22 تیر 1398

دوز کاپتوپریل براساس وضعیت پزشکی شما و پاسخ به درمان است.
دارو

کاپتوپریل

کاپتوپریل، Captopril برای درمان فشار خون بالا (فشار خون بالا) استفاده می شود. کاهش فشار خون بالا به جلوگیری از سکته مغزی، حملات قلبی و کلیه کمک می کند. همچنین این دارو کاپتوپریل، برای درمان نارسایی قلبی، محافظت از کلیه ها از آسیب به دلیل دیابت و بهبود بقای پس از حمله قلبی استفاده می شود.

27 خرداد 1398

فيلگراستيم با تزریق زیر پوست و یا به صورت وریدی به کار گرفته شده توسط پزشک شما..
دارو

فيلگراستيم چیست

فيلگراستيم (Filgrastim)، شکل دارویی G-CSF (فاکتور محرک کلنی گرانولوسيت) می باشد، نوعی پروتئين طبيعی که عامل توليد گلبول‌های سفيد خون است.گلبول های سفید برای کمک به مبارزه با عفونت ها مهم هستند.این دارو برای افرادی است که توانایی تولید گلبول های سفید در آنها کاهش می یابد

23 خرداد 1398

در زمانی که گلوکووانس را مصرف می کنید، مقدار زیادی مایعات بنوشید
دارو

گلوکووانس چیست

گلوکووانس حاوی 2 داروی متفورمین و گلیبورید(گلی بن کلامید) است.گلیبورید متعلق به کلاس داروهایی است که به عنوان سولفونیل اوره شناخته می شوند. کاهش قند خون باعث آزاد شدن انسولین طبیعی بدن شما و کاهش میزان قند کبد شما می شود.

15 خرداد 1398

اسید فولیک، فولات یا ویتامین B9 در خونسازی بدن و تولید سلول های قرمز خون نقش
دارو

اسید فولیک چیست

فولیک اسید یک ابرقهرمان بارداری است! مصرف یک ویتامین دوران بارداری با 400 میکروگرم اسید فولیک توصیه شده قبل و در طول بارداری می تواند به جلوگیری از نقائص مغز و نخاع هنگام تولد کمک کند.

13 خرداد 1398

ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند به بهبود علائم اختلال ADHD کمک کنند؟
دارو

ویتامین‌ و مکمل‌ برای بهبود علائم اختلال ADHD

برخی از مطالعات نشان می‌دهد که سطح روی یا زینک در بدن کودکان مبتلا به ADHD می‌تواند بسیار پایین باشد. و برخی از دانشمندان معتقدند که کودکان مبتلا به اختلال ADHD اگر همراه با درمان سنتی ADHD از مکمل‌های روی استفاده کنند باعث بهبود علائم آنها خواهد شد.

1 خرداد 1398

25 اردیبهشت 1398

مصرف این دارو ها معمولا 1 روز قبل از درمان(تزریق) شروع می شود
دارو

دوستکسل، عوارض، موارد مصرف

دوستکسل برای درمان سرطان (مانند پستان ، ریه ، پروستات ، معده ، تخمدان ) استفاده می شود. Docetaxel عضو خانواده ای از مواد دارویی به نام taxanes است. این دارو با کاهش رشد سلول ها کار درمان را انجام می دهد.

10 اردیبهشت 1398

اشک مصنوعی یا Artificial Tears یک ماده جایگزین اشک طبیعی است.
دارو

آرتلاک، اشک مصنوعی چیست؟

اشک مصنوعی یا Artificial Tears یک ماده جایگزین اشک طبیعی است. اشک مصنوعی شباهت زیادی به اشک واقعی انسان دارد. از اشک مصنوعی برای رفع خشکی چشم در حالت معمول یا در هنگام استفاده از لنز های تماس استفاده می شود.

6 اردیبهشت 1398

آمپول سوماتروپین همچنین برای افزایش قد در کودکان مبتلا به اختلالات خاص
دارو

آمپول سوماتروپین عوارض موارد مصرف

مارک های مختلف از این دارو برای درمان یکی از شرایط پزشکی زیر استفاده می شود. درمان کوتاهی قد ناشی از کمبود هورمون رشد از جمله در کوتاهی قد در سندرم ترنر، اختلال روده ( سندرم روده کوتاه ) 

4 اردیبهشت 1398

ایمی پنم به وسیله تزریق به عضله یا ورید، معمولا هر 6 تا 8 ساعت یا با دستورالعمل
دارو

ایمی پنم، عوارض، موارد مصرف

آمپول ایمی پنم برای درمان انواع مختلف عفونت باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد . این دارو به عنوان یک آنتی بیوتیک کرباپنم شناخته می شود و با توقف رشد باکتری ها کار می کند.

3 اردیبهشت 1398

ارلیستات متعلق به یک دسته از داروهایی است که مهار کننده های لیپاز هستند.
دارو

کپسول ارلیستات چیست

مطالعات نشان داده اند که کپسول ارلیستات می تواند به افراد کمک کند تا وزن بیشتری را از دست بدهند . دارو ی کاهش وزن در نظر گرفته شده ی فقط برای  بزرگسالان 18 ساله و فقط با یک رژیم غذایی کم کالری قابل استفاده است

30 فروردین 1398

این آنتی بیوتیک فقط عفونت های باکتریایی را درمان می کند.
دارو

سفیکسیم موارد مصرف عوارض

سفیکسیم برای درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی استفاده می شود . سفیکسیم به عنوان یک آنتی بیوتیک سفالوسپورین شناخته می شود و با توقف رشد باکتری ها کار می کند.

28 فروردین 1398

آموکسی سیلین برای درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی استفاده می شود.
دارو

آموکسی سیلین، موارد مصرف، عوارض

آنتی بیوتیک آموکسی سیلین Amoxicillin فقط عفونت های باکتریایی را درمان می کند. این دارو برای عفونت های ویروسی (مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا ) کار نخواهد کرد. استفاده غیر ضروری یا سوء استفاده از هر آنتی بیوتیک می تواند منجر به کاهش اثر بخشی آن شود.

27 فروردین 1398

کنترل مناسب دیابت، ممکن است خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش دهد
دارو

متفورمین گلوکوفاژ

متفورمین، گلوکوفاژ با برنامه رژیم غذایی و ورزش مناسب و احتمالا با سایر داروها برای کنترل قند خون بالا مورد استفاده قرار می گیرد . قرص متفورمین در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 مورد استفاده قرار می گیرد.

26 فروردین 1398

کلوپیدوگرل 75 از ایجاد لخته های مضر جلوگیری می کند.
دارو

قرص کلوپیدوگرل

قرص کلوپیدوگرل 75  ( Clopidogrel) بعنوان مهارکننده تجمع پلاکتی، برای جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی در درمان افراد مبتلا به بیماری های قلبی (حمله قلبی اخیر )، سکته مغزی اخیر ، یا اختلال در گردش خون در بیماری های عروق محیطی و آترواسکلروزیس با ریسک آنفارکتوس میوکارد استفاده می شود.