25 قاتل زنجیره ای: به این چهره ها نگاه کنید افرادی که عاشق شکنجه و کشتن افراد دیگر هستند

 

دستبند
برای انجام این کار باید کی باشی؟ چه چیزی قاتل زنجیره ای ، قاتل سریالی را هدایت می کند؟ چگونه می توان عمداً درد وحشتناک  را به شخصی وارد کرد و از آن لذت برد؟
ما به چهره این وحشی ترین قاتل سریالی قرن بیستم نگاه کردیم و هنوز نتوانستیم پاسخی برای همه این سوالات پیدا کنیم. به هر حال ظاهر قاتلان زنجیره ای ،  مانند افراد عادی به نظر می رسد اما افرادی که عاشق شکنجه و کشتن افراد دیگر هستند ...

 

1. دکتر هارولد شیپمن

قاتل زنجیره ای

 

هارولد شیپمن یک پزشک انگلیسی و یکی از بدترین قاتلان زنجیره ای در تاریخ بشر بوده ، با سابقه اثبات شده 250 قتل. او در جامعه خود به دلیل حرفه ای بودن مورد احترام بود ، اما همکاران و ساکنان محلی شروع به ابراز نگرانی در مورد نرخ بالای مرگ و میر کردند. در بعضی از اجساد که بعداً نبش قبر شدند و بررسی اجساد نشان دهنده وجود هروئين بود. بعداً مشخص شد که شیپمن عمداً به تعداد زیادی از بیماران دوزهای کشنده هروئین تزریق می کند و سپس اسناد وصیت نامه آنها را جعل می کند و بدین ترتیب مبالغ زیادی پول به ارث می برد. وی همچنین اسناد مربوط به سوزاندن جنازه را جعل می کرد تا کاملا جنایت های خود را پوشش دهد. قاضی وی را به 15 بار حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم کرد.در ژانویه 2004 ، شیپمن خود را در سلول در زندان ویکفیلد به دار آویخت.


2. دنیس لین ریدر 

قاتل زنجیره ای

دنیس لین ریدر قاتل زنجیره ای آمریکایی است که بین سالهای 1974 تا 1991 ، 10 نفر را در شهرستان Sedgwick کانزاس و ویچیتا کشته است. او که از مجازات خود مصون بود ، لقب "BTK" را ایجاد کرد ، که نشانگر نحوه برخورد با قربانیان خود بود - "بستن" ، شکنجه  و کشتن  ، و نامه های ناشناس را برای پلیس می فرستاد. مهاجم با تعقیب ، مقتول را به خانه اش "بدرقه" می کرد و پس از آن وارد خانه می شد ، قربانی خود را تا حد مرگ شکنجه و خفه می کرد.

 

قتل های وحشیانه وی تا سال 1979 ادامه داشت و پس از آن در یکی از نامه ها نوشت که خودکشی کرده و ناپدید شد. وی تنها در سال 2005 توانست دستگیر شود و فقط به این دلیل که ارسال نامه را از سر گرفت ، در نتیجه پلیس توانست او را ردیابی کند. Raider به 10 بار حبس ابد محکوم شد. در دادگاه ، Raider اعتراف كرد می كشته ، تا خیالات جنسی خود را برآورده کند. وی این قتل ها را "پروژه" می خواند و قربانیان خود را "اهداف" تعریف می کرد. وی همچنین گفت که به یکی از قربانیان یک لیوان آب پیشنهاد داده تا قبل از مرگ او را آرام کند. Raider برخی از جزئیات پرونده را برای قاضی اصلاح کرد و با خونسردی درباره عادات و رفتار قاتلان زنجیره ای صحبت کرد. BTK از چیزی توبه نکرده است.

 

3. دونالد هنری گاسکینز

قاتل زنجیره ای

 

در سال 1969 ، گاسکینز به یک قاتل زنجیره ای تبدیل شد و در بزرگراه ساحلی رانندگی را انتخاب کرد. قربانیان خود را شکنجه و معلول می کرد. وی در زندگی نامه خود از این قسمت به عنوان "ساحل می کشد" نام برده است. هنگامی که همدست دونالد خودش را به پلیس عرفی کرد و از قتل دو مرد جوان گفت ، وی در سال 1975 بازداشت شد. گاسکینز به کشته شدن 80-90 نفر اعتراف کرد ، اما این تعداد تأیید نشد. او به اعدام محکوم شد ، اما در حالی که در انتظار اجرای حکم اعدام بود ، دوباره مرتکب قتل شد. این بار ، قربانی او زندانی به نام رودولف تینر بود. در 6 سپتامبر 1991 ، دونالد گاسکینز با صندلی الکتریکی اعدام شد .

 

4. پیتر مانوئل

قاتل زنجیره ای

 

معروف است که وی از سال 1956 تا زمان دستگیری در ژانویه 1958 ، 9 نفر را در اسکاتلند جنوبی کشته است. با این حال ، مانوئل مظنون به قتل حدود 18 نفر است. پلیس تا زمانی که تأیید نشود برخی از صورتحساب هایی که مانوئل برای نوشیدن در میخانه های گلاسگو بابت آنها می پرداخت ، متعلق به یکی از قربانیان او بود ، نمی توانست گناه او را ثابت کند.
وی هنگام حضور در کلانتری که در آن بازداشت شده بود ، در حضور مادرش به جرم خود اعتراف کرد. در ژوئیه سال 1958 ، مانوئل به جرم جنایات خود در زندان بارلینی ، گلاسگو به دار آویخته شد. وی یکی از آخرین زندانیان اسکاتلند بود که قبل از لغو مجازات اعدام به دار آویخته شد.


5. جان جورج هایگ

قاتل زنجیره ای


این مرد قاتل زنجیره ای انگلیسی دهه 1940 بود. او به جرم قتل 6 نفر مقصر شناخته شد ، اگرچه ادعا كرد كه 9 نفر را كشته است. جان كلاهبردار حرفه ای بود ، با افراد ثروتمند ملاقات می كرد و آنها را به این باور می رساند كه وی یک تاجر موفق است. ... پس از آن ، او بدن آنها را در اسید سولفوریک حل می کرد ، سپس اسناد را جعل کرده تا تمام وسایل و پس انداز آنها را بدست آورد. پلیس توانست مدارک کافی از بقایای انسان  برای محکوم کردن هایگ جمع آوری کند. در سال 1949 به اعدام محکوم شد و در زندان وندسورث به دار آویخته شد.


6. فرد و رز وست

قاتل زنجیره ای


بین سالهای 1967 و 1987 ، فرد وست و همسرش رز حداقل 10 زن و دختر جوان را شکنجه ، تجاوز و به قتل رساندند ، بیشتر آنها در خانه آنها در خیابان 25 کرامول ، گلوستر بود که بعداً خانه وحشت نامیده شد. این زن و شوهر سرانجام پس از دریافت حکم جستجوی پلیس در سال 1994 بازداشت و به جرم قتل متهم شدند. آنها استخوانهای انسان را در باغ دفن و زیر تخته کف پنهان می کردند. فرد که در دادگاه دستگیر شد ، حتی قبل از محکومیت خود را در سلول زندان به دار آویخت. در سال 1995 ، رز پس از محکومیت به 10 قتل ، مادام العمر به زندان افتاد. خانه آنها در خیابان کرامول در سال 1996 تخریب شد تا شکارچیان سوغات از خانه وحشت را دلسرد کنند.

 

7. آرتور شوکراس

قاتل زنجیره ای


شوکراس که به قاتل جنسی معروف است ، اولین قتل خود را در سال 1972 با تجاوز و قتل وحشیانه پسر 10 ساله ای انجام داد که در جنگلی در واترون ، نیویورک فریب داده بود. وی سپس دختری 8 ساله را مورد تجاوز و كشتن قرار داد و به جرم آن دستگیر و به جرم قتل متهم شد. وی پس از گذراندن 14 سال زندان ، در سال 1988 آزاد شد و 12 تن از روسپیان بین 22 تا 59 سال را به طرز وحشیانه ای قتل عام کرد و سرانجام در صحنه آخرین جنایت گرفتار شد. وی به هر 12 قتل اعتراف کرد و به 250 سال زندان محکوم شد ، اما در سال 2008 در زندان بر اثر حمله قلبی درگذشت.


8. دیوید برکوویتز

قاتل زنجیره ای

دیوید Berkowitz معروف به پسر سام یا قاتل کالیبر 44  ، در تابستان 1976 یک رشته ترور انجام داد.  او با استفاده از هفت تیر بولداگ کالیبر 44 ، 6 نفر را کشته و 7 نفر دیگر را زخمی کرد.برکوویتس همچنین یک سری نامه به پلیس و مطبوعات با داستان های قتل های بعدی خود به منظور تحسین ارسال کرد. او تقریباً یک سال مردم نیویورک را به وحشت انداخت.  سرانجام در آگوست 1977 دستگیر شد.  برکوویتز به همه قتل ها اعتراف کرد و برای هر یک به 25 سال زندان محکوم شد

9. ادموند کمپر

قاتل زنجیره ای


ادموند کمپر یک قاتل زنجیره ای و نکروفیل آمریکایی است که در دهه 1970 یک سری قتلهای زنجیره ای وحشیانه را در کالیفرنیا رهبری کرد. وی در سن 15 سالگی پدربزرگ و مادربزرگ خود را کشت و بعداً شش زن را در منطقه سانتاکروز را کشته و تکه تکه کرد ، بعدا مادر و یکی از دوستانش را کشت و چند روز بعد خود را به پلیس تسلیم کرد. در نوامبر 1973 ، وی در 8 قتل مقصر شناخته شد. او برای خود مجازات اعدام خواست ، اما در عوض حبس ابد بدون آزادی مشروط دریافت کرد.

 

10. لری بیتکر و روی نوریس

قاتل زنجیره ای


این دو قاتل سریالی آمریکایی در سال 1979 در کالیفرنیا جان پنج زن جوان را با هم گرفتند. آنها قربانیان را سوار وانت خود می کردند ، به مکانهای خلوت رفته و سپس هر دو قربانی را مورد تجاوز  و شکنجه قرار می دادند. در سال 1981 ، به قتل ، آدم ربایی و تجاوز جنسی متهم شدند. Bittaker به اعدام محکوم شد و تا امروز در حکم اعدام باقی مانده است. اما نوریس در ازای شهادت دادن علیه همدست خود در امان ماند. وی به 45 سال زندان محکوم شد.

 

11. ایان بردی و میرا هندلی

قاتل زنجیره ای


 در 1963-1965 در منچستر انگلیس پنج کودک را کشتند. قربانیان آنها بین 10 تا 17 سال داشتند. قبل از اینکه به طرز وحشیانه ای به قتل برسند ، بدبختان مورد سواستفاده جنسی قرار گرفتند.


سه نفر از کشته شدگان در گورهای حفر شده در سدلوورث مور پیدا شدند و آخرین قربانی در خانه بردی پیدا شد. هنوز محل نگهداری فرزند چهارم کیت بنت مشخص نیست و بعداً بردی و هندلی به حبس ابد محکوم شدند. هندلی در سال 2002 در زندان درگذشت. بردی از آن زمان در بیمارستان اشورث با حداکثر امنیت ، جایی که تا امروز در آنجا اقامت دارد ، نقل مکان کرده و مرتباً اعتصاب غذا می کند.

 

12. کنت بیانچی و آنجلو بونو

قاتل زنجیره ای

بین اواخر سال 1977 و اوایل سال 1978 ، پسر عموها کنت و آنجلو با ربودن ، تجاوز و قتل 10 دختر 12 تا 28 ساله متهم شدند.بیانچی با استناد به جنون سعی در برائت خود کرد اما بعداً مشخص شد که اسناد و مدارک تأیید کننده بیماری روانی وی جعلی است او گناه خود را پذیرفت و علیه Buono شهادت داد ؛ هر دو به حبس ابد محکوم شدند. بونو در سال 2002 بر اثر حمله قلبی در سلول خود درگذشت.


13. پیتر ساتکلیف

قاتل زنجیره ای


پیتر ویلیام ساتکلیف یک قاتل زنجیره ای انگلیسی است که به Ripper Yorkshire معروف است. در سال 1981 ، ساتکلیف به جرم قتل 13 زن و اقدام به قتل 7 نفر دیگر محکوم شد ، وی روسپیان را در لیدز و بردفورد به قتل رساند و فضای ترس را در سراسر شمال انگلیس ایجاد کرد. در جریان دستگیری وی در سال 1981 به دلیل رانندگی با اتومبیل با پلاک های جعلی ، پلیس از وی در مورد قتل ها بازجویی کرد و او اعتراف کرد.وی به حبس ابد محکوم شد و تا امروز در بیمارستان روانپزشکی برادمور به سر می برد.

 

14. ریچارد رامیرز

قاتل زنجیره ای

ریکاردو رامیرز لایوا مونوز یک قاتل زنجیره ای آمریکایی بود که شیطان را می پرستید و لس آنجلس را از سال 1984 تا 1985 مورد وحشت  قرار داد. رامیرز که با نام مستعار استاکر  شب  (Night Stalker) شناخته می شود ، به خانه های قربانیان خود وارد می شد و با شلیک ، ضرب و شتم ، آسیب ، تجاوز به عنف  اقدام به کشتن می کرد. وی قربانیان خود را از روی پارامترهای خاصی انتخاب نمی کرد ، آنها از یک دختر 9 ساله تا یک زوج پیر در 60 سالگی بودند. رامیرز با نقاشی پنج ضلعی بر روی دیوارهای خانه ها قربانیان خود را متمایز می کرد. وی در سال 1985 دستگیر و به حبس ابد محکوم شد. وی 23 سال در زندان کالیفرنیا در انتظار اعدام بود و در ژوئن 2013 رامیرز درگذشت.


15. تد باندی

قاتل زنجیره ای

 

این یکی از معروف ترین قاتلان قرن بیستم است.  وی در دهه 1970 زنان و دختران جوان را ربود ، تجاوز و کشت.  باندی معمولاً در مکان های عمومی به قربانیان خود نزدیک می شد ، آنها را به گوشه های خلوتی می برد ، آنها را مورد تجاوز قرار می داد ؛ وی حداقل سر 12 قربانی را از بدن خود جدا کرد و سرهای بریده را به عنوان غنائم در آپارتمان خود نگه داشت.  وی بارها توسط پلیس بازداشت شد ، اما موفق شد دو بار فرار کند.  وی به قتل های فراوان متهم  و به اعدام محکوم شد.  باندی در سال 1989 با صندلی الکتریکی اعدام شد.

 

16. جفری داهمر

قاتل زنجیره ای


جفری داهمر معروف به آدمخوار میلواکی ، قاتل سریالی آمریکایی بود که بین سالهای 1978 تا 1991 ، 17 مرد و پسر را مورد تجاوز ، قتل و تکه تکه کرد. او همچنین قربانیان خود را می خورد ، آنها را برای غذا در حیاط پشتی خانه اش آماده می کرد.دامهر پس از اینکه قربانی بالقوه او توانست فرار کند ، گرفتار شد .

در ۲۲ ژوئیه سال ۱۹۹۱ در حالیکه مرد دیگری را فریب داده بود دستگیر شد. در حین تلاش برای قتل، این فرد توانست فرار کند و خود را به پلیس برساند.

