خفاش ها می دانند چگونه فاصله اجتماعی را رعایت کنند

خفاش

 

دانشمندان دریافتند که خفاش ها ی وحشی بیمار ، زمان کمتری با بستگان خود  صرف می کنند  . این میزان سرعت گسترش بیماری را کاهش می دهد.

با انتشار پاتوژن در میان جمعیت ، تغییرات در رفتار اجتماعی می تواند بر شیوع بیماری تأثیر بگذارد. هنگامی که انگل ها رفتار میزبان را تغییر می دهند ، میزان انتقال می تواند افزایش یابد یا وقتی افراد سالم از افراد بیمار دوری می کنند ، کاهش می یابد.

 

محققان آزمایشی را برای بررسی چگونگی تغییر رفتار حیوانات برای رعایت فاصله اجتماعی در طی بیماری انجام دادند. دانشمندان 31 خفاش ماده بالغ را گرفتند و سپس بیماری را در گروه شبیه سازی کردند. برای انجام این کار ، محققان به طور تصادفی نیمی از خفاش ها را با یک ماده القا کننده ایمنی ، لیپوپلی ساکارید ، تزریق کردند ، در حالی که گروه کنترل آمپول های نمکی دریافت کردند.

 

محققان سپس سنسورها را به مدت سه روز به خفاش ها چسباندند و آنها را آزاد کردند. در طول آزمایش ، دانشمندان 16 خفاش "بیمار" و 15 خفاش از گروه کنترل را  مشاهده کردند.

 

در مقایسه با خفاش های کنترل ، افراد "بیمار" زمان کمتری را با دیگران سپری می کردند و از نظر اجتماعی کمتر با افراد سالم ارتباط داشتند. در طول دوره درمان ، خفاش های بیمار 25 دقیقه کمتر با هر یک از شریک زندگی ارتباط برقرار کردند. این اختلافات پس از بهبود حیوانات کاهش یافت. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید