ورزش تای چای و سلامتی ، نگاهی مدرن بر ورزشی کهن

در

(سیارک) : ممکن است حالت روان و حرکات ملایم تای چای را دیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که ماجرا چیست. تای چای یک تمرین کهن ذهنی و جسمی ست. با وجود این که تحقیقات بیشتری لازم است، مطالعات پیشنهاد می کنند که ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد.

تای چای به چیزی به نام " مدیتیشن متحرک" اطلاق می شود. انواع مختلفی از تای چای وجود دارد. معمولا ترکیبی از حرکات آهسته با الگوهای تنفسی و تمرکز ذهنی و تمدد اعصاب است. حرکات ممکن است در حین راه رفتن، ایستادن یا نشستن انجام شود.

" تای چای از ریشه در مورد درمان همه افراد و بهبود تعادل و هماهنگی متقابل بین سیستم های بدن است." دکتر پیتر وین، محقق چندین و چند ساله تای چای در دانشکده پزشکی هاروارد، می گوید. " تداخلی امیدوار کننده برای حفظ و بهبود چندین حوزه از سلامت به خصوص در بزرگسالان است."(سیارک)

چندین مطالعه شواهدی یافته اند که تای چای می تواند تعادل و ثبات را در افراد مسن افزایش دهد و خطر و ترس از سقوط را کاهش دهد. هر ساله بیش از یک از 4 بزرگسال سقوط می کنند و 1 از 5 سقوط موجب صدمات شدیدی مانند استخوان های شکسته و آسیب به سر می شود.

" اگر تلاش کنید که بیشتر محتاط باشید ممکن است بیشتر مستعد سقوط شوید." وین می گوید. " تای چای می تواند به شما کمک کند تا با اطمینان و ایمنی بیشتری حرکت کنید." برخی تحقیقات با سرمایه گذاری سازمان ملی بهداشت پیشنهاد می کند تای چای تعادل را بهبود می بخشد و از سقوط افرادی که به صورت خفیف تا متوسط به بیماری پارکینسون دچار هستند جلوگیری می کند.

تحقیقات پیشنهاد می کند که تمرین کردن تای چای می تواند به بهبود حالت و اعتماد به نفس، چطور فکر کردن و کنترل کردن احساسات و کیفیت زندگی تان کمک کند. مطالعات نشان می دهد که تای چای می تواند به افراد مبتلا به فیبرومیالژیا کمک کند که بهتر بخوابند و با درد، خستگی و افسردگی بهتر کنار بیایند. تمرین منظم می تواند کیفیت زندگی و مزاجی را در افراد مبتلا به سرطان یا نارسایی مزمن قلبی را بهبود بخشد. افراد بزرگسال می توانند متوجه شوند که تای چای به کیفیت خواب و حفاظت از آموختن، حافظه و دیگر عملکردهای ذهنی کمک کند.(سیارک)

تحقیقات بیشتری برای ارزیابی کامل و تایید فواید بالقوه تای چای نیاز است. اما از جایی که تمرینات به صورت آهسته و آگاهانه انجام می شود شانس کمی وجود دارد که زمان درست انجام شدنشان آسیبی وارد سازند.

" اگر علاقه مند باشید که تای چای را برای کمک به مسئله ی حاد سلامتی یا استرس های زندگی روزمره امتحان کنید، تای چای اگر به خوبی آموزش داده شود می تواند روش مکمل بسیار خوبی برای دیگر راه های زندگی سالم و توانبخشی باشد." وین می گوید. " من فکر می کنم تمام ما به دنبال وسیله ای برای کمک به زندگی پرحاصل، عمر طولانی با راحتی بیشتر هستیم. "

وین می گوید سبک ها و راه های متفاوتی برای تمرینات تای چای وجود دارد. اگر علاقه مند هستیند که امتحانش کنید می توانید به راحتی شروع کنید. 

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

۱۳۹۵/۱۲/۲۷O software livre se desenvolve através da colaboração de seus usuários e este projeto com a UFMG irá maximizar os melhoramentos constantes para utilização destes softwares livres. A universidade como meio de discernimento do conhecimento poderá aperfeiçoar através do seu corpo docente e discente os softwares livres que serão utilizados pela sociedade com garantia de melhor qualidade e codmptibiliaade de funções com os softwares pagos.

در ادامه بخوانید...

13 نشانه از اینکه شما سریع یاد می گیرید

در

بر اساس یک مطالعه مشخص شده است که کسانی که سریع یاد می گیرند (علی الخصوص در زمینه زبان خارجی) ماده سفید بیشتر و مغز کمتر متقارنی دارند. زودگیری و سریع بودن در یادگیری به این بستگی دارد که از مغزمان چطور استفاده می کنیم. گاهی اوقات چیزهایی که بنظر بسیار پیچیده می آیند، راه حلهای ساده ای دارند. در اینجا می توانید بفهمید که چطور می توانید دریابید که نسبتا زودگیر هستید.


1- از اینکه بگویید نمی دانم نمی ترسید
کسانی که زود یاد می گیرند می پذیرند که چیزی نمی دانند. آنها ذهنشان را برای پرسیدن باز می گذارند و جوابها را نیز مورد پرسش قرار می دهند تا بیشتر بیاموزند. در حالیکه بعضی افراد در سوال کردن تردید دارند و از این می-ترسند که نادانی خودشان را بیان دارند، زودگیرها ابایی از پرسیدن ندارند.
2- از اصول پارتو استتفاده می کنید
زودگیرها بصورت پربازده ای به این مسئله علاقمندند. بر اساس نظر ویلفردو پارتو 80 درصد از نتایج را از 20 درصد از دانایی هایشان بدست می آورند. زودگیرها با استفاده از تمرکز بر مسائل پایه ای و متداول در آزمایشهای متفاوت از این اصل تبعیت می کنند. آنها به دنبال کل یک قضیه نمی روند و توانشان را در بخش لازم سرمایه گذاری می کنند.
3- شما قادرید که آن را تصور کنید
هنگام مواحهه با مسائل، زودگیرها چند بعدی هستند. آنها از تمامی حواسشان برای حل مسئله کمک می گیرند. آنها با استفاده از توان ذهنی شان هدایت مسئله به سمت راه حل را و یادگیری را می اموزند.
4- شما ساده می کنید
زودگیرها می دانند که مسائل مشکل راه حل ساده ای دارند. مغزهای بزرگی مانند توماس ادیسون، هنری فورد و حتی استیو جابز به دنبال راه حلهایی ساده برای مشکلات بزرگ می گشتند. آنها ساده می کردند و خودشان را برای برای پیدا کردن این هدف که ساده ترین راه را پیدا کنند غرق می کردند.
5- شما عمل می کنید
پس از تمام مسائلی که گفته شد، در انتهای روز این تصمیم شماست که به جلو قدم بردارید. اگر شما در حال یاد گرفتن زبان جدیدی هستید قادر به فراگیری آن نخواهید بود مگر صحبت کنید چه درست و چه غلط زودگیرها با تصمیم گرفتن و عمل کردن می آموزند.(سیارک)
6- شما انتخابگر هستید
شما به دنبال تمام راه حل های موجود برای یک مسئله نیستید. بلکه شما بطور وسیعی وقت خود را صرف یافتن قسمتی می کنید که به درد شما می خورد. با این روش شما قادرید که دنبال راه حلهای در دسترس باشید.
7- شما از قانون پارکینسون پیروی می کنید
تیم فریس , مولف کتاب 4 ساعت کار در هفته اظهار داشته است که با ترکیب پیروی از قانون پارکینسون و اصل پارتو می توان سریعتر یاد گرفت و به راه حلها دسترسی یافت. در حالیکه اصل پارتو بر این تاکید دارد که حداکثر استفاده از وقت بشود، قانون پارکینسون زمان را برای یاد گرفتن تنها چیزهای ضروری محدود می کند. زودگیرها تنها برای قسمتهای مهم یک موضوع وقت می گذارند و وقت خود را سر مسائل بی ارزش هدر نمی دهند.
8- می دانید کی تمام کنید
زودگیرها می دانند که کی فرآیند کاری را متوقف کنند. اگر چیزی در یک فرآیند قابل پاسخ نگنجد، آنها عقب نشینی می کنند. آنها قانون بازگشت اندک را می فهمند و بر روی مسائلی سرمایه گذاری می کنند که بازگشت مناسبی داشته باشد.
9- می دانید که چگونه آینده را پیش بینی کنید
چیزی که قدیمی و کهنه شده باشد برای یک زودگیر بی استفاده است؛ آنها در عوض قابلیت این را دارند که روندها را پیش بینی کرده و آینده را ببینند. شما می توانید بر آینده تمرکز کنید و اینکه چگونه بر هر موضوعی را که فرا می-گیرد بکار برید.(سیارک)
10- درک می کنید که بسیاری از سوالات راه حلی ندارند
در طی انتخاب کردن، سما حسی دارید که می فهمید که به دنبال مسائل یا موضوعات اشتباه نروید. شما از قبل می دانید که اگر یک مسئله پیچیده باشد و هیچ راه حلی به ذهن شما نرسد، احتمالا هیچ راه حلی برای آن وجود ندارد.
11- شما می توانید به یک کودک توضیح دهید
پس از غرق شدن در موضوع و جذب آن شما می توانید افکار و عقایدتان را با دیگران در میان بگذارید و حتی با کودکانتان در مورد آن موضوع بحث کنید (حتی با کودکان).
12- شما مثبت هستید
زودگیرها هیچ رفتار منفی ای در طی فرآیند یادگیریشان از خود بروز نمی دهند. آنها حتی در برابر مشکلات اساسی که با آنها روبرو می شوند خم به ابرو نمی آورند.
13- شما به دنبال عقاید کارشناسان هستید
می دانید که مردمی هستند که از شما بهتر می دانند. هیچکس از اینکه بخودش دیکته کند که در کاری استاد است چیزی یادنمی گیرد. (سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

بنا به تحقیقات جدید علت پارکینسون ممکن است در روده ها باشد نه در مغز

در

(سیارک) : تحقیقات جدید نشان می دهد  ممکن است ما در مورد علت بیماری پارکینسون در تمام این مدت اشتباه فکر می کرده ایم.بیماری پارکینسون که اغلب با لرزش، سفتی، و اختلال در حرکت، ناشی از تخریب عمیق نورون ها در بخشی از  مغز در ارتباط می باشد.

آزمایش های جدید بر روی موش ها نشان می دهد ، شرایط ابتلا به بیماری پارکینسون ممکن است در روده  ها شروع شود.برای سال ها دانشمندان جستجو برای علت بیماری پارکینسون را به مغز محدود کرده یودند ، اما شواهد نشان می دهد که ممکن است این رویکردی اشتباه باشد.سرچشمه پارکینسون ممکن است در واقع در روده قبل از گسترش به مغز شروع شده باشد. و این می تواند برخی از سوال های عجیب بیماران مبتلا به پارکینسون را توضیح دهد.

 

اکثر بیماران از یبوست شدید یک دهه قبل  از بروز علائم پارکینسون شکایت داشتند.محققان متوجه شده اند که افراد با بیماری پارکینسون اغلب گزارش یبوست شدید، و همچنین دیگر مشکلات گوارشی، از 10 سال قبل از شروع علایم بیماری را دارند همچنین شواهدنشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری پارکینسون باکتریهای مختلفی در روده خود  نسبت به دیگر افراد بزرگسال و سالم دارند.

 

"به طور کلی، این تحقیقات نشان می دهد که بیماری های عصبی ممکن است ریشه اولیه در روده داشته باشند ، تا در مغز ،  به گونه ای که قبلا تصور می شده است."

دانشمندان فکر میکنند ، که باکتریهای روده ممکن است مواد شیمیایی آزاد کنند که باعث فعال شدن بیش ازحد بخش هایی از مغز و در نهایت تخریب آن قسمت ها شوند. مطالعات جدید نشان داده  افرادی که در معرض آفت کش ها یی خاص هستند احتمال بیشتری برای دریافت پارکینسون دارند بنابراین آنها فکر می کنند  شاید این مواد شیمیایی می تواند بر باکتریهای روده تاثیر بگذارد.به گفته محققان ، این تحقیقات باید بارها تکرار شود و در صورت تایید ، می تواند روش ما را در درمان این بیماری برای همیشه تغییر دهد. هر چند درمان به کاهش پیشرفت بیماری کمک می کند،در حال حاضر  هیچ راهی برای جلوگیری و یا درمان این بیماری وجود ندارد، و محققان هنوز در رابطه با علت و نحوه پیشرفت آن به نظر قطعی نرسیده اند.

 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۱۱دقیقا علت پارکینسون در روده هاست .

۱۳۹۵/۱۰/۱۱شرمنده اشتباه شد

۱۳۹۵/۱۰/۱۱دقیقا علت پارکینسون در روده هاست .

در ادامه بخوانید...

داروی جدید برای مبتلایان به پارکینسون

در

(سیارک)  : مطالعه انجام شده روی صدها بیمار مبتلا به پارکینسون نشان می‌دهد داروی opicapone توانایی داروی لوودوپا در کنترل مشکلات حرکتی مرتبط با این بیماری را تقویت می‌کند.

 

این مشکلات حرکتی شامل لرزش، گرفتگی عضلات، و کند شدن حرکت می‌شود.به گفته محققان پرتغالی، opicapone برگزینه‌های دارویی فعلی نوعی پیشرفت به حساب می‌آید. در حال حاضر درمانی برای بیماری پیشرونده عصبی پارکینسون وجود ندارد.

 

همچنین درمانی که به طور موثر روند پیشرفت آن را کند ساخته یا مانع از پیشرفت بیماری شود وجود ندارد. هرچند داروهای مشخصی همچون لوودوپا می‌تواند به کنترل مشکلات حرکتی کمک کنند.

 

در این بررسی ۴۲۷ بیمار مبتلا به پارکینسون از ۷۱ مرکز درمانی مختلف در ۱۲ کشور مورد مطالعه قرار گرفتند. در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ بیماران از ۲۵ یا ۵۰ میلی‌گرم داروی opicapone در روز یا از دارونما مصرف کردند.

 

به گزارش هلث دی‌نیوز، محققان پرتغالی دریافتند در افرادی که از دوز بالاتر داروی جدید مصرف کرده بودند، عدم تاثیرگذاری داروی لوودپا کمتر بوده است. بنا به تحقیقات جدید علت پارکینسون ممکن است در روده ها باشد نه در مغز

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

نشانه های عمده ی ابتلا به پارکینسون

در

 (سیارک) : در واقع، لرزش دست یکی از اولین نشانه‌های بیماری پارکینسون می باشد، اما علل دیگری نیز در این امر دخالت دارند. برای تشخیص بیماری پارکینسون باید  به دنبال علائم مشخصی غیر از لرزش دست در بیمار بود. در بیماران مختلف امکان علائم متفاوت وجود دارد که تشخیص‌ را برای پزشک دشوار می کند .پزشک باید تمام علائم بیمار را معاینه نماید؛ البته این امکان هم هست که علی‌رغم تمام علائم فوق بیمار به پارکینسون مبتلا نباشد.

علائم شایع بیماری پارکینسون

بی‌ثباتی:
افراد مبتلا به بیماری پارکینسون نمی‌توانند تعادل‌شان را حفظ نمایند و تنها یک فشار کوچک آنها را به زمین می اندازد.

تغییر حالت گفتاری:

 لحن صدا در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون معمولا دچار تغییرمی‌شود. این تغییر به طور معمول با گذشت زمان کم‌رنگ گشته و برای بیمار یکنواخت و عادی می‌ گردد. امکان دارد خود بیمار متوجه تغییر لحن خود نشده ولی اعضای خانواده یا دوستان  زودتر متوجه این تغییر حالت گفتاری می شوند.(سیارک

تغییر شکل دست خط:

با شیوع این عارضه، حرکات دست آرام و کند گشته و  دست خط‌ بیمار کوچک و ناخوانا می شود . بیمارامکان دارد،در حال مبتلا شدن به مایکروگرافیا باشد.. همچنین امکان دارد که دست خط‌ بیمار دائم از خط بیرون زده و به مرور کوچکتر و کوچک‌تر و ناخواناتر شود.

خرامان رفتن:
برخی از بیماران مشکلی را تجربه می‌نمایند که پزشکان آن را «انجماد» می‌گویند. در حالت انجماد فرد بیمار در جای خود خشک شده و در این شرایط، بیمار دیگر قادر به حرکت نمی باشد ، قدم از قدم برداشتن برایش دشوار می شود.برای برداشتن قدم بعدی احساس به تمرکز دارد در این حالت، برای آنکه بتواند دوباره حرکت کند به یک نشانه صوتی، لامسه یا بصری (مانند یک خط لیزری) نیاز دارد. اگربیمار برای راه رفتن مشکل دارد یا خرامان راه می‌رود، امکان دارد به پارکینسون مبتلا شده باشد.

عدم برخورداری از حالت صورت:

در واقع، بسیاری از بیماران مبتلا به پارکینسون به اشتباه افسره تشخیص داده می شوند و برای افسردگی تحت درمان قرار می‌گیرند. البته، افسردگی و اضطراب با بیماری پارکینسون ارتباط تنگاتنگی دارد. از این رو، باید کاملا جدی گرفته شود  اما اگر صرفا افسردگی بیمار تحت درمان قرار بگیرد، ممکن است از پتانسل لازم برای درمان پارکینسون بهره‌مند نگردد.دوستان و اعضای خانواده معمولا اول از همه متوجه این نشانه شده و مثلا امکان دارد  به شخص مشکوک به پارکینسون بگویند که همیشه چهره‌ای غمزده و افسرده دارد. این حالت به دلیل از دست دادن حرکت در عضلاتکوچک صورت اتفاق می افتد.

از دست دادن حس بویایی:
اگر فکر می‌کنید حس بویایی‌تان مثل قبل نمی باشد ، باید سریعا به پزشک مراجعه نمایید. این علامت یکی از نشانه‌هایی می باشدکه باید به دقت بررسی شود. البته این بدان معنا نیست که اگر حس بویایی‌تان را از دست داده اید، حتما پارکینسون دارید. اما  تضعیف حس بویایی یک هشدار از خطر بزرگ می باشد.

مشکلات خواب:
سندرم پای بیقرار یکی از عوارض پارکینسون می باشد که با درد و ناراحتی وصف ناپذیر و یا احساس بی قراری در پاها همراه است. این احساس در حالت استراحت بیشتر اتفاق می افتد. مثلا زمانی که به تختخواب می روید، با دردی که خواب را از چشمان شما می‌گیرد مواجه می شوید. همچنین برخی از بیماران دچار کابوس شده  در نتیجه، در حین خواب فریاد می زنند، لگد پراکنی  و مشت می زنند.بسیاری از بیماران مبتلا به پارکینسون با اختلالات خواب مواجه هستند.

تشخیص درست
با تست خون بیماری پارکینسون  تشخیص داده نمی شود. در حال حاضر، تنها آزمایش موجود برای تشخیص بیماری پارکینسون یک نوع اسکن مغزی به نام دیتااسکن می باشد.دیتااسکنبر خلاف سی‌تی اسکن یا آم‌آرآی که ساختار دقیق مغز را نشان می‌دهد، به طور خاص سیستم دوپامین مغز را ارزیابی می کند. با اینکه دیتااسکن به تشخیص بیماری پارکینسون کمک می‌نماید، باز هم راه دقیقی برای تشخیص این بیماری نمی باشد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۷/۷/۱۲مادرم پارکینسون داره داروهاش خیلی گرونه پیدا هم نمیشه

۱۳۹۵/۱۰/۲۸مادر بزرگم مبتلا شده می تونه ارثی هم باشه؟؟

در ادامه بخوانید...

تشخیص زود هنگام پارکینسون با پروتئین چسبناک

در

(سیارک) : محققان دانشگاه ادینبورو در اسکاتلند روشی را برای تشخیص زودهنگام پارکینسون پیشنهاد کرده‌اند که ممکن است تحول "بسیار امیدوارکننده‌ای" در تشخیص این بیماری و نوعی دمانس به نام دمانس لوی ایجاد کند.این تحقیق بر روی تعداد کمی بیمار، ۳۸ نفر، انجام شده اما پژوهشگران می‌گویند دقت تست بسیار زیاد بوده است.


پارکینسون بیماری پیشرونده‌ای است که باعث از بین رفتن سلول‌های عصبی شده، نه دلیل آن به درستی مشخص است، نه درمان قطعی دارد نه تست تشخیصی.
در بیماری پارکینسون و دمانس لوی، برخی پروتئین‌ها به یکدیگر چسبیده و توده‌هایی را تشکیل می‌دهند که مانع از کارکرد طبیعی سلول‌های عصبی و باعث مرگ زودرس آنها می‌شوند.به این توده پروتئینی توده (جسم) لوی می‌گویند که پروتئین اصلی تشکیل دهنده آن آلفا سینوکلئین نام دارد اما ممکن است برخی پروتئین‌های دیگر هم در شکل‌گیری آن نقش داشته باشند.
در بررسی میکروسکوپی بافت مغز مبتلایان بهپارکینسون و دمانس لوی، این توده‌های لوی دیده می‌شوند که در واقع تشخیص بیماری را قطعی می‌کنند.
در این تحقیق محققان دانشگاه ادینبورو سعی کردند تجمع و به هم چسبیدن پروتئین آلفا سینوکلئین را در مایع مغزی نخاعی بررسی کنند و ببینند آیا می‌توان آن را به عنوان نشانه‌ای تشخیصی به کار گرفت یا نه.برای ردیابی این پروتئین در مایع مغزی نخاعی آنها از روشی (RT-QuIC) استفاده کردند که پیش از این برای تشخیص بیماری کروتزفلد یاکوب (جنون گاوی) استفاده شده بود.
آنها در این روش تغییراتی دادند و با کمک آن مایع مغزی نخاعی ۳۸ نفر را بررسی کردند. این روش بیماری ۱۹ نفر از بیست نفر مبتلا به پارکینسون را به درستی تشخیص داد و در سه نفر دیگر هم که به پارکینسون مبتلا نبودند نشان داد که در معرض خطر ابتلا قرار دارند. این تست سلامت ۱۵ نفر دیگر را هم که به پارکینسون مبتلا نبودند نشان داد.بنابر این تاز زمانی که بیماری از روی علائم، شرح حال و برخی تست های بدنی و ذهنی تشخیص داده شود زمان زیادی طول می کشد.
دکتر آلیسون گرین از دانشگاه ادینبورو می‌گوید این تست تشخیصی برای انواع دیگر دمانس از جمله آلزایمر مناسب نیست اما "ما امیدوارم با بهبود این روش بتوانیم پارکینسون را بهتر تشخیص دهیم."
دکتر بکی پورت از انجمن بیماری پارکینسون بریتانیا می‌گوید برای اینکه ببینیم آیا این تست همچنان به درستی بیماری را تشخیص می‌دهد باید تحقیقات وسیعتری انجام شود اما این تحقیق "بسیار امیدوارکننده" است چون به "یک تست ساده و دقیق برای تشخیص پارکینسون نیاز فوری وجود دارد."

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

شواهد بیشتری بیماری پارکینسون را به باکتری های روده مرتبط دانسته اند

در

(سیارک) : محققان دلیل دیگری را برای این تفکر که ممکن است نشانه های بیماری پارکینسون نتیجه ی نوع باکتری های زنده ی موجود در روده ی ما باشد، پیدا کرده اند.چنین کشفیاتی می تواند به ما کمک کند تا از تغییرات در باکتری های روده ی خود، نه تنها برای شناسایی سریع تر اختلال ناتوان کننده پارکینسون ، بلکه برای ایجاد درمان های بالقوه و هدف دار بهتر استفاده کنیم.هنگامی که از بیماری پارکینسون به عنوان "فلج لرزشی" نام برده می شود، عمدتا توسط لرزش و از دست دادن کنترل دقیق حرکتی و پیشرفت متعاقب به سمت زوال عقل، اختلال در راه رفتن، و گاهی افسردگی مزمن معرفی می شود.


در اغلب مطالعات، تمرکز بر روی شرایط و مرگ سلول های مغزی در یک قسمت از مغز به نام جسم سیاه (یک توده ی بافتی مسئول حرکت و پاداش) است.
با این حال، در سال های اخیر توجه دانشمندان مطالعه کننده ی علت ریشه ای بیماری پارکینسون از سیستم عصبی به ساکنان روده ی ما جلب شده و باعث شناسایی تفاوت قابل توجهی در انواع باکتری های زنده در روده ی افراد دارای این شرایط نسبت به سایر افراد شده است.در حال حاضر یک تیم از دانشمندان در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام ایالات متحده شواهد دیگری مبنی بر ارتباط بیماری پارکینسون با جامعه ی میکروارگانیسم ها یا میکروب های شخصی ما ارائه کرده است.
محقق هایده پیامی گفته:"ما می دانیم که یک باکتری روده و متعادل برای حفظ سلامت عمومی مهم است، و تغییرات در ترکیب فلور روده با طیف وسیعی از اختلالات ارتباط داده شده است.

بیشتر بدانید: داروی جدید برای مبتلایان به پارکینسون
محققان نمونه ی میکروب روده ی 197 بیمار مبتلا به بیماری پارکینسون از سیاتل، نیویورک و آتلانتا به نمایندگی از سه قسمت مجزای ایالات متحده را آنالیز و گونه ها و عملکردهای آن ها را با نمونه های گرفته شده از 130 نفر سالم مقایسه کردند.
نتایج نه تنها حاکی از وجود تفاوت های قابل توجه از نظر تعداد و نوع باکتری بین دو گروه بود، بلکه تفاوت در متابولیسم داروهای مختلف نیز وجود داشت.
به عبارت دیگر، داروهای مختلف مصرف شده توسط بیماران مبتلا به پارکینسون نیز دارای تاثیر منحصر به فرد بر باکتری ها بود، و یا میکروبیوم آن ها بر چگونگی پاسخ بدن آن ها به درمان های دارویی تاثیر داشت.
مشخص شده است که میکروارگانیسم های دستگاه گوارش ما نقش مهمی در شکستن به اصطلاح زنوبیوتیک ها (مواد شیمیایی که معمولا انتظار نمی رود که در داخل یک ارگانیسم وجود داشته باشند) دارند.
این امر نه تنها شامل داروهایی می شود که برای درمان بیماری هایی مانند پارکینسون استفاده می شوند، بلکه مواد شیمیایی موجود در محیط مانند آفت کش ها و علف کش ها را نیز در بر می گیرد.
به نظر می رسد که کشاورزان به لطف احتمالی مواد شیمیایی مورد استفاده شانس ابتلا به بیماری پارکینسون بیشتری نسبت به کل جمعیت دارند؛ این امکان وجود دارد که باکتری های موجود در معده ی آن ها اولین تلفات بدن آن ها باشد.
پیامی گفته: "می تواند اینطور باشد که دارو در برخی افراد میکروبیوم را طوری تغییر دهد که باعث مشکلات دیگر سلامت در قالب عوارض جانبی گردد".
"نظر دیگر این است که تغییرپذیری طبیعی در میکروبیوم می تواند دلیل این باشد که برخی از مردم از اثرات مفید یک دارو بهره مند می شوند، در حالی که دارو روی سایرین اثری ندارد. ممکن است که نیاز باشد تا حوزه ی رو به رشد فارماکوژنومیک (تجویز داروی مناسب بر اساس ساختار ژنتیکی فرد) را در نظر گرفت."
یکی از علائم اولیه ی بیماری پارکینسون یبوست است، در نتیجه ارتباطاتی مانند این موارد نباید موجب شگفتی زیادی شود.
با این حال، مانند بسیاری از موارد در علم، سخت است بگوییم که تفاوت در میکروبیوم علت بیماری پارکینسون یا یک اثر می باشد.

بیشتر بدانید:  تشخیص زود هنگام پارکینسون با پروتئین چسبناک
محققان موسسه ی فناوری کالیفرنیا در سال گذشته فهمیدند، موش هایی که در جهت مستعدشدن به ابتلا به بیماری پارکینسون مهندسی شده بودند، در صورت نگهداری در محیط استریل علائم با شدت کمتری را توسعه می دادند.
تزریق میکروفلور دستگاه گوارش بیماران مبتلا به پارکینسون انسان به بدتر شدن سریع منجر شد، که نشان دهنده ی مسئولیت احتمالی نوع میکروب برای شدت علایم می باشد.
با این حال مشخص است که این رابطه یک خیابان دو طرفه با یک تعامل پیچیده است که نیازمند مطالعه ی بیشتر می باشد.
ما تنها در شروع مسیر یادگیری میزان اهمیت شهروندان کوچک بدن خود هستیم، اما هرچه ما ارتباطات مشابه بیشتری را پیدا کنیم، افق های درمانی جدید یا حتی امید در جلوگیری از بیماری هایی مانند پارکینسون را ایجاد خواهیم کرد.
این پژوهش در مجله ی اختلالات حرکتی منتشر شد.

بنا به تحقیقات جدید علت پارکینسون ممکن است در روده ها باشد نه در مغز

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...