چگونه با گوش کردن به ضربان قلب ذهن افراد را تغییر دهید

 (سیارک)  : اگر با خودتان هماهنگ باشید بهتر میتوانید ذهن دیگران را بخوانید.شما واقعا باید به قلب خود گوش دهید.افرادی که از ضربان قلب خود اگاهی بیشتری دارند احساسات افراد اطراف خود را بهتر درک میکنند.علاوه براین، بهبود این توانایی ممکن است. برخی از علائم اوتیسم و اسکینزوفرنی را تسکین دهد.

ایا میتوانید ضربان نرم قلب خود را در سینه خود احساس کنید؟ شاید شما فقط گرسنگی، تشنگی یا درد را احساس کنید.اگر چنین است، شما وضعیت داخلی بدن خود را درک میکنید، فرایندی که به ان "نشانه های درونی" یا Interoception میگویند. تفکری است که احساسات را تولید میکند. ما ابتدا باید وضعیت امور داخلی بدن خود را تفسیر کنیم. بنابراین اگر یک سگ هار را ببینیم میترسیم و یکمرتبه ضربان قلبمان بالا میرود. یا عرقی را در کف دستمان احساس میکنیم.برخی از افراد هم شرایط "نشانه های درونی"  را نداشته همچنین احساسات خودشان را نمیتوانند تفسیر کنند.و اما محققان بر این باورند که "نشانه های درونی"  برای درک ذهن افراد دیگر بسیار مهم است.

ایده این است، اگر ما نتوانیم احساسات خود را تشخیص دهیم، در این صورت احساسات و حالات ذهنی دیگران را نیز نمیتوانیم تفسیر کنیم.

آزمون همدلی

"جف برند" و تیم او در دانشگاه اکسفورد در حال حاضر ضربان قلب 72 داوطلب را شمارش کردند، اما برای گرفتن نبض از انگشتان دست استفاده نکردند. در واقع از اندازه گیری "نشانه های درونی"  استفاده کرده اند. سپس شرکت کنندگان فیلمی از فعل و انفعالات مختلف اجتماعی را تماشا کردند. بعد از هر کلیپ برای آزمایش توانایی انها و همچنین برای پی بردن به حالات ذهنی انها ، از انان  سوالات چندگزینه ای پرسیده شد.

 بعنوان مثال،در یک صحنه نشان داده شد که یک مرد به نام تام تلاش میکرد با دختری به نام جما صحبت کند، درصورتی که در فیلم کاملا واضح بوده که او به شخص دیگری به نام "شرمنبری" علاقه مند بوده.در برخی از سوالات از شرکت کنندگان خواسته شده احساسات شخصی خود را درک کنند- بعنوان مثال از انها پرسیده شد ایا جما احساس میکرد که مورد ازار و اذیت قرار گرفته است؟ شرکت کنندگانی که در شمارش ضربان قلبشان بهتر عمل کرده بودند بهتر پاسخ دادند، آنها همدلانه گفتند "دخترک بیچاره". اما هیچ ارتباطی بین توانایی "نشانه های درونی"  و دقت سوالات ذهن که هیچ احساسی از ذهن ندارند مانند، "نظر بری درباره علاقه جما نسبت به تام چه بود؟"، وجود ندارد.

 این نشان میدهد وقتی احساسات یک عامل باشند، توانایی های ما سیگنال های بدنمان را تفسیر میکنند، سیگنال هایی که فقط کمک میکنند ما فکر دیگران را درک کنیم.

پروزش ضربان قلب

گفته "انیلست" از دانشگاه بساکس مطالعاتی شبیه این را به خوبی نشان میدهند که توانایی های "نشانه های درونی"  متعهد شده اند کارهای مختلف را به روش های مختلفی انجام دهند. این روابط بسیار پیچیده هستند، بنابراین میتواند برای بررسی ابعاد دیگر "نشانه های درونی"  مانند "تنفس" جالب باشند. 

"بیرید" میگوید احتمالا مشکلات "نشانه های درونی"  در آزمایش های وسیعی که روی افراد مبتلا به اوتیسم و اسکینزوفرنی انجام گرفته تاثیرگذار است. بعنوان مثال : تعدادی از افراد مبتلا به اوتیسم صداهای بلند و نورهای روشن اذیت کننده را تشخیص میدهند.این چیزها به اوتیسم مربوط میشوند، و ضربان قلب ما را بالا میبرد.به گفته "برد" این صرفا برای زمان حال است اما اگر شما نتوانید سیگنالهای داخلی صداهای بلند و چراغ های پر نور را که باعث ازار و اذیت میشوند تشخیص دهید شاید سیگنال های بی ضرر را نیز به عنوان سیگنال های مضر قلمداد کنید. "برد" اضافه میکند: هنوز مشخص نشده است که ایا اموزش "نشانه های درونی"  میتواند همدلی ما را بهبود ببخشد یا خیر، اما ما سعی میکنیم ان را ازمایش کنیم. یک روش برای این ازمایش این است که افرادی را انتخاب کنیم که به صداهای هماهنگ با ضربان قلبشان گوش میکنند. شواهد دیگری نیز وجود دارند، مثلا نگاه کردن در اینه توانایی درک "نشانه های درونی"  را بهبود میبخشد. ما هنوز نمیدانیم اثرات اموزش چگونه بین "احساسات و توانایی" ما و افراد دیگر تمایز قائل میشود. "لارامیستر" از هالووی، دانشگاه لندن پرسیده ایا مردم با اموزش اگاهی های "نشانه های درونی"  احساسات بین خود و افراد دیگر را رها نمی کنند ؟

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.   

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید