10 ماده غذایی که به مبارزه با استرس کمک می کند

در

antistress0.jpg

در طول زندگی خود، فرد تقریباً روزانه، بدون توجه به آن، تحریک پذیری و استرس را تجربه می کند که بر وضعیت کلی سلامت و بدن به طور کلی تأثیر منفی می گذارد. بنابراین، برای بازگشت به حالت عادی و آرام کردن اعصاب متشنج، متخصصان اکیداً توصیه می کنند به لیست این محصولات توجه کنید، که در یک لحظه به مقابله با مشکل، کاهش تنش و عادی سازی عملکرد سیستم عصبی کمک می کند.


1. آجیل برزیلی

آجیل برزیلی

 آجیل برزیلی


آنها می گویند برای رسیدن به خلق و خوی خوب و خارج شدن از حالت استرس، باید روزانه چند عدد آجیل برزیلی (بیش از پنج عدد) بخورید. علاوه بر این، آجیل برزیلی حافظه را بهبود می بخشد، افسردگی را از بین می برد، از تجمع کلسترول جلوگیری می کند و همچنین به جلوگیری از پیشرفت سرطان کمک می کند.

اما قبل از اینکه به فروشگاه بدوید و از قفسه‌ها آجیل بخرید، باید نکته اصلی را به خاطر داشته باشید که هر چه تازه‌تر باشد، مفیدتر است. آجیل های متراکم، ترد و سنگین از بهترین ها در نظر گرفته می شوند.


2. زغال اخته

زغال اخته

زغال اخته


زغال اخته سرشار از فروکتوز و گلوکز و همچنین ویتامین ها و اسیدهای آلی است که سطح کورتیزول را در بدن کاهش می دهد و منبع اصلی استرس، بدخلقی، خستگی، بی علاقگی و افسردگی شناخته شده است. بنابراین، کرن بری به همه کسانی که خلق و خویشان به معنای واقعی کلمه خط خطی است توصیه می شود.


3. چای بابونه

چای بابونه

چای بابونه.  


چای بابونه نه تنها برای سرماخوردگی، خستگی یا بی خوابی، بلکه برای استرس نیز یک درمان عالی است. جوشانده گرم بابونه در عرض چند دقیقه می تواند بدن را به حالت عادی بازگرداند، سیستم عصبی را آرام کند و خلق و خو را عادی کند و تمام عوامل تحریک کننده را از بین ببرد.


4. گشنیز و جعفری

گشنیز

گشنیز تازه

 

گشنیز و جعفری همچنین دارای خواص جادویی خود هستند که در عرض چند دقیقه روحیه شما را بالا می برند. یک دو شاخه سبزی معطر آبدار و تمام مشکلات و سختی ها و همچنین تحریک پذیری و اضطراب از بین می روند، گویی گشنیز و جعفری جادو می کنند.


5. کاهو

کاهو

کاهو.


کاهو نیز به نوبه خود به حفظ سلامت روانی و عاطفی خود می بالد. به همه کسانی که تحریک پذیری بیش از حد، بی خوابی و عصبانیت بی دلیل را تجربه می کنند بسیار توصیه می شود.

علاوه بر این، به رفع خستگی چشم ها کمک می کند، سیستم ایمنی را در شرایط خوبی نگه می دارد و از تجمع کلسترول جلوگیری می کند.


6. شکلات تلخ

شکلات تلخ

شکلات تلخ.


یکی دیگر از منابع خلق و خوی خوب، شکلات تلخ است (و هر چه درصد کاکائو در آن بیشتر باشد، بهتر است). فقط چند تکه شکلات و بلافاصله احساس بهتری خواهید داشت. تحریک پذیری و عصبی بودن از بین می رود و وضعیت کلی کل ارگانیسم عادی می شود.


7. زردآلو

زردآلو

زردآلو.

احتمالا بسیاری از مردم در مورد فواید زردآلو می دانند. سرشار از ویتامین ها، به تسکین سردرد، اسپاسم عروقی و بهبود تمرکز کمک می کنند. علاوه بر این، پرخاشگری، خستگی و تحریک پذیری را کاهش می دهند. آنها را می توان هم به صورت تازه و هم خشک مصرف کرد. بنابراین، با زردآلو می توانید در تمام طول سال برای وضعیت روحی و روانی خود آرام باشید.


8. بادام

بادام

آجیل بادام


باور نکنید که استرس قابل کنترل نیست. ضروری است.  اما مهم این است که دقیقاً چه چیزی و در چه مقداری. اگر در آستانه هستید و حالات عاطفی شما آنقدر درب و داغون هست، برای شکستن و خراب کردن همه چیز عجله نکنید. بهتر است بنشینید و کمی بادام تازه بخورید. خواهید دید که چگونه در عرض چند دقیقه وضعیت غیر قابل کنترل به تدریج از بین می رود ، تحریک پذیری و  بد خلقی از بین می رود .


9. هویج

هویج

هویج.


هویج نه تنها برای زیبایی چهره و حفظ بینایی، بلکه برای مبارزه با استرس و بد خلقی نیز مفید است. هویج مصرف شده در طول روز به بهبود و عادی سازی وضعیت عصبی-عاطفی کمک می کند و آب هویج که قبل از خواب نوشیده شود، اضطراب و ناراحتی های ذهنی را تسکین می دهد.


10. نخود

نخود

نخود.  


در لیست داروهای ضد افسردگی - نخود را می بینید! بله. خوردن این نوع نخود در غذا به کاهش استرس عاطفی، تثبیت تحریک پذیری، پرخاشگری و عصبی شدن کمک می کند. بنابراین، اگر می خواهید همیشه در فرم بمانید و تا حد امکان احساس راحتی و آرامش کنید، خواص محصولات فوق را فراموش نکنید که به شما در مبارزه با بد خلقی و موارد دیگر کمک می کند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

افسردگی و حمایت اجتماعی

در

افراد بزرگسال در سنین مختلف، همزمان با حرکت به سمت پذیرش نقش طبیعی خود و گذر عمر، با مجموعه ای متفاوت از تغییرات مواجه می شوند. اما در هر سن و سال خاص، میزان قابل توجهی از تغییرات به شدت بیماری های فیزیکی و اختلالات عاطفی از جمله افسردگی مرتبط است. با این حال، منابع شخصی و یا اجتماعی وجود دارند که می توانند مانع اثرپذیری فرد در برابر اثرات بالقوه استرس و افسردگی شوند. این منابع در مجموع منابع پایداری نامیده می شوند. میزان حمایت اجتماعی، کانون و مرکز اصلی این منابع به شمار می رود.
حمایت اجتماعی به صورت دریافت تأیید و کمک از دیگران تعریف می شود.

حمایت اجتماعی و تاریخچه آن

پاییز می‌تواند به اضطراب و افسردگی دامن بزند

علائم و عوامل به وجود آوردنده افسردگی ، روش های درمان

افسردگی پس از زایمان

یازده هشدار جدی برای عود افسردگی

در بسیاری از مطالعات اولیه، میزان حمایت اجتماعی با استفاده از معیارهایی عینی از جمله میزان تعدد ارتباط با دوستان و آشنایان و یا وضعیت جسمی فرد مورد سنجش و ارزیابی قرار می گرفت. مطالعات اخیر نشان می دهد، در مقایسه با معیارهای عینی (مشاهداتی)، درک درونی از کفایت حمایت اجتماعی، ارتباط بسیار قوی با رفاه فرد دارد.

تعدد ومیزان ارتباط با دیگران هدف نیست، بلکه تفسیر نوع و نحوه ی ارتباط حائز اهمیت است.

واضح و روشن است که در مقایسه با افراد با حمایت های اجتماعی ضعیف، افراد دارای حمایت اجتماعی مناسب و کافی، کمتر در معرض خطر بیماری، مرگ و افسردگی قرار می گیرند. هنگامی که فرد تحت فشار و استرس بالا قرار می گیرد، حمایت های اجتماعی تأثیر مثبت خود را به وضوح نشان می دهند. اینگونه است که اثرات منفی استرس بر روی سلامتی و شادی در افرادی که دارای حمایت اجتماعی کافی هستند، بسیار کم است.

ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

روانشناسان صفات نابود کننده شخصیت را نام برده اند

در
شکایت مداوم نه تنها خلق و خو و شخصیت فرد را خراب می کند، بلکه می تواند منجر به افسردگی، اختلالات روانی و در نهایت بیماری های مرگبار شود. این نتیجه گیری توسط پزشکان و روانشناسان به دست آمد.
نارضایتی و شکایت مداوم بیماری های مزمن را تشدید می کند و موارد استرس زای جدید را اضافه می کند و تأثیر منفی انباشته شده بر ظهور انکولوژی دارد.
 
مشکلات زنان و زایمان، از جمله ناباروری با علت غیر قابل توضیح، ممکن است مربوط به نادیده گرفتن بین همسران باشد. اغلب در این زمینه افسردگی وجود دارد.
 
متخصص اطمینان می دهد که برای سلامتی بسیار خطرناک است، مخصوصا برای افراد سالخورده،  علاوه بر این، احساسات ناراحت می تواند منجر به این واقعیت شود که یک فرد می تواند غم و اندوه خود را با نوشیدن و مستی حل کند در نتیجه، مشکل اضافه وزن با خطرات (دیابت، مفاصل، فشار)  الکل وجود دارد.
 
روانشناسان و پزشکان توصیه می کنند تا بیش از حد به شکایات واکنش نشان ندهند. بنابراین، دانشمندان از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو به داوطلبان را پیشنهاد تست را دادند، 200 نفر در آزمایش شرکت کردند. به عنوان یک نتیجه، گروهی از "افراد عصبانی" با افزایش فشار مشخص شدند، در حالی که بقیه همه عادی بودند. دانشمندان خاطر نشان کردند که جهش های کوتاه مدت فشار خون برای سلامت مضر نیست، اما افزایش میزان آن به مدت طولانی منجر به فشار خون بالا می شود و این امر خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.
 
این نشریه می گوید: متخصصین دانشکده پزشکی هاروارد برای کنترل فشار خون توصیه به مطالعه تکنیک های آرام سازی، انجام هیپنوتیزم و یادگیری تمرینات تنفسی برای مقابله با استرس کردند.
 
- اجازه ندهیدبا افرادی ارتباط برقرار کنید، افراد مسموم که احساسات منفی را به ارمغان می آورند. از مشکلات خانوادگی گله و شکایت نکنید، یاد بگیرید که آنها را بحث و حل کنید. پزشکان توصیه می کنند از مهارت های مذاکره در محل کار و خانه استفاده کنند .

نظرات

در ادامه بخوانید...

چه محصولاتی باعث ریزش مو و طاسی می شود

در
چه غذا هایی باعث ریزش مو و طاسی می شود
پزشکان انگلیس گفتند برخی از محصولات آشنا می توانند ریزش مو را تحریک کنند. غذا همچنین روی ظاهر شدن زودرس مو های خاکستری تأثیر می گذارد.
به گفته آنها ، مقدار اضافی ویتامین C به همراه کمبود کلسیم ، فیبر و امگا 3 باعث ریطش مو ، ظاهر شدن زودرس مو های خاکستری و طاسی در نقاطی از سر می شود. برای جلوگیری از این امر ، غذاهایی که سرشار از ویتامین های A و E هستند باید در رژیم غذایی گنجانده شوند.
 
استفاده بیش از حد از نارنگی و کالباس می توانند باعث پیری مو شوند.همانطور که کارشناسان خاطرنشان کردند ، شیر پاستوریزه باعث تحریک، بروز عفونت و ریزش مو می شود. علاوه بر این ، سبوم بیشتری تولید می کند ، که به نفع مو نیز نیست.
همچنین نوشابه های گازدار ، سیر ، پسته و نارگیل نیز می توانند ریزش مو را ایجاد کنند.
 
اعتقاد بر این است که سبزیجات سبز تیره ، ماهی آزاد ، حبوبات ، آجیل ، مرغ و غذاهای دریایی برای داشتن موهای سالم مفید هستند.
 
روانشناسان خاطرنشان می کنند که ریزش و زوال مو (شکنندگی ، رنگ کسل کننده و بی حالت) باعث می شود فرد با از دست دادن جذابیت ارتباط برقرار نکند و این منجر به استرس و افسردگی می شود.
 
پیش از این گزارش شده بود که طاسی و موهای خاکستری در مردان جوانتر از 40 سال ممکن است نشان دهنده مستعد بودن به ابتلا بیماری های قلبی باشد. برخی از پزشکان می گویند این یک نشانه دقیق تر از مشکلات قریب الوقوع سیستم قلبی عروقی از چاقی است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

این هورمون خطر مرگ زودرس در زن ها را چهار برابر می کند

در

 افسردگی
کارکنان دانشکده هاروارد دلیل مرگ زودرس زنان را نام بردند .یک هورمون منجر به این واقعیت می شود.فقط یک هورمون خطر مرگ زودرس در زنان را چهار برابر می کند
افسردگی و اختلالی که باعث استرس زیادی می شود به عنوان حامیان مرگ زودرس در زنان شناخته شدند.این مطالعه که 10 سال به طول انجامید ، بیش از 50 هزار زن را درگیر کرد. کوچکترین آنها 43 ساله بود ، بزرگترین - 64 سال.

 

نویسندگان این کار علمی وضعیت سیستم قلبی عروقی و سطح هورمونی را بررسی کردند.مشخص شد که هورمون استرس به طور جدی بر بدن و سلامت زنان تأثیر می گذارد. سلامت آن دسته از بیماران که از افسردگی رنج می برند و عواقب اختلال استرس آسیب زا به ویژه در معرض خطر است.

 

محققان این مطالعه حتی توانستند محاسبه کنند که چنین افسردگی و اختلالی ( باعث استرس زیادی میشود) زنان را چهار برابر بیشتر از سیگار کشیدن ، اضافه وزن و بی تحرکی می کشد.چطور می توان از این اجتناب کرد؟ پزشکان توصیه می کنند علائم شرایط مخرب را نادیده نگیرند و به موقع با مشکلات کنار بیایند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10 محصول غذایی برای کسانی که دائما استرس دارند

در

در دنیای امروز تقریباً همه تحت استرس مداوم قرار دارند.کمبود خواب ، چند شغل بودن ، قهوه و سایر محرک ها می تواند انرژی شما را تخلیه کند.محصولات بی کیفیت باعث استرس مداوم ، خستگی و روحیه نفرت انگیز می شوند. در اینجا چند دستورالعمل برای کمک به بدن در مبارزه با  استرس و خستگی  آورده شده است.

 

1. میوه های ترش

مرکبات


مرکبات ، سیب ، قره قاط ، کیوی و آناناس حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند و مسئول ایمنی و مقاومت بدن است.وقتی خسته هستید و استرس دارید ، خطر سرماخوردگی یا عفونت افزایش می یابد. اما خواص میوه های اسیدی می توانند به طور فعال بر روی سیستم ایمنی بدن کار کرده و از ضعیف شدن جلوگیری کنند. بنابراین قبل از رفتن به محل کار یا مدرسه ، دو عدد سیب درون کوله پشتی خود بریزید. لیمو یا قره قاط را به آب و چای اضافه کنید.

 

2. کاکائو

کاکائو


می توانید دانه های کاکائو خام ، شکلات سیاه تلخ یا کاکائو بدون شیر را به جای قهوه سیاه تهیه کنید. دانه های کاکائو سرشار از آهن هستند. کمبود این عنصر باعث ضعف و بی علاقگی می شود. در این حالت بدن حتی در ناچیزترین شرایط در معرض استرس قرار می گیرد. بگذارید دانه های کاکائو دوست شما شوند. به جای شکلات شیری ،  از خواصیک محصول طبیعی بهره ببرید.

 

3. آووکادو

آووکادو
میوه ای خوشمزه و غنی از چربی های سالم و عناصر کمیاب. بدن به خوبی اشباع شده و کلسترول مضر و فلزات سنگین را از بین می برد. آووکادو بدن را تغذیه و بهبود می بخشد.

ید ، که در پوست آن وجود دارد ، یک ماده ضروری برای عملکرد مغز و سیستم عصبی است. پتاسیم کار قلب را تنظیم می کند. با خواص چنین میوه ی خوشمزه در رژیم غذایی ، احساس راحتی و خلاص شدن از استرس آسان است.

 

4. جوانه و سبزی

جوانه

 

ساقه های سبزیجات تقریباً حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن است. جعفری ، شوید ، اسفناج ، گشنیز و ریشه با هر غذایی ترکیب شده و طعم فوق العاده ای به آنها می دهد.سبزیجات موجود در سالادها ، اسموتی ها و به تنهایی مقدار زیادی اسید آمینه ، فیبر و ویتامین دارند. چنین غذایی مانند انرژی باعث نشاط و بهبود روحیه می شود.

 

5. نارگیل

نارگیل


ویتامین های B1 ، B2 ، B3 ، B5 ، B6 ، B9 ، E ، H که در نارگیل هستند ، قدرت را به خوبی بازیابی می کنند ، قلب و مغز را تغذیه می کنند. این یک میوه خوشمزه است که تقریبا در هر سوپرمارکت به فروش می رسد.نارگیل را بشویید ، سوراخهای پشت را با چاقو سوراخ کنید ، آبکش کرده و شیر را بنوشید. سپس میوه را با دو ضربه دقیق چکش خرد کنید.خواص نارگیل برای بهبودی افرادی که سو تغذیه و بیمار جدی دارند توصیه می شود. ناگفته نماند ، این محصول مناسب برای افرادی است که تحت استرس هستند.

 

6. کوکنار ، دانه خشخاش

دانه خشخاش
دانه خشخاش بسیار غنی از کلسیم ، ید و آهن است. دانه های خشخاش حاوی چربی های سالم مانند امگا 3 هستند. این مجموعه از مواد برای سردرد ، بی خوابی و افزایش استرس مفید است.خشخاش به خوبی با عسل ، دارچین و موز مطابقت دارد. اگر احساس اضطراب و اضطراب کردید می توانید یک ماده ضد استرس را به عنوان یک صبحانه مقوی تهیه کنید.و قبل از خواب ، نصف فنجان دانه خشخاش را با یک قاشق عسل خیس کنید و بی خوابی دیگر شما را تهدید نمی کند. فقط اندازه گیری را رعایت کنید ، در غیر این صورت خواب بیش از حد شدید و سنگین خواهد بود.

 

7. نوشیدنی با زنجبیل

زنجبیل
زنجبیل یک ریشه تند مقوی است که باعث تحریک سیستم ایمنی بدن و کل بدن می شود. برش های کوچک را رنده یا خرد کنید و به نوشیدنی ها و وعده های غذایی اضافه کنید. علاوه بر چای زنجبیل ، می توانید کاکائو زنجبیل ، کوکتل موز زنجبیل درست کنید یا کمی از آن را به جلبک دریایی و سالاد اضافه کنید.  زنجبیل همچنین مسکن درد است.

 

8. روغن تخم كتان

GettyImages-1095153338-abcd50bfde8340689af5936745a572e9.jpg

 

مقدار امگا 3 در تخم کتان حتی از ماهی بیشتر است. کمبود این ماده می تواند خود را در خستگی ، عصبی و بی حالی نشان دهد.اگر مدام استرس دارید - یک بطری روغن تخم کتان فشرده خام بخرید و روی ظروف مختلف بریزید ، کمی نمک هیمالیا اضافه کنید. بدن از شما از یکی از خواص تخم کتان بهبود می یابد و از شما قدردانی می کند.

 

9. خرما

خرما


خرما  حاوی مقادیر زیادی تریپتوفان هستند. این پروویتامین به سلول ها در سنتز سروتونین کمک می کند. از خواص خرما اثر ضد افسردگی آن است ،  وضعیت پوست ، مو ، ناخن و خواب را بهبود می بخشد . گر استرس مداوم داشته باشید ، خرما غذایی مغذی و مقرون به صرفه است.

 

10. آب سرد

 آب سرد


 آب سرد نیز برای استرس مفیداست. پس از دوش گرفتن با  آب سرد ، فرآیندهای متابولیکی فعال شده و اندورفین آزاد می شود.در حالت شوک ، افکار افسردگی به سرعت ذهن را ترک می کنند. سرما روش خوبی برای احیای بدن است. شما فقط باید به تدریج شروع کنید. برای شروع کافی است صورت خود را با آب سرد بشویید یا جریان  آب سرد دوش را روی پاهای خود بریزید.این دستور العمل ها فقط انتخاب کوچکی از نحوه مقابله با استرس هستند. اول از همه ، به خود توجه کنید.

از بدن و موادی که دریافت می کند مراقبت کنید. خود را دوست داشته باشید و از سلامت  خود مراقبت کنید ، زیرا کیفیت زندگی شما به آن بستگی دارد.

نظرات

در ادامه بخوانید...

10نشانه که در افراد سخت گیر وجود دارد

در

همه ما در زمان هایی تحت فشار بوده و با این احساس آشناییم، مثل داشتن ضرب‌العجل‌هایی در کار، پیش آمدن حوادث ناگوار، تلاش برای رسیدن به اهداف رفیع و .....اما برای افراد سخت گیر مثل ما، بیشتر این فشارها از خود ما ناشی می‌شود. خود را برای داشتن زیاد و زیادتر ، تحت فشار قرا می دهیم ، فکر شکست به ما استرس وارد می کند و اغلب خود را در مورد چیزهای کوچک سرزنش می‌کنیم.
اگر به خود سخت می‌گیرید، حتما این 10 نشانه در شما  هم وجود دارد.


1. کمک خواستن را دوست نداریم.  

اما برای کمک به هر کسی که نیاز دارد بیشتر خوشحال می‌شویم
دوست نداریم  از دیگران کمک بخواهیم زیرا نگرانیم که فکر کنند ، نالایق هستیم. تلاش می‌کنیم که توانا و مستقل باشیم،اما برای کمک به هر فردی آماده ایم ، و آن‌ها را برای کمک خواستن  موردسرزنش قرار نمی دهیم.

2. می‌خواهیم کامل زندگی کنیم.
 نمی‌خواهیم که یک زندگی متوسط داشته باشیم؛ خواهان زندگی‌های شگفت‌آور، خوشحال، و موفق هستیم. به خودمان سخت می‌گیریم زیرا برای رسیدن به این ایده آل سختی زیادی باید متحمل شویم.

3. از شکست متنفریم.
هیچ کس شکست را دوست ندارد، اما ما واقعاً، واقعاً از آن متنفریم.  همیشه دربارۀ اهداف و این که چگونه از شکست پرهیز کنیم فکر می‌کنیم، البته این به نفع ماست ،اغلب مدیریت می‌کنیم تا اشتباهات را پیش‌بینی کنیم و از انجام اشتباهات  مجدد پرهیز کنیم، اما زمانی که اشتباهی از ما سر می زند بسختی خودرا متنبه می کنیم.

4.فکر  دربارۀ انتقاد سازنده‌ای که دریافت کرده‌ایم  را متوقف نمی کنیم.
در صورتی که شخصی به ما نقد سازنده ای را پیشنهاد کند، گوش می‌کنیم و آن را برای ماه‌ها به خاطر می‌سپاریم. اغلب برایمان گوش دادن به انتقاد سخت است ، چون ما دوست نداریم هیچ چیز منفی دربارۀ خودمان بشنویم، اما  همیشه نهایتاً توصیه را  برای ارتقاء مهارت ها دنبال می‌کنیم.(سیارک)

5. مورد تمجید واقع شدن به ما احساس خوبی نمی‌دهد.
گرچه  واقعاً سخت کار می‌کنیم، اما همیشه از دریافت تعریف و تمجید متعجب می شویم . تلاش می‌کنیم تا آنجایی که ممکن است فروتن باشیم. احتمال دارد بگوییم "فراموشش کن، مسأله‌ای نیست" تا این که بگوییم "متشکرم!".


6. متأسفم را زیاد بکار می بریم.
اگر کسی را ناامید کنیم، بلافاصله عذرخواهی می‌کنیم. درک می‌کنیم که اشتباه کرده ایم و تنها راه،  تلاش برای درست کردن آن است. حتی زمانی که شخص مورد نظر ما را می‌بخشد، به سختی باور می‌کنیم که بخشیده شده ایم زیرا انتظار داریم سایر مردم نسبت به ما سخت‌گیر باشند.

7. اشتباهات گذشته را تثبیت می‌کنیم.
افرادی که به خودشان سختگیر هستند همیشه اشتباهاتشان را به یاد دارند چون امیدوارند که  با نگه داشتن اشتباه در ذهن ، دوباره اشتباه مشابهی را انجام ندهند. برخی اوقات سخت است، اما مفید هم واقع می شود زیرا هرگز اشتباهات مشابه را دوبار انجام نمی‌دهیم!

8. ما زیاد فکر می‌کنیم.
زمانی که سناریو یی را تصور می‌کنیم   اغلب دربارۀ مشکلاتی که هرگز رخ نداده اند فکر می کنیم، در صورتی که می توانیم درباره ی آینده ی درخشان و تمام احتمالاتی که در برمی گیرد فکر کنیم.

9. به خودمان دلگرمی می‌دهیم.
به خودمان دلگرمی های مثبت می دهیم تا برای همه چیز از مصاحبه های شغلی تا پختن یک خوراک جدید آماده شویم. به خودمان می گوییم که همه چیز خوب خواهد بود، و معمولاً همین گونه است.احتمالاً به خاطر دلگرمی های عالی ما.
10.  به افراد دیگر سخت نمی‌گیریم، فقط به خودمان سخت می‌گیریم.
نسبت به خود سخت گیر هستیم ، در عوض، تلاش می کنیم که نسبت به افراد دیگر مثبت و تشویق کننده باشیم تا آن ها درباره ی دستآوردهایشان احساس خوبی داشته باشند.

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸جالب بود مرسسسسسسسسسسی

در ادامه بخوانید...