4 اسفند 1397

دارو های اصلی مورد استفاده برای درمان بیماران مبتلا به کلسترول بالا استاتین است.
دارو

چگونه استاتین ها بر کبد تاثیر می گذارند؟

معمولا در افرادی که دارای درجه بالایی از خطرهای قلبی عروقی هستند، رژیم غذایی برای کاهش کلسترول جوابگو نیست و پزشک داروهای کاهش کلسترول را تجویز می کند. شایع ترین آنها استاتین ها هستند

5 بهمن 1397

در بازار، ما انواع نوتروپیک ها را می بینیم که واقعا مکمل های تقویت حافظه نیستند.
دارو

10 بهترین مکمل برای تقویت حافظه

در بازار، ما انواع نوتروپیک ها را می بینیم که واقعا مکمل های تقویت حافظه نیستند. بیش از 200 دارو وجود دارند که می توانند توانایی های شناختی حافظه انسان را تحت تأثیر قرار دهند.

2 بهمن 1397

استفاده از شربت کتوتیفن در کودکان زیر 6 ماه ممنوع است.
دارو

کتوتیفن و دیفن هیدرامین ممنوع

کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مواردی از تداخل داروها با یکدیگر و ضرورت توجه به این موضوع، مصرف همزمان داروهای «کتوتیفن» و «دیفن هیدرامین» خطرناک است.

14 دی 1397

بتامتازون یا Betamethasone یک کورتون است.
دارو

آمپول بتامتازون

بتامتازون یا Betamethasone یک کورتون است. آمپول بتامتازون به بیمار سرماخورده جهت کاهش التهاب داده می شود.

مونته لوکاست یا Montelukast قرصی با نام تجاری Singulair
دارو

مونته لوکاست چیست؟

مونته لوکاست یا Montelukast قرصی با نام تجاری Singulair برای درمان پروفیلاکسی و درمان طولانی مدت آسم، تسکین علائم رینیت آلرژیک، جلوگیری از اسپاسم برونش ناشی از ورزش کاربرد دارد.

5 آذر 1397

جینسینگ یکی از رایج ترین مکمل های گیاهی است.
دارو

خواص و عوارض جینسینگ

داروی گیاهی جینسینگ و جیبه طور سنتی برای کمک به تعدادی از بیماری های پزشکی مصرف شده است که در زیر مورد بحث قرار می گیرد. با این حال، به عنوان یک نکته احتیاطی، تحقیق علمی کمی برای حمایت از چگونگی کارایی جینسینگ در این موارد وجود دارد.

1 آذر 1397

ویتامین B1 در بسیاری از مواد غذایی یافت می‌شود.
دارو

عوارض و موارد مصرف تیامین چیست؟

تیامین چیست ؟ تیامین نام کدام ویتامینه ؟تیامین یک نوع ویتامین است که به نام ویتامین B1 نیز شناخته می‌شود.معمولا تیامین برای شرایط مربوط به سطح پایین تیامین (سندروم کمبود تیامین) مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله بری‌بری و التهاب اعصاب (نوریت) مرتبط با بیماری پلاگر یا بارداری.

17 آبان 1397

11 مهر 1397

این گیاه دارویی با استرس مقابله می‌کند و می‌توان آن را به عنوان یک ماده مقوی
دارو

مکمل سینورکس

یوهمبه نام یک درخت همیشه سبز است که برای تحریک هیجان جنسی، اختلال نعوظ (ED)، مشکلات جنسی ناشی از داروهای افسردگی به نام مهار‌کننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI)، و به طور کلی مشکلات جنسی مردان و زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

24 مرداد 1397

شاید فایده اولیه کوئرستین این باشد که دارای آنتی اکسیدان های قوی است.
دارو

خواص درمانی کوئرستین شش مورد

اگر چه کوئرستین، فواید بسیاری دارد و تماما طبیعی است، اما چند ملاحظه بهداشتی وجود دارد. مقادیر زیاد می تواند بر کلیه ها تنش وارد کند، ممکن است هم چنین با رقیق کننده خون، کورتیکواستروئیدها و آسپرین تداخل داشته باشد.

15 مرداد 1397

برخی از افراد از جینکو برای درمان مشکلات عملکرد جنسی استفاده می کنند.
دارو

جینکو چیست

داروی گیاهی تهیه شده از برگ جینکو که اغلب از طریق خوراکی مصرف می شود برای اختلالات حافظه از جمله آلزایمر بکار می رود. همچنین برای شرایطی که به نظر می رسد به دلیل کاهش جریان خون در مغز رخ می دهند، به خصوص در افراد مسن استفاده می شود.

13 مرداد 1397

مکمل یوهمبه حاوی یک ماده شیمیایی به نام یوهمبین است
دارو

مکمل یوهمبه چیست؟ خواص و عوارض

در مکمل‌های یوهمبه اغلب عصاره پوست یوهمبه یا یوهمبین به عنوان یک عنصر فعال ذکر شده است. با این حال در برخی از این محصولات اطلاعات دقیقی در مورد میزان یوهمبین موجود در مکمل ارائه نشده است. همچنین در برخی از مکمل‌های یوهیمبه نیز هیدروکلرید یوهمبین به عنوان یک عنصر فعال ذکر شده است.

18 تیر 1397

روغن گل مغربی کاربردهای محبوب متعددی پیدا کرده است
دارو

خواص و مضرات روغن گل مغربی گل پامچال

مصرف روغن گل مغربی به عنوان یک داروی گیاهی، سابقه درخشانی نداشته است و تحقیق زیادی برای مضرات گل مغربی نشده است اما به عنوان مثال، زمانی برای درمان اگزما و درد پستان به صورت داروی تجویزی کپسول گل مغربی در بریتانیا اجازه ی فروش داشت

4 تیر 1397

27 خرداد 1397

مکمل غذایی طبیعی با عصاره طبیعی سیب زمینی هندی، اسیدهای چرب ضروری و
دارو

منولیستیکا

مکمل منولیستیکا کمک ضروری و خاصی را ارائه می‌دهد؛ به گونه‌ای که زنان چهل ساله و بالاتر می‌توانند شکل بدنی بهینه و انرژی خود را حفظ کنند که این متقابلاً منبع خوشحالی و حالت روانی مساعد است.

26 خرداد 1397

ویتیس وینیفرا نام علمی عصاره هسته انگور است
دارو

خواص ویتیس وینیفرا

مکمل ویتیس وینیفرا به شکل سنتی به عنوان مرهم زخم و ضدالتهاب مورد استفاده قرار می‌گرفته است، قدمت آن در اروپا برای شفای بیماران بسیار زیاد است .

1 اردیبهشت 1397

استفاده از شیمی درمانی خوراکی در طول دهه ها ی گذشته افزایش یافته است .
دارو

مزایا و معایب شیمی درمانی خوراکی

شیمی درمانی هایی که به صورت خوراکی تجویزشده اند، مزایا و معایبی را برای بیماران دربر دارند. از یک طرف، آنها اجازه خودمهاری بیشتر را می دهند و مراجعه به بیمارستان کمتر مورد نیاز است. از سوی دیگر، بیماران باید خودشان رژیم شیمی درمانی خود را مدیریت کنند و باید در صورت عوارض جانبی سمی به درستی واکنش نشان دهند.

24 اسفند 1396

شاید در نگاه اول این جمله غیرمنصفانه به نظر برسد ولی  این شرکتها با ترفندهای بسیاری سعی در فروش داروهایشان دارند
دارو

میلیاردها دلار دارویی که دور ریخته می شود و شرکتهایی که فقط به سود خودشان فکر می کنند

آنها در انتخاب بسته بندی و سایز جعبه ها و بطری داروها به تنها چیزی که فکر نمی کنند وضعیت اقتصادی بیمار است و صرفا به فروش بیشتر دارو حتی به قیمت هدر رفتن بیش از نیمی از مقدار داروهایشان، می اندیشند.

5 اسفند 1396

29 بهمن 1396

مصرف قرص فاموتیدین در دوران بارداری فاموتیدین چیست ؟
دارو

مصرف فاموتیدین در دوران بارداری

در صورتی که به فاموتیدین ، سیتریزین ، لوراتادین ، رانیتیدین ، سایمتیدین و سایر داروهای مشابه حساسیت دارید ، نباید قرص فاموتیدین مصرف کنید . در صورتی که هر یک از شرایط زیر را دارید ، قبل از تجویز این دارو به پزشک خود اطلاع دهید .

13 بهمن 1396

9 بهمن 1396

تتراسایکلین نوعی آنتی بیوتیک است که با عفونت های ناشی از باکتری مبارزه می کند .
دارو

عوارض و موارد مصرف تتراسایکلین چیست ؟

پماد تتراسایکلین و نوع موضعی این دارو برای درمان عفونت های پوستی و جوش و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد .مصرف پماد تتراسایکلین در دوران بارداری دقیقا مورد بررسی قرار نگرفته است .در هر صورت مصرف دارو در دوران بارداری با اجازه پزشک باشد.

شربت دکسترومتورفان چیست ؟ دکسترومتورفان نوعی داروی ضد سرفه است که
دارو

شربت دکسترومتورفان چیست ؟

در دوره مصرف دکسترومتورفان از هیچ داروی ضدسرفه و ضدآلرژی دیگری استفاده نکنید مگر با تجویز پزشک . همچنین در صورتی که دچار آمفیزیم و برونشیت هستید قبل از مصرف این دارو به پزشک اطلاع دهید .

16 دی 1396

13 دی 1396

عوارض مصرف گاباپنتین چیست ؟
دارو

عوارض مصرف گاباپنتین چیست ؟

عوارض مصرف گاباپنتین چیست ؟گاباپنتین نوعی داروی ضد صرع است . از این دارو برای تسکین انواع درد ، درمان صرع ، نوروپاتیک (دردعصبی) ناشی از ویروس تبخال و زونا استفاده می شود .

6 دی 1396

متادون ، عوارض ، نحوه ترک اعتیاد ، تداخل دارویی، عوارض و موارد مصرف
دارو

متادون عوارض تداخل دارویی

متادون چیست ؟ متادون نوعی داروی مخدر صنعتی بسیار قوی است.عوارض و موارد مصرف و توصیه های مصرف هر دارویی ممکن است به مرور زمان دچار تغییر شود .

سیتالوپرام “citalopram” یکی از داروهای ضد افسردگی ست
دارو

عوارض و موارد مصرف سیتالوپرام

با مصرف قرص سیتالوپرام “citalopram” احتمال تمایل به خودکشی بسیار بالا میرود . در صورتی که یکی از نزدیکان شما از این دارو استفاده میکند ، تغییرات رفتاری و خلق و خوی او را تحت نظر داشته باشید و هرگونه تغییر رفتار شدید را به دکتر متخصص اطلاع دهید .