رژیم تک خوری چیست رژیم غذایی خیار

خیار

افرادی که از رژیم غذایی مونو پیروی می کنند فقط به یک گروه غذایی (مانند میوه ها ، سبزیجات یا پروتئین) برای چند روز یا یک هفته پایبند هستند. برنامه ریزی برای غذا مانند این آسان است. شما فقط یک غذا یا مقدار بسیار محدودی می خورید. با این حال ، رژیم مونو برای کاهش وزن توصیه نمی شود.برای یک گزینه سالم تر ، روی حذف گروه غذایی ناسالم تمرکز کنید. 

 

رژیم غذایی مونو یا رژیم تک خوری چیست

متخصصان تغذیه ویژگی های اصلی زیر رژیم های مونو را شناسایی می کنند:

مدت زمان

 توجه ویژه ای به این جنبه می شود. رژیم های مونو باید کوتاه مدت باشند تا به بدن آسیب نرساند. (رژیم  مونو چربی سوزهای طبیعی قوی)حداکثر مدت زمان آنها حداکثر تا 1 هفته است و از 2-3 روز توصیه می شود غذاهای مجاز اضافه شده در رژیم غذایی نیز اضافه شود. به شما این امکان را می دهد که دچار کمبود ویتامین ها ، عناصر کمیاب ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب اشباع نشده اشباع شوید.

روزهای روزه داری

رژیم های مونو برای روز کاملا مناسب روزهای ناشتا هستند که می توانند هر 30-45 روز یک بار تنظیم شوند. پیروی مکرر از رژیم های مونو همراه با کمبود مواد مغذی مفید و وخامت حال عمومی است. علاوه بر این ، خطر افزایش وزن و حتی افزایش آن افزایش می یابد. بنابراین ، بدن در برابر فاکتور استرس به صورت محدودیت های شدید غذایی واکنش نشان می دهد و ذخیره های اضافی برای آینده ایجاد می کند.

آماده سازی

برای به دست آوردن حداکثر نتیجه ، ارزش آن را دارد که از قبل برای رژیم آماده شوید. چند روز قبل از ماراتن سلامتی پیشنهادی ، قند ، کربوهیدرات های ساده ، الکل ، چربی های تراس ، کالاهای پخته شده و سایر غذاهای ممنوع از رژیم غذایی حذف می شوند. بنابراین ، سازگاری با رژیم جدید برای بدن راحت تر است و این وضعیت استرس زا را تحریک نمی کند.

رژیم نوشیدن

در طول هر رژیم غذایی مهم است. بدون مصرف بهینه مایعات ، روند هضم غذا مختل می شود ، صفرا راکد می شود. این امر مملو از یبوست و مسمومیت عمومی بدن است. در این حالت ، یک رژیم غذایی هیچ فایده ای نخواهد داشت و فقط بدن را با سموم مسموم می کند. میزان مصرف مایعات روزانه باید با استفاده از فرمول محاسبه شود: 30 میلی لیتر آب را در وزن بدن ضرب کنید.

 

عوارض جانبی رژیم مونو

هنگام مشاهده رژیم های مونو  نباید بدن را در معرض استرس جسمی یا روحی بیش از حد قرار دهید. یک محدودیت قابل توجه در رژیم غذایی می تواند باعث کاهش شدید قند و وخیم شدن وضعیت عمومی شود: سرگیجه ، ضعف.

 

موارد منع مصرف رژیم مونو

محدودیت های شدید غذایی برای نوجوانان ، افراد مسن ، زنان باردار و شیرده ، بیماران با بیماری های حاد و مزمن توصیه نمی شود.
برای تحکیم نتیجه ، بسیاری از غذاهای ممنوع را می توان به طور کامل از رژیم غذایی حذف کرد ، در نتیجه از این طریق بار بدن را کاهش می دهد. این امر باعث می شود که وزن سالم و احساس خوبی داشته باشید. رژیم های مونو در این حالت باعث پاکسازی و از بین بردن مواد سمی ، سموم می شوند.

 

 

لیست غذاهای ممنوع برای رژیم مونو

غذای تصفیه شده
چربی های ترانس؛
شیرینی خریداری شده
کالاهای پخته شده ، به خصوص با افزودن مخمر.
مشروبات الکلی؛
آب گازدار شیرین
سس های فروشگاهی با درصد بالای چربی ، قند اضافه شده ، مواد نگهدارنده و رنگ.
گوشت چربی
غذای سرخ شده؛
میوه ها و توت های خیلی شیرین ؛
محصولات لبنی با درصد چربی بالا.
باید از خوردن تنقلات خودداری کنید: کراکر ، چیپس ، شیرینی ، رول ، کیک ، شیرینی. محصولات توصیف شده بار سنگینی بر روی دستگاه معده ، کبد ، لوزالمعده ایجاد کرده و روند طبیعی کاهش وزن را مختل می کند. همه رژیم های مونو موثر و کاملاً مناسب برای همه افراد نیستند. همه اینها به تحمل یک محصول خاص و وضعیت عمومی بدن بستگی دارد.

 

خیار

 

 

رژیم غذایی مونو خیار

رژیم غذایی مونو خیار (خیار ، پرتقال ، گوجه فرنگی ، تخم مرغ) چند خوراکی برای لاغری
خیار کم کالری ترین (چربی سوز ترین ماده دنیا) ماده غذایی است ، زیرا حاوی 98 درصد آب است. به همین دلیل رژیم غذایی خیار یکی از موثرترین رژیم غذایی ها است. اما استفاده از چنین مونو رژیم غذایی برای بیش از سه روز غیرممکن است ، زیرا این سبزی حاوی حداقل مقدار مواد مغذی ، ویتامین ها و ریزمغذی های لازم برای بدن است.

 

فقط پتاسیم در ترکیب خیار غالب است . یک رژیم غذایی سخت با خیار ، که طی آن ، علاوه بر این سبزی ، سایر محصولات دارای پتاسیم نیز ممنوع است ، خطرناک و مضر است. اما یک رژیم غذایی غیر سخت خیار وجود دارد که در آن خیار محصول اصلی است ، اما تنها محصول غذایی نیست. این گزینه رژیم غذایی به شما امکان می دهد در مدت 3 روز ، بدون ایجاد مزاحمت در بدن ، 2-3 کیلوگرم اضافی از دست دهید.

 

نکات مهم رژیم غذایی خیار

نکته مهم رژیم غذایی مونو خیار با این واقعیت مشخص می شود که خیارهای تازه در فهرست غذای شما غالب خواهند شد . در طی رژیم غذایی خیار (3 روز) ، تعادل نمک آب بدن نرمال می شود ، متابولیسم بازیابی می شود ، پوست تمیز می شود. همه می دانند که اگر خیارها را به صورت دایره ای بریده و روی صورت خود قرار دهید ، چین و چروک ها سفت شده و رنگ پوست شما بهتر می شود.

 

در طول روز می توانید قهوه یا چای سبز را بدون شکر به میزان متوسط بنوشید ، زیرا در خیارها آب زیادی وجود دارد . می توانید از این نوع رژیم غذایی های مونو یک بار در ماه استفاده کنید (اما نه بیشتر از سه روز!).

 

منوی رژیم غذایی مونو خیار

 یک سالاد آماده کنید خیار ، پیاز را برش دهید ، گیاهان را اضافه کنید ، با خامه ترش کم چربی فصل کنید . سالاد را به چهار قسمت تقسیم کرده و در طول روز مصرف کنید

قسمت اول در ساعت 10-10.

قسمت دوم در ساعت 13-14 ساعت است.

قسمت سوم در ساعت 4 عصر

قسمت چهارم در ساعت 7 تا 8 عصر

علاوه بر هر وعده غذایی ، 1 تخم مرغ ، 1 برش نان (درشت آسیاب شده) ، 1 پرتقال ، 1 گوجه فرنگی اضافه کنید .

در شب 1 عدد سیب سبز .

 

بررسی رژیم غذایی خیار

خیار در کمک به هضم چربی های حیوانی ، به پاکسازی بدن کمک می کند. پتاسیم که به مقدار زیاد در خیار یافت می شود ، به تسریع حرکت آب در بدن کمک می کند.

خیار یک ادرارآور قوی است که فشار خون را کاهش می دهد و تورم را تسکین می دهد. رژیم غذایی های خیار را برای افرادی که از هر گونه بیماری مزمن رنج می برند ، تحمل نکنید.درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید. بنابراین ، قبل از اینکه رژیم غذایی خیار را دنبال کنید ، با یک متخصص مشورت کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید