بدترین ورزش برای افراد بالای 40 سال

هرجا صحبت ازسلامتی یا کاهش وزن در میان است، شما در مورد نوع خاصی از ورزش می شنوید.ورزش مهم است زیرا بدنمان را ورزیده نگه می دارد و باعث عملکرد مناسب آن می شود. ولی،با کمال تعجب، همه ی اشکال ورزشی برای شما مناسب نیستند.  

در حال حاضر مطالعات نشان می دهد، ورزش هایی که ما به عنوان یک روش موثر برای کاهش وزن ، و رسیدن به تناسب اندام و یا حتی جوان تر به نظر رسیدن مورد توجه قرار می دادیم ، در مراحل بعدی زندگی برای ما مناسب نخواهند بود. ورزش هایی که در جوانی  چربی شکم را از بین می برد ، حالا در میانسالی باعث افزایش چربی دور شکم می شود . این ورزش ها  همچنین باعث از دست رفتن تون عضلانی شده و به خاطر التهابی که به وجود می آورند باعث پیرشدن سریعتر عضلات می شوند.


کاهش هورمون 

پس از رسیدن به 35 سالگی بدن متحمل تغییرات هورمونی می شود.شما به راحتی شروع  به افزایش وزن و از دست دادن تون عضلانی شده و احساس ضعیف تر شدن و شل شدن عضلات را دارید.کاهش هورمون ها، به خصوص هورمون های رشد شما دلیل این قضیه است. این کاملا یک فرایند پیرشدن است که تمام بدن درگیر آن می شود. این افزایش وزن که اغلب به عنوان"گسترش میانسالی" به آن اشاره می شود زمانی اتفاق می افتد که هورمون ها به تدریج شروع به کاهش می کنند. این فرایند نمی تواند متوقف شود، اما می توان آن را آهسته تر کرد. شما در واقع می توانید اثرات میانسالی را به شیوه ای بی خطر و موثر معکوس کنید. این فرآیند شامل پرهیز کردن از 13 مورد از بدترین ورزش ها برای افراد بالای 40سال  در شروع بدنسازی در چهل سالگی  است. این ها 13 موردی میباشند که شما باید از انجام آن ( ورزش در چهل سالگی ) خودداری کنید:


1.بلند کردن پا

بلند کردن پا برای نسل جوان بهتر است زیرا خطر کشیدگی عضلات کمر برای افراد مسن فوق العاده بالاتر است.

 


2.جلو پا

اگر سن شما بیشتر از 40 سال است،دیگر نباید ورزش جلو پا انجام دهید. این ورزش خطر آسییب زانو را افزایش می دهد مخصوصا وقتی از وزنه های خیلی سنگینی برای آن استفاده کنید.زانو های شما برای این طراحی نشده اند که بتوانند بطور کامل باز شوند در حالی که بت این ورزش وزن زیادی را تحمل میکنند و به احتمال زیاد اگر زانوها را مجبور به اینکار کنید به احتمال زیاد آسیب می بینند.


3. تمرینات AB

تمرینات AB قصد ندارد که چربی شکمتان را بسوزاند. اینها تمرینات موثری اند برای تقویت عضلاتی که از قبل عاری از چربی هستند.وقتی تمرینات AB مثل کرانچ(شکم) یا دراز و نشست را انجام می دهید شما به ستون فقرات خود انحنا میدهید. این می تواند با بالا رفتن سن باعث شکستگی ستون فقرات شود و برای افراد میانسال آسیب های ستون فقرات آسیب های بسیار رایجی هستند.


4. اسکات

اسکات یک تمرین عالی برای پاها و شکم است و ثابت شده است که برای افراد جوان بسیار موثر است. با این حال، میانسالان؛ با انجام اسکات باعث آسیب دیدن به خود می شوند.اسکات بدن  را در یک موقعیت بسیار آسیب پذیر قرار می دهد و شما را به پارگی عضله ، کشیدگی عضله و فشار عضله نزدیک میکند.


5. لمس انگشت پا

انجام لمس انگشت پا در حالت ایستاده یک راه عالی برای آسیب زدن به کمرتان است. مفصلی که به باسن و پایین کمر متصل شده است در میانسالان به صورت قابل توجهی ضعیف شده و بیشتر مستعد ابتلا به شکستگی می باشند.

6.ددلیفت

هنگامیکه ما به میانسالی میرسیم ، که چهل سالگی علامت آن است،بدن ما دیگر نمی تواند استرس و فشاری که قبلا تحمل میکرد را تحمل کند. تمرینات ددلیفت به احتمال زیاد تنها شما را دچار درد بیشتر عضلات میکند و احتمالا باعث میشود که سخت تر حرکت کنید.


7. پرس گردن

انجام پرس پشت گردن وقتی که بعد از سن 40 سالگی انجام شود به طور قابل توجهی بر توانایی حرکت آزادانه شانه ها و گردنتان تاثیر می گذارد. حتی اگر شما این تمرینات را سال ها انجام میداده اید این اتفاق برایتان رخ خواهد داد.


8. چرخش تنه

گفته شده است که چرخش تنه عالی است برای اینکه بتوانیدچربی های بغل شکمتان را کنترل کنید.این تمرین فشار زیادی به پشت و گردنتان وارد می کند و زمانیکه به 40 سالگی می رسید این حرکت چرخشی بیشتر شما را در خطر آسیب قرار می دهد تا اینکه مزایایی برای کنترل چربی ها داشته باشد.


9. دیپ ماهیچه سه سر

انجام دیپ ماهیچه سه سر راه آسانی برای حجیم کردن بازوهاست وقتی هیچ تجهیزاتی نداشته باشید.با این حال برای افراد میانسال در نظر گرفته نشده است زیرا بازوهایتان را در موقعیت غیر طبیعی قرار می دهد. این ورزش به احتمال زیاد به شما آسیب می زند تا اینکه فایده ای داشته باشد.


10. کول هالتر

بسیاری از مردم علاقه دارند که ماهیچه شانه و ماهیچه ذوزنقه را ورزش دهند. کول هالتر روشی برای تمرین دادن این عضلات است اما کاملا به عنوان بدترین تمرین برای این کار است. شانه شما ناحیه بسیار پیچیده و بسیار حساسی است.شانه پر است از تاندون ها ، رباط ها، و عضلات تا به درست کار کردن آن کمک کند. کول هالتر عصبهای موجود در شانه شما را فشرده می کند و باعث مشکلات زیادی می شود

 


11.فیله کمر

این تمرین نام خود را از یک سنت قدیمی اروپایی گرفته که در ملاقات صبح به یکدیگر تعظیم می کردند.این تمرین به خودی خود بسیار مشکل آفرین هست چه برسد به اینکه اشتباه نیز انجام شود.این تمرین آنقدر خطرناک هست که قطعا برای افراد بالای چهل سال ارزش ریسک کردن را ندارد.


12.سیم کش

سیم کش از پشت سر به طور معمول توسط وزنه برداران قدیمی انجام می شده است. این ورزش تا حدودی در جهان منسوخ شده است ، اما هنوز هم برخی اعتقاد دارند تنها روش مناسب سیم کش این روش است. با این ورزش شانه شما با آسیب جدی مواجه می شود مگر اینکه شما مفصل شانه بسیار انعطاف پذیری داشته باشید.این ورزش شانه شما را تحت چرخش خارجی قرار می دهد که باعث آسیب جدی به درون مفاصل شانه می شود.      شایع‌ترین مشکلات شانه چه می باشد


13.پشت پا دستگاه

پشت پا دستگاه فشار فزاینده ای را روی پشت زانو و حداکثر فشار را روی همسترینگ می آورد.همسترینگ تمایل زیادی به گرفتگی دارد که اصلا چیز خوبی نیست و این ورزش خطر این گرفتگی ها را افزایش میدهد.
اینها فقط اثرات منفی ورزش کردن هستند. بعضی از تمرین های خوب برای شما باقی می ماند که قطعا شما را در تناسب نگه میدارد و بدن شما را سالم نگه می دارد.

شایع ترین مشکلات شانه (شانه یخ زده  - دررفتگی شانه - جداشدگی شانه - شکستگی شانه -آرتریت  شانه - التهاب تاندون ها و ) چه می باشد؟‌

آسیب های ورزشی دررفتگی

آسیب های ورزشی شکستگی

 

بهترین ورزش برای سن 40 سالگی

5 ورزش برتر برای زنان بالای 40 سال

بورپی بدون حرکت فشاری

 

بدنسازی در سنین بالا

برنامه بدنسازی برای افراد 40 سال به بالا


بورپی مجموعه ای از تمرینات خاص است. مزیت بزرگ تمرینات burpee این است که می توان آنها را بدون هیچ گونه وزنه اضافی انجام داد: دمبل ، وزنه ، دستبند و وزنه های مشابه. این مجموعه باری به کل بدن وارد می کند و بنابراین بی عیب و نقص موثر است. بعد از چند دقیقه احساس تنش در بدن خود خواهید کرد. بار اصلی بر روی شکم ، بازوها ، باسن و ساق پا می افتد. تمام نواحی مشکل دار سفت شده اند و تأثیر تنش به کاهش وزن هنگام انجام یک مجتمع برپی کمک می کند.


1. چمباتمه بزنید و کف دست های خود را روی زمین قرار دهید.

2. سپس با پاهای خود سریع به عقب پرش کنید 

3. در مرحله بعد ، باید به موقعیت اولیه بازگردید.

4. سپس یک جهش به سمت بالا انجام دهید. در این حالت ، شما باید دستان خود را به سمت بالا بکشید و سعی کنید پرش را تا آنجا که ممکن است انجام دهید.

 10 بار تکرارانجام دهید.

 

اسکوات

بدنسازی در سنین بالا

برنامه بدنسازی برای افراد بالای 40 سال

 

مستقیم بلند شوید ، دست ها را در امتداد بدن
شروع به پایین آوردن بدن خود با خم کردن زانوها و فشار دادن وزن بدن خود به سمت پایین کنید.
با چمباتمه زدن ، بازوهای شما مانند تعادل در مقابل شما شروع به بالا آمدن می کنند
ستون فقرات خود را خنثی نگه دارید .
قسمت پایینی بدن باید موازی کف زمین باشد.
 15 بار تکرارانجام دهید.

پلانک

بدنسازی در سنین بالا

برنامه بدنسازی برای افراد 40 سال به بالا

روی زمین به حالت push-up برسید.
آرنج های خود را 90 درجه خم کنید و وزن خود را روی ساعد قرار دهید.
تنه خود را مستقیم و محکم در راستای بدن خود در یک خط مستقیم ، از گوش تا پا ، بدون افتادگی و خم شدن نگه دارید.
سر شما آرام است و به زمین نگاه می کنید.
تا جایی که می توانید این وضعیت را حفظ کنید.
نفس کشیدن را به خاطر بسپارید. دم و بازدم را به آرامی و پیوسته انجام دهید 1 دقیقه انجام دهید. با چند ثانیه شروع کنید.


لانگ

بدنسازی در سنین بالا

برنامه بدنسازی برای افراد بالای 40 سال


1. دستان خود را روی کمر خود قرار دهید ، شانه ها را پایین بیاورید و بایستید
2. با پای راست خود جلو بروید و بدن خود را به آرامی پایین بیاورید تا زمانی که زانوی جلویی شما به 90 درجه خم شود
3. زانوی پشت هرگز نباید زمین را لمس کند.
4. به سرعت اما با دقت به موقعیت اولیه بازگردید.(ایستاده)

 20 تکرار انجام دهید.

 

بالا بردن پای راست

بدنسازی در سنین بالا
ورزش مناسب سن چهل سالگی

 

1. به پشت دراز بکشید. دستها در طرفین یا زیر باسن. پاهای خود را صاف یا کمی خم نگه دارید.
2. پاهای خود را تا آنجا که ممکن است بالا بیاورید
3. مکث کنید ، سپس هر دو پا را به آرامی پایین بیاورید و به حالت اولیه بازگردید.

اگر مشکل است ، پاهای خود را متناوباً با زاویه ای کم بالا بیاورید و همیشه وزنه را در یک مکث نگه دارید.
با هر پا 3 ست 20 تکراری انجام دهید.

بدنسازی در سنین بالا

بدنسازی در سنین بالا

 

از نظر فیزیولوژیکی ، مزایای تمرینات قدرتی ثابت باعث افزایش توده و تون عضلانی ، بهبود قدرت عضلانی و بهبود تراکم استخوان می شود. این امر به ویژه برای زنان بالای 40 سال اهمیت دارد. در این دوره از زندگی ، خطر ابتلا به پوکی استخوان و استخوان های شکننده افزایش می یابد.

عضله سازی همچنین می تواند سوخت و ساز بدن را هنگامی که در این سالها به طور طبیعی کند می شود ، افزایش دهد. علاوه بر این ، نشان داده شده است که تمرینات قدرتی با افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس ، سلامت روان را بهبود می بخشد.

در برخی از مطالعات ، ورزش علاوه بر افزایش استقامت و قدرت ، می تواند هوش و عملکرد را نیز بهبود بخشد. با ورزش ، جریان خون را به مغز می رسانید ، که به حفظ نظم روحی شما کمک می کند.

تمرینات قدرتی همچنین کیفیت و مدت زمان خواب را بهبود می بخشد و خواب خوب کلید جوانی و زیبایی است.

اجازه ندهید سن شما را از رسیدن به اهداف تناسب اندام خود ، هرچه که باشد ، باز دارد. اگر شما یک زن در سن 40 سالگی هستید و بدنبال تمرینات قدرتی هستید ، هیچ راهی بهتر از تمرین و تناسب اندام برای برگشت روند پیری وجود ندارد. دمبل های خود را بگیرید و دست به کار شوید!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • معصومه سلیمانی :

  من 42 سالمه هم جلوپا میزنم هم پشت پا هم اسکات، هم سیمکش برای اینکه کسی زانودرد نگیره باید عضلات پاشو قوی کنه و موقع تمرین مطمئن بشه که فشار رو عضله میاد نه مفصل، ضمن اینکه وزنه رو به تدریج سنگین کنه نه اینکه تو همون حرکت اول گیر کنه. همچنین به استراحت و تغذیه درست هم توجه کافی نشون بده تمرین خالی کاری از پیش نمی بره و معجزه هم نمی کنه

  1397/5/24 22:55
 • JamesEluro 464 :

  مرینات قدرتی برای زنان بالای چهل سال با تمرینات معمول اکثر جوانان بسیار متفاوت است. با افزایش سن ، بدن ما کمتر می تواند استرس دویدن و پریدن را به ویژه در مفاصل ما تحمل کند. اگر بدون هیچ مشکلی از نظر سلامتی در وضعیت نسبتاً خوبی هستید ، می توانید با خیال راحت برای دویدن طولانی مدت و تمرینات قدرتی در باشگاه بدنسازی بروید. اما اگر از درد زانو ، درد مفصل ران یا سایر مشکلات مفاصل رنج می برید ، می توانید حرکات ملایم تری را از راحتی خانه خود امتحان کنید

  1400/5/28 16:45
 • JamesEluro 464 :

  بدن زن با افزایش سن تغییرات زیادی را تجربه می کند. و بدنی که در چهل سالگی به دست می آوریم اغلب می تواند بسیار متفاوت از آن چیزی باشد که در بیست سالگی بود. این تغییرات را نادیده نگیرید. زنان چهل سال به بالا می توانند انواع خاصی از تمرینات بدنسازی را انجام دهند ، تمرینات قدرتی ممکن را انجام دهند ، وزنه های کوچک را به شکل دمبل بلند کنند. این نوع فعالیت های بدنی مشکلات زوال عقل را کاهش داده و به تعویق می اندازد

  1400/5/28 16:47
 • بهنام :

  مهمترین چیزی که من از تجربه آموخته ام این است که ثابت قدم باشم. این تنها راه برای به دست آوردن هر نوع نتیجه است. مدام با اطلاعات متناقض روبرو خواهید شد. کسی می گوید که قبل از تمرینات قلبی باید غذا بخورید ، کسی می گوید اینطور نیست. برخی می گویند 5 ست 10 تکراری انجام دهید و برخی دیگر 3 ست 5 تایی. تنها راه مقابله با این مسئله این است که برنامه خود را تنظیم کنید ، به آن پایبند باشید و بر حرکت رو به جلو تمرکز کنید. این تنها راهی است که می توانید پیشرفت خود را هفته به هفته مشاهده کنید.

  1400/5/28 16:56
 • بهنام :

  وقتی صحبت از ورزش می شود ، ثبات به همان اندازه مهم است. من یک دفتر خاطرات آموزشی داشتم و نتایج را ثبت کردم. من سعی کردم هر روز ، هرچند اندک ، نتیجه خود را بهبود دهم. همیشه کار نمی کرد ، اما همیشه پیشرفت هایی وجود داشت. مثبت اندیشی رمز موفقیت است. پیروزی یا شکست تقریباً در تمام نبردها به شما بستگی دارد ، طرز فکر شما. بنابراین ، بسیار مهم است که خود را با افرادی که از اهداف شما حمایت می کنند احاطه کنید. برای عزیزان خود توضیح دهید که می خواهید شیوه زندگی خود را برای سلامتی خود تغییر دهید. در بیشتر موارد ، از شما پشتیبانی می شود. افرادی را در اطراف خود پیدا کنید که اشتیاق شما را برای یک سبک زندگی سالم به اشتراک بگذارند. هر از گاهی با آنها ارتباط برقرار کنید ، در مورد اهداف خود صحبت کنید ، ایده ها را تبادل کنید. کمک زیادی می کند! مستندها ، کتاب ها ، فیلم های YouTube منابع اطلاعات و الهام بخش بزرگی هستند

  1400/5/28 16:57
 • بهنام :

  وقتی 40 ساله شدم ، ورزش را شروع کردم تا تبدیل به یک مرد میانسال معمولی و ضعیف نشوم. من بیشتر می خواستم احساس بهتری داشته باشم. کلید موفقیت برای هر هدف تناسب اندام ، تغییر شیوه زندگی است. با تغییر عادات روزانه ، ظاهر و احساس متفاوتی پیدا کردم. عزیزان من نیز متوجه تغییرات شدند ، که نمی توانستند خوشحال نشوند - این بدان معناست که من در مسیر درست هستم. برای دستیابی به اهداف بیشتر ، باید از منطقه راحتی خود خارج شوید. از اندکی تلاش کردن نترسید. بله ، شما باید به تمرین بروید ، حتی اگر امروز واقعاً نمی خواهید. بله ، شما باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید و برای یادگیری نحوه پخت غذاهای سالم وقت بگذارید. اما نتیجه آن ارزشش را دارد! عجله نکنید! غیر منتظره به نظر می رسد ، اما اگر به آرامی حرکت کنید ، به تدریج شروع به دوست داشتن کارهایی می کنید. این به سبک زندگی شما تبدیل می شود و شما نمی خواهید به عقب برگردید! در سه ماه اول ، تصمیم گرفتم فقط غذای سالم تری بخورم و وعده های کوچکتر بخورم. بعد از 90 روز ، شیرینی هایم را کم کردم. پس از 6 ماه ، شروع به نظارت بر نسبت پروتئین ، چربی و کربوهیدرات در رژیم غذایی خود کردم. در عین حال ، من هرگز گرسنه نماندم .بنابراین 13 کیلو وزن کم کردم! من می دانم که برای بسیاری از افراد ، غذا یک مانع است ، مخصوصاً اگر هر روز پیتزا یا کوکی بخورید. اما بدون کنترل این ، شما به جایی نمی رسید.

  1400/5/28 17:02
 • بهنام :

  برنامه بدنسازی برای افراد میانسال ورزش در چهل سالگی و ورزش کردن پس از 40 سال یک حرکت برای تفریح نیست ، بلکه یک ضرورت است که به مقاومت در برابر تغییرات مربوط به سن در بدن کمک می کند. مشکل اصلی که بعد از 40 سالگی (و گاهی حتی زودتر) ایجاد می شود ، کند شدن متابولیسم است. این منجر به چاقی و بیماری های مرتبط می شود. دو روش برای حفظ میزان متابولیسم وجود دارد - تغذیه مناسب و فعالیت بدنی. کلاسهای منظم تناسب اندام ، به ویژه تمرینات کششی ، یوگا ، پیلاتس ، عصب کشی را بهبود می بخشد - ارتباط اندام ها و بافتها با سیستم عصبی مرکزی. این به نوبه خود به بهبود عملکرد ماهیچه ها و بازیابی آزادی حرکت کمک می کند. کشش به مقابله با مشکل سنی دیگر ، از بین رفتن قابلیت ارتجاعی رباط ها کمک می کند.

  1400/5/28 17:06

بیشتر بخوانید