رژیم غذایی چغندر

چغندر

 

رژیم غذایی مونو

رژیم مونو شامل یک برنامه غذایی است که در آن شما یک نوع غذا را برای مدت زمان مشخصی می خورید: به عنوان مثال ، فقط چغندر  به مدت سه روز. یا فقط یک هندوانه به مدت یک هفته. برای افزودن اندکی تنوع به رژیم مونو ، می توانید غذای خود را با هر ادویه طبیعی ، سویا ارگانیک ، سس سویا یا اسیدهای آمینه مایع چاشنی کنید. به یاد داشته باشید که هر ماده غذایی در این رژیم غذایی باید ارگانیک باشد و فرآوری نشده باشد!

مزیت رژیم مونو این است که هنگام تأمین فیبر به دستگاه گوارش و اندام ها استراحت می دهد . این از اهمیت اساسی برخوردار است زیرا فیبر از روند متابولیسم ،  پشتیبانی می کند ، بنابراین شما واقعاً می توانید لاغر شوید و خود را پاکسازی کنید. بنابراین ، بدون سرکوب فرآیندهای متابولیک و مسمومیت با اعضای بدن به دلیل کمبود تغذیه ، به سادگی از سم زدایی بهره مند می شوید.

 

یوگی ها هزاران سال است که رژیم های مونو را تمرین می کنند و من مطمئن هستم که روش های باستانی جواب می دهند!

در اینجا چند نمونه از رژیم های مونو وجود دارد:

یک هفته چغندر و روی آن (روغن زیتون یا نارگیل و ادویه جات مجاز است) . این پاکسازی تأثیر مفیدی در احتقان کبد دارد. بیماری های پوستی ، به ویژه آکنه را درمان می کند ، به نوسانات وزن کمک می کند ، وابستگی به کافئین را کاهش می دهد و تحریک پذیری یا عصبانیت را تسکین می دهد.

 

رژیم غذایی چغندر

رژیم غذایی چغندر(چغندر ، خامه ترش ، هویج ، آب)
رژیم غذایی چغندر یكی از موثرترین رژیم غذایی های سبزیجات و یک رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات بنفش قرمز به نام چغندر است .

 

فواید رژیم غذایی چغندر مونو

این سبزی ریشه شگفت انگیز سرشار از فیبر ، ویتامین های ارزشمند و عناصر کمیاب کمیاب است که در همه سبزیجات یافت نمی شود. به عنوان مثال ، ماده ای مانند بتائین سوخت و ساز چربی در بدن را کاملا تنظیم می کند.

 

چغندر نه تنها به خلاص شدن از شر اضافه وزن کمک می کند ، بلکه کاملاً عملکرد دستگاه گوارش را نیز تنظیم می کند (اگر 1 لیوان آب چغندر تازه فشرده را با معده خالی بنوشید ، می توانید از زخم معده خلاص شوید) ، بدن را از سموم و سموم ، به پاکسازی کبد و کلیه ها کمک می کند ، کاملا بر وضعیت پوست ، مو و ناخن ها تأثیر می گذارد ، فشار خون را عادی می کند ، مشکلات زنان را حل می کند ، و غیره

رژیم غذایی مبتنی بر رژیم غذایی چغندر نسبتاً متعادل است ، بنابراین می توان از این رژیم غذایی برای مدت طولانی استفاده کرد.

 

نکات مهم رژیم غذایی چغندر

نکته مهم رژیم غذایی چغندر مونو ، مصرف آب چغندر در صبح و عصر است. شما می توانید از چنین رژیم غذایی به مدت 10 روز استفاده کنید ، اما بیش از 1 بار در 3 ماه. بهتر است آب چغندر عصر بپزید ، زیرا حاوی مواد فرار خاصی است که می تواند حمله استفراغ را تحریک کند. و بعد از مدتی می توان آن را مصرف کرد (و برای کسانی که نمی توانند یک محصول غلیظ بنوشند ، توصیه می شود آن را با آب آشامیدنی تمیز یا جوشانده گل محمدی رقیق کنید ).

 

منوی رژیم غذایی چغندر

صبحانه 1 لیوان آب چغندر و سالاد چغندر آب پز با یک قاشق چایخوری خامه ترش .
ناهار سوپ تهیه شده با چغندر و هویج و همچنین سالاد هویج و چغندر با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون .
میان وعده عصرانه سالاد چغندر آب پز و هویج .
شام 1 لیوان آب چغندر .

 

بررسی رژیم غذایی چغندر

رژیم غذایی چغندر برای افرادی که از سنگ کلیه ، دیابت ، نارسایی کلیه رنج می برند مناسب نیست. درست است که کاهش وزن احساس خوبی دارد اما وضعیت بدن خود را در نظر بگیرید.بنابراین ، قبل از شروع استفاده از رژیم غذایی چغندر ، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

برای شما آرزوی موفقیت می کنیم!

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید