یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان ها

(سیارک): همه ی ما افرادی را در تلویزیون یا در یک فیلم دیده ایم که دندان ها و لبخندهای عالی، روشن و درخشان خود را به معرض نمایش می گذارند. یا شاید در محل کار خود یا جایی دیگر متوجه فردی شده اید که لبخند تابان بی نقصی دارد. با دیدن دندان های این افراد، اکثر ما متعجب می شویم که آن ها چگونه دندان هایی روشن و درخشان دارند. در مورد بخش اعظم این افراد، یعنی افراد مشهور و ثروتمند، پرداخت مقادیر قابل توجهی پول موجب می شود تا دندان های مصنوعی آن ها اینگونه به نظر بیاید. در حقیقت، آمریکایی ها هر ساله بیش از 1.4 بیلیون دلار را برای خرید محصولات سفید کننده ی دندان صرف می کنند. اگرچه، برخی از روش های استفاده شده توسط مردم، شامل استفاده از مواد شیمیایی یا اقدامات خطرناک، یا فرمول های ناسالم است. اما آیا بدون صرف هزینه ی گزاف، دندان-های درخشان و براق می خواهید؟ یا می خواهید این کار را با روشی طبیعی انجام دهید؟ خوشبختانه، برای استفاده ی شما، یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان را معرفی می کنیم. این روش ها، آسان و بسیار مقرون به صرفه هستند.
روغن نارگیل
اکثر مردم در حین مطالعه یا شنیدن درباره ی این روش، با شک و تردید به آن می نگرند. آن ها همچنین فکر می کنند که این روش، مسخره است. با این حال، استفاده از روغن نارگیل جهت شست و شوی دندان هایتان، موجب روشن شدن آن ها می شود. این روش با عنوان "ضربه ی روغن نارگیل" نیز شناخته می شود. اسید لوریک موجود در روغن نارگیل، به حذف و پاک کردن باکتری از سطح دندان، کمک می کند. پلاک دندان، عامل است که موجب زرد یا کثیف نشان داده شدن دندان می شود.
در هنگام صبح، یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را برداشته(درست قبل از مسواک زدن دندان هایتان) و آن را در دهان خود قرار دهید. برخی از افراد آن را تنها در دهان خود قرار می دهند درحالیکه سایرین ترجیح می دهند تا ابتدا آن را نرم کنند. هر روشی را که استفاده کنید، قدم بعدی، مالیدن و چرخاندن روغن نارگیل در اطراف و بر روی دندان-هایتان است. این کار را برای 10 تا 15 دقیقه انجام دهید. وقتیکه کارتان تمام شد، آن را از دهان خود خارج کنید و دهان خود را با آب بشویید و دندان هایتان را مسواک بزنید. بهترین چیز درباره ی روش روغن نارگیل این است که تنفس شما را تازه نگه داشته و موجب سلامت بیشتر لثه ها می شود. (سیارک
پوست پرتقال یا لیمو ترش
بنا بر گزارش ها، استفاده از پوست پرتقال یا لیمو ترش در از بین بردن لکه و بعنوان سفید کننده ی دندان موثر است. بخش سفید پرتقال یا آلبدو، حاوی پکتین، لیمونین و ویتامین c است. همچنین حاوی الیاف و گلوکارات محلول است. این ترکیبات غالباً در بسیاری از محصولات سفید کننده ی دندان که در سراسر جهان به فروش می رسند، وجود دارد. پوست لیمو همچنین حاوی افزودنی های مشابهی است که در پوست پرتقال نیز یافت می شود. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، بخش های سفید درون لیمو یا پرتقال را قبل از مسواک زدن، به دندان هایتان بمالید. اما به یاد داشته باشید که این میوه ها حاوی مقادیر قابل توجهی اسید هستند. بدین دلیل، قادرند مینای طبیعی دندان را نیز از بین ببرند. پس از استفاده از این میوه ها، دهان خود را با آب بشویید یا دندان هایتان را مسواک بزنید.
استفاده از نخ دندان
صبر کنید، استفاده از نخ دندان، دندان ها را سفید نگه می دارد؟ در حقیقت، بله. با این حال، بسیاری از مردم علاقه-ای به استفاده از آن ندارند. استفاده از نخ دندان، حداقل دو بار در روز می تواند به حفظ سلامت و ظاهر دندان هایتان کمک کند. بخش قابل توجهی از دندان پزشک ها موافقند که استفاده از نخ دندان، برای حفظ سلامت دندان، از خود مسواک زدن نیز مهم تر است. استفاده از نخ دندان به از بین بردن باکتری و موادی که موجب ساخته شدن پلاک دندان می شوند، کمک می کند. پلاک دندان عامل اصلی پوسیدگی دندان، بیماری لثه و کرم خوردگی است. بنابراین اگرچه ممکن است استفاده از نخ دندان برای سفید کردن دندان چندان مفید به نظر نرسد، اما در حقیقت یکی از بهترین روش های اثبات شده ی در دسترس است.
روش جوش شیرین (1)
تنها به جوش شیرین، آب لیموی تازه یا آب نیاز دارید، اولین روش جوش شیرین یکی از آسان ترین، اقتصادی ترین و طبیعی ترین راه ها برای سفید کردن دندان است. ابتدا، چندین قاشق غذاخوری از جوش شیرین را یا با آب یا با آب لیموی تازه مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که از مقدار کافی مواد استفاده کنید تا ماده ای خمیری بدست آید. سپس، از یک حوله ی کاغذی یا چیز دیگری استفاده کنید تا بزاق موجود بر روی دندان هایتان را پاک کنید. پس از آن مقدار مناسبی از خمیری که ساخته اید را برداشته، بر روی مسواک خود قرار دهید و به آرامی بر روی دندان هایتان بمالید. سپس، به مدت حداقل یک دقیقه این خمیر را بر روی دندان هایتان نگه دارید. در آخر، دهان خود را بشویید و خمیر را از روی دندان هایتان پاک کنید. این کار از آسیب رساندن اسید به بافت مینای دندان جلوگیری می کند.
روش جوش شیرین (2)
این روزها، جوش شیرین مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل باید آن را "جوش شیرین معجزه گر" نامید. یک روش دیگر برای سفید کردن دندان استفاده از جوش شیرین، نمک و توت فرنگی است. از آنجاییکه توت فرنگی ها غنی از ویتامین c هستند، منبع خوبی برای دندان های سالم تر و سفیدتر به شمار می آیند. ویتامین c به از بین بردن پلاک که یکی از بزرگترین دلایل زرد بودن دندان است، کمک می کند. همچنین توت فرنگی ها دارای آنزیمی هستند که مالیک اسید نامیده می شود. این آنزیم به حذف لکه از سطح دندان کمک می کند. در ابتدا یک تا سه توت فرنگی بزرگ، ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و کمی نمک دریایی(این گزینه انتخابی است) را بردارید. با توت فرنگی ها و له کردن آن ها آغاز کنید. سپس، ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و کمی نمک را به توت فرنگی ها اضافه کنید. از برداشتن بزاق روی دندان هایتان با یک حوله ی کاغذی اطمینان حاصل کنید. با استفاده از یک مسواک، مقدار مناسبی از مخلوط را بر روی دندان هایتان قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که مخلوط، قبل از شست و شو برای مدت 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، این کار را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید.
روش جوش شیرین (3)
آخرین روش ما شامل مخلوط جوش شیرین که پودری اعجاب انگیز است با هیدورژن پراکسید می باشد. در حالیکه مقدار اندکی از هر دو را با یکدیگر مخلوط می کنید، خمیری ساخته می شود که باید برای تمیز کردن دندان هایتان از آن استفاده کنید. ترکیب جوش شیرین و هیدورژن پراکسید، عاملی را تشکیل می دهد که دارای نیروی ضد باکتریایی و پاکسازی کننده ی لثه است. البته، اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی هیدروژن پراکسید را به مخلوط بیفزایید. مقدار زیاد جوش شیرین می تواند موجب کنده شدن مینای دندان شود. این مینا، زمانیکه از بین برود، دیگر باز نمی-گردد. فقط اطمینان حاصل کنید که خمیر، بیشتر در طرف بیرون دندان باشد چراکه در غیر اینصورت، بسیار سخت و محکم خواهد شد.
هیدروژن پراکسید 3%
اگرچه برخی از افراد ممکن است این روش را 100 درصد طبیعی ندانند، هیدروژن پراکسید 3% جهت شست و شوی دهان، بسیار خوب عمل می کند. اما، اطمینان حاصل کنید که تنها از هیدروژن پراکسید 3% استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، استفاده از این محلول بعنوان یک دهان شویه ی معمولی است. از آنجاییکه بخش اعظم محصولات سفید کننده ی دندان حاوی این افزودنی هستند، این ترکیب دارای کاربرد گسترده ای است. اگرچه، اکثر آن ها حاوی مقادیر بیشتر، و/یا اشکال گرانقیمت تر هیدروژن پراکسید هستند. همچنین، آن ها از هیدروژن پراکسید همراه با سایر ترکیبات استفاده می کنند.
سرکه ی سیب
از آنجاییکه اکثر درمان های خانگی برای سفید کردن دندان در این مقاله مورد اشاره قرار گرفتند، استفاده از سرکه ی سیب نیز توصیه می شود. اما، ممکن است حداقل یک ماه طول بکشد تا نتیجه ی کار را مشاهده کنید. با این وجود، این روش، دارای نتایج مثبتی است چراکه سرکه ی سیب می تواند بعنوان پاکسازی کننده ی لثه و دهان مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به از بین بردن لکه هایی که از بین بردن آن ها دشوار است، مانند لکه های حاصل از نیکوتین و قهوه، کمک می کند. از آنجاییکه سرکه ی سیب یک اسید است، می تواند مینای دندان شما را نیز از بین ببرد. آن را با احتیاط مصرف کرده و دندان هایتان را پس از استفاده از سرکه ی سیب، بطور منظم و با خمیر دندان غیر فلورایدی مسواک بزنید. باید دهان خود را پس از هر نوبت، بطور کامل بشویید. (سیارک
زغال چوب
اکثریت مردم زمانیکه درباره ی درمان های خانگی می شنوند در مورد اکثر آن ها معمولاً تردید دارند. این در مورد استفاده از زغال چوب نیز بعنوان راهی برای تمیزتر و سفیدتر کردن دندان، صدق می کند. با این حال، نتایج خود گویای همه چیز هستند. اگرچه استفاده از این ماده ممکن است ترسناک به نظر برسد، از آن ناامید نشوید. در حقیقت برخی از مردم در اولین استفاده از زغال چوب، ممکن است آن را مورد تمسخر قرار دهند. چراکه دهان و دندان شما پس از استفاده از آن کاملاً سیاه خواهد شد. با این وجود، پس از شست و شو و مسواک زدن دهان، تفاوت را خواهید دید. زغال چوب را بصورت پودر درآورید تا استفاده از آن راحت تر شود. زغال چوب را با آب مخلوط کرده و برای چند دقیقه در دهان خود بگردانید. ماده ا ی به شدت جاذب و متخلخل که با اعمال زغال چوب به دندان بوجود می آید، موجب تمیزی دندان می شود. اطمینان حاصل کنید که زغال چوب فعال را بعنوان غذا یا منبع دارویی استفاده نکنید.
خمیر دندان های خانگی سفید کننده
ترکیب پودر کربنات کلسیم خالص، پودر Non-GMO Xylitol و روغن MCT می تواند عملکرد فوق العاده ای بر روی دندان-های زرد یا کثیف شما داشته باشد. برای ساختن این خمیر به سه قاشق غذاخوری پودر Xylitol، ¼ فنجان روغن MCT(در صورت نیاز برای رقیق کردن مقدار بیشتری استفاده کنید)، ¼ فنجان پودر کربنات کلسیم نیاز دارید. می-توانید از برخی روغن های ضروری نیز به انتخاب خود استفاده کنید.
ابتدا، اطمینان حاصل کنید که پودر Xylitol، دانه بندی درشتی نداشته و کاملاً ریزدانه باشد. از دست یا مخلوط کن برای مخلوط کردن تمامی افزودنی ها با یکدیگر استفاده کنید تا زمانیکه یکدست شوند. در نهایت، می توانید خمیر دندان خانگی خود را در یک ظرف شیشه ای نگه دارید. می توانید از این خمیر دندان مانند هر خمیر دندان معمولی دیگری بطور روزانه استفاده کنید.
پودر زردچوبه
بله، می دانیم که پودر زردچوبه خود برای زرد(لکه دار)کردن استفاده می شود. اگرچه، گیاهان بادوام برگ شکل و ساقه دار خانواده ی زنجبیل، که زردچوبه نیز به این خانواده تعلق دارد، برای سفید کردن دندان عالی است. دلیل دیگری برای استفاده از این پودر این است که دارای اثرات مثبتی برای رفع تورم لثه است. برای استفاده از این روش، مسواک خود را برداشته، آن را خیس کنید و در 1/8 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه فرو ببرید. پس از مسواک زدن دندان هایتان با این پودر، اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند. پس از سپری شدن این زمان، دهان خود را کاملاً با آب بشویید. این شست و شو را تکرار کنید تا زردچوبه ی موجود بر روی لبه ی دندان-هایتان نیز شسته شود. همچنین می توانید ¼ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با 1/8 قاشق غذاخوری روغن نارگیل نرم(آب) شده مخلوط کنید. خمیر دندانی را با استفاده از هر دوی این افزودنی ها ساخته و دندان هایتان را با آن مسواک بزنید؛ درست مانند زمانیکه از یک خمیر دندان معمولی استفاده می کنید. مانند سایر روش ها، اجازه دهید برای مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید