نکاتی برای لب های ترک خورده

سرما، خشکی و هوای طوفانیِ زمستان، به لب شما، که پوستش نازک و حساس است، آسیب می زند.در این پست نکاتی برای جلوگیری از ترک خوردن لب ، آورده شده است:


بالم (نرم کننده) لب با لانولین یا موم را استفاده کنید که یک سد حفاظتی ایجاد می کند، و رطوبت را روی لب هایتان نگه می دارد. بالم های حاوی گلیسیرین درواقع، باجذب رطوبت به لب های خشک شده ی شما کمک بیشتری می کنند. اگر شما رژ لب استفاده می کنید، ابتدا بالم را بزنید، سپس از رژ لب مرطوب کننده استفاده کنید. در طول روز، بخصوص با اولین نشانه های خشکی، مجددا از آن استفاده کنید.(سیارک)
از بالم های طعم داری که اغلب حاوی cinnamates، که طعم دهنده هایی هستند که می تواند سبب واکنش های آلرژیکی در برخی از افراد شود، پرهیز کنید. به علاوه، بالم های خوشمزه ممکن است باعث شود که شما لب خود را بلیسید بزاق برای لب ترک خوده ی شما سوزش آور است و بسرعت تبخیر شده، و بیشتر آنرا خشک می کند.
اگر شما در زمستان اسکی می کنید، پس مطمئن شوید که بالم لبتان، دارای حفاظت نسبت به UV، با SPF حداقل 15 است. پرتوهای UV در ارتفاعات بالاتر، قوی تر هستند، و نور UV از برف منعکس می شود.
برای ترک های عمیق یا لب های شکاف دار، از یک پماد شیرین و مطلوب مانند Aquaphor Healing Ointment یا Vaseline Petroleum Jelly استفاده کنید. قبل از خواب، که لب بخاطر گرمای اتاق، تمایل به خشک شدن دارد، بطور آزادانه استفاده کنید.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید