چرا اولانگ جینسنگ شیرین است و چگونه هنگام دم کردن طعم آن را خراب نکنیم؟

اولانگ جینسینگ

جینسنگ یا "ریشه زندگی" جوانی را طولانی می کند، با استرس و سرماخوردگی مبارزه می کند. با این حال، طعم خاصی دارد و کسانی که می خواهند از خود با چای جینسینگ خوشمزه و سالم پذیرایی کنند، فقط با نظر پزشک باید استفاده شود. اولانگ جینسنگ در شرق اختراع شد.

 

چای اولانگ جینسنگ چگونه درست می شود

اولانگ جنسینگ بر پایه اولانگ های تایوانی یا چینی است. ترکیب ممکن است متفاوت باشد، اما تکنولوژی کلی برای تهیه چای با اولانگ جینسنگ به شرح زیر است:


برگ‌های چای را گرد وگلوله می‌کنند، عصاره شیرین بیان یا گیاهان دیگر را روی آن می‌مالند و در پودر جینسنگ می‌غلتانند.
چای آماده شده از گلوله های متراکم آبی-سبز در پودر جینسنگ مخملی تشکیل شده است، به همین دلیل است که گاهی اوقات به آن یشم می گویند. هر "سنگ" هنگامی که دم می شود به شکل یک برگ چای باز می شود.

 

اولانگ جینسینگ

ریشه جینسنگ خشک شده در آفتاب به پودر تبدیل می شود.


اولانگ جینسنگ به دلیل ترکیب عطر و بوی ترش و شیرین و خواص مفید خود جینسنگ محبوبیت پیدا کرد. چای دقیقاً با شیرینی که مدیون شیرین بیان است آشکار می شود (مزه آب نبات یا شربت سرفه با شیرین بیان را به خاطر بسپارید). و تنها زمانی که پوشش به طور کامل از روی برگ ها شسته شود، می توانید طعم طراوت خود اولانگ را احساس کنید. اغلب، گیاهان دیگری به پودر ریشه جینسنگ در تولید چای اضافه می شود تا طعم جالبی به نوشیدنی بدهد. مثلاً هولی پهن برگ که اتفاقاً چای گیاهی تلخ کودین از آن درست می شود.

 

 

اولانگ جینسینگ

طعم شیرین بیان نشان دهنده کیفیت اولانگ با جینسینگ نیست


به دلیل تفاوت در ویژگی های طعم، نظراتی در مورد تقلبی بودن اولانگ با جینسینگ وجود دارد. اما اینطور نیست: مواد خام برای آن چندان منحصر به فرد نیست که بتواند آن را تقلبی درست کرد.

مانع اصلی اولانگ جینسنگ شیرین بیان است. دوستداران چای مطمئن هستند که شیرین بیان نباید در چای واقعی باشد. برخی دیگر نوشیدنی را در صورتی بی کیفیت می دانند که شیرینی خاصی که ریشه می دهد را نداشته باشد. با این حال، اولانگ جینسنگ نیز بدون شیرین بیان درست می شود. در این مورد، تلخی مشخصی در طعم وجود دارد. اغلب، این چای گران تر است.

اما در بازار انبوه، طعم اولانگ جینسنگ اغلب با طعم‌ها تعیین می‌شود و شیرینی کم تر و حتی بیش از حد، گاهی با مزه های وانیل یا تمشک دارد.

 

اولانگ جینسینگ

 

فواید چای جینسینگ

جینسینگ علاوه بر تقویت، مبارزه با استرس و سرماخوردگی، متابولیسم کربوهیدرات را عادی می کند و اعتقاد بر این است که قدرت مردانه را افزایش می دهد. اما نسبت دادن تمام این خواص به جینسنگ اولانگ (با این حال، و همچنین عوارض جانبی) کاملاً صحیح نیست. این نوشیدنی، اول از همه، برای لذت ایجاد شده است.

با این حال، از آنجایی که ریشه جینسینگ هنوز در آن وجود دارد، البته با غلظت کم، و چای واقعا مقوی و نیروبخش است، توصیه می شود آن را در صبح و نه با معده خالی بنوشید (در غیر این صورت ممکن است اثرات معکوس داشته باشد. - ضعف و سرگیجه).

 

اولانگ جینسینگ

 

چگونه اولانگ جینسنگ را دم کنیم تا طعم آن تلخ نباشد

برای درک طعم اولانگ جینسنگ، باید آن را به درستی دم کنید. بهتر است این کار در گایوان ( gaiwan) انجام شود، اما هر قوری شیشه ای یا سرامیکی کار خواهد کرد.

کتری را از قبل با آب جوش گرم کنید و برای دم کردن، دقت کنید که دمای آب از 90 درجه سانتیگراد بیشتر نباشد.
برای قوری با حجم 200 میلی لیتر، 5-6 گرم چای (یک قاشق چایخوری) کافی است. دم نوش اول را فوراً تخلیه کنید: پودر جینسینگ از آن شسته نمی شود، اما خود برگ ها تمیزتر می شوند.
 در مورد نوشیدنی جینسینگ، یک نکته مهم وجود دارد:  بار اول، اولانگ را بیش از 5-10 ثانیه دم نکنید، بار دوم و سوم - بیش از 30 ثانیه، دم های بعدی را حدود یک دقیقه نگه دارید.

اولانگ جینسینگ

 

اولانگ جینسنگ با کیفیت بالا می تواند تا شش دمنوش را تحمل کند که اولین دمنوش شیرین شیرین بیان است و از حدود چهارم می توانید از طعم خود اولانگ لذت ببرید.

اولانگ با جینسینگ نیازی به شیرین کننده ندارد (نه به شکل شکر و نه به شکل نان شیرینی با شکلات). به لطف شیرینی و طعم ترش، این نوشیدنی هم مورد استقبال دوستداران چای دسر و هم طرفداران چای کلاسیک اولانگ قرار خواهد گرفت.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید