چرا لاغر نمی شوم 7 اشتباه

چرا لاغر نمی شوم
 
اگر فردی در تلاش برای از دست دادن وزن اضافی ، رژیم غذایی را رعایت کند ، اما نتواند به هدف مورد نظر دست یاید(لاغر شدن)  ، در این صورت حتما اشتباهی در برنامه کاهش وزن و لاغر ی انجام می دهد.
 

 

7 اشتباه رایج در جلوگیری از کاهش وزن

بیایید نگاهی به 7 اشتباه رایج در جلوگیری از کاهش وزن و لاغر شدن بیندازیم:
 •  
 • خوردن میوه ها

در افراد چاق ، روند متابولیسم همیشه کند می شود. گنجاندن میوه ها در رژیم غذایی منجر به افزایش قند خون و تبدیل آن به چربی می شود. حتی مقدار کمی میوه نیز می تواند روند چربی سوزی را به مدت 1-2 روز متوقف کند!
 

میان وعده مکرر 

با مصرف منظم غذا به بدن ، روند چربی سوزی کند می شود. حتی اگر میان وعده ها سالم باشند ، باید از مصرف آنها صرف نظر کنید. روش روزه داری متناوب در مبارزه با کیلوگرم هایی که سرسختانه نمی خواهند مناطق مشکل ساز را ترک کنند بسیار مفید است.
 

پرهیز از پروتئین

بدن برای ترمیم سلول ها به اسیدهای آمینه که از غذاهای پروتئینی دریافت می کند ، نیاز دارد. کمبود آن منجر به مشکلات سلامتی می شود: ریزش مو ، کوچک شدن عضلات و موارد دیگر. این امر 2 هفته پس از حذف غذاهای پروتئینی از رژیم غذایی آشکار می شود. بنابراین نیازی نیست که آن را رها کنید ، اما باید از چنین محصولاتی در حد اعتدال استفاده کنید.
 

صبحانه دلچسب

توصیه می شود صبحانه را تا جایی که ممکن است به ناهار نزدیک کرده و در حالت ایده آل ، از مصرف کامل آن صرف نظر کنید. یک فرد در هنگام خواب گرسنه می ماند ، هنگامی که از خواب بیدار می شود ، در این حالت باقی می ماند. هرچه بدن غذا دریافت نکند ، سریعتر آن کیلوگرم اضافی را از دست می دهد.
 

پرهیز از غذاهای چرب

 در رژیم غذایی برای کاهش وزن باید چربی وجود داشته باشد.چربی  به بدن احساس سیری می دهد و به لطف آن می تواند روزه داری متناوب را تحمل کند. علاوه بر این ، فرد ویتامین های محلول در چربی و اسیدهای چرب ضروری را به همراه غذاهای چرب دریافت می کند. چنین محصولاتی نه تنها باعث لاغر شدن ، بلکه حفظ زیبایی نیز می شوند. همچنین مهم است که غذاهای چرب تولید انسولین را تحریک نکنند. هرچه چربی موجود در غذاها خالص باشد ، برای کاهش وزن بهتر است.
 

لاغر شدن بدون دانستن دلیل افزایش وزن اضافی

عوامل خاصی همیشه منجر به تغییر وزن بدن  و افزایش وزن می شود: بارداری ، ضربه روحی ، استرس ، عدم دقت در رژیم غذایی ، مصرف داروها. آنها باید شناسایی و برطرف شوند. پس از آن ، روند چربی سوزی سریعتر پیش می رود.
 

بیماری و کاهش وزن

ابتدا باید سالم شوید و سپس شروع به کاهش وزن کنید. اگر بدن شما سالم نیست و به رژیم صحیح روی می آورید ، غذاهای مضر را کنار می گذارید ، نباید منتظر نتیجه در هفته های اول باشید. در هفته های اول ، بدن تمام قدرت خود را صرف بهبود وضعیت عمومی شما می کند. اگر شروع به احساس بهتر کردید ، در مسیر درستی قرار دارید ، طرح انتخاب شده را رها نکنید ، و اضافه وزن مطمئناً از بین می رود.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • ManuelNow 853 :

  محبوبیت محصولات کم‌چرب در میان کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند، فقط با عشق به فست فود در میان کسانی که رژیم غذایی برایشان با شکنجه‌های قرون وسطایی قابل مقایسه است، قابل مقایسه است. در عین حال، ماست ها و پنیرهای بدون چربی آنقدر که به نظر می رسد رژیمی نیستند. واقعیت این است که با حذف چربی ها از محصولات با روش های فنی یا شیمیایی، تولید کنندگان آنها را با تقویت کننده های طعم و سایر افزودنی ها جایگزین می کنند که برای جبران طعمی که همراه با محتوای کالری ایجاد شده است، طراحی شده اند. علاوه بر این، برای افزایش ماندگاری چنین محصولاتی، تولیدکنندگان چربی‌های ترانس، چربی‌های تثبیت شده مصنوعی را اضافه می‌کنند که طبق مطالعات متعدد، سطح کلسترول را افزایش می‌دهند. به نظر می رسد که محصول نهایی، اگرچه کالری کمتری دارد، اما به دلیل مواد افزودنی شیمیایی مختلف، تنها تأثیر منفی بر بدن ما دارد.

  1400/12/16 19:54
 • ManuelNow 853 :

  مشکل موسلی مقدار زیادی شکر و روغن های گیاهی است که سخاوتمندانه توسط تولید کنندگان برای افزایش طعم اضافه می شود. در هر 100 گرم از این محصول حدود 400 کالری وجود دارد.اگر نمی توانید Muesli را برای صبحانه رد کنید، آنها را خودتان بپزید، برای این کار فقط باید آجیل، غلات و میوه های خشک مورد علاقه خود را مخلوط کنید

  1400/12/16 19:56

بیشتر بخوانید