5 مورد از کارهایی که زمان شما را در حین ورزش کردن تلف می کنند

همه ی ما می دانیم که تناسب اندام با ورزش کردن همیشه راحت به دست نمی آید. در میان کار، بچه ها، همسر، دوستان و بیکاری، به دست آوردن انگیزه برای ورزش کردن بسیار مشکل است. بنابراین وقتی به باشگاه می روید، اولین اولویت شما باید استفاده ی کامل از وقتتان باشد. (سیارک)  


در حالی که ممکن است تلاش های شما برای تناسب اندام در طولانی مدت جواب داده باشد، این امکان وجود دارد که بتوانید با حذف وقت تلف کن ها در زمان کوتاه تری به همان نتیجه برسید. این پنج مورد را باید از برنامه ورزشی خود حذف کنید:

استراحت زیاد
درست است که ماهیچه های شما باید بین ورزش های سنگین استراحت کنند اما نشستن ساکن بر روی یک دستگاه یا ایستادن در کنار فواره به شما کمکی نخواهد کرد. در عوض، Jennifer Beaton، مدیر باشگاه ورزشی Bay Club، که اپراتور باشگاه های ورزشی لوکس و زمین های ورزشی در کالیفرنیا است، توصیه می کند که تمرین های خود را به حرکات ماهیچه ای مشخصی محدود کنید. با این روش در حالی که یک دسته از ماهیچه های خود را تمرین می دهید، ماهیچه های دیگر در حال استراحتند یا اینکه می توانید بین این نمرینات ورزش های هوازی انجام دهید تا کالری بیشتری بسوزانید و بازیابی عضلات خود را بهبود بخشید.(سیارک)  

تماشای تلویزیون یا مطالعه
تماشای تلویزیون یا کتاب خواندن ممکن است ورزش کردن را قابل تحمل تر کند در حالی که می تواند باعث طولانی تر شدن تمرین شود زیرا به خود آسان می گیرید و در حال تمرکز بر این فعالیت ها هستید. برای مثال 45 دقیقه با سرعت ثابت بر روی تردمیل در حالی که در حال تماشای تلویزیون هستید مشکلی پیش نخواهد آورد اما می توانید از نصف این زمان برای راه رفتن آهسته یا سریع، یا دویدن و انجام ورزش های سنگین با وقفه استفاده کنید.

صحبت کردن با دوستان
سیستم دوستانه برای با انگیزه ماندن بسیار مفید است اما بهتر است که وقتی در حال ورزش هستید روابط اجتماعی خود را به حداقل برسانید. اگر نفس خود را برای اینکه اتفاق های اخیر زندگی خود را برای دوست خود تعریف کنید به هدر دهید، دیگر نخواهید توانست به نهایت پتانسیل ورزشی خود برسید. صحبت های خود را به زمان های گرم کردن و سرد کردن محدود کنید.(سیارک)  

حالت اشتباه
اهمیتی ندارد که چقدر از زمان خود را به ورزش کردن اختصاص می دهید و چقدر انرژی صرف می کنید اگر حرکات را اشتباه انجام دهید. اگر حالت اشتباهی داشته باشید ممکن است به ماهیچه های خود فشار آورید یا ماهیچه ها بیش از حد کشیده شوند و ممکن است نتوانید آن نتیجه ای را که انتظار دارید به دست دهد. تحقیقاتی انجام دهید و چند ویدئوی آنلاین ببینید تا روش های درست را یاد بگیرید و همچنین می توانید از یک مربی باشگاه کمک بخواهید.

تکرار بیش از حد
ممکن است تکرار 20، 40 یا 60 باره ی یک حرکت روی یک دستگاه ایده ی خوبی به نظر بیاید اما اگر وزنه را زیاد کنید می توانید نتایج بهتری را در مدت کوتاه تری کسب کنید. اگر از مقدار مناسبی وزنه استفاده کنید، طبیعتاً نباید بتوانید تعداد زیادی حرکت تکراری با یک دستگاه انجام دهید. از 8 تا 15 حرکت برای رشد عضلات مناسب است. اگر فکر می کنید می توانید حرکات بیشتری را تکرار کنید، وزنه ها را زیاد تر کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • Sherlyn 841 :

    Your post captures the issue peeftcrly!

    1395/8/1 07:46 ب.ظ

بیشتر بخوانید