رژیم لاغری و کاهش وزن با 9 غذا

در

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم لاغری گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است.بدون شک کاهش وزن و رژیم لاغری سریع با این فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد.
طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن در آکادمی تغذیه و برنامه ریزی رژیم غذایی میگوید که  غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید زیرا به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید.
حتی متابولیسم خود را تجدید بهبود ببخشید. پس این فهرست را وقتی می خواهید به سوپرمارکت بروید ، با خود بردارید :
شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست، رژیم برای لاغری و سیر بودن و رضایتمندی من است.

رژیم لاغری

 

1. لوبیا در رژیم لاغری

لوبیا ، ارزان ، سیرکننده و متنوع و منبع عظیم پروتئین است. لوبیا نیز دارای فیبر بالا و دیر هضم است یعنی شما دچار سیری طولانی تری می شوید که جلوی خوردن بیشتر شما را می گیرد.

2. سوپ در رژیم لاغری

وعده ی غذایی خود را با یک پیاله سوپ شروع کرده و به خوردن کمتر ، خاتمه خواهید داد. مهم نیست که سوپ دارایذرات درشت یا ریز باشد چونکه در اصل ، آبکی است. شما در هر وعده می توانید کالری سوپ را در حد 100-150 نگه دارید. تکه های خامه یا کرده در آن نریزید.(سیارک)

3. شکلات سیاه در رژیم لاغری

آیا می توان شکلات را بین وعده های غذایی قرار داد ؟ شکلات سیاه شیری را ، یک تکه یا دو تکه بردارید. در یک بررسی ، به افرادی که عاشق شکلات بودند ، شکلات سیاه داده شد که چند ساعت بعد از مصرف آن نسبت به افرادی که شکلات شیری خورده بودند ، 15% کمتر ، پیتزا میل کردند.

4. پوره ی سبزیجات در رژیم لاغری

شما می توانید در تمام اوقات ، سبزیجات بیشتری به غذای خود اضافه کنید و از غذاهای "گول زننده ی " خود لذت برده و کالری های مصرفی خود را کاهش دهید. وقتی محققان پن استیت ، پوره ی گل کلم و کدو سبز را به پنیر و mac افزدوند ، مردم ظاهرا این غذا را خیلی دوست دارند. ولی 200-350 کالری کمتر مصرف می کنند. این سبزیجات سالم ، حجم کالری کمتری به این غذای خوشمزه اضافه کردند.(سیارک)

5. تخم مرغ و سس در رژیم لاغری

یک صبحانه ی سرشار از پروتئین ، به شما کمک می کند تا دیگر به اسنک ها در طول روز حمله ور نشوید. در بررسی گروهی از زنان چاق ، کسانی که با 35 گرم پروتئین ، روز خود را شروع کرده بودند- یعنی به احتمال زیاد کمی بیش از آن مقدار که شما می خورید – احساس سیری بیشتری خواهید کرد. این زنان صبحانه ی 350 کالری را خوردند که شامل تخم مرغ و پای سس گوشت بود. اثر این صبحانه ی سرشار از پروتئین تا اثر طول کشید در حالی که این زنان خوردنی های قندی و چرب را نسبت به زنانی که غلات برای صبحانه خورده بودند ، کمتر ملچ ملوچ کردند.

6. آجیل در رژیم لاغری

برای یک اسنک مقوی در زمان دوندگی/شلوغی/هلهلکی ، یک مشت کوچک ، بادام ، بادام زمینی ، گردو یا پی کان ( گردوی آمریکایی) با خود داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد آجیل می جوند ، به طور خودکار در وعده ی بعدی ، غذای کمتری می خورند.

7. سیب در رژیم لاغری

آب سیب و سس سیب را کنار گذاشته و در عوض ، سیب ، گاز بزنید. کل این یک عدد سیب، ذائقه ی شما را به حدی کاهش می دهد که آب سیب یا سس آن اینگونه نیست.
دلیلش این است که میوه ی خام ، دارای فیبر بیشتری است. همچنین ، جویدن ، سیگنال هایی را به مغزتان می فرستد که چیز قابل توجهی خورده شده است.

8. ماست در رژیم لاغری

خواه یونانی ،خواه سنتی ، ماست برای دورکمرتان ، مناسب است.
در بررسی هاروارد ، بیش از 120,000‌نفر به مدت ده سال یا بیشتر دنبال شدند. ماست ، نسبت به همه ی غذاهایی که بررسی شدند ، ارتباط زیادی با کاهش وزن نداشت.
هنوز اثبات نشده که ماست ، وزن را کاهش می دهد ، ولی نسبت به غذاهای دیگر ، دارای اهمیت است.

9. دارابی و گریپ فروت در رژیم لاغری

بله ، دارابی در واقع به شما کمک خواهد کرد تا چندین پوند وزن کم کنید و برای لاغری بسیار موثر است  خصوصا اگر در معرض خطر دیابت باشید.
محققان در کلینیک اسکریپس در سن دییگو دریافتند وقتی افراد چاق نصف یک گریپ فروت را قبل از هر وعده میل کنند ، تقریبا پوند در عرض 12 هفته کم می کنند.
نوشیدن آب گریپ فروت همین اثر را دارد.
ولی آب گریپ فروت دارای خاصیت " چربی سوزی " نیست فقط به افراد کمک می کند تا احساس سیری کنند.
مراقب باشید : شما نمی توانید گریپ فروت یا آب آن را بخورید اگر تحت مراقبت های خاصی هستند ، پس برچسب روی همه ی نسخه های خود را بررسی کنید یا از پزشک خود سوال کنید. گریپ فروت با تعداد زیادی از داروها تداخل دارویی دارد.
طبق گفته ی دانشمند تغذیه ، پروفسور و محقق جوی دابوست ، برگه ی خرید خود را از پروتئین های ناب ، سبزیجات تازه ، میوه و همه ی حبوبات پر کنید. مهمترین چیز ، در زمان کاهش وزن ، تصویر بزرگ چیزی است که می خورید نه غذاهای خاص.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری هالیوودی

در

رژیم غذایی آمریکایی یکی از مشهورترین رژیم لاغری ها در جهان است.این رژیم غذایی و رژیم برای لاغری، گاهی اوقات از مدل های مد آمریکایی مانند بانی و رزماری، که موفق به حفظ تناسب اندام کامل در طول حرفه ی خود شده بودند، دنبال شده است. دور کمر بانی 55 سانتیمتر و رزماری - 61 بود.
رژیم غذایی آمریکایی به علت رژیم لاغری سریع بودن ، گاهی اوقات رژیم لاغری هالیوودی هم نامیده می شود، زیرا بسیاری از ستارگان فیلم و نمایش با استفاده از آن بسیار موفق بوده اند. محصولات موجود در رژیم غذایی نسبتا قابل دسترسی هستند. و آنچه مهم است با رعایت رژیم غذایی آمریکا، فرد هرگز گرسنه نخواهد ماند.
رژیم هالیوود کم کالری است، شما باید غذای کم کالری مصرف کنید. منو های غذایی از  گوشت، ماهی و تخم مرغ تشکیل شده است. همچنین رژیم غذایی باید با سبزیجات، میوه ها و غلات متفاوت باشد. در طول روز شما می توانید دو لیتر آب بخورید، با این حال در مورد صبحانه ممکن است مجبور شوید فراموش کنیدو حالا شما در مورد آن یاد خواهید گرفت.به یاد داشته باشید که زیباترین زنان جهان در مورد رژیم لاغری هالیوودی با نظر مثبت صحبت می کنند.

شرح مفصل روزانه صبحانه ، ناهار و شام در استفاده از رژیم غذایی آمریکایی

صبحانه رژیم لاغری در تمام روزهای هفته

رژیم غذایی آمریکایی یک صبحانه ی منحصر به فرد ارائه می دهد. صبحانه یک یا دو فنجان کوچک قهوه است، برای دوستداران قهوه شیرین امکان کمی شیرین شدن هست . توصیه می شود مقدار کمی شیر به آن اضافه کنید، به طوری که خیلی قوی نباشد.
1تا2 عدد پرتقال یا سیب ، 1عدد تخم مرغ نرم شده، 1عدد نان تست یا یک تکه نان. این صبحانه شما برای تمام روزهای هفته است.
 

دوشنبه

ناهار

150-200 گرم ماهی سرخ شده یا آب پز
100 گرم کرفس با آب لیمو بدون روغن
یک فنجان چای یا قهوه  ترجیحا بدون شکر و شیر.

شام

100 گرم گوشت آب پز شده، ریز خرد شده، با ادویه زردچوبه و 1عدد هویج و 1 عدد پیاز خرد شده.
نان تست یا یک تکه نان
یک لیوان شیر و یک عدد سیب.
 

سه شنبه

ناهار

200 گرم اسفناج تازه خرد شده، 150 گرم جگر گوسفند سرخ شده، دو عدد سیب زمینی پخته شده.
یک فنجان چای یا قهوه.

شام

1 فنجان ماست، سالاد سبزیجات تازه (کلم، گوجه فرنگی، هویج یا چغندر)، با 1 قاشق غذا خوری روغن گیاهی و یک تکه کوچک نان، یک تخم مرغ نرم و یک تکه نازک از ژامبون خانگی.
 

چهارشنبه

ناهار

1 لیوان آب گوجه فرنگی، 1عدد پرتقال یا گریپ فروت یا 1عدد سیب بزرگ.
200 گرم گوجه فرنگی ، یک سالاد سبز کم چرب، با چاشنی آب لیمو  اما بدون کره یا خامه ترش.
یک فنجان چای یا قهوه ترجیحا بدون شکر و شیر.

شام

1 فنجان ماست، 2 تخم مرغ پخته شده، 2عدد گوجه فرنگی، نان تست یا یک تکه نان کوچک. سیب یا گلابی یک عدد
 

پنجشنبه

ناهار

200 گرم مرغ سرخ شده یا آب پز
150 گرم کاهو و کلم، چاشنی آب لیمو.
1 عدد نان تست یا یک تکه کوچک از نان.
یک فنجان چای یا قهوه نوشیدنی.

شام

50 گرم پنیر خامه ای، در هر صورت با خامه ترش و چرب نباشد. در یک پیاز خرد شده، یک تکه فلفل دلمه ای تازه و زرده تخم مرغ. 1عدد نان تست یا یک تکه کوچک نان. 1 فنجان شیر کم چرب. شما می توانید 1عدد هم سیب بخورید.
 

جمعه

ناهار

250 گرم هویج به صورت رنده شده و کمی پخته شده
150 گرم گوشت پخته شده. یک سیب زمینی بزرگ یا دو عدد سیب زمینی کوچک که آب پز شده است.
1 فنجان قهوه یا چای نعناع.

شام

1-2 تخم مرغ با سبزیجات تازه سبز (خیار، فلفل، پیاز). سالاد گوجه فرنگی با آب لیمو و پیاز سبز ریز خرد شده. 1عدد سیب.
 

شنبه

ناهار

150-200 گرم ماهی آب پز.
150 گرم سالاد سبز با آب لیمو.
1 عدد نان تست یا یک تکه کوچک نان.
1 فنجان قهوه یا چای نعناع.

شام

150 گرم گوشت گاو پخته شده. سالاد سبز کم با آب لیمو، 1 فنجان شیر کم چرب، 1 عدد سیب.
 

یکشنبه

ناهار

200 گرم مرغ آب پز
100 گرم برنج پخته شده
100 گرم سالاد سبز با آب لیمو.
یک فنجان کوچک شیر کم چرب. یک عددسیب.

شام

1 فنجان ماست، 1-2 همبرگر کوچک. تست یا یک تکه کوچک نان، 1عدد سیب.
 
توجه داشته باشید که جابجایی غذای اصلی مشخص شده در رژیم غذایی می تواند تغییر کند. وظیفه اصلی این است که از تعداد مشخصی از محصولات فراتر نرویم تا از مصرف کالری اضافی برای کاهش وزن جلوگیری کنیم. نمک، فلفل ، سرکه، چربی، روغن ، الکل در رژیم غذایی استفاده نمی شود.
 

نظرات

در ادامه بخوانید...

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

در

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

در این پست قصد داریم لاغری با ویتامین ب، قرص لاغری کلرلا، نحوه مصرف مولتی ویتامین و لاغری، ویتامین لاغری،بهترین قرص ویتامین برای لاغری و کلا مصرف مولتی ویتامین در رژیم لاغری را بررسی کنیم.

جهت شروع یک تصمیم گیری برای کاهش وزن و لاغری، انتخاب بهترین قرص ویتامین برای لاغری می تواند راهی عالی باشد.  اهمیت دادن به نوع ویتامینی که مصرف می کنید بستگی به خودتان دارد و تصمیم گیری بر عهده ی خودتان است.حال برای تهیه مولتی ویتامین و لاغری اولین و بهترین کار این است که قبل از اضافه کردن ویتامین به برنامه ی غذایی خود به خوردن غذاهای کاملا سالم و طبیعی اهمیت دهید. زیرا بدون تغذیه سالم اضافه کردن ویتامین  به برنامه رژیم لاغری فقط صرف هزینه است و عملا سودی ندارد.

1)

کلرلا

مولتی ویتامین های ملال آور و خسته کننده را با یک ماده ی با کیفیت بسیار بالا که پر از کلرلا است جایگزین کنید. به گفته ی کارشناسان تغذیه کلرلا دانه ای مبهوت کننده و پر انرژی است.

 جلبک کلرلا برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است . این ماده  کم کالری و در عین حال سرشار از انرژی است. پس خوردن آن می تواند به کاهش اشتهای کاذب کمک چشم گیری کند. مردم احساس گرسنگی می کنند زیرا بدنشان مواد پرکالری و دارای سطح کم انرژی دریافت می کند. با مصرف موادی مانند کلرلا که پر انرژی هستند و کالری کمی دارند بدن را به مدت طولانی تری سیر نگه می دارند. این فرآیند باعث می شود که هر چه کالری کمتر وارد شود و در عین حال انرژی زیادی نیز دارد کاهش وزن و لاغری بیشتری به همراه دارد. کلرلا همچنین برای سیستم گوارش بسیار مفید است. مطالعاتی در ژاپن نشان می هد قرص کلرلا، قرص جلبک کلرلا برای لاغری، چربی بدن را کاهش می دهد. همچنین به یاد داشته باشید که  جلبک کلرلا باعث افزایش فرآیند آب کردن چربی ها نیز می شود و احساس گرسنگی کاذب را کاهش می دهد.قرص لاغری کلرلا  و قرص اسپیرولینا برای لاغری را از داروخانه تهیه کنید.

اسپیرولینا مقوي ترين غذاي سبز در جهان

 2 )

ویتامین های پروبیوتیک

صبح ها ویتامین های پروبیوتیک مصرف کنید ( محصولات پروبیوتیک به محصولاتی گفته می شوند که دارای باکتری های مفید هستند و بعد از مصرف درون روده می مانند.)

درون دستگاه گوارش ما بیش از 400 نوع باکتری مفید وجود دارد. این باکتری ها وظیفه حفظ سلامت ما را بر عهده دارند. زمانی که میزان باکتری های مفید و مضر در توازن نباشند نتیجه نفخ شکم خواهد بود. به گفته ی مجله ی تغذیه ی بریتانیا محققان دانشگاه لامال از 120 خانم دارای اضافه وزن خواسته شد که برای کاهش وزن و لاغری به مدت 12 هفته یک رژیم غذایی خاص را دنبال کنند. نیمی از آنها هر روز قرص های حاوی پروبیوتیک مصرف کردند و به نیم دیگر دارونما داده شد و چه اتفاقی افتاد؟ بعد از 12 هفته دوره کاهش وزن و لاغری، زنانی که به آنها قرص های پروبیوتیک داده شده بود به طور میانگین 9.7 پوند وزن از دست داده بودند. در صورتی که زنانی که به آنها دارونماها داده شده بود تنها  5.7 پوند به طور میانگین از دست داده بودند. بعد از 12 هفته زنانی که دارونما مصرف کردند بعد از اتمام دوره آزمایش دیگر کاهش وزن و لاغری نداشته اند اما زنانی که پروبیوتیک مصرف کردند روند کاهش وزن و لاغریشان همچنان ادامه داشت و به طور متوسط 1.8 پوند وزن کم کردم. بعد از اتمام مطالعات زنان گروه مصرف کننده پروبیوتیک ها باکتری جذب کننده چربی کمتری داشتند. معده تان را خالی نگه دارید یا چای سفید مصرف نکنید؛ اسیدیته اثرات پروبیوتیک ها را خنثی می کند.(سیارک)

40 ماده مفید برای کاهش وزن

لاغری با غذاهای ترکیبی

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

 3)

ویتامین اسیدهای چرب حیاتی

ویتامین اسید های چرب حیاتی با بالاترین کیفیت. اسید های چرب حیاتی تسریع کننده ی روند چربی سوزی و آب کردن چربی ها بدن هستند. با وجود اسید های چرب حیاتی، سلول ها اکسیزن بیشتری دریافت می کنند. اکسیژن حمل شده بیشتر به سلول های چربی بدن با سرعت بیشتری آب می شوند. یکی از دانشکده های هاروارد گزارشی را در مورد سلامتی منتشر کرد، در این گزارش آمده است که چربی ها به طور طبیعی بر مولکول هایی که انسولین را به ماهیچه ها می برند تاثیر می گذارد. گونه های متفاوت چربی می توانند التهاب را کاهش یا افزایش دهند.

 4 )

مواد معدنی

مواد معدنی را در شب مصرف کنید. بعضی از محققان معتقدند که افرادی که دارای اضافه وزن هستند سیستم دفاعی ضعیفی دارند. این می تواند یه علت کمبود ویتامین یا املاح معدنی باشد مخصوصا آنتی اکسیدان ها با توجه به تحقیقات انجام شده در لهستان افرادی که دارای اضافه وزن هستند امکان این که از منفعت آنتی اکسیدان ها آگاه باشند بسیار کم است. محققان در سازمان جهانی عملکرد تغذیه و غذا در ورساو روی 102 زن دارای اضافه وزن مطالعاتی انجام دادند و دریافتند که در زمانی که اضافه وزن دارند سطح آنتی اکسیدان ها و ویتامین های C و E و همچنین ویتامین A پایین تر از سطح آن موارد در افراد با تناسب اندام است. این اختلاف سطح ها باعث کاهش سیستم دفاعی بدن افرادی می شوند که دارای اضافه وزن هستند و باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان و دیگر بیماری ها نیز می شود. افراد دارای اضافه وزن نسبت به افراد دیگر آنتی اکسیدان بیشتری نیاز دارند.

یک ماده ی معدنی خوب شامل کولین و اینوزیتول است که با یک دیگر به متابولیسم چربی ها کمک می کنند. ید که باعث تحریک غده ی تیروئید می شود، کرومیوم که کربوهیدرات ها را تولید می کند و اثر گرسنگی را کاهش می دهد. این ها را در شب مصرف کنید زیرا به خوب خوابیدن شما کمک می کند همچنین از خوردن آن ها با ویتامین ها خود داری کنید.

5)

ویتامین دی

تازه های پزشکی امروز می گوید: بین سطح ویتامین دی و موفقیت در کاهش وزن و لاغری ارتباط مستقیم وجود دارد. همچنین باتوجه به مطالعات تازه دکتر مرکل که بر روی 4600 زن 65 سال و بالاتر انجام شد دریافت  کمبود ویتامین دی می تواند باعث افزایش وزن شود این تحقیقات همچنین نشان داد یکی از دلایل ابتلا به افزایش وزن مفرط به علت کمبود ویتامین دی است. تحقیقاتی که در طول 4 الی 5 سال انجام گرفت نشان داد افرادی که ویتامین دی مصرف کردند و سطح ویتامین دی بدنشان افزایش یافت کاهش وزن و لاغری 2 پوندی داشتند.

6 )

ویتامین های گروه ب

برای لاغری با ویتامین ب، صبح ها آن را مصرف کنید تا روند سوخت و ساز تا پایان روز در بدن شما ادامه داشته باشد. ویتامین های گروه ب گروهی از یازده ویتامین هستند که با هم کار می کنند. بعضی از ویتامین های گروه ب در کاهش وزن و لاغری نقش دارند. مانند: ب6 ( پیریدوکسین ) – ب5 ( پانتوزینک اسید ) – ب2 ( ریبوفلاوین ). ویتامین ب6 به پانکراس برای تولید آنزیم های گوارشی کمک می کند. کارکرد صحیح دستگاه گوارش به کاهش وزن و لاغری کمک فراوانی می کند. ب5 همیشه به دستگاه گوارش کمک می کند و چربی ها و کربوهبدرات ها را می شکند. این عمل باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن شده و انرژی زیادی را نیز به همراه دارد. هرچه سوخت و ساز بالاتر باشد فرآیند کاهش وزن و لاغری سرعت بیشتری دارد. ویتامین ب2 به کاهش انرژی غیر قابل استفاده ی بدن کمک می کند. این انرژی درون چربی هاست و با کاهش چربی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند. انواع سیب زمینی، سبزیجات، لوبیا، عدس و فلفل بعضی از بهترین منابع ویتامین ب هستند.

 7 )

ویتامین ث

ویتامین ث مصرفی را افزایش دهید. این کار باعث می شود که به جای این که گلوکز دریافتی بدن به شکل چربی ذخیره شود تبدیل به انرژی می شود. روزانه 400 الی 500 میلی گرم ویتامین ث و 800 میلی کرم ویتامین دی برای بدن لازم است. مطالعات مرکزی ملی بیوتکنولوژی نشان می دهد که ویتامین ث با حجم بدن رابطه ی عکس دارد. همچنین افرادی که ویتامین ث را که 30 درصد اکسید شده را مصرف می کنند چربی ذخیره شده در بدنشان افزایش می یابد. اما افرادی که ویتامین ث تازه مصرف می کنند حجم چربیشان کاهش چشم گیری دارد.

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

لاغری با درست خوردن 11 مورد

لاغری با درست خوردن 10 مورد

8 )


کوآنزیم کیو ده

یک آنتی اکسیدن بسیار قوی است که منافع زیادی برای جلوگیری و کاهش بیماری افزایش وزن مفرط دارد. کارکرد کوآنزیم کیو ده بسیار شبیه به ال – کارنیتین است. که باعث تولید انرژی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. همچنین این آنزیم فرآیند سوخت و ساز را افزایش می دهد و انرژی تولیدی دارای حداکثر پایداری است و قابلیت بالایی در کاهش چربی دارد. کاهش انرژی باعث سریعتر شدن روند پیری سلول می شود. کوآنزیم کیو ده همیشه بیشترین میزان چربی غذاها را می سوزاند و به نرمال سازی چربی خون بدن کمک می کند.

9)

گلوتامین

یک اسید آمینه ی موجود در بدن انسان است. گلوتامین یکی از محبوب ترین ویتامین های ورزشی است که باعث رشد و ترمیم ماهیچه ها و عضلات می شود. چربی سوزی و آب کردن چربی ها را افزایش می دهد همچنین اگر قبل و در طول ورزش مصرف شود سطح سوخت و ساز بدن را در حال استراحت همچنان بالا نگه می دارد.

10 )

وانادیوم

به کنترل گلوکز خون کمک می کند و کاهش وزن و لاغری را به همراه دارد. البته بین انسولین و کنترل وزن ارتباط وجود دارد. موادی مانند: وانادیوم که گلوکز خون را کنترل می کنند مورد نیاز افرادی است که می خواهند دیابت نوع دوم و همچنین وزن خود را کنترل کنند. مصرف بهیته ی انسولین باعث کاهش چربی های رسوب کرده در قسمت میانی بدن می شود که به آن چربی شکمی نیز می گویند.(سیارک)

11)

لینولیک اسید

ترکیب های حاوی لینولیک اسید. باعث کاهش چربی و کاهش حجم بدن می شوند و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی هستند. از رسوب چربی درون سلول های چربی، ذخیره ی چربی در ناحیه ی شکم و افزایش وزن مفرط جلوگیری می کنند.

12)

آلفا لوپیک اسید

آلفا لوپیک اسید. تحقیقات نشان می دهد که لوپیک اسید ها اثرات مفیدی بر نیرو هایی دارد که باعث کاهش ذخیره چربی و کاهش وزن و لاغری می شود. همچنین قسمت مربوط به اشتها در مغز، غذاهای مصرفی و وزن بدن را کنترل می کند. لوپیک اسید حتی به افرادی که دارای اضافه وزن هستند (هنوز به مرحله ی افزایش وزن مفرط نرسیده اند) نیز اثر کاهش وزن و لاغری دارد. به طوری که 8 درصد وزن کلی را کاهش داده و بیشتر از 12 اینچ سایز را کوچک می کند. لوپیک اسید بر افرادی که در حال ابتلا به افزایش وزن مفرط هستند نیز اثر بسزایی دارد به طوری که 9 درصد کاهش وزن و لاغری و بیشتر از 3 اینچ کاهش سایز تجربه خواهند کرد.(سیارک)

لاغری با درست نوشیدن

لاغری با 7 میوه

شش اشتباه عجیب و رایج در رژیم های لاغری

روش تهیه آب سم زدای لاغری

نظرات

در ادامه بخوانید...

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

در

من جایگزینی را دوست دارم زیرا یک معامله ی برد برد است. شما هنوز هم می توانید غذاهای خوشمزه بخورید فقط باید آنها را با انواع سالم تر جایگزین کنید. به هر حال شما می توانید به میزان مواد مغذی مصرفیتان بیافزایید و از سطح مواد غذایی کم ارزش کم کنید و مطمئن باشید بدنتان برای این کار خیلی از شما ممنون خواهد بود. در این قسمت برخی از مورد علاقه ترین جایگزین های خودم را برای شما توضیح داده ام که تعویضشان هیچ وقتی از شما نمی گیرد.

1 ) به جای استفاده از شیر گاو از شیر نارگیل و شیر بادام استفاده کنید. حتی اگر شما شیر طبیعی گاو می نوشید به این نکته توجه کنید، گاو به طور متوسط سالی 300 بار شیر می دهد که بیشتر این مواقع را باردار است. این بدان معناست که تمام هورمون های قوی که زمان بارداری ترشح می شود مستقیم وارد شیری می شود که می نوشید و روی هورمون های شما نیز تاثیر می گذارد.

به گفته ی دکتر جاستین باتلر ( پروفسور موسسه ی ندای سلامت ) تحقیقاتی انجام شد که به سلامت و تغذیه مربوط بود. در این تحقیقات شیر های طبیعی و غیر طبیعی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و تمامی آنها حاوی درصد بالایی از هورمون هایی بودند که برای بزرگ شدن یک بچه گاو لازم است.

تمامی شیر گاو ها شامل:

هورمون های رشد که با سرطان سینه و پروستات در ارتباط است.

چربی های اشباع شده که با افزایش وزن مفرط، دیابت نوع دوم، بیماری های قلبی و عروقی و سکته ی قلبی در ارتباط است.

کازئین، پروتئین موجود در شیر با آلرژی در سنین کودکی و دیابت نوع اول در بعضی از کودکان در ارتباط است.

لاکتوز قند موجود در شیر با سرطان تخمدان در ارتباط است.

لاغری با غذاهای ترکیبی

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

 2) به جای ماست تهیه شده از شیر گاو از ماست تهیه شده از شیر نارگیل استفاده کنید. اگر شما تا به حال شیر نارگیل را امتحان نکرده اید نصف عمرتان را هدر داده اید، پسر من عاسق ماست نارگیل است. هرجا آن را ببیند حتما به آن ناخنکی می زند. ترکیب ماست نارگیل و میوه ها یک دسر خوشمزه را درست می کند، با خیال راحت از آن بخورید بدون آن که چیزی به سایز کمرتان اضافه شود. چربی موجود در ماست نارگیل از نوعی تری گلیسرید اشباع نشده است که به کنترل وزن کمک می کند و ریسک بسته شدن رگ ها را پایین می آورد و باعث بالا رفتن قدرت سیستم ایمنی بدن می شود.(سیارک)

3 ) به جای خوردن پنیر تهیه شده از شیر گاو، پنیر تهیه شده از شیر بز استفاده کنید. برای مثال: یک انس از پنیر تهیه شده از شیر بز فقط 75 کالری و 6 گرم چربی دارد در صورتی که یک انس پنیر تهیه شده از شیر گاو 114 کالری و 9 گرم چربی دارد. چربی موجود در پنیر تهیه شده از شیر بز حاوی اسید های چرب اشباع نشده است که فرآیند چربی سوزی را تسریع می بخشد.

4 ) به جای نان مصرفی خود از نان ازگیل استفاده کنید. نه تنها نان ازگیل از جوانه های سبز حبوبات تهیه می شود که حاوی مواد ضروری برای بدن هستند بلکه به آن شکر نیز اضافه نمی شود. ما می دانیم که شکر به سایز کمر ما اضافه می کند. نتایج یک تحقیق نشان می دهد که خوردن نان تهیه شده از آرد جوانه ها قند خون را کاهش می دهد و میزان گلوکاگون را افزایش می دهد. گلوکاگون به سوختن چربی کمک می کند.

5) از موادی که نمک زیادی دارند دوری کنید و به جای آن از مواد کم یا بدون نمک استفاده کنید. استفاده بیش از اندازه از نمک باعث اضافه وزن موقت می شود و بدن حالت نفخ پیدا می کند و شما قادر نخواهید بود شلوار جین مورد علاقه ی خود را بپوشید، نمک کمتر، نفخ کمتر. نمک کاهش وزن و لاغری را متوقف نمی کند اما روند آن را به شدت کاهش می دهد. نمک باعث از دست رفتن آب بدن می شود، وقتی شما نمک زیادی مصرف می کنید خواهید دید که به وزن شما اضافه می شود. وقتی شما به مقدار چشم‌گیری نمک مصرفی خود را کاهش می دهید، چند پوند از وزن شما کاهش می یابد.

6 ) به جای استفاده از برنج سفید، از برنج قهوه ای استفاده کنید.

17 استفاده جالب از برنج

7 ) به جای مواد لبنی از مواد آلی استفاده کنید_مواد الی که درون دانه ها یافت می شود به شما فیبر می دهد و احساس شادابی و سلامتی بیشتری به همراه دارد. افرادی که به طور منظم مواد الی مصرف می کنند، دور کمر باریکتری دارند و از سلامتی بیشتری برخوردارند. مطالعات جدید سازمان غذا و تغذیه که بر روی مواد آلی و دانه ها انجام شد نشان داد که 52 درصد بیشتر به بدن فیبر میرساند و13 درصد اسیدچرب دارند و20درصد کمتر از مواد دیگر قند دارند که زیاد هم در بدن استعمال نمی شود. به علاوه افرادی که ازغذاهایی استفاده می کنند سرشار از مواد آلی هستند نسبت به افرادی که تنها به خوردن میوه و سبزیجات بسنده می کنند از سلامتی جسمی بهتری برخوردارند.

دورکمر افرادی که مواد آلی مصرف می کنند به طور متوسط 8 درصد باریکتر از افرادی است که به طور مداوم در حال رژیم هستند وکالری کمتری مصرف می کنند.

8 ) به جای پستای آرد سفید از پاستای آردجوانه ها استفاده کنید. پاستای سفید فاقد فیبر، ویتامین وکانی است اما پاستای سبز(ساخته شده از آرد گندم و حبوبات)فواید زیادی دارد وبرای هر رژیم غذایی سالمی لازم است و به مداوم نیز کمک می کند، حجم بدن را کاهش می دهد. افرادی که ازپستای سبز استفاده می کنند سبک زندگی سالم تری را دنبال می کنند.(سیارک)

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

لاغری با درست خوردن 11 مورد

لاغری با درست خوردن 10 مورد

لاغری با درست نوشیدن

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

راهکارهایی برای کاهش وزن 14 مورد بخش اول

در

 (سیارک)باوجود محصولات دارویی بیشماری که در مکان‌های متفاوت تبلیغ می‌شوند و  در این تبلیغات ادعا می‌شود که برای کاهش وزن مفید هستند، این کار بدل به چالشی جدید شده است، چراکه بنظر می‌رسد عوارض ناشی از استفاده از اینگونه داروها بسیار بیشتر از فوائد احتمالی آنها است (البته نه همه این داروها). در این مقاله قصد داریم شمارا با راهکارهایی طبیعی آشنا کنیم که با توصل به آنها می‌توانید اقدام به کاهش وزن کنید. با سیارک همراه باشید.

شاهی آبی یا بولاغ اوتی

به نظر شما مفیدترین سبزیجات برای سلامت بدن انسان کدام است؟ پاسخ اکثر کسانی که این سؤال از آنها می‌شود، کلم بروکلی است، اما باید گفت نتایج تحقیقاتی که در ایالات متحده صورت گرفته، ادعای دیگری را اثبات می‌کند؛ به عقیده محققان، شاهی آبی تازه، که کمی طعم تند و دلپذیری به سالاد می‌بخشد، تأثیر بسزایی در سلامتی انسان دارد. می‌توانید در ساندویچ‌های خود از این سبزی مغذی و مفید استفاده کنید؛ راهکار دیگر استفاده از شاهی آبی پختن آن است (دقیقاً همانند اسفناج). ناگفته نماند که دستور پخت غذاهای بسیاری را نیز می‌توانید درسایت سیارک پیدا کنید که در آنها از این سبزی در مواد لازم برای آشپزی بهره گرفته شده است.شاهی آبی به نام های آب‌تَره ، کلشک، بولاغ اوتی، علف چشمه،  ترتیزک آبی، و به کردی کوویزْنامیده می شود.

غلات کامل

اگر از اضافه‌وزن رنج می‌برید و قصد دارید بدن خودرا بدل به آنچیزی کنید که دلخواه شما است، استفاده از غلات کامل توصیه می‌شود. بنابه تحقیقاتی که صورت گرفته است، کسانی که در دوره‌های دوازده هفته‌ای به جای استفاده از غذاهای کالری‌دار، اقدام به مصرف غلات کامل کرده‌اند، در رسیدن به این مهم (کاهش وزن) موفق‌تر بوده‌اند. حال که از سود این ماده مغذی برای بدن کسب آگاهی کردید این سؤال برای شما پیش خواهد آمد که از کدام نوع غلات کامل بهتر است که بهره بگیرید؟ داریوش مظفریان، متخصص تغذیه شاغل در آمریکا در پاسخ به این سؤال عنوان کرده است که بهتر آن است از غلاتی استفاده شود که فرآوری نشده باشند؛ در اینگونه غلات معمولاً نسبت کربوهیدرات به فیبر ده به یک است (به ازای هر واحد فیبر، ده واحد کربوهیدرات وجود دارد). یکی دیگر از انتخاب‌هایی که پیش روی شما است، جو دوسر می‌باشد. با استفاده از اینگونه غلات در غذاهایی که درست می‌کنید، می‌توانید به کاهش وزن خود سرعت ببخشید، اگر غذایی به نظرتان نمی‌رسد، می‌توانید با جستجو درسایت سیارک، دستور پخت غذاهایی را پیدا کنید که در آنها از این غلات در مواد لازم برای آشپزی استفاده می‌شود.

آووکادو

این ماده مغذی از چربی‌های مفیدی برای بدن تشکیل شده است و چیزی حدود بیست واحد از مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز برای بدن (درطول یک روز کامل) را شامل می‌شود. گروهی از افراد که مورد تحقیق قرار گرفته بوده و در وعده غذایی ناهارشان، مقداری آووکادو قرار داده شده بود، عنوان کرده‌اند که برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کرده و ساعات بیشتری را بدون نیاز به غذای دیگری سپری کرده‌اند. البته ذکر این مسئله حائز اهمیت است که بنا به گفته‌های کارولین ام. آپوین، محقق مرکز تغذیه در بوستون، نباید در مصرف آووکادو زیاده‌روی کرد، چراکه یک آووکادوی کامل حاوی چیزی حدود دویست و سی واحد کالری است و نیز بیست و پنج تا سی واحد چربی دارد، بنابراین این مسئله را بخاطر داشته باشید که مصرف بیش از اندازه آووکادو سبب افزایش وزن می‌شود. کارولین در ادامه صحبت‌های خود دراین باره عنوان کرد: «آووکادو ماده بسیار مغذی و خوبی است، اما هر ماده غذایی‌ای که تا این اندازه چربی داشته باشد، باید در مصرفش صرفه‌جویی شود. برای کاهش وزن، یکی از مهمترین نکاتی که باید مد نظر قرار بگیرد، کاهش استفاده از مواد غذایی‌ای است که حاوی کالری زیادی هستند.»

بادمجان

گروهی از سبزیجات هستند که بسیار مغذی بوده و برای سلامت انسان مفید هستند، درحقیقت این سبزیجات در دسته میوه‌جات نیز قرار می‌گیرند؛ گوجه‌فرنگی، فلفل و بادمجان از این قبیل‌اند. بنا به گفته‌های دکتر مظفریان دراین خصوص، این مواد مغذی که میان سبزیجات و میوه‌جات مشترک هستند، حاوی مقادیر زیادی فیبر و سایر مواد مغذی برای سلامت انسان هستند. بادمجان به این خاطر که پوست نازک‌تری نسبت به آنچه از آن به طور مفید، مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارد، درمیان این مواد مغذی جایگاه بالاتری را به خود اختصاص می‌دهد. نکته دیگری که سبب برتری بادمجان نسبت به سایر این مواد مغذی می‌شود، آب زیاد و فیبری است که در خود دارد و سبب می‌شود، پس از مصرف بادمجان، برای مدت طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید. کالری کمی که دارد نیز (یک فنجان بادمجان پخته شده، حاوی سی و پنج واحد کالری و تنها شش واحد کربوهیدرات است) امکان استفاده بیشتر از آن را به شما می‌دهد. تحقیقاتی که به تازگی درحال صورت گرفتن است، تاکنون به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف بادمجان به همراه پوست آن نیز می‌تواند برای سلامت انسان مفید باشد، چراکه حاوی آنتی اکسیدان است. ناگفته نماند که این تحقیقات هنوز در مراحل ابتدایی است و هنوز نتیجه قطعی آن عنوان نشده است.

کره بادام زمینی

دو قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی طبیعی و ارگانیک، حاوی چیزی حدود هشت گرم پروتئین، بیست و پنج درصد نیاسین مورد نیاز روزانه بدن، شانزده گرم چربی مفید برای بدن و مقداری فیبر است. چربی مفید کره بادام زمینی را می‌توان جایگزین چربی موجود در گوشت‌های قرمز (و سایر گوشت‌ها) کرد. تحقیقی در سال 2013 در بریتانیا صورت گرفت و نتایج حاصل از آن در مجله «بریتیش جورنال» منتشر شد؛ بنا به تنایج بدست آمده از این تحقیقات، مصرف کره بادام زمینی در وعده صبحانه به شما کمک می‌کند برای مدت بیشتری احساس سیری کنید و بدین ترتیب قادر خواهید بود وعده ناهار خودرا کمی به تعویق انداخته و درنهایت از خوردن غذای سنگین در ساعات آخر شب خودداری کنید. عسل و انواع توت‌ها از سایر مواد مغذی هستند که می‌توانید در وعده صبحانه در کنار کره بادام زمینی استفاده کنید. اگر در ساعات اولیه ظهر احساس گرسنگی کردید، می‌‌توانید یک قاشق دیگر کره بادام زمینی را روی موز مالیده و نوش جان کنید. کربوهیدرات موجود در این ترکیب غذایی انرژی موردنیاز برای انجام فعالیت‌هایتان را در اختیار شما می‌گذارد. این درحالی است که پروتئین موجود درآن برای مدتی شما را سیر نگه می‌دارد (تا زمانی که وقت وعده بعدی غذایی فرا برسد).

رشته‌های نودل شیراتاکی

این ماده مغذی کربوهیدرات نداشته و در هروعده غذایی تنها پنج واحد کالری دارد که آن را بدل به انتخابی ایده‌آل برای یک وعده غذایی می‌کند. این نودل‌ که از ریشه گیاهی به نام کنیاک (گیاهی که در آسیا روئیده می‌شود) تهیه می‌شود به نام «نودل معجزه‌گر» نیز شناخته می‌شود و حاوی مقدار زیادی فیبر است و نیز از جمله غذاهای دیرهضم بشمار می‌رود که باعث می‌شود برای مدتی طولانی‌تر احساس سیری کنید. به سادگی می‌توانید این نودل مغذی را (درکنار سایر انواع نودل) از مغازه‌های محله خود خریداری کنید و از ماده غذایی‌ای بهره بگیرید که برای افراد گیاه‌خوار یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها است و از وجود گلاتن عاری است. نکته دیگری که این ماده غذایی را به انتخابی بی‌نظیر بدل می‌کند حجم نود و هفت درصدی آب موجود درآن است که بسیار برای سلامت مفید است.

ماست (ترجیحاً یونانی)

شاید راجع به ماست و خواص آن پیش از این نیز شنیده باشید، بااینحال این ماده غذایی به قدری مفید است که تکرار چندباره فوائد آن خالی از لطف نیست؛ ماست و ترکیب آن با هرچیزی که دلخواه شما است، میزان کالری بدن را تنظیم کرده و به شما در دفع مواد زائد و سمی از بدنتان کمک می‌کند. بیشتر محققان البته نظر به پروتئین سرشاری دارند که در این ماده غذایی موجود است (چیزی حدود هجده گرم در هر وعده کامل ماست) و باعث می‌شود ساعات بیشتری در طول شبانه‌روز احساس سیری کنید و این در کاهش وزن امری حیاتی محسوب می‌شود. نکته دیگری که درباره این ماده غذایی شایان به ذکر است، نقش مهم آن در تنظیم کارکرد باکتری‌های روده است که در کاهش وزن (بخصوص در زنان) بسیار مفید است.این مقاله ادامه دارد....... (سیارک)

در سیارک بخوانیم:

 

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

لاغری با درست خوردن 11 مورد

لاغری با درست خوردن 10 مورد

لاغری با درست نوشیدن

لاغری با 7 میوه

شش اشتباه عجیب و رایج در رژیم های لاغری

روش تهیه آب سم زدای لاغری

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم لاغری سریع در 14 روز 10 کیلو کم کنید

در
رژیم غذایی هالیوود برای کاهش وزن و از دست دادن 10 کیلوگرم در 14 روز توسط سلبریتی های جهان مانند اوا گرین، کریستن استوارت، آماندا سایفرد استفاده شده است.

اصول پایه رژیم غذایی هالیوود

رژیم هالیوود کم کالری است، شما باید غذای کم کالری مصرف کنید. منو ی تغذیه شما از غذاهای کم کالری مانند گوشت، ماهی و تخم مرغ تشکیل شده است. همچنین رژیم غذایی باید با سبزیجات، میوه ها و غلات متفاوت باشد.در این رژیم در طول روز شما می توانید دو لیتر آب بنوشید، با این حال در مورد صبحانه ممکن است مجبور شوید آب خوردن را فراموش کنید.
 
در یکی از انواع رژیم غذایی هالیوود، صبحانه بسیار سبک و فقط شامل کمی گریپ فروت و چای بدون قند است.
 
منوی اصلی رژیم هالیوود به مدت 14 روز
 

برنامه غذایی روزهای 1، 5، 12 برای رژیم هالیوود 

صبحانه . یک لیوان چای یا قهوه طبیعی
بلغور جو دوسر بدون افزودنی - 200 گرم
نصف یک گریپ فروت بزرگ.
 
شام . سالاد کلم یا خیار، نصف گریپ فروت؛ یک فنجان چای یا قهوه طبیعی. شما می توانید انواع کلم تازه، بخارپز یا پخته شده را استفاده کنید.
 
ناهار . یک تخم مرغ پخته شده، یک گوجه فرنگی بزرگ، عصاره بابونه، چای رازیانه یا نعناع.
 

برنامه غذایی روز های 2، 6، 10، 14 برای رژیم هالیوود

بدون صبحانه 
شام . یک تخم مرغ پخته شده یک گوجه فرنگی بزرگ؛ یک فنجان چای یا قهوه طبیعی.
ناهار. یک خیار بزرگ؛ 200 گرم گوشت.
برنامه غذایی 3، 7، 13 روز برای رژیم هالیوود
 
صبحانه . یک فنجان چای یا قهوه طبیعی.
شام . یک تخم مرغ پخته شده یک گوجه فرنگی بزرگ؛ سالاد کلم - 200 گرم.
ناهار . یک خیار بزرگ؛ 200 گرم گوشت؛ یک فنجان چای.
 

برنامه غذایی روزهای 4، 9، 11 برای رژیم هالیوود

صبحانه . یک فنجان چای یا قهوه طبیعی؛ 200 گرم بلغور جو دوسر در آب بدون افزودنی؛ نصف گریپ فروت بزرگ.
شام . سالاد کلم یا خیار، نصف گریپ فروت؛ یک فنجان (200 میلی لیتر) چای یا قهوه طبیعی.
ناهار 250 گرم کوفته (محتوای چربی تا 9٪)؛ نیمی از گریپ فروت بزرگ.
 

برنامه غذایی روز 8 برای رژیم لاغری هالیوود

صبحانه . یک فنجان چای یا قهوه؛ 250 گرم سالاد میوه.
شام. 200 گرم ماهی یک گوجه فرنگی بزرگ؛ یک خیار بزرگ.
ناهار . 250 گرم کوفته (محتوای چربی تا 9٪)؛ نیمی از گریپ فروت.
 
این می تواند یک رژیم لاغری سریع و موثر برای کاهش وزن باشد. ممنوعیت الکل و نمک برای شما مفید خواهد بود.
این مقاله صرفا برای اهداف اطلاعاتی است و در قبال ارائه توصیه پزشکی نیست. sayarak.com مسئولیت هر گونه عواقب احتمالی را از هر گونه رژیم لاغری ، درمان، ورزش، رژیم، استفاده از دارو یا اقدامات مشابهی که از خواندن یا پیروی از اطلاعات موجود در این مقاله حاصل می شود، نمی پذیرد. قبل از انجام هر گونه درمان، لطفا با پزشک یا سایر ارائه دهنده  های خدمات درمانی مشورت کنید.
برای رژیم لاغری سریع این مقاله را بخوانید

نظرات

در ادامه بخوانید...

رژیم غذایی ژاپنی

در
رژیم غذایی ژاپنی

رژیم غذایی ژاپنی

رژیم غذایی ژاپنی یک سیستم تغذیه کم کربوهیدرات و کم کالری است که توسط متخصصان تغذیه ژاپن توسعه داده شده است که منوی پروتئین آن به شما اجازه می دهد در عرض 2 هفته 10 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید.
 
بسیاری اضافه وزن در زمان ما را پرداخت جریمه برای شیوه زندگی فوق العاده سریع نامیده اند. ما عجله می کنیم تا کار کنیم، عجله داریم که بخوریم  و کلا زندگی ما با عجله همراه است...  ما اغلب غذا می خوریم و به همین دلیل، همانطور که می گویند، خداوند می فرستد. در قرن بیست و یکم، خدا به طور فزاینده ای همبرگرها، هات داگ، چیپس برگرها و نوشابه ها را به ما ارسال می کند ... "چه کاری باید انجام دهیم؟بعضی ها می گویند، تمام جهان موفق، به همین منوال زندگی می کند. " اینگونه صحبت ها توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد که شیوه زندگی فعال را هدایت نمی کنند.هنگامی که نمی توانیدشلوار مورد علاقه خودرا بپوشید یا زمانی که شما مجبور به خرید یک کمربند بلندترهستید، زمانی که بین یک دامن با کمر تنگ ،دامنی با اتصالات و برش زشت و بدون شکل با کشی درکمر را انتخاب می کنید، این بهانه های خوب خودشان را بصورت اضافه وزن نشان می دهند.
و اکنون توجه به ژاپن، کشوری با فرصت های بزرگ، کسب و کار موفق، با بالاترین سطح پیشرفت تکنولوژی و سرعت باورنکردنی زندگی، توجه کنید. به نظر می رسد که اگر کسی وقت نداشته باشد تا شام درست کند، این دقیقا همان ژاپن است. اما، شگفت آور، چاقی در میان ساکنان ژاپن به ندرت دیده می شود ... پس راز آنها چیست؟
 
نکته مهم این است که تنقلات ژاپنی کم کالری هستند و غنی از پروتئین، تقریبا بدون کربوهیدرات و چربی مضر هستند. اصل سنت شرقی بر مبنای تغذیه معتدل است. به همین دلیل است که غذاهای ژاپنی یکی از مفیدترین غذا ها برای بدن است.
 
با توجه به ویژگی های سنت های تغذیه شرقی ، یک رژیم متعادل و بسیار موثر به نام رژیم غذایی ژاپنی ایجاد شد. در واقع، درمنوی این جیره تقریبا هیچ غذایی از غذاهای سنتی ژاپنی وجود ندارد. اما چیز بیشتری وجود دارد ! اتحاد پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها، در مقدار لازم دقیقا به این ترتیب که ارگانیسم همه چیز لازم را دریافت می کند و همان زمان به استحکام استخوان ها کمک می کند.
به همین علت، رژیم غذایی ژاپنی در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است و از جمله مؤثرترین سیستم های به اندازه کافی سریع است، اما مهمتر از همه، کاهش وزن مناسب است. گزینه های مختلفی برای رژیم وجود دارد، اما محبوب ترین رژیم غذایی سالم ژاپنی برای 14 روز است. دو هفته تغذیه مناسب رژیم ژاپنی به "کاهش چربی" کمک می کند تا وزن بیش از 10 کیلوگرم را کاهش دهد و بدون تلاش نتیجه را برای چندین سال حفظ کند.

ماهیت رژیم غذایی ژاپنی

کسانی که تصمیم می گیرند که مانند یک ژاپنی با وزن متعادل باشند ، باید صبور باشند و برای دو هفته از این روش استفاده کنند. برای بسیاری از افراد، یک رژیم غذایی ممکن است به عنوان یک آزمایش دشوار به نظر برسد، اما  تأثیر آن چندان طول نخواهد کشید و نتایج شگفت انگیز چندین سال باقی خواهد ماند. فقط دو هفته حالت رژیم ژاپنی و ده کیلوگرم (گاهی اوقات حتی بیشتر - همه به وزن اولیه بستگی دارد) کاهش وزن  اتفاق می افتد.
 
بنابراین راز اصلی چیست؟ چرا رژیم غذایی ژاپنی 7 روزه بهتر از سایر سیستم های تغذیه برای کاهش وزن است؟ چگونه در چنین شیوه ای فوق العاده، به از دست دادن وزن کمک می کند، حتی به کسانی که به طور ناموفق در بسیاری از رژیم های غذایی سعی خود را کرده اند؟
 
نکته مهم، تمام محصولات برای منوی غذایی با دقت انتخاب شده اند، به طوری که برای سرعت بخشیدن به روند سوخت و ساز بدن کمک می کنند. بنابراین، مهم است که به شدت به تمام مقررات پایبند باشید، اگر در نگاه اول به نظر می رسد که آنها به طور کامل قابل تعویض هستند اما توصیه می شود که روزهای منو را تعویض نکنید.
 
برای بسیاری از زنان و مردان ، هنگام انتخاب رژیم غذایی، میزان "گرسنگی" آنها مهم است، زیرا هیچکس قادر به مبارزه با خواسته های خود با قدرت اراده سامورایی، به ویژه قدیمی ترین غریزه تمام موجودات زنده  یعنی گرسنگی نیست.
به دلیل همین واقعیت است که رژیم غذایی دوجانبه ژاپنی بدون نمک، یک سیستم غذای گرسنگی کشیدن نیست و این بسیار مهم است.شما مجبور نیستید برای یک هفته یک کلم را بخورید و نوشیدنی بدون قند را نوش جان کنید و لعنت به خودتان و وزن بیش از حد و کسانی که رژیم غذایی را اختراع کرده اند بفرستید.نه مجبور نیستید!
در منوی  رژیم ژاپنی جایی برای دستور العمل های جالب و خوشمزه وجود دارد. این رژیم مخصوصا برای افرادی که صبحانه فقط شامل قهوه است، تجدید نظر می کند. و واقعا هیچ چیز دشوار در آن، برای دوستداران گوشت و ماهی را نمی بیند. برای آنها این بهترین رژیم غذایی است.
رژیم ژاپنی، رژیم پروتئین کم کالری است. کربوهیدرات به مقدار کم در جیره روزانه کاهش می یابد و شما سریع تر وزن را از دست می دهید - نیاز انرژی را بدن با سوزاندن ذخایر چربی جبران می کند.
اما مهم این است که چیز دیگری را به خاطر بسپارید رژیم غذایی ژاپنی اجازه نخواهد داد بدن را با طیف وسیعی از ویتامین ها و عناصر کمیاب اشباع کنید. بنابراین، رژیم غذایی طولانی تر از تعیین شده (حداکثر 14 روز) به شدت ممنوع است، به طوری که روند کاهش وزن باعث بستر شدن و به پایان نرساندن رژیم شود.
 
و برای کسانی که می خواهند مانند یک ژاپنی واقعی این رژیم را احساس کنند، می توانند چنگال های ژاپنی را به جای چنگال و قاشق های سنتی اروپایی ها امتحان کنند.چنگال های ژاپنی نه تنها روح افسانه ای سرزمین خورشید را به ما منتقل می کنند، بلکه به ما آموزش می دهند که به آرامی و در قطعات کوچک بخوریم. به هر حال، این ترفند برای بسیاری از طرفداران رژیم های غذایی شناخته شده است.
خوردن به آرامی به شما اجازه می دهد، حتی پس از خوردن غذاهای بسیار کوچک، زودتر احساس سیری کنید .

انواع رژیم غذایی ژاپنی

محبوبیت بسیار زیاد رژیم غذایی ژاپن در بین زنان در سراسر جهان منجر به ظهور چندین نوع از این سیستم برای کاهش وزن شده است. به طور خاص، گزینه های رژیم غذایی شناخته شده به شرح زیر است
رژیم غذایی سالم ژاپنی برای 7 روز
برای 13 روز
برای 14 روز
زن ژاپنی با چای سبز
رژیم Naomi Moriyama.

منوی رژیم غذایی ژاپنی 7 روزه

رژیم غذایی ژاپنی به مدت 7 روز ، نسخه سبک تر از رژیم غذایی ژاپنی سنتی است.
نتایج پیش بینی شده 3-5 کیلوگرم کاهش وزن بعد از 7 روز
ضعف این رژیم طول عمر نتیجه تضمین نمی شود، زیرا بدن هنوز زمان لازم برای تنظیم سیستم متابولیک جدید را نداشته است.

روز اول

رژیم غذایی کالری روزانه 700 کیلو کالری.
محصولات مورد نیاز
قهوه سیاه
تخم مرغ 
کلم تازه (پکن / سفید)
آب گوجه فرنگی (به آرامی فشرده شده)
ماهی کم چرب

صبحانه

قهوه سیاه - بهتر است با اسپرسو  شروع کنید ، اما بهتر است  قند رافراموش کنید.

ناهار

تخم مرغ آب پز (شما می توانید 2 عدد بخورید )
سالاد رژیم ژاپنی، کلم تازه و کمی از روغن های گیاهی، بدون نیاز به اضافه کردن نمک
یک لیوان آب گوجه فرنگی.

شام

ماهی پخته شده، کدو، کلوچه 
سالاد ژاپنی.
 

روز دوم

رژیم غذایی روزانه کالری 1000 کیلوکالری.
محصولات مورد نیاز
قهوه
ماهی (انواع چرب)
کلم
روغن گیاهی
گوشت گاو
كفير
 

صبحانه

قهوه بدون قند

ناهار

ماهی، سرخ شده یا سوخاری - برای تنوع و مصرف اضافی اسید های چرب، بهتر است ماهی قزل آلا و بلانتین سیاه باشد. مجموع با هم بیش از 150 گرم نشود
سالاد رژیم ژاپنی.

شام

گوشت گاو - حدود 200 گرم آب پز. مصرف بدون نمک
کفیر بدون چربی باشد

روز سوم

رژیم غذایی روزانه کالری 1000 کیلوکالری.
محصولات مورد نیاز
قهوه
کدو تنبل
یک سیب
تخم مرغ 2 عدد
گوشت گاو
کلم
روغن گیاهی

صبحانه

قهوه سیاه بدون قند 

ناهار

گوشت گاو ریش ریش شود و در روغن زیتون سرخ شود.
یک عدد سیب 

شام

تخم مرغ آب پز - 2 عدد
کدو تنبل پخته شده - برای محدود کردن اشتها 200 گرم، بدون نمک 
سالاد رژیم ژاپنی.

روز چهارم

رژیم غذایی روزانه کالری 1000 کیلوکالری.
محصولات مورد نیاز
قهوه
هویج
پنیر سفت
تخم مرغ 2 عدد
سیب

صبحانه

قهوه

ناهار

هویج بخارپز 3 عدد بزرگ
20 گرم پنیر خشک و کم چرب
تخم مرغ یک عددکافی است.(در دستور تخم مرغ خام است اما برای رعایت بهداشت آب پز کنید)

شام

سیب - مجاز هستید چند میوه بخورید.
در این مرحله، احساس گرسنگی به همان اندازه قوی نیست. 
 

روز پنجم

جیره روزانه کالری 800-1000 کیلو کالری.
محصولات مورد نیاز
هویج
آب لیمو
ماهی دریایی
آب میوه
میوه ها

 

صبحانه

هویج و آب لیمو را رنده کرده با آب مخلوط کنید. شکر را نمی توانید اضافه کنید در این روز  قهوه از صبحانه حذف شده است.

ناهار

ماهی سرخ شده - حدود 350-400 گرم
آب گوجه فرنگی - برای یک رژیم غذایی، بهتر است از تازه استفاده کنید و به تنهایی پخته شود. حجم - بیش از 200 گرم.

شام

میوه - اما در هیچ موردی نباید مصرف قبل از خواب باشد. خوردن هر نوع انگور و یا موزممنوع است، آنها تمام نتایج به دست آمده تا این زمان را از بین می برند.

روز ششم

جیره روزانه کالری 900-1100 کیلو کالری.
محصولات مورد نیاز
قهوه
فیله مرغ
کلم خام
هویج
روغن گیاهی
تخم مرغ 2 عدد

صبحانه

قهوه 

ناهار

فیله مرغ 500 گرم، گوشت بدون پوست باشد. بدون نمک و در بخار خودش بپزد.
سالاد - در این روز، سالاد سنتی رژیم ژاپنی را می توان با اضافه کردن هویج خرد شده رنده شده کاملتر کرد.

شام

تخم مرغ آب پز 2 عدد
هویج (شما می توانید یک عدد بزرگ را بخورید) سالاد با مقدار کمی از روغن گیاهی (شاید زیتون) 

روز هفتم

جیره روزانه کالری 700-800 کیلو کالری.
محصولات مورد نیاز
چای
میوه ها
گوشت گاو
تخم مرغ
کلم
روغن گیاهی

صبحانه

چای - مطلوب است انتخاب گونه های خوب چای سبز، غنی از آنتی اکسیدان های مفید 

ناهار

گوشت گاو - حدود 200 گرم آب پز. هنگام آشپزی از نمک یا ادویه جات دیگر استفاده نکنید
میوه - در آخرین روز از رژیم غذایی، شما می توانید خود را به یک ناهار دسر درمان کنید. اما ممنوعیت استفاده از موز و انگور را فراموش نکنید.

شام

در این روز، به عنوان پاداش برای استقامت، می توانید شام را از روزهای گذشته، یک نوع گوشت گاو، تخم مرغ و سالاد کلم  با روغن زیتون انتخاب کنید .
 
با داشتن یک رژیم غذایی سالم، شمارش کالری، رژیم ژاپنی در ابتدا ممکن است به عنوان یک گزینه نسبتا سخت برای از دست دادن وزن به نظر برسد. اما ناراحتی تنها در چند روز اول قابل توجه است - پس از آن بدن با مقدار کم غذا سازگاری پیدا می کند. پس از 5 روز رژیم غذایی جدید در بدن، اولین مرحله از تجدید ساختار برای سرعت بخشیدن به متابولیسم راه اندازی می شود - هدف اصلی هر رژیم غذایی از دست دادن وزن اضافی، از بین بردن مایع اضافی و ناپدید شدن تورم است. برای رسیدن به بهترین نتیجه در رژیم لاغری و مواجهه با رژیم غذایی، می توانید یک دوره ماساژ ضد سلولیت را انجام دهید.

مضرات رژیم غذایی ژاپنی

در هر صورت، هر رژیم غذایی، همیشه برای بدن استرس زا است. معایب اصلی رژیم غذایی ژاپنی که مهم است به یاد داشته باشید:گاهی اوقات رژیم غذایی روزانه از 700 کیلو کالری تجاوز نمی کند. این عامل به شما اجازه نمی دهد بیش از 2 بار در سال به آن بپیوندید.رژیم غذایی مصرف غذاهای خاص را محدود می کند، از این رو فقدان ویتامین ها و مواد معدنی، به طور خاص، بدن از کمبود آهن، منیزیم، کلسیم و ویتامین های گروه B، C و E رنج می برد.
بنابراین مهم است که قرص های مولتی ویتامین ها در طول رژیم غذایی مصرف شود.خصوصیت رژیم غذایی ژاپن مصرف کم کربوهیدرات و مصرف بالای پروتئین است. چنین مقادیری برای بیماری های قلبی عروقی ممنوع است.
ایده آل، متخصصان تغذیه توصیه می کنند 5 بار در روز غذا بخورند، اما رژیم غذایی ژاپنی روزانه سه وعده غذا را تجویز می کند و هر ارگانیسمی آماده نیست تا آن را مثبت بداند.قهوه به جای یک صبحانه کامل تمام طرح های تغذیه مناسب را از بین می برد.طرح رژیم غذاییاگر همه چیز با توجه به برنامه انجام شود، هر کاری آسان تر انجام می شود.
یک برنامه عمل برای کاهش وزن وجود دارد. قبل از رفتن به سمت رژیم غذایی، مهم است که بدانید که: مهم نیست که چقدر "زن ژاپنی" در سراسر جهان تحسین شده است،ارگانیسم هر فرد یک سیستم منحصر به فرد است. و باید ببینید که چه چیزی می تواند به نفع شما باشد، ویا می تواند به شما آسیب برساند. سیستم قلبی عروقی را بررسی کنید و اگر دکتر توصیه می کند بهتر است قهوه را در رژیم غذایی با چای سبز  که مفید تر است جایگزین کنید، این کار را انجام بدهید.
کلیه ها را بررسی کنید مصرف منظم غذاهای پروتئینی (رژیم غذایی ژاپنی) باعث فشار جدی روی کلیه ها می شود. مشکلات عبارتند از: ضعف، سردرد، طعم استون در دهان.مرحله دوم آماده سازی یک رژیم غذایی است. رژیم غذایی ژاپنی بدون نمک و شکر نیاز به تنظیمات جسمی و اخلاقی دارد. این مراسم را به شب قبل از شروع رژیم اختصاص دهید.یافتن یک شرح مفصل از منوهای رژیم غذایی ژاپنی ها (منظور از گزینه هایی که شما بیشتر دوست دارید)، چاپ کردن رژیم غذایی برای تهیه یک لیست از مواد غذایی و محصولات ضروری برای طول دوره رژیم غذایی.

چگونه خود را برای رژیم آماده کنیم؟

و حالا در مورد مسئله اصلی رژیم،برای قرنها شرقی ها آموزش داده اند : موفقیت  در هر کسب و کاری بستگی به روح درونی شما دارد.
به همین دلیل، بسیار مهم است که یک رژیم غذایی ژاپنی را تنظیم کنید تا نتیجه عالی شود. و لازم است که در هر دو سطح فیزیکی و روحی آماده شوید.
اول، شروع به کاهش وزن، حتی قبل از رژیم غذایی، مهم است که به اثربخشی آن اعتقاد داشته باشید. تصور کنید که یک دختر زیبا و باریک در دو هفته ی آینده به شما در آینه نگاه می کند. باور کنید که این امکان وجود دارد! دفعات بازدید: بررسی بیشتر با نگاهی به مقاله های اینترنتی "رژیم غذایی ژاپن: عکس قبل و بعد". در بیشتر موارد، دستاوردهای آنها واقعا الهام بخش هستند.
روز قبل از شروع رژیم غذایی را به مجله های مد اختصاص بدهید، یک لباس عالی برای خودتان انتخاب کنید که قبلا نمی توانستید هزینه آن را بپردازید و برای خودتان پس از رژیم غذایی جایزه بگیرید. تصور کنید که چقدر برای  شما زیباست ! آیا متوجه شده اید که چگونه در خیابان دیگران را مجذوب خود می کنید؟ آیا شما آن را دوست دارید؟ می خواهید همه اینها را داشته باشید؟
حال، در آستانه شروع رژیم ژاپنی، ما غداهای با کالری بالا را رها می کنیم و برای یک زندگی جدید آماده می شویم. و آماده  برای سالاد خوشمزه از سبزیجات معطر ... و در حال حاضر ادویه آن فقط یک قطره از روغن زیتون معطر، و سپس اضافه کردن کمی تندی با سس سویا ... 
و باور کنید که شما در آستانه ی یک زندگی جدید و شاد با تناسب اندام باریک هستید.
 

چگونه با رژیم غذایی ژاپنی خداحافظی کنیم 

و در اینجا بالاخره رژیم به سرانجام رسید و 7 روز تمام شد! این 7 روز طولانی مدت، زمانی که شما می توانید بر روی ترازو ایستاده و از کاهش وزن خود لذت ببرید.
روزهای ایده آل کاهش وزن را با غذاهای چرب سرخ شده و دسرهای شیرین و کرمی با کالری زیاد جشن نگیرید! شما می توانید باریک بمانید با خوردن همه چیزهایی که می خواهید اما به در حد نرمال. اما  این مهم است که از رژیم غذایی خارج شوید.
متخصصان تغذیه یک سیستم خاص برای خارج شدن از رژیم پیشنهاد می کنند.
منوی نمونه برای خروج از رژیم غذایی

صبحانه (حدود ساعت  8.00)

برخی از بلغورها مثل جو دوسر
نوشیدنی چای سبز
اسنک ( ساعت 11.00)
 
میوه - 2 قطعه (گوشتی)
میوه خشک شده - 50 گرم
سبزیجات تازه مقداری

ناهار (حدود ساعت 2 بعدازظهر)

برنج بدون روغن
گوشت گوساله / فیله مرغ - 200 گرم
اسنک (حدود ساعت 4 بعدازظهر)
 
میوه  (1 عدد) / سبزیجات پخته شده (1 عدد)
کفیر / ماست / (بدون چربی) یک لیوان

شام (تا ساعت 19 )

سیب زمینی آب پز / 1 عدد
چای سبز / شیر / 
پس از پایان رژیم غذایی برای بازگشت به روش معمول غذا، لازم است به تدریج عمل کنید. هر روز شما می توانید تنها یک غذای جدید (که در رژیم غذایی رژیم نیست) را وارد کنید. پس از خروج از رژیم، مهم است که وقت خود را برای تمرینات فیزیکی اضافی پیدا کنید که به بدن اجازه نمی دهد که به ذخیره بیش از حد چربی ادامه دهد. مهم است که میزان رطوبت لازم برای بدن را با یک و نیم لیتر آب غیر گازدار در روز تامین کنید.
 
اما مهم ترین توصیه: عاشق خود و بازتاب لبخند خود در آینه باشید، به یاد داشته باشید که شما ملکه هستید. زیبا ترین ملکه!

نظرات

در ادامه بخوانید...