در سال 1992 ، داهمر به 15 قتل محکوم شد و به 15 حبس ابد محکوم شد ، اما تنها دو سال پس از حضور در زندان کلمبیا ، توسط یکی از زندانیان دیگر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.قصاب میلواکی  در ۲۸ نوامبر سال ۱۹۹۴ به دست یک هم سلولی به قتل رسید.

 

17. دنیس نیلسن

قاتل زنجیره ای

معادل انگلیسی جفری دامهر ، دنیس نیلسن ، یک قاتل همجنسگرا بود که بین سالهای 1978-1983 15 مردان همجنسگرا را در خانه خود در لندن قتل عام کرد.او مدتی اجساد قربانیان خود را نگه داشت ، سپس بقایای در حال تجزیه را سوزاند و یا آنها در توالت می ریخت. این امر هنگامی که گوشت انسان در فاضلاب های او پیدا شد به اسارت وی کمک کرد.نیلسن در سال 1983 به شش مورد قتل و دو مورد متهم به قتل محکوم شد. حکم ، حبس ابد خورد. او تا امروز در حال گذراندن دوره محکومیت خود در یورکشایر انگلیس است و خوشبختانه هیچ شانسی برای آزادی زودهنگام ندارد.

 

18. چارلز نگ و لئونارد

قاتل زنجیره ای

اعتقاد بر این است که قاتل زنجیره ای چینی-آمریکایی چارلز نگ 11-25 نفر را به همراه همدستش لئونارد لیک در مزرعه ای در شهرستان کالاوراس کالیفرنیا مورد تجاوز ، شکنجه و کشته است. آنها از نحوه تجاوز و شکنجه قربانیان خود فیلم می گرفتند. جنایات آنها در سال 1985 پس از خودکشی لیک هنگامی که متوجه شد نانگ در حال سرقت از یک فروشگاه سخت افزار دستگیر شده است ، علنی شد. پلیس گاوداری را جستجو کرد و بقایای انسانی را پیدا کرد. نگ به عنوان شریک لیک در جنایات شناخته شد ، اما او سعی کرد با فرار به کانادا از اتهامات خود فرار کند. وی پس از استرداد طولانی به ایالات متحده ، در سال 1998 در دادگاه ایستاد و به جرم 12 قتل مقصر شناخته شد. نگ در حال حاضر در زندان ایالتی سن کوئنتین در زندان است.

 

19. دانیل کامارگو باربوسا

قاتل زنجیره ای

این مرد قاتل زنجیره ای کلمبیایی بود که گمان می رود بیش از 150 دختر جوان را در دهه های 1970 و 1980 در کلمبیا و اکوادور مورد تجاوز و قتل قرار داده است. وی پس از فرار از زندان کلمبیا با خونسردی به کشته شدن 71 دختر در اکوادور اعتراف کرد. او پلیس را به محلی برد که اجساد قربانیان را جمع آوری می کرد. وی پس از تجاوز به دختران ، آنها را با قمه کشته است. باربوسا در سال 1989 محکوم شد و به 16 سال زندان محکوم شد ، حداکثر مجازات در اکوادور! در نوامبر 1994 ، وی در زندان توسط پسر عموی یکی از دختران به قتل رسید.

 

20. جان وین گیسی

قاتل زنجیره ای

گیتی در فاصله سالهای 1972 تا 1978 در شیکاگو ، ایلینوی ، 33 نوجوان و جوان را مورد تجاوز و قتل قرار داد. او قربانی را فریب می داد و به خانه خود  می برد ، وعده پول یا کار می داد ، سپس قربانی را خفه می کرد. وی 26 نفر را در حیاط خود به خاک سپرد و اجساد کشته شدگان بعدی را در رودخانه Des Plaines ریخت .گیسی به جرم محکومیت 33 قتل ، به اعدام محکوم شد. وی 14 سال را در محکومیت اعدام گذراند تا اینکه در 10 مه 1994 با تزریق اعدام شد.

 

21. آندری چیکاتیلو

قاتل زنجیره ای

آندری چیکاتیلو یک قاتل سریالی  ملقب به قصاب روستوف بود. در سال 1978 - 1990 ، وی دستکم 52 نفر از جمله زنان و کودکان را مورد تجاوز و قتل قرار داد. پلیس مظنون به چیکاتیلو در قتل ها بود و وی را تعقیب کرد که نتایج آن زمینه کافی برای دستگیری او را فراهم کرد. وی در مجموع به 56 مورد قتل اعتراف كرد و در آوریل 1992 به 53 مورد از آنها محكوم شد. بستگان قربانیان خواستار آزادی وی از بازداشت برای انجام لینچ شدند. چیکاتیلو در فوریه 1994 به اعدامبا گلوله محکوم شد .

 

22. تامی لین سلز 

قاتل زنجیره ای


تامی ادعا کرد حداقل 70 نفر را کشته است.  وی یکی از خطرناکترین جنایتکاران در ایالات متحده قلمداد می شد و در بین چندین قتل وحشیانه بین سالهای 1985 و 1999 مجرم شناخته شد.  در میان قربانیان وی یک دختر 13 ساله وجود داشت که 16 بار با ضربات چاقو به او ضربه زد و پس از آنکه یک قربانی  10 ساله ، که تامی فکر کرد مرده است. او وانمود کرد که مرده است و به زمین افتاد.تامی فکر می کرد همه افراد خانه کشته شده اند تا زمانی که بتواند فرار کند کریستال 10 ساله تا فرار قاتل  ، بی حرکت ماند و بعد از همسایه خود کمک گرفت.

 

کریستال جزئیات کافی را برای یک هنرمند پزشکی قانونی ارائه داد تا طرحی را خلق کند که در نهایت منجر به دستگیری تامی لین سلز شد.وی عامل این جنایت را با جزئیات توصیف کرد ، که در نهایت باعث دستگیری وی شد.  در تاریخ 3 آوریل 2014 ، تامی لین سلز با تزریق کشنده اعدام شد.

 

23. گری ریدگوی

قاتل زنجیره ای

یکی از پرکارترین قاتلان زنجیره ای ، گری ریدگوی در سال 2001 به ظن چهار قتل دستگیر شد ، اگرچه اعتراف کرد که در دهه 1980 و 1990 دست کم 70 قتل زن را در ایالت واشنگتن انجام داده است. (جزئیات مربوط به قتل ها و رساندن مقامات به محل دفن). وی پنج زن را به رودخانه سبز انداخت ، به همین دلیل در مطبوعات به او لقب "قاتل رودخانه سبز" را دادند. وی به اتهام 49 قتل مقصر شناخته شد و به حبس ابد بدون آزادی مشروط محکوم شد.


24. پدرو رودریگز

قاتل زنجیره ای

پدرو رودریگز Filho یک قاتل زنجیره ای برزیلی است که در سال 1973 دستگیر شد ، در سال 2003 به جرم قتل حداقل 71 نفر محکوم شد. وی که به 128 سال زندان محکوم شد ، اولین قتل خود را در سن 14 سالگی انجام داد. او به مقابله با فروشندگان محلی مواد مخدر که دوست دخترش را در حالی که در زندان بود به خاطر یک سری سرقت ها کشته بودند  ، رفت. در سن 18 سالگی ، او قبلاً 10 قتل در حساب خود داشته است. در حالی که در زندان بود ، پدرش را که برای قتل نیز در حال گذراندن حبس بود ، کشت. در مجموع ، در حالی که در زندان بود ، او 47 زندانی را کشت. پدرو که در ابتدا به 30 سال زندان محکوم شده بود ، حکم خود را با دستان خود تمدید کرد ، زیرا در اثر قتل های دائمی ، حکم وی به 400 سال زندان افزایش یافت.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید