کدام محصولات غذایی را قبل از استفاده بشوییم

گوشت

 

قبل از اینکه غذا بخوریم ، همانطور که از کودکی یاد گرفته ایم ، آنها را می شویم. اما این کار همیشه لازم نیست انجام شود ، زیرا این کار بی معنی است و گاهی مضر است. واقعیت این است که روش شستن بعضی از محصولات غذایی حتی می تواند منبع انتشار باکتری ها باشد .کدام محصولات غذایی باید شسته شود و شستن کدام محصولات غذایی نامطلوب  است؟


1. محصولات غذایی که توصیه نمی شود شسته شوند

تخم مرغ
آب فیلم محافظ تخم مرغ را از بین می برد ، بنابراین شستن آنها توصیه نمی شود


در تخم مرغ اغلب ، برای جلوگیری از ورود میکروارگانیسم ها به پوسته ، نوعی فیلم محافظ ظاهر می شود. آب آن را از بین می برد ، بنابراین بهتر است تخم مرغ ها را نشویید.

 

مرغ

باکتری هایی روی گوشت طیور وجود دارد ، بنابراین هنگام شستشو در زیر آب روان ، می توان آنها را با پاشیدن به سایر سطوح گسترش داد.


مرغ گوشت طیور حاوی باکتری هایی مانند سالمونلا است. وقتی شروع به شستشو می کنید ، پاشیده می شود. باکتریها نیز همراه آنها پخش می شود. آنها در آخر روی شیر ، دست ها ترشح می شوند . فقط عملیات حرارتی به از بین بردن سالمونلا و همچنین باکتری های دیگر کمک می کند.

 

گوشت

شستن گوشت کاملاً ممنوع است ؛ خشک کردن آن با دستمال کاغذی کافی است / عکس


گوشت وضعیت مشابه مرغ است. تمام موارد با عملیات حرارتی حل می شوند ، بنابراین نیازی به شستن آن نیست. با استفاده از دستمال یا حوله کاغذی توصیه می شود که گوشت را خشک کنید. پس از این عمل ، بلافاصله دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید.

 

ماکارونی

ماکارونی فقط پس از پختن  آبکش می شود

ماکارونی خشک و خام ، همانطور که مشخص شد ، نیز شسته می شود ، که نمی توان آن را انجام داد ، در غیر این صورت نشاسته آنها شسته می شود. ماکارونی فقط پس از پختن آبکش می شود.

 

قارچ

قارچ ها را نمی توان خیس کرد و برای مدت طولانی زیر آب نگه داشت ، بهتر است آنها را قبل از پختن بشویید و با حوله خشک کنید

قارچ. نمی توانید آنها را خیس کنید و برای مدت طولانی زیر آب نگه دارید. در حالت ایده آل ، قبل از پخت و پز آبکشی و  با حوله خشک کنید.

 

2. شستن محصولات غذایی زیر ضروری است

میوه
سبزیجات و میوه های دارای پوست خوراکی همیشه باید شسته شوند


سبزیجات و میوه هایی با پوست خوراکی. میکروارگانیسم ها و ناخالصی ها در سطح این محصولات جمع می شوند. آب به خلاص شدن از شر آنها کمک می کند.

کنسرو

اگر قبل از باز کردن قوطی کنسرو آن را نشویید ، باکتری ها می توانند وارد آن شوند


قوطی کنسرو مواد غذایی. باکتری ها اگر قبل از باز شدن شسته نشوند ، از سطح درب باز شده داخل قوطی می شوند.

 

هندونه

قبل از استفاده ، باید میوه ها و سبزیجات را بشویید ، آلودگی های حاصل از پوست آنها ممکن است در حین پوست کندن به قسمت خوراکی وارد شود


سبزیجات و میوه هایی با پوست که خورده نمی شوند. در صورت آلودگی پوست در حین لایه برداری ، میوه و سبزیجات باید قبل از استفاده شسته شوند.

 

گردو

روش شستن آجیل نه تنها باعث پاک شدن آنها از آلودگی می شود ، بلکه اسید فیتیک را نیز از بین می برد


آجیل. روش شستشو نه تنها آنها را از آلودگی ها پاک می کند ، بلکه اسید فیتیک موجود در محصول خام را از آنها پاک می کند. برای گیاه مفید است ، زیرا از آسیب رساندن به آفات جلوگیری می کند ، اما برای بدن انسان مضر است.

 

میوه های خشک

میوه های خشک ، حتی اگر در بسته بندی های مهر و موم شده باشند ، همیشه مقدار زیادی خاک جمع می کنند


میوه های خشک. این محصولات ، حتی اگر در بسته بندی های مهر و موم شده باشند ، همیشه مقدار زیادی زباله و خاک جمع می کنند. آنها باید شسته شوند و بهتر است آنها را از قبل خیس کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید