اگر فشار خون به طور مداوم افزایش می یابد لثه های خود را بررسی کنید

فشار سنج
این اتفاق می افتد که یک نفر از فشار خون بالا شکایت می کند ، اگرچه هیچ پیش شرط خاصی و همچنین یک استعداد ژنتیکی برای این امر وجود ندارد ، وی تحت معاینه است اما آزمایشات تقریباً طبیعی است!


یک مطالعه توسط یک گروه بین المللی از دانشمندان نشان داده است که درد و  التهاب لثه  می تواند در افزایش فشار خون تأثیر بگذارد. کارشناسان داده های پانصد داوطلب را مطالعه کردند ، نیمی از آنها از پریودنتیت رنج می بردند. میانگین سنی شرکت کنندگان 35 سال بود. به طور کلی ، این افراد سالم و بدون بیماری های مزمن بودند.

 

آنها دریافتند که احتمال ابتلا به فشار خون در افراد مبتلا به (التهاب پریودنتیت حاد یا مزمن پریودنتیم) التهاب لثه دو برابر بیشتر از افراد دارای لثه سالم است.(پریودنتیم شامل بافت های بخصوصی است که دندان ها و   بافت های مجاور ریشه دندان را محاصره کرده و از آنها محافظت می کند و دندان ها را در استخوان های فک بالا و فک پایین ثابت نگه می دارد.)

 

همانطور که نویسندگان این مطالعه توضیح دادند ، باکتری هایی که باعث التهاب لثه می شوند نیز پاسخ التهابی سیستمیک را در بدن تحریک می کنند که می تواند منجر به ایجاد فشار خون شود. به گفته دانشمندان ، چنین روش ساده ای مانند مسواک زدن دقیق دندان های شما دو بار در روز و مراقبت از لثه اقدامی در جلوگیری از فشار خون است.

 

فشار خون بالا امروزه 20-30 درصد از جمعیت بزرگسال کره زمین را تحت تأثیر قرار می دهد و با افزایش سن ، درصد موارد فقط افزایش می یابد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید