دارو - صفحه 2

معرفی دارو ها، نحوه مصرف، عوارض و خطرات

5 آذر 1397

دارو
جینسینگ یکی از رایج ترین مکمل های گیاهی است.

خواص و عوارض جینسینگ

اعتقاد بر این است که جینسینگ، سلامت طبیعی را بازگردانده و حفظ می کند و به یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی در جهان امروز تبدیل شده است. گیاه جینسینگ به گیاه جوانی، نوش دارو،در عربی به جنسه و جنسا و در فرانسه و انگلیسی Ginseng و Asiatic ginsengو chinese ginseng نامیده می شود. 

1 آذر 1397

دارو
ویتامین B1 در بسیاری از مواد غذایی یافت می‌شود.

عوارض و موارد مصرف تیامین چیست؟

تیامین چیست ؟ تیامین نام کدام ویتامینه ؟تیامین یک نوع ویتامین است که به نام ویتامین B1 نیز شناخته می‌شود.معمولا تیامین برای شرایط مربوط به سطح پایین تیامین (سندروم کمبود تیامین) مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله بری‌بری و التهاب اعصاب (نوریت) مرتبط با بیماری پلاگر یا بارداری.

17 آبان 1397

11 مهر 1397

دارو
این گیاه دارویی با استرس مقابله می‌کند و می‌توان آن را به عنوان یک ماده مقوی (تونیک) عمومی برای سلامتی مورد استفاده قرار گیرد.

مکمل سینورکس

همچنین از آن برای بهبود عملکرد ورزشی، کاهش وزن، خستگی، درد قفسه سینه، فشار خون بالا، و فشار خون پایین که در زمان ایستادن رخ می‌دهد، درد عصبی دیابتی، و درمان افسردگی همراه با داروهای دیگر استفاده می‌شود.

24 مرداد 1397

دارو
شاید فایده اولیه کوئرستین این باشد که دارای آنتی اکسیدان های قوی است.

خواص درمانی کوئرستین شش مورد

کوئرستین(Quercetin)، یک فلاونوئید (رنگدانه گیاهی) است که معمولا در میوه ها و سبزیجات، به ویژه پیاز، مرکبات و سیب یافت می شود. منابع دیگر عبارتند از توت سیاه، انگور و روغن زیتون. چای سبز و شراب قرمز نیز حاوی مقادیر قابل توجهی از کوئرستین هستند.

15 مرداد 1397

دارو
برخی از افراد از جینکو برای درمان مشکلات عملکرد جنسی استفاده می کنند.

جینکو چیست

برگ جینکو که اغلب از طریق خوراکی مصرف می شود برای اختلالات حافظه از جمله آلزایمر بکار می رود. همچنین برای شرایطی که به نظر می رسد به دلیل کاهش جریان خون در مغز رخ می دهند، به خصوص در افراد مسن استفاده می شود.

13 مرداد 1397

دارو
یوهمبه حاوی یک ماده شیمیایی به نام یوهمبین است

مکمل یوهمبه چیست؟ خواص و عوارض

در مکمل‌های یوهمبه اغلب عصاره پوست یوهمبه یا یوهمبین به عنوان یک عنصر فعال ذکر شده است. با این حال در برخی از این محصولات اطلاعات دقیقی در مورد میزان یوهمبین موجود در مکمل ارائه نشده است. همچنین در برخی از مکمل‌های یوهیمبه نیز هیدروکلرید یوهمبین به عنوان یک عنصر فعال ذکر شده است.

18 تیر 1397

دارو
روغن گل مغربی کاربردهای محبوب متعددی پیدا کرده است

خواص و مضرات روغن گل مغربی گل پامچال

مصرف روغن گل مغربی به عنوان یک دارو گیاهی، سابقه درخشانی نداشته است و تحقیق زیادی برای مضرات گل مغربی نشده است اما به عنوان مثال، زمانی برای درمان اگزما و درد پستان به صورت داروی تجویزی کپسول گل مغربی در بریتانیا اجازه ی فروش داشت

4 تیر 1397

27 خرداد 1397

دارو
مکمل غذایی طبیعی با عصاره طبیعی سیب زمینی هندی، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی دریایی.

منولیستیکا

منولیستیکا کمک ضروری و خاصی را ارائه می‌دهد؛ به گونه‌ای که زنان چهل ساله و بالاتر می‌توانند شکل بدنی بهینه و انرژی خود را حفظ کنند که این متقابلاً منبع خوشحالی و حالت روانی مساعد است.

26 خرداد 1397

دارو
قدمت آن در اروپا برای شفای بیماران بسیار زیاد است .

خواص ویتیس وینیفرا

ویتیس وینیفرا نام علمی عصاره هسته انگور است که در مواد آرایشی و محصولات مراقبت‌های فردی به دلیل خواص آنتی‌اکسیدان طبیعی خود مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویتیس وینیفرا به شکل سنتی به عنوان مرهم زخم و ضدالتهاب مورد استفاده قرار می‌گرفته است

1 اردیبهشت 1397

دارو
استفاده از شیمی درمانی خوراکی در طول دهه ها ی گذشته افزایش یافته است .

مزایا و معایب شیمی درمانی خوراکی

شیمی درمانی هایی که به صورت خوراکی تجویزشده اند، مزایا و معایبی را برای بیماران دربر دارند. از یک طرف، آنها اجازه خودمهاری بیشتر را می دهند و مراجعه به بیمارستان کمتر مورد نیاز است. از سوی دیگر، بیماران باید خودشان رژیم شیمی درمانی خود را مدیریت کنند و باید در صورت عوارض جانبی سمی به درستی واکنش نشان دهند.

24 اسفند 1396

دارو
شاید در نگاه اول این جمله غیرمنصفانه به نظر برسد ولی  این شرکتها با ترفندهای بسیاری سعی در فروش داروهایشان دارند

میلیاردها دلار دارویی که دور ریخته می شود و شرکتهایی که فقط به سود خودشان فکر می کنند

آنها در انتخاب بسته بندی و سایز جعبه ها و بطری داروها به تنها چیزی که فکر نمی کنند وضعیت اقتصادی بیمار است و صرفا به فروش بیشتر دارو حتی به قیمت هدر رفتن بیش از نیمی از مقدار داروهایشان، می اندیشند.

5 اسفند 1396

29 بهمن 1396

دارو
مصرف قرص فاموتیدین در دوران بارداری فاموتیدین چیست ؟

مصرف فاموتیدین در دوران بارداری

در صورتی که به فاموتیدین ، سیتریزین ، لوراتادین ، رانیتیدین ، سایمتیدین و سایر داروهای مشابه حساسیت دارید ، نباید قرص فاموتیدین مصرف کنید . در صورتی که هر یک از شرایط زیر را دارید ، قبل از تجویز این دارو به پزشک خود اطلاع دهید .

13 بهمن 1396

9 بهمن 1396

دارو
تتراسایکلین نوعی آنتی بیوتیک است که با عفونت های ناشی از باکتری مبارزه می کند .

عوارض و موارد مصرف تتراسایکلین چیست ؟

پماد تتراسایکلین و نوع موضعی این دارو برای درمان عفونت های پوستی و جوش و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد .مصرف پماد تتراسایکلین در دوران بارداری دقیقا مورد بررسی قرار نگرفته است .در هر صورت مصرف دارو در دوران بارداری با اجازه پزشک باشد.

دارو
شربت دکسترومتورفان چیست ؟شربت دکسترومتورفان چیست ؟ دکسترومتورفان نوعی داروی ضد سرفه است که به صورت قرص ، شربت و قطره تولید می شود ولی شربت دکسترومتورفان مصرف بیشتری دارد . این دارو

شربت دکسترومتورفان چیست ؟

شربت دکسترومتورفان چیست ؟شربت دکسترومتورفان چیست ؟ دکسترومتورفان نوعی داروی ضد سرفه است که به صورت قرص ، شربت و قطره تولید می شود ولی شربت دکسترومتورفان مصرف بیشتری دارد . این دارو

دارو
عوارض و تداخل دارویی - Dicyclomine دی سیکلومین - عوارض و تداخل دارویی - Dicyclomine دی سیکلومین چیست و چه عوارضی دارد؟ از دی سیکلومین برای کاهش اسپاسم عضلات معده و روده و برای تسکین درد معد

عوارض و تداخل دارویی دی سیکلومین Dicyclomine

عوارض و تداخل دارویی - Dicyclomine دی سیکلومین - عوارض و تداخل دارویی - Dicyclomine دی سیکلومین چیست و چه عوارضی دارد؟ از دی سیکلومین برای کاهش اسپاسم عضلات معده و روده و برای تسکین درد معده

16 دی 1396

13 دی 1396

دارو
عوارض مصرف گاباپنتین چیست ؟

عوارض مصرف گاباپنتین چیست ؟

عوارض مصرف گاباپنتین چیست ؟گاباپنتین نوعی داروی ضد صرع است . از این دارو برای تسکین انواع درد ، درمان صرع ، نوروپاتیک (دردعصبی) ناشی از ویروس تبخال و زونا استفاده می شود .

6 دی 1396

دارو
متادون ، عوارض ، نحوه ترک اعتیاد ، تداخل دارویی

متادون عوارض تداخل دارویی

متادون چیست ؟ متادون نوعی داروی مخدر صنعتی بسیار قوی است.عوارض و موارد مصرف و توصیه های مصرف هر دارویی ممکن است به مرور زمان دچار تغییر شود .