رژیم غذایی مونو دریایی

رژیم غذایی مونو دریایی

رژیم غذایی مونو یک رژیم ساده است که شامل خوردن فقط یک غذا یا گروه غذایی در تمام وعده های غذایی در طول روز است. طرفداران استدلال می کنند که یک رژیم غذایی مونو می تواند به سرعت کاهش وزن را افزایش دهد بدون اینکه شما را ملزم به پیگیری میزان مصرف یا برنامه ریزی وعده های غذایی از قبل کند.

 

رژیم غذایی مونو غذاهای دریایی

رژیم غذایی مونو غذاهای دریایی (میگو ، صدف ، پولاک ، ماهی)
رژیم غذایی مونو روی غذاهای دریاییمزایای رژیم غذایی مونو بر روی غذاهای دریایی

یك با غذاهای دریایی ، اسیدهای چرب امگا 3 ، پروتئین های كامل و همچنین مقدار زیادی ید ، فسفر ، روی ، مس ، كلسیم و سایر عناصر مهم بدن را تأمین می كند .

استفاده از غذاهای دریایی در رژیم غذایی ما متابولیسم را عادی می کند ، نشاط را افزایش می دهد و همچنین به عنوان پیشگیری از بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی عمل می کند. غذاهای دریایی چطور؟ اینها ساکنان بی مهره دریا هستند جلبک ها ، سخت پوستان ، نرم تنان ، سبزیجات اکینودرم ، همچنین شامل صدف ، راپانا ، میگو ، ماهی مرکب ، جلبک دریایی ، گوش ماهی ، خرچنگ است. به هر حال ، این شامل ماهی های دریایی نیز می شود.

 

نکات مهم رژیم غذایی دریایی

اصل رژیم غذایی دریایی بر این اساس استوار است که شما فقط می توانید در طول روز ماهی و غذاهای دریایی بخورید. مدت زمان چنین رژیم غذایی باید 2-4 روز باشد ، می توانید 1-2 کیلوگرم اضافی دور بریزید. چسبیدن به آن برای مدت طولانی بسیار نامطلوب است. مصرف سبزیجات ، میوه ها و سایر غذاها کاملاً منع مصرف دارد. به یاد داشته باشید که این نوع رژیم غذایی های مونو نباید بیش از 1 بار در ماه انجام شود.

 

 

دستور غذای مونو غذاهای دریایی

در انواع مختلفی از رژیم غذایی مونو ، غذاهای دریایی وجود دارد که توسط متخصصان تغذیه تهیه شده اند - این رژیم غذایی های کوتاه مدت و رژیم غذایی طولانی مدت هستند.

رژیم غذایی مونو روی غذاهای دریایی یک رژیم غذایی غذاهای دریایی کوتاه مدت 2-4 روز است. کاهش وزن -1-2 کیلوگرم.

دستور رژیم غذایی به مدت 2-4 روز

صبحانه 250 گرم میگوی آب پز ، با آبلیمو چاشنی .
ناهار سالاد 250 گرم غذای دریایی ( صدف ، راپانا ، میگو ، جلبک دریایی ) ، با آبلیمو میل کنید ؛
میان وعده عصرانه 1 لیوان کفیر کم چرب ؛
شام 150 گرم ماهی کم چربی آب پز ( جوجه ، ماهی ، کپور چوبی ، پولاک و غیره) و 1 لیوان کفیر کم چرب .
می توانید چای سبز بدون شکر ، قهوه سیاه و بدون شکر ، چای های گیاهی ، آب معدنی ساکن بنوشید .

رژیم غذایی طولانی مدت برای 6 روز طراحی شده است

کاهش وزن - 3-4 کیلوگرم.

اساس این رژیم غذایی سوپ غذاهای دریایی است. همچنین می توانید سبزیجات ، میوه ها ، پنیر سفت ، آب میوه ، نان سبوس ، ماست ، غلات شیرین نشده اضافه کنید. نمک ، شکر ، الکل منع مصرف دارد.

 

منوی رژیم غذایی دریایی

صبحانه نان تست سبوس ، سالاد جلبک دریایی و چای سبز .
ناهار سوپ غذاهای دریایی ، سالاد سبزیجات و مقداری میوه.
میان وعده عصرانه آب میوه ، نان غلات ، یک وعده ماست کم چرب ، 1 موز .
شام  ماهی بخارپز ، سالاد سبزیجات ، میوه (می توانید موز ، گلابی ، هلو یا چند آلو بخورید ).

 

بررسی رژیم غذایی دریایی

رژیم غذایی یک غذای دریایی یک نوع دلچسب و متنوع است و اگر ماهی و غذاهای دریایی را دوست دارید ، به شما توصیه می کنیم این نوع رژیم غذایی ها را انتخاب کنید. اما ، باید به یاد داشته باشید که این رژیم غذایی دارای برخی موارد منع مصرف است. رژیم غذایی در صورت عدم تحمل فردی به ماهی و غذاهای دریایی منع مصرف دارد. درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید.بنابراین ، قبل از شروع رژیم غذایی باید با پزشک یا درمانگر خود مشورت کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید