدرت تفکرشان کم شده است. امکان دارد به راحتی حواس پرت شده یا تمرکز حواس برایتان سخت گردد. امکان دارد به طور ناگهانی به خاطر سپردن چیزها برایتان سخت گردد. احتمال دارد در تصمیم‌گیری برای حل مشکلات کاری دچار مشکل شوید (از اینکه صبح چه چیزی بپوشید گرفته تا مشکلات اساسی). شروع ناگهانی علائم یک هشدار از عود افسردگی است.


11-فکر کردن به خودکشی
فکر خودکشی یک هشدار جدی است و می‌تواند نشانه‌ای از افسردگی شدید و خطر عود افسردگی باشد. برخی از افراد مرتبا به خودکشی فکر می‌کنند. امکان دارد دیگران به خودکشی یا چگونگی آسیب رساندن به خود فکر کنند. به خصوص افرادی که احساس نا امیدی می‌کنند و تمایل خود را نسبت به فعالیت‌های مورد علاقه‌شان از دست داده‌اند. اگر خودتان یا فرد دیگری را می‌شناسید که چنین افکار یا سخنانی درباره خودکشی دارند، فورا از دکتر یا روانپزشک برای درمان افسردگی کمک بگیرید.
افراد تجربه‌های متفاوتی از افسردگی دارند. اگر شما هریک از علائم یا نشانه‌های هشداردهنده را که شما را نگران کرده دارید، با دکتر یا یک روانپزشک مشورت کنید. احتمالا جهت جلوگیری از عود افسردگی‌ تراپی را توصیه کنند یا داروهایتان را افزایش دهند. برای کاهش استرس تدابیری را در نظر گیرید. در صورت امکان فعالیت‌هایی که به شما حس خوبی در طول روز می‌دهند را به برنامه‌ اضافه کنید. با سه یا بیشتر از سه بار وقوع افسردگی، امکان نیاز به درمان طولانی مدت وجود دارد.(سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

بیست و پنج نوشیدنی سم‌ زدا برای پاکسازی و کم کردن وزن

در

"مانترا "برای داشتن بدن و ذهن سالم است تا بدن شما از تمامی سموم خلاص گردد. سم زدایی یا پاکسازی مانند پاک کننده آرایش قبل از خواب هر شب است. آب به دفع سموم کمک می‌کند بنابرایناز نوشیدنی‌های سم زدا استفاده کنید.

یکی از دلایل اصلی اینکه چرا وزنمان زیاد می شود و پوستمان درخشش خود را از دست می‌دهد این است که غافل از اهمیت سم زدایی هستیم. آلودگی، غذا خوردن، استرس محل کار، الکل بیش از حد، نداشتن خواب مناسب و غیره به افزایش وزن و داشتن پوست ناسالم کمک می‌کند. یک راه آسان آب میوه و مخلوط ساده است که به سرزنده شدن ذهن، بدن و پوستمان کمک می‌کند. به شما اطمینان می‌دهم از دست دادن وزن و درخشش پوست هرگز به این آسانی نبوده است!(سیارک)
نوشیدن جهت کاهش وزن

1- چای سبز و لیمو

2- آووکادو، خیار، و فلاکسیدها

3- آب سم زدای لاغری

4- عسل، میوه و زنجبیل

5- آب سم زدای سوزاننده چربی

6- لیموناد لیمویی

7- کلم پیچ و انار

8- اسموتی میوه و گیاه

9- دوغ نوشیدنی سم زدا

10- اسموتی سرکه سیب و پاپایا

نوشیدنی‌ها برای پاکسازی

11- آب سم زدا

12- چغندر و آب نعنا

13- کران بری فیوژن

14- توت فرنگی و دارچین

15- آب سم زدای آناناس

16- سان شاین گود مورنینگ

17- آب سم زدای لیمو خیار

18- هندوانه و خیار

19- انبه سوپرایز

20- آب سم زدای گریپ فروت و لیمو ترش

21- اسموتی آلوئه ورا

22- اسموتی تمشک و گلابی

23- آب سم زدای بلیس سامر

24- نوشیدنی سم زدای آب نارگیل

25- اسموتی گوجه فرنگی،‌تره فرنگی و خیار

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چای سبز و لیمو

در

چای سبز و لیمو

فواید چای سبز مشخص است. چای سبز به کاهش وزن و داشتن ظاهر باطراوت کمک می کند. نوشیدنی سم زدای چای سبز و لیمو چیزی است که می توان روز را با‌ آن شروع کرد.
آنچه که شما نیاز دارید:‌

1. آب
2. 1 کیسه چای سبز
3. 1/4 لیمو
چگونگی آماده سازی
1. یک فنجان آب بجوشانید.
2. کیسه چای سبز را در داخل فنجان آب داغ بگذارید.
3. آب لیمو را به آن اضافه کند.
4. در حالی که هنوز گرم است آن را بنوشید.
فواید:
• چای سبز ایمنی بدن را افزایش می دهد. منبع خوبی از کاتچین‌ها بوده و یک آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدانها رادیکال های اکسیژن سمی را تمیز می کنند و در نتیجه سرعت پیر شدن را کاهش داده و از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می کنند.
• لیمو به کاهش چربی بدن و حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند.(سیارک)

بیست و پنج نوشیدنی برای سم زدایی و کاهش وزن

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

آب سم‌ زدای آلوورا

در

مواد لازم
• آلوورا
• آب لیمو
• آب


طرز تهیه
1. برگ آلوورا را برداشته، آن را باز کرده و ژل آن را درآورید.
2. دو قاشق غذاخوری ژل آلوورا داخل پردازنده بریزید.
3. دو قاشق غذاخوری آب لیمو به آن اضافه کنید.
4. آن را چرخ کنید.
5. یک لیوان آب اضافه کنید.

فواید
• آلوئه ورا حاوی ویتامین‌ها، ‌مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است. این خواص ضد باکتری، باعث بهبود هضم غذا، جلوگیری از بیماری های پوستی، مانع از شکل گیری زخم های دهانی شده و به کاهش وزن و کاهش سطح قند خون کمک می کند.
• لیمو با کمک به دفع صفرا از کبد به روده کوچک، به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند.(سیارک)

بیست و پنج نوشیدنی برای سم زدایی و کاهش وزن

نظرات

در ادامه بخوانید...

ناشتا آب گرم بخورید

در

(سیارک)  :برخلاف آب سرد، نوشیدن یک لیوان آب گرم اول صبح باعث حرکت راحت روده شده ویبوست را کاهش می‌دهد.
صبح بعد از بیدار شدن، اولین نوشیدنی که بسیاری از ما می‌خوریم یک فنجان چای داغ یا قهوه است، زیرا اعتقاد بر این می باشد که این نوشیدنی کمک می‌نماید تا در طی روز بدن انرژی داشته باشد؛ اگر هم آب بخوریم اغلب آب سرد است.

اما از دیدگاه طب هندو یا آیورودا بهتر است که ناشتا آب گرم بخوریم زیرا بیماری‌های متعددی را از بین می‌برد و مزیت های فراوانی دارد که در این مطلب به نقل از «ام اس ان» به بخشی از آن می‌پردازیم.(سیارک)  


به روند هضم کمک می‌کند:
بسیاری از ما بعد ازغذا آب سرد می‌خوریم در حالی که بهتر است به‌ جای آب سرد ، آب گرم بخورید تا غذا بهتر هضم شود.(البته بلافاصله بعد از غذات آب نخورید.)


یبوست را برطرف می‌کند:
برخلاف آب سرد، نوشیدن یک لیوان آب گرم اول صبح باعث حرکت راحت روده می‌شود ویبوست را کاهش می‌دهد.


گلودرد را کاهش می‌دهد:
آب گرم یکی از بهترین نوشیدنی های طبیعی برای برطرف کردن گلودرد است. آب گرم کمک می‌کند تا خلط دستگاه تنفسی ازبین برود و درنتیجه گلو به‌ سرعت صاف شود.


درد قاعدگی را تسکین می‌دهد:
با ایجاد اثر تسکین‌ دهنده در عضلات شکمی، جریان خون را تقویت و درد را برطرف می کند.


به سم‌زدایی کمک می‌کند:
نوشیدن یک لیوان آب گرم به طور ناشتا ، سموم بدن را دفع می‌کند. آب گرم در مقایسه با آب سرد کمک می‌کند تا مولکول های درشت سریع‌ تر شکسته شود.


در کاهش وزن مؤثر است:
نوشیدن آب گرم به طور ناشتا برای افرادی که قصد کم کردن وزن ‌دارند، بسیار مفید است. زیرا میزان سوخت‌ وساز بدن را بالا می‌برد و درنتیجه کالری بیشتری می‌سوزد و وزن کاهش پیدا می‌کند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

 

نظرات

در ادامه بخوانید...