18 تیر 1398

22 اسفند 1397

علل افسردگی  به استعداد ژنتيكی، فيزيكی، روانی و دارويی تقسيم مي شوند.
سلامت روان

علت افسردگی

اعتقاد بر این است که عامل ژنتيكی بر شروع افسردگی در بیمار تأثیر می گذارد، اما پزشکان می گویند که اهمیت آن دقیقا برای شکل گیری این بیماری است، به عنوان مثال برای ظهور اسکیزوفرنی یا اختلال دوقطبی .

30 دی 1397

افرادی که نیمه پر لیوان را می بینند افراد خوش بینی هستند .
سلامت روان

خوش بینی یا هوش

مثال کلاسیک خوش بینی، نیمه پر لیوان است، فرض کنید یک لیوان نیمه پر دارید. از افراد مختلفی می خواهید وضعیت را توصیف کنند. برخی به نیمه پر لیوان و برخی به نیمه خالی لیوان اشاره می کنند.

30 آبان 1397

«قوی سیاه»، با بازی ناتالی پورتمن، مبتلا به اختلال سندرم او سی دی بوده است ؟
سلامت روان

اختلال وسواس یا سندرم OCD چیست؟

سندرم OCD یا اختلال وسواس (به انگلیسی Obsessive Compulsive Disorder، OCD) به باور عموم، معمولا به توجه بیش از اندازه فرد به حفظ پاکیزگی و نظافت مربوط می شود و این تعریف اصلی ای است که برای این اختلال عنوان می شود.

11 آبان 1397

کشیدن مو ، گاز گرفتن لب و جویدن ناخن، از جمله این عادت رفتاری منفی هستند.
سلامت روان

تأثیر عادت رفتاری منفی بر سلامت

به طور کلی به تمایل فرد برای رفتار تکراری مانند کشیدن مو، گاز گرفتن لب و جویدن ناخن در قسمتی از بدن، به گونه ای که سلامت او را به خطر بیاندازد به اختصار BFRB گفته می شود.

30 مهر 1397

مدیتیشن به میزان بسیار زیادی برای خود محبوبیت کسب کرده است
سلامت روان

مزایای مدیتیشن

هرچند ما یافته‌هایی را در رابطه با تمدد اعصاب موردتوجه قرار می‌دهیم، ولی باید به یاد داشته باشیم که انواع مختلفی از مدیتیشن وجود دارند.

25 مهر 1397

مدیتیشن دربرگیرنده‌ی تمرکز بر روی عاملی است که تکراری و غیرقابل تغییر است مانند شعله شمع
سلامت روان

انواع مدیتیشن، یوگا،سوگا و زن سوتو

هرچند بدون توجه به نوع مدیتیشن، یکی از روندهایی که مورداستفاده قرار می‌گیرد: تقویت کردن قدرت توجه و یا تمرکز بر روی توجه است. تقویت کردن قدرت توجه به دیدگاه‌های غیر قضاوتی نیاز دارد: شما باید اجازه دهید تا تمام محرک‌های خارجی و داخلی بدون استفاده از این محرک‌ها درروش های گوناگون، وارد آگاهی شما شوند.

24 مهر 1397

احتیاط‌های لازم برای انجام مدیتیشن، انواع مدیتیشن،
سلامت روان

مدیتیشن چیست؟

به یاد داشته باشید که این روش‌های تمدد اعصاب بخشی از برنامه‌ی کلی مدیریت استرس هستند. روش‌های تمدد اعصاب به سطح برانگیختگی روحی بر اساس مدل استرس بستگی دارد و به‌عنوان مداخله‌هایی بین استرس، بیماری و ناخوشی مطرح می‌گردد.

26 شهریور 1397

25 شهریور 1397

20 مرداد 1397

Bullying" اصطلاحی ست که چندین قرن عمر دارددوستی خوب، دزد یا جنایتکار اجیر شده، یا فردی خشن و زورگو که به تهدید دیگران میپردازد
سلامت روان

قلدری یا رفتار پرخاشگرانه چیست

قلدری نوعی رفتار پرخاشگرانه و یا "صدمه زدن" عمدی ست که به صورت مکرر و در طی مدت زمانی طولانی، و در رابطه ای بین فردی روی میدهد که از ویژگیهای آن میتوان به عدم تعادل قدرت اشاره کرد"

9 مرداد 1397