چه تفاوتی بین زیتون سبز و زیتون سیاه وجود دارد

زیتون
 
به سختی می توان فردی را یافت که در زندگی خود حداقل یک بار طعم زیتون را نچشیده باشد. این "میهمان" از کشورهایی  مانند اسپانیا ، ایتالیا ، مراکش ، ترکیه و یونان قلب بسیاری از مردم جهان را به دست آورده است. در واقع ، از نظر طعم تند ، آنها نه از بار اول ، بلکه گاهی اوقات نه از بار دوم و نه همه. اما این میوه ها چیست ، همه نمی دانند. بسیاری از افراد سوالات زیادی دارند ، به عنوان مثال ، آیا زیتون محصول یک درختاست یا نه ، آیا آنها توت هستند یا میوه و به طور کلی ، آیا با یکدیگر متفاوت هستند.
 

1. زیتون و زیتون میوه های یک درخت هستند

آنچه ما زیتون می نامیم  ، همه میوه هایی هستند که روی یک درخت رشد می کنند. رنگ بسته به میزان رسیده بودن میوه ها و یا با استفاده از فناوری  فرآوری است. در همه کشورها ، بسته به رنگ ، "زیتون سبز" و "زیتون سیاه" (زیتون سبز و سیاه) نامیده می شود.
 
زیتون
رنگ میوه زیتون با درجه رسیدگی و روش فرآوری متفاوت است / عکس
 
 

2. کمی درباره زیتون

زیتون
زیتون یک درخت همیشه سبز با طول عمر متوسط تا ​​چندین قرن است / عکس
 
درخت زیتون  در آب و هوای نیمه گرمسیری رشد می کند. درخت همیشه سبز  بسیار آهسته و در مدت زمان طولانی رشد می کند. طول عمر متوسط ​​آن چندین قرن است ، اما نمونه هایی وجود دارد که از 1000 تا 1500 سال قدمت دارند. به معنای صنعتی ، زیتون وقتی از سن کاشت به 20 سالگی (دقیق تر ، کمی بیشتر) می رسد ، میوه می دهد. بهره وری آنها با هر سال بعد افزایش می یابد. میوه ها تا پیری درخت رشد می کنند ، هرچند که هر ساله نیست.
 
زیتون
درخت  زیتون اغلب در نزدیکی دریا کاشته می شود / عکس
 
درخت زیتون می تواند تا بیست متر ارتفاع داشته باشد. اما برای سهولت برداشت ، آنرا قطع می کنند. در نتیجه ، ارتفاع درختان صنعتی به ندرت بیش از ده تا پانزده متر است. برای اینکه زیتون زنده بماند ، رشد کند و شروع به باردهی کند ، به گرما ، آب و هوای خشک و آفتاب نیاز دارد. اما از نظر خاک ، کاملاً کم طلب است و در خاک شور بهتر رشد می کند ، بنابراین غالباً در کنار دریا کاشته می شود.
 
زیتون
میوه های زیتون نه تنها به عنوان میان وعده مصرف می شوند ، بلکه به عنوان ماده اولیه تولید روغن زیتون سالم نیز مورد استفاده قرار می گیرند / عکس
 
میوه های زیتون حاوی بسیاری از مواد مفید برای بدن انسان هستند: آهن ، مس ، ویتامین های B ، K ، E ، فولیک و اسیدهای اولئیک ، سلنیوم ، فسفر ، منیزیم ، کلسیم ، سدیم ، روی. زیتون ماده اولیه تولید روغن زیتون است (تا 90 درصد میوه های برداشت شده استفاده می شود) و به عنوان میان وعده خورده می شود. در حال حاضر ، عملاً زیتون وحشی وجود ندارد. در مورد اینکه زیتون ، توت ، سبزیجات یا میوه است اختلاف نظر زیادی وجود دارد. در واقع ، آنها به یک ردیف جداگانه  تعلق دارند. بنابراین ، زیتون نه توت ، سبزیجات یا میوه  هستند.
 

3. نحوه تهیه زیتون سیاه

زیتون
زیتون سبز به صورت خام خورده نمی شود ، زیرا تلخی شدیدی دارد / عکس
 
زیتون سبز به دلیل تلخی بیش از حد خام خورده نمی شود. قبل از ارسال آنها برای فروش ، متخصصان لزوما میوه ها را با یک محلول قلیایی خاص آغشته می کنند ، که تلخی را از بین می برد. در نتیجه ، آنها طعم خوش خاص خود را پیدا می کنند. مواد تلخ فنولیک با رسیدن میوه ها روی درختان به غذاهای مختلف تبدیل می شوند. در نتیجه ، میوه های رسیده کاملاً خوراکی می شوند.
 
زیتون
زیتون طبیعی می تواند هر سایه ای داشته باشد ، به جز سیاه ، دومی به طور مصنوعی به دست می آید / عکس
 
رنگ زیتون با بالغ شدن تیره می شود. سایه های زیتون می تواند متفاوت باشد: قرمز رو به سیاهی ، شاه بلوطی ، بنفش ، بنفش تیره اما سیاه نیست. این رنگ پس از برداشت میوه ها حاصل می شود. بنابراین ، رنگ سیاه خالص به طور مصنوعی بدست می آید.
 

4. زیتون چگونه برداشت می شود

زیتون
هرچه زیتون ها بیشتر رسیده  شوند بدتر نگهداری می شوند و برای تولیدکنندگان بی فایده و ضرردارند / عکس
 
هرچه زیتون تیره باشد ، رسیده تر است ، به این معنی که نرم تر است. بر این اساس ، آنها بسیار بدتر از موارد نارس ذخیره می شوند. این برای تولید کنندگان ضرردارد. در نتیجه ، آنها به یک فناوری خاص رسیده اند.
 
زیتون
برای فرآوری بیشتر ، میوه های سبز نارس برداشت می شوند / عکس
 
میوه های سبز را برای از بین بردن تلخی برای مدت زمان مشخصی در یک محلول قلیایی خاص نگهداری می کنند. پس از آن ، تحت اکسیژن قرار می گیرند و به لطف آن سیاه می شوند. سپس زیتون ها را شسته ، با نمک آماده پر کرده و E 579 (گلوکونات آهن) به آن اضافه می کنند. یک تثبیت کننده رنگ است. در غیر این صورت ، میوه ها به رنگ سبز خود برمی گردند.
 
زیتون
کارشناسان می گویند که فرآوری صنعتی میوه های زیتون بی ضرر است ، اما بهتر است محصول سبز را که  در آب نمک نیست استفاده کنید / عکس

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Sagar 477 :

    مانند یافتن یک قطره شیر باقی مانده در کارتن ، کشف یک زیتون تنها در قوطی می تواند ناراحت کننده باشد. اما در این وضعیت یک فکر اقتصادی وجود دارد. حتی پس از خوردن آخرین زیتون: آب نمک زیتون. و من از شما می خواهم آن را دور نریزید. آب نمک زیتون مایع زیتونی است که در آب نمک بسته بندی شده است که با طعم زیتون جا افتاده است. و در حالی که اساساً یک محصول جانبی است ، من آن را به عنوان یک چاشنی فوق العاده همه کاره در نظر گرفته ام ، که پاشیدن آن می تواند نمک و طعم را در هر کجا که نیاز است به همراه داشته باشد. (برای روشن تر شدن ، من به آب نمک ناشی از انواع زیتون هایی که در شیشه فروخته می شود ، اشاره می کنم .در حالی که به نظر می رسد بی فایده است ، آب نمک زیتون یک ماده مخفی است که ریال من را افزایش می دهد ، ضایعات آشپزخانه من را کاهش می دهد و به غذاهای گیاهی من مزه می بخشد. من متوجه شده ام که به ویژه برای غذاهایی که از زیتون به خوبی استفاده می کنند مناسب است: خاورمیانه ، مدیترانه و جنوب اروپا. استفاده خوب از آب نمک زیتون این است که چند قاشق غذاخوری به سس مارینارا خریداری شده از فروشگاه اضافه کنید ، که یک وعده غذایی نودل و سس قرمز را کاملاً رضایت بخش می کند. گزینه ها تقریباً بی پایان هستند. من همچنین دوست دارم نمک زیتون را به سس سالاد ، سوپ سبزیجات مخلوط ، سالاد ماکارونی ، کاسه غلات اضافه کنم-شما نام ببرید ، من احتمالاً نمک زیتون را به آن اضافه کرده ام. گاهی اوقات من برای پختن برنج یا ماکارونی از آب نمک زیتون استفاده می کنم ، که طعم ملایم و آرامش بخش را به آن اضافه می کند. خوبی آب نمک زیتون در این است که طعم زیتون را اضافه می کند.در آب نمک زیتون می توانید بدون ترس از کپک زدن خیار شور یا هر نوع دیگر شوری گوجه شور و غوره شور و .... درست کنید. وسواس من در مورد این مواد چند سال پیش زمانی شروع شد که من زیتونم تمام شد اما به شدت به دنبال اسپاگتی آلاتوتانسکا بودم . هنگامی که متوجه شدم آب نمک زیتون یک راه میانبر برای اسیدیته و طعم است ، شروع به استفاده خلاقانه و خودجوش از آن کردم و آن را به هر چیزی که نیاز داشت اضافه کردم - و امیدوارم شما نیز این کار را انجام دهید. من پشیمان نیستم.

    1400/5/25 11:08

بیشتر بخوانید