5 راه برای از بین بردن نفخ شکم در عرض چند دقیقه بدون قرص

نفخ شکم

هر فرد شاغل در دنیای مدرن نمی تواند به یک برنامه غذایی روزانه مباهات کند. میان وعده های بی پایان و ناتوانی در پرهیز از خوردن "کربوهیدرات های زود هضم" منجر به این واقعیت می شود که همه ما گاه به گاه از نفخ شکم رنج می بریم. یوگا به شما کمک خواهد کرد: موقعیت های مختلف ارائه شده در این مقاله به شما کمک می کند تا بدون مصرف دارو سریعا از نفخ شکم (باد شکم) خلاص شوید.


حرکت بچه در یوگا 

حرکت بچه در یوگا 
از بین بردن نفخ شکم در عرض چند دقیقه با حرکت بچه در یوگا.  / عکس 


اگر متوجه نمی شوید بچه با این کار چه ارتباطی دارد ، پس به یاد داشته باشید که جنین در چه موقعیتی قرار دارد. این 9 ماه از زندگی یک شخص می گذرد که در واقع هیچ چیز او را آزار نمی دهد. آنها می گویند که سلول های عصبی مغز ما این دوران آرامش را در تمام طول زندگی خود به یاد می آورند ، بنابراین یوگی های باستانی این ژست را به عنوان یک روش جهانی برای استراحت و نظم کامل خود پیشنهاد می کنند. این کمک می کند تا پشت خود را شل کنید ، شور و نشاط پیدا کنید. علاوه بر این ، موقعیت بدن در این موقعیت یک ماساژ استاتیک قدرتمند از منطقه روده را فراهم می کند. شما می توانید پنج دقیقه را در این موقعیت بگذرانید! بعد از صاف کردن بدن ، شکم به احتمال زیاد همانند قبل از واقعه نفخ خواهد بود.

 

زانو  به سینه در یوگا 

زانو  به سینه در یوگا 
ما خود را از نفخ شکم نجات می دهیم.

 

بسیاری از افراد می دانند که به مادران جوان توصیه می شود در صورت یبوست زانوی بچه را به سینه فشار دهند. در این تمرین همان مکانیزم ها کار خواهند کرد. هنگام بروز نفخ در روده ها هوای زیادی وجود دارد. این بدان معناست که هوا باید از آن خارج شود.فشار آهسته بر روی معده در این حالت مانند آزاد کردن هوا از یک تشک بادی بزرگ است که فقط با تلاش فقط وزن و حداقل تلاش دستان است. نفخ شکم را نمی توان یک شبه تسکین داد ، بنابراین توصیه می شود که چند دقیقه وقت بگذارید.

 

ژست کمان در یوگا

ژست کمان در یوگا

 از بین بردن نفخ شکم در عرض چند دقیقه با ژست Bow Yoga Pose.  / عکس


این می تواند در تصویر بسیار دشوار به نظر برسد. اما این فقط در نگاه اول است. هر مبتدی می تواند آن را انجام دهد ، فقط ارتفاع بالا آمدن (جدا شدن از کف) قفسه سینه و باسن بسته به آمادگی جسمانی می تواند متفاوت باشد. فشار بر روی قسمت روده در حرکت آسانا آشکار است. نگه داشتن آن برای بیش از 40 ثانیه کار چندان آسانی نخواهد بود ، اما تأثیر آن گاهی در همین نیم دقیقه حاصل می شود.

 

حرکت شخم در یوگا 

حرکت شخم در یوگا 

از بین بردن نفخ شکم در عرض چند دقیقه با ژست شخم  / عکس 

 

 این ورزش نه تنها برای دستگاه گوارش ، بلکه برای کل ستون فقرات نیز مفید است. برای خلاص شدن از شر نفخ شکم ، استفاده از حالت گاوآهن مفید است. سطح اجرا ممکن است متفاوت باشد. اگر نمی توانید انگشتان خود را فوراً پشت سر خود روی زمین قرار دهید ، پس استفاده از صندلی / چهارپایه / دیوار (همانطور که در تصویر نشان داده شده) کاملاً قابل قبول است تا کار را آسان تر کنید. عضلات زیر شکم به طور فعال در این وضعیت منقبض می شوند ، که ماساژ عالی منطقه روده و خلاص شدن از نفخ را فراهم می کند.

 

ژست زن شرقی

ژست زن شرقی
از بین بردن نفخ شکم در عرض چند دقیقه با ژست زنان شرقی

 

در کشورهای ژاپن ، چین ، کره ، از زمان های بسیار قدیم ، زنان تقریباً بیشتر روز را در این موقعیت گذرانده اند. در این موقعیت ، آنها کار می کردند ، از بچه ها پرستاری می کردند ، آشپزی می کردند ، با دیگران صحبت می کردند. و این اتفاقی نیست. این حالت باعث تقویت کمر ، پاها و همچنین کمک به بهبود هضم ، آزاد سازی سموم از بدن می شود. می توانید سعی کنید در این وضعیت بنشینید و نوعی فعالیت معمول یا اوقات فراغت انجام دهید. شما می توانید یک فصل از کتاب مورد علاقه خود را بخوانید ، از صفحه یک ابزار شبکه های اجتماعی را مرور کنید ، برخی موارد را مرتب کنید. وقتی بعد از چند دقیقه بلند می شوید ، معده شما بسیار صاف تر می شود و پرستالیس شروع به کار می کند

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید