چرا من زشت هستم

 

چرا من زشتم ؟  بینی‌ام کوچکتر بود بهتر بود؟ گونه‌ام چطور؟ قدم کوتاه نیست؟ رنگ پوستم چندان جذاب نیست؟ من چرا زشتم ؟من زشت ترین انسان روی کره زمین هستم! چرا زشتم ؟ من اصلا نقطه‌ی قوتی ندارم! چون من زیبا نیستم، پس دوستان زیادی هم ندارم! چرا اینقدر زشتم ؟ مردم از من خوششان نمی‌آید!چرا زشت هستم ؟  اطرافیانم همه از من زیباتر هستند!

این سوالات و جملات، کلماتی تکراری و آزار دهنده هستند که ممکن است هر شخصی در دورانی مشخص از زندگی خود، خصوصا در دوران حساس نوجوانی و جوانی و یا تمام عمر خود از خود بپرسد. قبل از اینکه وارد بخش روانشناسی این موضوع بشوم، مایل هستم که تعریفی علمی از این بیماری  زشت پنداری یا چرامن زشت هستم ؟  ارائه دهم. بله درست خواندید. بیماری!

 

اختلال یا بیماری زشت پنداری یا مرض زیبایی ( BODY DYSMORPHIC DISORDER به اختصار BDD )، اختلالی است که این روزها با افزایش فعالیت رسانه‌های رنگارنگ پیرامون ما، بیشتر شاهد آن هستیم. شاید اوج اختلال "چرا من زشت هستم " را بتوان در سی سال اخیر دید. باید در ابتدای امر این نکته را یادآورد شوم که اکثر قریب به اتفاق افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، خود را بیمار نمی‌دانند، به همین دلیل هرگز به دنبال راه علاجی برای آن نیستند. 

 

حتی دو قلوهای همسانی که قادر هستند سیستم تشخیص چهره اندروید و یا تشخیص چهره آیفون را با چالش مواجه کنند، روحیات متفاوتی دارند. بهتر است باورهایمان را تغییر دهیم. معیارهایمان هم باید تغییر کنند. متاسفانه باید گفت که یکی از دلایل اصلی شیوع این بیماری در جهان، خصوصا در ایران، افزایش سیر صعودی عمل‌های زیبایی بوده است. این قابل قبول است که برخی از انسان‌ها تحت شرایطی خاص و منحصر به فردی که دارند، شاید نیاز به عمل زیبایی برای آنها حتی ضروری باشد، اما آیا همه‌ی افرادی که زیر تیغ جراحان زیبایی می‌روند، واقعا زشت هستند؟

 

چه خوشمان بیاید و چه نیاید، باید بگویم که بسیاری از افرادی که مایل به عمل زیبای هستند، درجاتی از این بیماری زشت پنداری و یا اختلال زشت پنداری را دارند. عمل‌ها هزینه‌ی زیادی را به شما تحمیل می‌کنند. برای مثال عمل بینی ارزان نیست. شما تا مدت‌ها به مراقبت‌های شدیدی نیاز دارید. نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی با حالت عادی شاید متفاوت باشد. مراقبت های بعد از عمل بینی یکی یا دو تا نیستند. در حالی که این یک عمل معمولی زیبایی در حال حاضر محسوب می شود.

 

اما آیا این عمل زیبایی شما را راضی می‌کند

شاید در بسیاری از موارد شما در ابتدا راضی باشید و یا بنا به دلایلی سعی کنید که خود را راضی جلوه دهید. اما آیا درمان بیماری خود زشت پنداری عمل زیبایی بوده است؟ اگر اینگونه است پس چرا بسیار دیده می شود که مراجعین به کلینیک های زیبایی، حاضر می شوند چندین بار عمل زیبایی را روی بینی  تحمل کنند؟ لطفا راه را اشتباه نرویم! ما اگر ملکه‌ی زیبایی بر روی کره زمین هم بشویم باز این عناوین چندان دوام نخواهد یافت. بهتر است که ریشه‌ای مشکل زشت پنداری را حل کنیم.

 

ما قرار است در نگاه خودمان زیبا و قابل قبول باشیم یا در نگاه دیگران؟‌ چرا اینقدر سعی داریم در نگاه دیگران زیبا باشیم ؟‌ منافع ما چیست؟‌ چرا تنها تحسین دیگران برای ما راضی کننده است؟ یکی از مشکلات ما در این زمینه این است که ما با خودمان رو راست نیستیم. واقعا نمی دانیم دنبال چه چیزی هستیم. فرض کنید که شما عمل زیبایی بینی که واقعا لازم و واجب نبوده را انجام دادید. چند درصد احتمال دارد که فردا به دنبال تغییر در لب‌ها و گونه های خود نباشید؟ چقدر از خودمان مطمئن هستیم که این نارضایتی به فرم وسایز سینه و یا نقاط دیگری از بدن که ممکن است جذابیت آفرین باشد کشیده نشود؟ با خودمان رو راست باشیم. توصیه‌هایی برای شما دارم اما ترجیح می دهم که قبل از ارائه‌ی این توضیحات، مثالی که معمولا برای چنین افرادی می‌زنم را برای شما نیز ذکر کنم.

 

در بالا اشاره کردم که افراد درگیر با این اختلال چرا من زشتم ، چون خود را از نگاه دیگران و در مقایسه با دیگرانی که گمان می کنند بسیار زیبا هستند، کوچک می بینند، دائما به خود سرکوفت زشتی می زنند. تصور کنید که شما قرار است که مدت ده روز را در یک کلبه‌ی جنگلی سپری کنید. نگران نباشید! به شما سخت نخواهد گذشت! ترتیبی داده شده تا امکانات رفاهی شما کامل باشد! غذای کافی هم برای شما تدارک دیده شده. هر آنچه که دوست داشته باشید. اگر بچه‌های خوبی باشید برای شما اینترنت هم فراهم خواهد شد. پس مطمئن باشید که کمبودی را احساس نخواهید نخواهید کرد. هوای عالی و بهشتی. بیدار شدن صبح‌گاهی در خنکای نسیمی که از برکه‌ی کنار کلبه به صورت شما می‌خورد. می توانید روزها به تفریح و گشت و گذار بروید و یا اگر به ماهی گیری علاقه دارید وقتی را هم برای ماهیگری سپری کنید. خب دیگر کافی است. زیاد غرق خیالات خود نشوید. برویم سر اصل مطلب. 

 

شما قرار است در این مکان مدت ده روز تنها و بدون اینکه با کسی ملاقاتی داشته باشید زندگی کنید. حال به این سوالات صادقانه پاسخ دهید: شاید شما در منزل خودتان، روزی یک یا چند بار و یا یک روز در میان به حمام می رفتید، اما آیا این روند در آن ده روز نیز تکرار خواهد شد؟ اگر تصمیم بگیرید که به بیرون از کلبه سری بزنید و ساعتی را برای هواخوری بیرون از کلبه‌ی خود سپری کنید، آیا آرایش و مدل موی شما به همان غلظت و آراستگی زمانی است که در شهر بودید و با مردم تماس داشتید؟ آیا ایرادی دارد مثلا زمانی که به بیرون می‌روید گوشه‌ای از لباس شما پاره یا کثیف باشد؟ اگر با خود صادق باشید به تمام این سؤالات جواب خیر خواهید داد، زیرا در آن مکان انسانی غیر از شما زندگی نمی‌کند که شما نگران چشمان کنجکاو او باشید.

 

 بله انسان موجودی اجتماعی است. ما در هنگام مواجه و تماس با انسان ها در محل زندگی خود، سعی می کنیم که آراستگی ظاهری خود را حفظ کنیم. این موضوع امری کاملا پسندیده  و ضروری است. اما آیا واقعا لازم است که ما خود را برای این موضوع، تااین حد به سختی بیاندازیم؟ نفس انسان سیری ناپذیر است. اگر شما بیش از اندازه‌ی طبیعی به دنبال پاسخگویی به عطش زیبایی طلبی آن باشید، در نهایت خواهید فهمید که هرگز در این راه موفقیتی برای شما حاصل نخواهد شد. خب چکار کنیم تا بر زشت پنداری غلبه کنیم؟ چند توصیه‌ی  دوستانه برای جلوگیری از اختلال چرا من اینقدر زشتم .

 

 مطالعه

سعی کنید بیشتر و بهتر خود را بشناسید. دریابید که عمر انسان به اندازه‌ای کوتاه است که باید بهتر از اینکه در حال حاضر در حال سپری شدن است، در مورد آن اندیشید. مطالعه کنید تا بدانید. مطالعه کنید تا بشناسید. مطالعه کنید تا از پریشانی‌ها و وسواس‌های بی مورد خلاص شوید. زشت ترین زن دنیا یا زیبا ترین زن دنیا! زیاد خود را درگیر کلمات نکنیم. مطالعه‌ی نکات اخلاقی بزرگان دینی می تواند بسیار در این مورد راه گشا باشد. در مورد زشت  و زیبایی، واقعیت‌ها، بایدها و نبایدهای آن که هرگز در تبلیغات رنگارنگی که هر روز بی رحمانه به سمت شما حمله می کنند، به آنها اشاره‌ای نمی شود.

 

 مقایسه نکنید

متأسفانه ریشه‌ی اصلی این بیماری است، مقایسه خود با دیگران، مقایسه خود با بازیگران، اقوام و اجتماع، با همکلاسی‌هایی که روزانه در روبروی ما رژه می روند و ما هر لحظه خود را با آنها مقایسه می کنیم. چرا؟ زیرا ما از اعتماد به نفس پایینی برخودار هستیم. ما در وجود خود از آنها اسطوره‌هایی می سازیم که باید برای هر چه بیشتر شبیه شدن به آنها تلاشی مداوم داشته باشیم. واقعا اسطوره چیست؟ تعاریف خود را اصلاح کنیم. نگاهمان را اصلاح کنیم. چقدر از جوانی که مهمترین بخش زندگی هر فرد هست باید صرف افکار و رفتارهایی شود که در آینده شاید چندان برای ما مفید نباشد؟ مقایسه دوچیز در شرایطی خوب است که واقعا شما را بالا ببرد. موفقیت کاذب را از موفقیت واقعی تشخیص دهید.

 

 خودتان را مشغول کنید

بسیاری از افرادی که درگیر این اختلال زشت پنداری هستند، عموما افرادی هستند که اصطلاحا سرشان به کاری گرم نیست! نه اینکه لزوما شغلی ندارد، بلکه به این معنی که تمام وقت درگیری خاصی برای پرداختن به آن ندارد. جوانانی که تنها کار آنها خرید بسته اینترنت  و چرخ زدن‌های بی انتها در فضای مجازی بدون اینکه حتی ذره‌ای موفقیت واقعی برای آنها حاصل شود. زنی که در خانه نتوانسته سرگرمی مناسبی  برای خود فراهم کنید و در نتیجه در فضایی قرار می گیرند که آنها را به سمت مقایسه سوق می دهد.

 

 برنامه ریزی برای موفقیت و مفید بودن

برنامه‌های خود را به گونه ای سامان دهید که احساس مفید بودن به شما دست دهد. موردی مطالعاتی را به شما معرفی می کنم که در دسترس همه‌ی شما نیز باشد. در میان زنان و مردان موفق جهان، به طور خاص ثروتمندان شاخص و افراد با نفوذ مانند سیاستمداران، چرخی بزنید و ببینید که آیا آنها در درجات بالایی از زیبایی ظاهری قرار دارند یا خیر. جوابی مشخص را خواهید یافت. پس سعی کنید در راه مفید بودن گام بردارید. اول از همه برای خود مفید باشید، بعد برای دیگران تا معجزه‌ی تغییر را در زندگی خود احساس کنید. 

 

برای همدیگر وقت بگذارید

سعی کنید با افرادی که حالتان را خوب می‌کنند، زمان بیشتری را سپری کنید. خوب شدن حال الزاما به معنی چندین ساعت خنده با صدای بلند نیست. ارتباطی کلامی با آنان که درکتان می کنند. دوست یا اعضای خانواده. انتخاب با خودتان است. لذت هم کلامی با افرادی که تا کنون از آنها دور بوده‌اید را دوباره دریابید.

 

در مقابل اختلال چرا زشتم ؟ محکم باشید

محکم بودن یعنی اینکه مدام تحت تأثیر سیل تبلیغات و حرف و حدیث‌ها قرار نگیرید. به جای اینکه صرفا به دنبال این باشید که از دیگران تأثیر بگیرید، خودتان خالق تأثیرات لازم در وجودتان باشید تا در نهایت بتوانید حتی این تأثیرات را به دیگران نیز منتقل کنید.

 

از رفتن به پیش مشاور نترسید

این بخش را من در پایان توصیه های خودم آوردم، زیرا بسیاری از افراد این شیوه را متأسفانه چندان نمی‌پسندند زیرا در ابتدا گفتم که افراد درگیر با این بیماری معمولا قبول نمی کنند که دچار این اختلال هستند و سعی دارند که دائما به خود بقبولانند که ذاتا فردی زشت هستند تا دیگر خیالشان راحت شود.. اما اگر صادقانه با خود خلوت کردید، گوشه چشمی هم به مراجعه برای دریافت نظرات مشاوران داشته باشید. از زندگی واقعا لذت ببرید، لذتی که برای کسب آن محتاج کف زدن های دیگران نباشید. موفق باشید. ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
 • رنگین کمان بیابان :

  به این علل کسایی که از چهره شان راضی نیستند نباید ناامید و مایوس باشند: علت یک همه انسان ها از بسیاری از نعمت ها برخوردار و از برخی محرومند که شامل : سلامتی ، ثروت ، پدر و مادر در طول زندگی ، بهره هوشی بالا ، استعداد ، اصالت خانوادگی ، موقعیت اجتماعی ، زیبایی ظاهر می باشد که زیبایی ظاهر در اولویت آخر قرار می گیرد چون نسبت بقیه نعمت های ذکر شده ضروریت کمتری دارد. به نظر شما کسی که خوشگل است ولی با بیماری دست و پنجه نرم می کند یا در فقر و نداری به سر می برد اوضاع بهتری دارد یا برعکس؟ علت دوم مشکل خیلی ها اعتماد به نفس پایین است؛ اگر افراد زیادی به خصوص در گروه های سنی مختلف شما را به عنوان خوشگل یا جذاب خطاب می کنند پس همین جور هم خودتان در نظر بگیرید و تنها مشکلتان این است که اعتماد به نفستان کم است پس روش کار کنید. این را هم در نظر بگیرید طبق نظریه اندیشمندان و محققان شما به نظر دیگران ۴۰ درصد جذاب تر از تصور خودتونید. علت سوم اگر تا حالا شده افرادی به شما زشت بگن در حالت اول علتش ناشی از حسادت است چون با نیش زدن به شما می خواهند عقده هایشان را که ناشی از دست نیافتن به داشته های شماست خالی کنند در حالت دوم شما در سلیقه شان نیستید نباید فکر کنید هر کس هر چی به شما نسبت داد، شما حتما همونید؛ یک کیف زنانه در یک مغازه را فرض کنید که طراح و سازندش کمال زیبایی و ظرافت که در طراحی و دوخت که به فکرشان رسیده روش پیاده کردند ولی در برخورد باهاش، در حالی که افراد زیادی میان میگن :«وای چه خوشگله» یه عده هم پیدا می شن میگن :«چه زشت و بد ترکیبه.» این تفاوت نظرات به دلیل نسبی بودن زیباییه و در مورد شکل صورت انسان هم صدق می کنه چون هر کس معیار هایی خاص خودشو برای زیبایی داره یکی صورت گرد، دیگری کشیده یکی چشم مشکی، دیگری رنگی یکی ابروی خطی، دیگری شمشیری یا هشتی و........ دوست داره. علت چهارم این نگرش اشتباه وجود دارد که برخی افراد فکر می کنند که «فقط» افراد خوشگل بهترین ازدواج را می کنند شاید شما هم بار ها خودتان دیده باشید یک فرد زیبا رو با کسی ازدواج کرده که در نظرتان از لحاظ قیافه در سطح خیلی پایین تری قرار داره. در واقع «خیلی» افراد جذب کسانی می شوند که چهره ای چندان زیبایی ندارند ولی به اصطلاح به دل طرفشان نشسته اند یعنی اینکه انتخاب کننده حس خوبی به آن داشته که این حس «معمولا» به دلیل داشتن شباهت در اجزای صورت به کسی که در گذشته براشون محبوبیت داشته و برخورد خوشی از خود نشون داده، دارند به همین ترتیب به آن خصوصیات در چهره تصور و حس خوبی دارند چون تجلی گر آن افراد هستند و حالت هایی دیگری برای جذب افراد وجود دارد مثل روی گشاده ، رفتار و کردار پسندیده ، گفتارشیرین و آراستگی ظاهر که تصور ذهنی از آن فرد را مطلوب می کند. پس اگر کسی قیافش به نظرش زشت است اگر شانس یارش باشد در آینده نزدیک یا دور «ممکن» است به دل کسی بنشیند که خوشبختی را براش به ارمغان بیاورد. چه بسا افراد خوشگلی که ازدواج موفق نداشته از زندگی شان راضی نیستند. علت پنجم طرز فکر اشتباه دیگر این است که بعضی ها فکر می کنن که «همه» کسایی که از زیبایی ظاهری برخوردارند ادمای شاد و راضی اند و روی ابر ها سیر می کنند. اما در واقعیت این قبیل افراد ممکن است در این زمینه آسیب پذیر تر هم باشند چون انقدر از اطرافیانشان تحسین شنیده اند این توقع درونشان ایجاد شده که به چشم هر کسی زیبا هستند و اگر قرار باشد فردی بیاید و ظاهرشان را توصیف کند انتظار شنیدن چیزی جز تحسین را ندارند و وقتی با توصیف معمولی چه برسد به زشت رو به رو می شوند ، احساس تزلزل و سردرگمی پیدا می کنند. همچنین گاهی افراد زیبا رو به دلیل حس برتر جویی که «احتمالا» در درونش به وجود آمده، اگه با افرادی برخورد کنند که آن افراد ظاهر زیبا تری نسبت به خودشان داشته باشند و همچنین اگه در یک مقایسه بندی با او قرار بگیرند و بازنده شوند از لحاظ روانی بهم می ریزند. علت ششم اشتباه رایج دیگر این است که افراد با چهره خوب با فردی پایین تر از سطح قیافه خودشان ازدواج نمی کنند. باید این را گفت که این مطلب در برخی موارد صادق است اما این را هم باید نظر گرفت افرادی زیبایی هستند به دلیل برخورداری از صورت زیبا ، این ویژگی برایشان چندان جذاب و بزرگ به نظر نمی آید و به ویژگی ها و محاسن دیگری مثل اخلاق خوش ، شرافت ، چشم پاک و دل بی آلایش ، ثروت ، تحصیلات ، اصالت خانوادگی تمرکز می کنند و می خواهند شریک زندگیشان مکملشان باشد. و از طرفی این را نیز می خواهند که از نظر این خصوصیت برتر باشند و به اصطلاح در این مورد از همسرشان سرتر باشند و بین خودشان و پیش دیگران این حرف که « کدوم خوشگل تره » بحث پیش نیاید. علت هفتم اگر پول و مقداری حوصله داشته باشید با این همه عمل های جراحی زیبایی و لباس های آنتیک، دیگر نباید غصه ظاهرتان را بخورید البته درست این

  1399/7/9 18:23
  • Lyza 729 :

   چرا من اینقدر زشتم من فکر می کنم زیبایی یک موضوع ذهنی است ، یکی زیباست ، دیگری لعنتی. به عنوان مثال ، کاملاً از نظر زیبایی شناختی ، من زنان خیلی انحنا دار را دوست ندارم ، گرچه بسیاری به چنین زنانی حسادت می کنند ، حتی برخی به خاطر چنین فرم هایی به سمت عمل می روند ... و همچنین ، به نظر من ، اگرچه زیبایی مهم است ، اما مهمترین چیز در زندگی نیست.

   1400/4/21 14:49
   • ویدا ویدا :

    چرا من زشتم؟ به طور کلی عوامل زیادی در مورد زیبایی فرد قضاوت می کنند. هیکل ، فرم صورت و موارد دیگر ، اینها فقط اجزای اصلی هستند. تقارن صورت ، تمیزی صورت (وجود جوش و جوش های سرسییاه کسی را زیبا نمی کند) و همچنین مدل مو از اهمیت زیادی برخوردار است. می توانیم در مورد وضعیت قرارگیری بدن و راه رفتن یک فرد بگوییم ، بعید است کسی از مردی که پشتش کج و شانه هایش پایین است خوشش بیاید. این نظر شخصی من است ، گرچه افراد متفاوت هستند ، شاید کسی شخصی را دوست داشته باشد که از خودش مراقبت نکند .

    1400/4/21 15:33
   • Loren 739 :

    می پرسید چرا انقدر زشتم می توانید سعی کنید خود را با انعکاس مضاعف در آینه (به ترتیب در دو آینه) ببینید. بیشتر چهره ها نامتقارن هستند و ما در بازتاب طبیعی به عدم تقارن عادت می کنیم. وقتی با انعکاس مضاعف در آینه (به ترتیب در دو آینه) چهره به ما نشان داده می شود ، این احساس وجود دارد که شما یک فرد کاملاً ناآشنا را می بینید. در این لحظه ، می توانید در مورد زیبایی خود نظر بی طرفی بدهید :)

    1400/4/21 15:53
 • رنگین کمان بیابان :

  این است که آدم ظاهر خود را همان جوری که هست دوست داشته باشد ولی اگر باهاش کلنجار می روید و نمی توانید آن را بپذیرید، باید بدانید که گاهی با یه تغییر جزئی، صورت و چشم اندازتان کلی تغییر می کند مثلا با کاشتن مژه و گونه و عمل بینی ممکن است از این رو به آن رو شوید. البته در مورد آخری حواستان باشد درتصمیم این عمل خیلی دقت کنید چون راه باز گشتی ندارید؛ درست است بینی بی نقصی خواهید داشت ولی «ممکن» است به ترکیب صورتتان نیاید و آن را بی مزه و مصنوعی کند ولی از اقدامات بالا ساده تر، زدن یک کرم پودر یا یک لباس خوش دوخت کلی منظرتان را زیبا می کند. علت هشتم و مهم ترین علت انسان باید زیبا باشد یه جمله کلیشه ای و صرفا برای دلخوش کردن نیست چون این یک حقیقت بزرگ است برای کسایی که می خواند در آخر برد کنند. طول عمر انسان حدودا ۷۸ سال تخمین زده اند و می گوییم حالا ما تا ۱۰۰ سال در این دنیا زندگی می کنیم و زیبایی یا همون خوشگلی (اگر برخوردار باشیم) را تا مرز پیری بهرمند ایم. ولی میلیارد ها نه! تریلیون ها هم نه! آندسیلیون و دودسیلیون ها در دنیای بعدی زندگی می کنیم کنیم که مدت بسسسسسسیار طولانی است؛ پس این خیلی مهم تر هست در آن زمان با چه قیافه ای سر می بریم. آن موقع زیبایی و زشتی روح خود را در چهره نمایان می کند. کسی که در این دنیا درست زندگی کرده و خیرش به خودش و دیگران رسیده چنان پری چهری خواهد بود که از زیبا ترین انسان کره زمین صدها برابر زیبا تر است و اگر کسی گناهکار باشد و به فرد یا افرادی ظلم کند چهره ای زشت به معنی واقعی (هیولایی) به آن می دهند، پس آن زمان هر کس چهره ای خواهد داشت که مستحق و لایق آن بوده. آنان زیبا یا زشت رویان حقیقی اند چون خدا شکل صورتشان را طبق باطنشان در می آورد و برای خدا ویژگی های اکتسابی ملاک است . و این فرصت به افراد به نظرزشت داده شده که به ویژگی های باطنی خود بیش تر تمرکز کنند و آن را پرورش دهند که زیبارویان حقیقی و ابدی باشند. این مطالب عنوان شده بر گرفته از تجربه ، مقالات علمی و علم روانشناسی بود و به دلیل وجود مثال های نقض قید های «معمولا» «بسیاری» «برخی» استفاده شده. با هر شکلی که هستید با قدرت و اعتماد به نفس در راه زندگی حرکت کنید و بهترین ها را برای خودتان رقم بزنید.

  1399/7/9 18:24
  • Lyza 729 :

   چرا زشتم برای قرن ها ، از اصل نسبت طلایی برای تعیین تناسب صورت استفاده می شده است. جهان به دلیل تلاقی دو خط مستقیم که نسبت ایده آل آن در ظاهر نشانه کمال است ، هنوز در حال دیوانگی است. به عنوان مثال ، سال گذشته چهره همسر سابق جانی دپ ، امبر هرد ، انتخاب شد. با این حال ، یکی از آخرین اکتشافاتی که مثل همیشه از آسیا به ما رسیده است ، یک آزمایش ساده است که به ما امکان می دهد بدون نمودارها ، سطح جذابیت را تعیین کنیم. این طرح تا حد ممکن ساده است: شما فقط باید انگشت اشاره خود را به صورت خود قرار دهید تا پایه انگشت اشاره روی چانه باشد و انتهای آن در سطح بینی باشد. اگر لب های شما انگشت شما را لمس کند ، می توان ظاهر شما را نزدیک به کمال دانست. سازندگان آزمون از کسانی که در "مسابقه" قبول نشده اند می خواهند ناراحت نشوند: این تکنیک هنوز جدید است ، نیاز به پیشرفت دارد و بعید است بتواند با اصل نسبت طلایی رقابت کند.

   1400/4/21 15:23
 • Claudiaren 126 :

  چرا من زشتم سوال شما اساساً اشتباه است. شما نباید خود را یک فرد زشت بدانید - هر یک از ما در نوع خود بی نظیر و زیبا هستیم. همه ما شخصیت ها ، افراد هستیم و پوسته بیرونی نقش ثانویه را بازی می کند. برای اینکه بفهمیم چقدر زیبا یا زشت هستیم ، باید خودمان را با معیارهای خاصی تطبیق دهیم. و آنها به راحتی وجود ندارند. بله ، مفاهیمی مانند مد و ترند وجود دارد. بنابراین ، ما می توانیم روزانه ده ها نفر از افراد مشابه را که تقریباً یکسان لباس می پوشند ، بسیار شبیه به هم مشاهده کنیم. در اینجا ما در مورد زیبایی صحبت نمی کنیم ، اما در مورد ادای احترام به برخی از الزامات ، که رعایت آنها اصلاً ضروری نیست. همه ما انعکاس خودمان را در آینه دوست نداریم. با این حال ، این به معنای زشت بودن فرد نیست. قطعاً یکی وجود خواهد داشت که ایده آل زیبایی برای او در کنار تمام مزایا ، نکات برجسته و معایب آن خواهید بود. زیبایی مفهومی کاملاً ذهنی است. حتی اگر به همان شیوه عمل کنید ، الزامات مربوط به مدل ها به طور منظم تغییر می کند. تا همین اواخر ، لاغری مد بود ، اما امروز همه دنیا مدل های سایز بزرگ را می پرستند. در اینجا مثال های زیادی وجود دارد. نکته اصلی این است که درک کنیم افراد زشت وجود ندارند. هر کدام خاص هستند و چنین شخص دیگری وجود ندارد.

  1400/4/21 14:28
 • Claudiaren 126 :

  چرا من زشت هستم با افزایش سن ، می فهمید که افراد زشت وجود ندارند. زیبایی برابر با چهره یا چهره ای کامل نیست. زیبایی همه با هم است: حالات چهره ، شکل ، صدا ، احساسات. و هر شخصی با لبخندی صمیمانه همیشه از هر مدل سرد و متکبر مجله ای زیبا تر است. بنابراین زشتی = عدم اخلاص و طبیعی نبودن. اگر تحت فشار ، عقب نشینی ، محدودیت ، خجالتی باشید ، زشت می شوید.

  1400/4/21 14:30
 • Doraslasy 757 :

  چرا من اینقدر زشتم پاسخ به این سال بسیار دشوار است ، زیرا زیبایی یک ساختار اجتماعی است و آنچه دیروز زیبا در نظر گرفته شد دیگر وجود ندارد و بالعکس. اما حتی این جواب هم نیست ، اغلب اتفاق می افتد که زیبایی کاریزما ، نحوه ارتباطات یا نحوه لباس پوشیدن است. هیچ قانونی یکنواختی وجود ندارد و این بسیار خوب است! هر آدمی زیباست.

  1400/4/21 14:32
  • ویدا ویدا :

   می پرسید چرامن زشتم در حقیقت ، ظاهر اغلب در پس زمینه ظرافت ، گشودگی ، صداقت ، چیزی درونی محو می شود.زیبایی نه تنها محتوای خارجی است ، بلکه همچنین نحوه ارائه خود به دیگران است. آیا به خود اعتماد دارید؟ از خودت راضی هستی اگر روی گشوده نداشته باشید ، متکبر و از خود راضی باشید ، پس شما زشت هستید. این نه تنها در مورد ظاهر ، بلکه همچنین در مورد آنچه شما می گویید ، آنچه در مورد آن فکر می کنید ، چگونه از خود مراقبت می کنید ، برای خودتان ارزش قائل می شوید صدق می کند. این زیبایی است.

   1400/4/21 15:38
 • Lyza 729 :

  چرا زشتم مفهوم زیبایی برای همه متفاوت است ، این اولین چیزی است که باید یاد گرفته شود. شما یک دختر یا یک مرد را دوست دارید ، اما برای بسیاری ، او می تواند دلپذیر نباشد ، و هم زشت. بعلاوه ، اگر از نظر غریزه خود صحبت کنیم ، در این صورت جذاب ترین افراد برای کسانی است که به نظر می رسد می گویند "من سالم هستم" ، یعنی: موهای پرپشت، اشباع رنگ ، تقارن صورت و بدن ، پوست شفاف و بدون جوش ، نداشتن زخم و چیزهای دیگر ، بدن شل و ول نیست ، اما ورزشی است (ما در اینجا درباره مکعب شکم صحبت نمی کنیم) ، عضلات باید در فرم خوبی باشند ، دختران لب های پر دارند ، مردان دارای شکل V هستند ، و یک فک نسبتاً پهن ، دختران با ساختار متوسط ​​(نه لاغر و نه چاق) ، اکنون می توانید این خصوصیات را با خصوصیات آنها مقایسه کنید. و اکنون آخرین مورد ، اگر خود را زشت می دانید و می خواهید بدانید چقدر است و یا چرا من اینقدر زشتم ، ابتدا باید خود را همانطور که به نظر می رسید ، بدون تعارف ، بدون ترغیب "اینکه همه چیز خیلی بد است" با انتقادی ترین نگاه خود را بررسی کنید.

  1400/4/21 14:46
 • ویدا ویدا :

  چرا من اینقدر زشتم به نظر من می رسد که سوال واقعی شما این است که با عدم اعتماد به جذابیت خود چه کاری انجام دهید؟ ارسال تصاویر در سایتهایی که با امتیاز ارزیابی می شوند قطعاً راه حل نیست. من گزارشی از تلویزیون دیدم در مورد یک دختر بچه عینی کاملاً زیبا که تقریباً به دلیل اظهار نظرهای احمقانه کسی در مورد ویدیوی YouTube خود که خواستار رتبه بندی ظاهر خود بود ، خودکشی کرد. جذابیت به خصوصیات بدنی بستگی ندارد. این شجاعت در برقراری ارتباط است و نه چیز دیگر. فقط تمرین کنید که از کمرویی خود عبور کنید و با کسانی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید. و عدم اطمینان شما با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اگر شخصی وجود دارد که می خواهید مورد پسند وی واقع شوید اما شروع به برقراری ارتباط ترسناک است ، زیرا شما فکر می کنید زیبا نیستید و در ذهن خود تکرار می کنید چرا اینقدر زشتم ، پس فقط شک نکنید و سعی کنید ارتباط برقرار کنید. (و در صورت خرابی خود را حلق آویز نکنید) چند تجربه اول معمولاً برای همه ناموفق است.مهمتر از همه ، بدانید که شما برای برقراری ارتباط با هر کسی زیبا هستید!

  1400/4/21 15:30
 • Loren 739 :

  متأسفم که صریح می گویم، اما اگر این سوال چرا انقدر زشتم را از خود بپرسید ، پاسخ آن احتمالاً مشخص است. شما می توانید با این زندگی کنید ، میلیون ها نفر زندگی می کنند ، من زندگی می کنم و شما خواهید کرد ، در نهایت به خاطر این نمی میرید. نکات زیادی در مورد چگونگی گرفتن کاریزما ، عقل و غیره وجود دارد. اگر فردی با کاریزما ، عقل ، ذهن ، جنس مخالف خود را انتخاب کند ، پس چنین سوالاتی را نمی پرسد. آنها توصیه می کنند: روی بدن کار کنید ، فقط می توانید آن را تغییر دهید. اکنون برای این که چهره ی مناسبی داشته باشیم به همان سختی که به نظر می رسد نیست.

  1400/4/21 15:51
 • Loren 739 :

  زیبایی یک مفهوم کاملاً ریاضی است ، بنابراین فقط خود را با نسبت طلایی بسنجید. اگر می خواهید دقیقاً از جذابیت افراد دیگر مطلع شوید ، بعید به نظر می رسد که این بتواند به طور دقیق تعیین کند - هر کس سلیقه خود را دارد.

  1400/4/21 15:54

بیشتر بخوانید