چگونه مقاومت ذهنی خود را افزایش دهیم

(سیارک)  : شاید اینها چیزهای ساده ای باشند که شما زیاد به آن توجه ندارید و در عین حال مسلما اتفاق می افتند. مثلا زمانی که شما صرف خوابیدن، خوردن یا ورزش صرف می کنید. اعتقاد داشته باشید یا نه، همه اینها روی مغز و استقامت ذهنی شما تاثیر زیادی دارند.

دراین پست مواردی مطرح می شوند که می توانید برای ایجاد استقامت ذهنی تان از آنها استفاده کنید:

تغذیه مناسبی داشته باشید:

تغذیه مناسب بمانند کلیدی برای استقامت ذهنی شماست. مغز برای عمل کرد خوب، به انرژی و مواد مغذی نیاز زیادی دارد. در صورتی که تغذیه کافی نداشته باشید، عملکرد مغزتان خوب نخواهد بود. «یک رژیم غذایی سالم» برای مغز شامل پروتئین و آهن می باشد. همچنین از فرآورده های قندی پرهیز کرده و روزانه از مولتی ویتامین استفاده کنید.(سیارک

رژیم غذایی که در آن بادام، زغال اخته و گردو وجود دارد برای مغز شما بسیار مفید خواهد بود. بنا به گفته کارشناسان مغز، آنها روی پایین آوردن قند خون کار می کنند و می توانند ادراک را بهبود بخشند. کارشناسان، فواید سلامتی را به اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان ها در زغال اخته نسبت می دهند.

خواب کافی:

مغز نیاز به استراحت دارد. در طول خواب، مغز «زمانی» بدست می آورد که امکان بازسازی شبکه های عصبی و پاکسازی ذهنی فراهم می گردد. از دست دادن زمان خواب، این فرصت را از دست شما می گیرد. و این استقامت ذهنی و ذکاوت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. [راه های موثر افزایش طبیعی استقامت را بخوانید].

ورزش گزینه ای کلیدی است.

استراحت و ورزش هر دو برای مغزتان بسیار مهم می باشند. در اینجا نکاتی برای بهبود استقامت ذهنی شما آورده می شود. بدین علت است که متخصصان به انجام ورزش روزانه حداقل 30 دقیقه توصیه می کنند. ورزش نه تنها روی عضلات بدنمان تاثیر می گذارد بلکه ظرفیت کارکرد مغزمان را نیز بهینه نگه می دارد.

حتی 5 دقیقه پیاده روی در اطراف خانه تان موجب افزایش قابل توجهی در استقامت مغزتان خواهد شد. ورزش در هوای آزاد برای مغزتان مفیدتر از ورزش در خانه تان است.

استرس خودتان را کنترل کنید:

درباره اثرات ناتوان کننده استرس روی مغز و بدنمان چیزهای زیادی شنیده ایم. استرس عامل اصلی افسردگی «ذهنی» است.

پیشنهاد می کنیم که برای رام کردن این هیولا به سمت وزش های تجسمی بروید. تنها چیزی که بایستی انجام دهید این هست که تصور کنید در مکانی آرام هستید و غرق در این آرامش می باشید. همچنین از مدیتیشن استفاده کنید و در طول مدیتیشن سرتا پا هر گروه عضلانی خودتان را آگاهانانه استراحت دهید. این اثری تقویت کننده روی مغزتان خواهد داشت.

کنسانتراسیون (حواس جمعی) برای مغزتان تاثیر عالی دارد:

استقامت مغزی تان را با ورزش های تمرکز از جمله شطرنج و چکرز چینی تقویت نمایید. اسکرابل، مونوپلی و کارت هم تاثیر خوبی دارند چرا که نیازمند استراتژی، تحلیل و استقامت هستند. این ها با همدیگر استقامت ذهنی شما را بهبود می بخشند.(سیارک

اما بازی های ویدئویی را کنار بگذارید. آسیب رسانی آنها بیشتر است.

مدیتیشن تاثیر خوبی دارد:

به طور مداوم مدیتشن انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این هست که یک گوشه بنشینید و مغزتان را از تفکرات خالی نمایید. بله در ابتدای کار کمی مشکل خواهد بود. اما با گذشت زمان بهتر خواهد شد. این به استراحت مغزتان و نیز سالم نگه داشتن آن کمک خواهد کرد.

تنفس عمیق بکشید:

تنفس  عمیق و پر کردن ریه ها با اکسیژن، سبب بهبود عملکرد مغز می شود. لذا تنفس عمیق منظم برای افزایش استقامت و تیزهوشی تان بسیار عالی است. همچنین مغزتان را استراحت دهید که دوباره استقامت ذهنی خود را بازیابد.

هشدارها:

هرگز به سمت داروهای بدون نسخه (گیاهی) که ادعا می شود به تقویت استقامت ذهنی شما کمک خواهد کرد، نروید. احتمالا اثری بدتر خواهند داشت.

چیزی که واضح است این هست که ذهن متمرکز و قوی، زندگی منظم، کنترل تفکر و صحیح تغذیه کردن میباشد. مغزتان را با تفکرات مثبت پر کنید. تفکر مثبت یک تقویت کننده عالی برای مغز است!

لذا از امروز مراحل فوق را برای داشتن زندگی بهتر دنبال کنید! هرگونه سوال و نظری که دارید را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید!(سیارک

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید