رژیم غذایی هندوانه

هندوانه

 

اگر لازم است در مدت زمان کوتاهی چند کیلوگرم از وزن خود را کم کنید ، رژیم غذایی مونو یا رژیم تک خوری  راهی برای ادامه کار است.

 

رژیم غذایی مونو هندوانه

رژیم غذایی مونو هندوانه (هندوانه ، آب ، نان چاودار)
 هندوانه رژیم غذایی تابستان است. با شروع ماه های جولای و آگوست ، این "میوه" فوق العاده در تمام فروشگاه ها ظاهر می شود ، که نه تنها ارزش غذایی را ترکیبی می کند ، بلکه تشنگی را نیز کاملاً برطرف می کند. به دلیل خواص متنوع هندوانه (از آن به عنوان نوشیدنی و غذا استفاده می شود) ، همچنین یک گزینه عالی برای رژیم غذایی مونو است (یعنی می تواند به عنوان اصلی ترین و اصلی ترین محصول روزانه مصرف شود).

 

هندوانه حاوی فروکتوز ، فیبر و کربوهیدرات است که برای هضم غذا مفید است. هندوانه محصولی کم کالری است (فقط 300 کیلو کالری در هر 1 کیلوگرم تفاله). فیبر هضم را بهبود می بخشد ، به روده کمک می کند تا به درستی کار کند و سطح کلسترول خون را کاهش می دهد. هندوانه به دلیل مقدار زیادی آب ، دارای اثر ادرار آور است ، سموم  ، شن و سنگ های کوچک را از بدن دفع می کند.علاوه بر این ، هندوانه به خنثی سازی اسید معده اضافی کمک می کند.

    •  

 

نکات مهم رژیم غذایی مونو هندوانه

نکات مهم رژیم غذایی مونو هندوانه استفاده روزانه از هندوانه است . رژیم غذایی برای 3 روز طراحی شده است. مقدار هندوانه خورده شده باید به شرح زیر محاسبه شود برای 10 کیلوگرم وزن خود - 1 کیلوگرم تفاله هندوانه (یعنی اگر وزن شما 60 کیلوگرم است ، بنابراین شما باید یک هندوانه با وزن 10-11 کیلوگرم خریداری کنید). اگر در طول رژیم غذایی تک هندوانه ای احساس گرسنگی غیرقابل مقاومت داشته باشید ، مجاز است که در دومین و سومین پذیرایی ، یک برش نان سیاه تهیه شده از آرد چاودار بخورید . کاهش وزن در عرض 3 روز حدود سه کیلوگرم خواهد بود و توصیه می شود از چنین رژیم غذایی حداکثر 1 بار در ماه استفاده کنید.

 

 

دستور رژیم غذایی مونو هندوانه

رژیم غذایی ضمن رعایت رژیم غذایی تک هندوانه به شرح زیر است

هندوانه ، با وزن 10-15 کیلوگرم (بسته به وزن خودتان) ، به 5-6 وعده تقسیم می شود و در طول روز مصرف می شود. فقط در صورت تمایل و در مقادیر محدود می توانید بنوشید ، زیرا هندوانه از 98٪ آب تشکیل شده است. اگر واقعاً می خواهید غذا بخورید ، می توانید 50 گرم پنیر و 3 برش نان چاودار سیاه برای کل روز بخورید .

 

 

بررسی رژیم غذایی هندوانه

برخی از محدودیت ها در رژیم غذایی هندوانه وجود دارد.درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید. اگر به دیابت مبتلا هستید ، رژیم غذایی مونو هندوانه مناسب شما نیست ، شما باید رژیم غذایی دیگری را انتخاب کنید. در صورت ابتلا به بیماری در لوزالمعده یا سنگ کلیه ، همین مورد صدق می کند ، بنابراین ، قبل از شروع رژیم غذایی مونو هندوانه حتما با پزشک خود مشورت کنید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید