چرا زن ها از یکدیگر متنفر هستند و چگونه می توان آن را تغییر داد

در

زنان

 

همبستگی زنان فوق العاده است. با این حال ، همه زنان در نشان دادن آن تلاش نمی کنند. برعکس ، برخی از زنان با دیگران بسیار خصمانه رفتار می کنند ، دائماً از آنها انتقاد و اظهارات توهین آمیز می کنند. چرا این اتفاق می افتد؟ و چگونه می توان از زن ستیزی مسموم کننده زندگی خلاص شد؟ ما این مسئله را با همکاری یک روانشناس کشف می کنیم.

 

مردان با مردان و زنان با زنان رقابت می کنند. همیشه به همین طریق بوده است. جایزه در این بازی  ،  یک شریک زندگی ، سپس فرزندان و ... این سبک در روابط جنسی ذاتاً به ما القا می شود ، با غرایز اساسی و نگرش های اجتماعی. اما گاهی اوقات رقابت سالم در جنسیت به تمایل وسواسی تبدیل می شود که به شدت از اعضای یک جنسیت متنفر باشند. در مورد نیمه زیبای بشریت ، این زن ستیزی زنانه نامیده می شود  - تحقیر و نفرت بی انگیزه زن از زن. روانشناس متخصص ما ، می گوید این تفکر در زندگی چگونه به نظر می رسد ، علائم اصلی  این زن ستیزی زنانه چیست؟ و چرا این اتفاق برای ما می افتد؟

 

مردم ، مردم را دوست ندارند

زنان

 

دلایل زیادی وجود دارد که مردم ، مردم را دوست ندارند - رنگ پوست ، ملیت ، سن ، جنسیت. و برای هر نوع بیگانه ستیزی ، یعنی رد چیز خارجی ، فرهنگ لغت تعریف خاص خود را دارد. نژادپرستی ، ناسیونالیسم ، ناهنجاری - نفرت کامل از بشریت و "زیرمجموعه های جنسی" آن: نفرت از مردان، زن ستیزی  و زن ستیزی  زنان .

 

اما در جامعه مردان به احتمال زیاد (استثنا هم هست) آقایان به نوعی تمایل بیشتری به حمایت از "مرد - برادر" خود دارند ، اما خانم ها احتمالاً عدم حمایت را نشان می دهند. در هر موقعیتی به نگرشی کنایه آمیز ، تحقیرآمیز ، دلسوزانه یا پرخاشگرانه نسبت به زنان دیگر تبدیل می شوند: " از این مرغ احمق چه انتظاری دارید؟" "بیچاره ، حرفه ای بی احساس است ، در دلسوزی ناتوان است . " 

 

این اتفاق می افتد که گفته های طبقه بندی شده که میزان جذابیت ، هوش ، موفقیت یا خصوصیات اخلاقی و اخلاقی زن دیگری را کاهش می دهد ، فقط شاخص تفکر کلیشه ای است که بر اساس کلیشه های جنسیتی استوار است و نه توانایی تجزیه و تحلیل شایستگی های یک فرد خاص.

 

زن ستیزی واقعی زنان  سه ویژگی مشخص دارد

زنان

 

پرخاشگری بی انگیزه

یعنی عصبانیت غیر قابل توضیح از زنی که به هیچ وجه به منافع شما ضرری نرسانده است. به عنوان مثال ، او فقط در خیابان قدم می زند ، هیچ کار بدی با شما نمی کند ، اما باعث احساسات منفی در شما می شود. البته ، آنها به برخی از ویژگیهای خاص "قربانی" "چسبیده" اند ، که قاعدتاً با آنها مشکل دارند. و افکار ظاهر می شوند: "گاو چاق "؛ "چوب لاغر" ،  "سرکش ". این صحبت از عقده های شخصی عمیق و مشکلات عزت نفس می آید.

 

دائماً خود را با زنان دیگر مقایسه می کنند

مقایسه و کوچک شمردن شایستگی دیگری مانند تأیید او است. "بله ، در مقایسه با او ، من فقط زیبا / لاغر / باهوش / معتاد به کار هستم." بر این اساس ، موضوع مقایسه یک زن زشت ، چاق ، یک احمق و یک تنبل است. اما ناخودآگاه ، "زیبا ، لاغر و باهوش" به سادگی به دنبال حمایت است و غرور و عزت نفس  را چاپلوسی می کند ، و سخنان ناشایسته ای در مورد زن دیگری می گوید. این کمک می کند تا بر اعتماد به نفس خود غلبه کنید. و در اینجا نیز باید روی عزت نفس فردی کار کنید و دریابید که دلیل این "مقایسه ها" چیست.

 

مقایسه زنان با مردان

همه چیزهایی که دارای ویژگی های مردانه است زیبا است و زنانه نفرت انگیز است. و این نمود بنیادی زن ستیزی زنان را می توان در محیط آموزش در ارتباط با دانشجویان و دانش آموزان ، و در تولید و مدیریت مشاهده کرد. در جاهایی که زنانی وجود دارند که از قدرت خاصی برخوردار هستند ، بدون توجه به شایستگی واقعی  ، آنها با پسران و مردان رفتار خوبی دارند ، اما رفتارهای بدی با دختران و زنان دارند.(مدیران زن که با کارمندان مرد با وجود بی لیاقتی خوب رفتار می کنند و با زنان برعکس عمل می کنند....) در مفهوم جهانی ، چنین بانویی همیشه: بسیار با استعداد ، فوق العاده توانا ، با پتانسیل بسیار زیاد و یک سری خواص جادویی دیگر  است ؛اما  او پوچ ، خاکستری ، احمق و خوب برای هیچ چیز است .

 

چرا زن ستیزی زنان اتفاق می افتد؟

زنان

 

زن ستیزی هم اجتماعی است و هم زیست شناختی. متأسفانه ، این می تواند به دلیل غرایز ذاتی  ، اصول رقابت در جنسیت باشد: یافتن یک شریک زندگی ، ایجاد خانواده از زن و شوهر و تحقق عملکرد تولید مثل. البته ، زنان مدرن می توانند استدلال کنند: «چرا ما به همه اینها احتیاج داریم؟ ما با داشتن شغل ، مسافرت و لذت بردن از زندگی خود احساس بسیار خوبی داریم. " و ما مطمئناً شما را باور داریم. با این حال ، حتی چنین نمایندگان موفق و خودکفائی از جنس زنان نیز می توانند گروگان نگرشهای بیولوژیکی شوند. اگر در ناخودآگاه ناخشنودی درونی از خود ظاهر شود (به عنوان مثال ، از زندگی شخصی خود که رشد نکرده است ناراضی باشد) ، در این صورت ممکن است به پرخاشگری علیه زنان دیگر سوق پیدا کند و مرحله بعدی زن ستیزی است که برای زندگی سمی است.

 

از دیدگاه نگرشهای اجتماعی ، زن ستیزی زن در محیطی که دختر رشد و تربیت می کند متولد می شود. یک خانواده می تواند با چنین پیچیدگی ای به او پاداش دهد: مادری که از یک زن عاشق آزرده می شود. یک پاپ مستبد که زنان را موجوداتی فرومایه می داند. در سبک روابط خانوادگی مثالهایی وجود دارد که زن ستیزی در پاسخ دختران به فشار دختران دیگر بوده است. اگر وی نتواند در اولین نهادهای اجتماعی - کودکستان ، زمین بازی ، مدرسه - شخصیت خود را نشان دهد و توسط دختران مورد آزار و تحقیر قرار گیرد ، این مسیر تا بزرگسالی کشیده می شود و بدون مطالعه روانشناختی خطر تبدیل شدن به یک مشکل جدی در زندگی را دارد.

 

نفرت را کنار بگذارید و عشق را بپرورانید

زنان

 

نفرت به عنوان مظهر تخریب و خودباختگی ،  فرصت زندگی شاد را از بین می برد. اما اگر ما در مورد رقابت سالم صحبت می کنیم: در ورزش ، سیاست ، تجارت ، که می تواند انگیزه رشد و پیشرفت یک زن را ایجاد کند ، هیچ مشکلی برای او وجود ندارد.  مطابقت واقعی با استانداردهای بالای انسانی ، امکان ظهور زن ستیزی زن را از بین می برد. بنابراین ، توصیه هایی برای کسانی که از مقایسه رنج می برند و سعی دارند عزت نفس خود را به قیمت تحقیر دیگران ایجاد کنند ، عاشق کسانی شوید که در حال حاضر ، از دید شما ، افراد موفق تر ، زیبا تر ، تحصیل کرده ، خوش هیکل و ... هستند. به محض اینکه برخی ویژگی ها را در برخی دیگر دوست داشته باشیم ، این ویژگی ها در خود ما ظاهر می شوند. بنابراین ما با انرژی مثبت یکدیگر را تغذیه می کنیم ، رشد می کنیم ، پیشرفت می کنیم و راه موفقیت ، خوشبختی و سعادت را پیدا می کنیم.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا سیگار می تواند بدترین دشمن یک زن باشد

در

مطمئنا، سیگار به هر فردی چه مرد و چه زن به طور یکسان آسیب می‌رساند. اما برخی از تاثیرات سوء سیگار کشیدن از بارداری خارج رحمی گرفته تا یائسگی زودرس، تنها در مورد زنان پیش می آید و سلامت زنان را بخطر می اندازد. 19 نوامبر امسال، ۲۲ امین همایش انجمن سرطان آمریکاست که بزرگترین همایش ترک سیگار می باشد. اگر هنوز تصمیم به ترک سیگار نگرفته اید، در اینجا دلایلی آورده می شود که کاملا قانع‌کننده است.


سیگار خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم و رکتال را افزایش می دهد

نه تنها سیگار کشیدن سبب انواعی از سرطان ها در زنان و مردان می شود، بلکه با توجه به کالج زنان و زایمان آمریکا (ACOG) زنان در خطر بالاتری از سرطان دهانه رحم قرار دارند. یک مطالعه دانمارکی که در 21 آپریل 1999 منتشر شد، انستیتوی ملی سرطان دریافته است زنانی که قبل از یائسگی ه سیگار می کشند نسبت به کسانی که سیگار نمی کشند به احتمال شش برابر سرطان رکتال در ان پیشروی می کند.
سیگار کشیدن دوره قاعدگی تان را بدتر می کند.
با توجه به ACOG، زنانی که سیگار می کشند علائم شدیدی از نشانه‌های پیش از قاعدگی تجربه می کنند و 50 درصد از انها به مدت دو روز یا بیشتر گرفتگی عضلانی دارند.

سیگار کشیدن برای باروری مضر می باشد

با توجه به ویکی سلتزر، ام. دی. معاون رئیس جمهور برای سرویس‌های سلامتی زنان در سیستم بهداشت و درمان یهودیان در ساحل شمالی جزیره لانگ در نیویورک، سیگار کشیدن عملا هر مرحله از بارداری را تحت تاثیر قرار می دهد. «افراد سیگاری در مورد عدم تخمک گذاری در خطر بیشتری قرار دارند و احتمال کمی وجود دارد تا تخمک بارور در رحم او کاشته شود. افراد سیگاری در مورد لقاح آزمایشگاهی موفقیت کمتری دارند». همچنین سلتزر اشاره می کند که نیکوتنی با عملکرد فالوپ تداخل پیدا می کند و می تواند مانع از رفتن نرمال تخم به رحم شود که این نیز می تواند منجر به بارداری خارج از رحمی یا لوله های رحمی شود و به طور بالقوه شرایط تهدید زندگی در آن وجود دارد.

سیگار کشیدن به نوزاد متولد نشده تان اسیب می رساند

پروفسور بنجامین ساکس، استاد زنان و زایمان دانشکده پزشکی هاروارد می گوید «زمانی که شما در دوران بارداری سیگار می کشید جنین را مسموم می کنید. مونوکسید کربن به بافت جنینی، بیشتر از بافت‌های بالغ تمایل دارد و هنگامی که نیکوتین از جفت جنین عبور می کند، میزان ضربان قلب (کودک) افزایش می یابد».
با توجه به ACOG، سیگار کشیدن خطر سقط جنین را در زن باردار تا 39 درصد افزایش داده و فرصت را برای بروز عوارض جدی دیگر از جمله جداشدن جفت (زمانی که جفت جدا از دیواره رحم است)، جفت سرراهی (زمانی که جفت، دهانه رحم را می پوشاند) و تولد نوزاد مرده را بالا می برد.
بسیاری از مطالعات به سیگار کشیدن مادر بعنوان پیشگیرانه‌ترین علت کم وزنی هنگام تولد اشاره می کنند. شیر مادر افراد سیگاری می تواند نیکوتین را به نوزاد شیرخوارش انتقال دهد. و گزارشی در سال 1995 در مجله اطفال نشان می دهد نوزادانی که در معرض دود دخانیات قرار می گیرند تقریبا تا سه برابر احتمال مرگ از سندرم مرگ نوزاد دارند.

سیگار کشیدن شما را مسن می کند

احتمالا متوجه شده باشید که افراد سیگاری زودتر از افراد غیرسیگاری دچار چین و چروک می شوند. اغلب آنچه که نادیده گرفته می شود این است که سیگار کشیدن به مدت یک تا دو سال در یائسگی تعجیل ایجاد می کند. پروفسور ساندرا کارسون ام. دی، استاد زنان زایمان در کالج پزشکی بیلور در هوستون می گوید «نیکوتین در جریان یافتن خون به تخمدان تداخل ایجاد می کند و در صورتی که موجب کم شدن جریان خون به هر ارگانی شوید، عملکرد آن را کاهش خواهید داد.» استروژن در تخمدانها تولید می شود و کاریسون می گوید «می تواند توضیح داده شود که چرا سیگار کشیدن موجب یائسگی زود رس می شود» همچنین سیگار می‌تواند منجر به استئوپروز زودرس شود. کارسون ادامه می دهد: بسیاری از مطالعات نشان داده است که سیگار کشیدن به طور قابل توجهی تراکم مواد معدنی استخوان را کاهش می دهد.  (سیارک)  

سیگار کشیدن احتمال حملات قلبی را افزایش می دهد

با توجه به انستییتوی ملی بهداشت زنی که سیگار می کشد دو تا شش برابر بیشتر از کسی که سیگار نمی کشد احتمال داشتن حملات قلبی را دارد. بنا به گفته ACOG یک تا چهار سیگار در روز برای دو برابر کردن خطر بیماری قلبی کافی است. و یک تحقیق فنلاندی که در ژوئیه 1998 در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده است نشان می دهد که زنان سیگاری بهمانند مردان بعد از سن 65 سالگی با احتمال دو برابر بیشتر حملات قلبی خواهند داشت. محققان معتقدند که استروژن (که ظاهرا مانع از سیگار کشیدن می شود) به زنان کمک می کند تا در برابر بیماری‌های قلبی مصون باشند.
و به خاطر داشته باشید که رفتار شما الگوی دخترتان یا هر دختری است که در زندگی‌تان وجود دارد. واندا جونز، سخنگوی مرکز ملی اطلاعات سلامت زنان می گوید: « در حال حاضر نرخ دختران دبیرستانی که سیگار می کشند همتراز با پسران است. این نوع برابری چیزی نیست که مادران و مادربزرگهای ما با آن رویارو بودند.»

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

ترشحاتی که باید زنان را نگران کند

در

 (سیارک) : اگرچه واژن عضوی خود پاک کننده به شمار می آید و برخی ترشحات برای آن طبیعی هستند اما این بدان معنی نیست که آسیب ناپذیر است.دکتر کرتنی لی بارنز متخصص بیماری های زنان در دانشگاه میسوری میگوید:"هر ترشحی از واژن که بیش از اندازه،دردناک،سوزش آور یا بدبو به نظر برسد باید توسط یک پزشک معاینه شود".

بعضی از زنان تلاش میکنند که عفونت های واژن خود را که یکی از بیماری های زنان است را بصورت خانگی درمان کنندو برای آن هزینه ای نپردازند.بارنز میگوید: "متاسفانه تحقیقات نشان داده است که زنان در خود درمانی زیاد دقیق نیستند".

او پیشنهاد میکند که در صورت وجود ترشحات غیرطبیعی،زنان حتما باید معاینه شوند.او میگوید: "اگرچه این موضوع میتواند به سادگی عفونت مخمری باشد،اما در باقی موارد ممکن است پیچیده تر و یا حتی عفونت جنسی باشد".

در مقاطع گوناگون زندگی زنان، از جمله زایمان و شیردهی و یائسگی،تغییرات ترشح هورمون ها در بدن ممکن است باعث خشکی واژن شود.

بارنز میگوید: "استروژن واژن را سالم و مرطوب نگه میدارد.هنگامی که میزان ترشح آن کاهش یابد، واژن خشک شده و حتی میتواند دردناک شود".متخصصان این زمینه میگویند که داشتن رابطه جنسی میتواند از کوچک و تنگ شدن واژن جلوگیری کند.رابطه واژنی ایمن میتواند واژن را سالم و قابل اتساع نگه دارد.

او پیشنهاد میکند که بهتر است از مرطوب کننده ها استفاده شود.و برای زنانی که از خشکی و درد بیش از حد عادی رنج میبرند،استفاده از هورمون درمانی به شکل مصرف قرص،مشمع،حلقه ی واژنی و کرم توصیه میشود.

او هشدار داد: "در بعضی از هورمون درمانی ها خطراتی نیز وجود دارد.بنابراین مهم است که زنان پیش از استفاده از یک روش با پزشک خود مشورت کنند".

 باکتری های خوب و بد

داشتن باکتری در واژن امری طبیعی است.در حقیقت باکتری های به نام "لاکتوباچیلی" هستند که سطح اسیدی بودن واژن را در حد نرمال نگه میدارند.

بارنز میگوید: "گاهی تعادل باکتری های خوب و بد به هم میخورد که درنتیجه ممکن است زنان ترشحاتی با بوی ماهی یا خارش یا احساس سوزش را تجربه کنند".

او اشاره کرد: "اما همیشه راه هایی برای سالم نگه داشتن واژن و بالا نگه داشتن سطح باکتری های خوب در آن وجود دارد.من همیشه به بیمارانم توصیه میکنم که از دوش گرفتن پرهیز کنند.پاشیدن آب یا هرچیزی به واژن میتواند لاکتوباچیلی را از بین برده و زمینه را برای رشد سایر باکتری های مضر فراهم نماید".

او همچنین توصیه میکند که از صابون تنها برای تمیز کردن موهای اطراف منطقه  واژن استفاده شود. و تنها آّب برای تمیز کردن نواحی بدون مو کافی است.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

پنج اشتباه مدیریتی زنان درکسب‌وکار

در

(سیارک) :بدون شک، زنان در مشاغل و مدیریت به اندازه مردان مهارت، هوش و قابلیت دارند. اما مدیریت کارکنان زن، به‌ویژه وقتی خود مالک کسب‌وکار زن باشد، گاهی اوقات نیازمند اتخاذ رویکردی متفاوت از کارمندان مرد است.

 برای من، موفقیت در ایجاد فضایی سرشار از احترام متقابل، دلواپسی، انطعاف‌پذیری و فرصت‌ها هیچ‌گاه کار آسانی نبوده است. در طول سال‌هایی که کارمندان زن را در تیمم مدیریت کرده‌ام، همواره مجبور بوده‌ام سبک مدیریتی خود را با آنها سازگار کنم. اعتراف می‌کنم در این مسیر اشتباهاتی داشته‌ام. همچنین شاهد بوده‌ام که دیگر صاحبان کسب‌وکار زن نیز خطاهایی مرتکب شده‌اند. با بررسی همه این مسائل، نتیجه‌ای که می‌گیرم این است که به عنوان یک مدیر زن، هنگام مدیریت کارمندان هم‌جنس خود، سعی کنید از این پنج اشتباه اجتناب کنید:

1) تلاش بیش از حد برای برقراری روابط دوستانه نزدیک
این اغواکننده است که به عنوان یک مدیر زن بخواهید با همکاران هم‌جنس خود صمیمی شوید، اما مرزبندی‌ها را فراموش نکنید تا در اختیاری که برای تصمیم‌گیری و واگذاری وظایف دارید، دچار مشکل نشوید. این به معنای آن نیست که نباید رفتار دوستانه داشته باشید یا به آنها اهمیت ندهید، بلکه باید نقش‌ها و مسوولیت‌ها را فارغ از روابط دوستانه معین کنید. البته برخی کارمندان زن وقتی مدیر هم‌جنس‌شان به آنها نزدیک می‌شود و می‌خواهد با آنها روابط صمیمانه داشته باشد، خودشان احساس معذب بودن می‌کنند. مطمئنا هیچ مدیری دوست ندارد با کارمندانش به رستوران یا خرید برود. برخی افراد دوست دارند کار را از دیگر ابعاد زندگی خود جدا کنند. بنابراین باید مطمئن شوید که به فضای خصوصی کارمندان خود ورود نمی‌کنید.

2) تصور اینکه پول بیشترین اهمیت را دارد
بدون شک، بیشتر زنانی که به صورت حرفه‌ای در عرصه کسب‌وکار فعالیت می‌کنند، در تامین نیازهای مالی خانواده خود نقشی جدی دارند اما در ضمن، آنها به نقش پرورشی خود و نیز حمایت اخلاقی از رویاها و اهداف اعضای خانواده تعهد دارند. بنابراین با اینکه یک حقوق خوب می‌تواند به برخی زنان انگیزه بدهد و رضایت شغلی آنها را جلب کند، برخی دیگر از زنان بیشتر از انعطاف‌پذیری محیط کارشان و کنار آمدن آن با برنامه‌های زندگی‌شان احساس رضایت می‌کنند. برای این دسته از زنان، پاداش اضافه‌کاری یا کارانه‌ای که در ازای شب‌کاری و غافل شدن از برنامه‌های اجتماعی فرزندان‌شان دریافت می‌کنند، اهمیت چندانی ندارد.

پول نمی‌تواند خاطره همراه بودن با فرزندان در مهم‌ترین لحظات زندگی را بخرد. درک بالای شرکت‌هایی که فضای منعطف دارند و این گونه نیازهای کارمندان خود را درک می‌کنند و امکان بودن در کنار خانواده را برای آنها فراهم می‌آورند، برای کارکنان زن از طلای ناب بیشتر ارزش دارد. همچنین انجام کارهای معنادار و اثربخش، بیش از دریافت مبالغ بالا برای وظایف مادی ارزش دارد. البته کارهای تکراری و کسل‌کننده هم بالاخره باید انجام شوند، اما این به آن معنا نیست که یک کارمند باید تمام وقت درگیر این گونه وظایف شود. مدیران باید هر زمان که امکان داشت، کارهای خشک و خسته‌کننده را بین اعضای تیم تقسیم کنند و روش‌هایی بیابند که همه کارمندان این شانس را داشته باشند که در کنار انجام این گونه کارها فرصت‌‌هایی برای تمرین خلاقیت و مهارت‌های تحلیلی داشته باشند.

3) تلاش برای مربی بودن
صرفا چون شما یک مدیر زن هستید و کارمندتان هم یک زن است، دلیل بر آن نیست که می‌خواهد برای چیزهای بهتر و بزرگ‌تر همواره راهنمایش باشید و آماده‌اش کنید. مطمئنا احترام متقابل باید وجود داشته باشد، اما می‌توانید یک رابطه کاری کاملا موفق ایجاد کنید، بدون اینکه نقش مربیگری داشته باشید. حتی اگر کارمند زنی دارید که می‌خواهد شما برای او مربیگری کنید، باید در نظر داشته باشید که این موضوع چقدر بر طرز فکر کارمندان دیگر اثر می‌گذارد. این کار ممکن است تعادل روابط شخصی در فضای شرکت را به هم بریزد، چون تیم‌تان فکر می‌کند هوای یک نفر را بیشتر دارید.

4) نقش مادری ایفا کردن
از آنجا که مادر چهار فرزند هستم، همیشه این تمایل در من وجود دارد که چنین نقشی را در محل کار هم پیاده کنم. اینکه به عنوان یک مدیر زن اجازه دهیم غریزه‌های مادری در روابط کاری با همکاران اثر بگذارد، از یک طرف می‌تواند به نفع دینامیک‌های محل کار شما باشد و از طرف دیگر، می‌تواند کاملا نتیجه معکوس داشته باشد. نشان دادن درک و صبوری می‌تواند روحیه و وفاداری اعضای تیم را تقویت کند، اما نصیحت‌های مداوم و نابجا هم می‌تواند اعتماد به نفس آنها را بگیرد. سعی نکنید در محل کار «مادر» باشید. این نقش شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار نیست.

5) افراط در تحسین و اعتباربخشی
تحسین کردن کارمندان مزایای بسیار زیادی دارد اما بسیار مهم است که از درست انجام شدن آن کار اطمینان حاصل کنید (هم در مورد کارمندان زن و هم کارمندان مرد). ستایش بیش از حد افراد می‌تواند به دورویی تعبیر شود و آزاردهنده باشد. همچنین وقتی شخصی واقعا کاری را عالی انجام می‌دهد، چنین فضایی می‌تواند اثر معنابخش عبارات تحسین‌برانگیز شما را کم کند. همیشه مطمئن شوید تعریفی که از کارکنانتان می‌کنید، با اهمیت دستاوردهای آنها مطابقت داشته باشد. در نهایت، به عنوان یک مدیر زن، موفقیت شما مستلزم صیقل دادن مهارت‌های مدیریتی‌تان است تا بتوانید تعادلی اثربخش میان اختیار، درک، صبوری، قدرت و انصاف نسبت به افرادی که در تیم شما کار می‌کنند، ایجاد کنید. یاد بگیرید توانمندی‌های زنانه خود را برای قدرت بخشیدن به کارمندان زن و مدیریت هماهنگ آنها به‌کار ببرید، بدون اینکه نیاز باشد از حدود مشخص و خطوط قرمز عبور کنید.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۱/۴من خودم مدیر هستم سعی می کنم عادلانه رفتار کنم

۱۳۹۵/۱۰/۲۹آره منم موافقم . کار کردن باهاشون سخته

۱۳۹۵/۱۰/۲۸من خودم با مدیر زن کار کردم با آقایون بهتر هستن، ظاهرا با خانما خوبن

۱۳۹۵/۱۰/۲۸با مدیر زن کار کردم اصلا کار کردن باهاشون تعریفی نداره

در ادامه بخوانید...

چرا مبتلایان به سرطان پستان درمان را ادامه نمی دهند

در

(سیارک) :پژوهشگران آمریکایی می گویند حدود یک سوم از بیماران مبتلا به سرطان پستان به دلیل اثرات جانبی شدید داروهایی که برای درمان به آنها تجویز می شود، ترجیح می دهند از این داروها استفاده نکنند.


تیم تحقیقاتی دانشگاه نورث وسترن پس از تحقیق بر روی بیش از ۶۰۰ نفر از زنان مبتلا به سرطان پستان که از Aromatase inhibitors استفاده می کردند دریافتند که ۳۶ درصد از این افراد به دلیل بروز علائمی نظیر درد مفاصل، گر گرفتگی ، اضافه وزن وحالت تهوع ترجیح می دهند که از این دارو استفاده نکنند.
داروی (Aromatase inhibitors) از جمله داروهایی است که برای درمان سرطان های پستان و رحم در زنان پس از یائسگی تجویز می شود.
این داروها باعث کاهش میزان استروژن در بدن می شود. افزایش میزان استروژن در مبتلایان به سرطان باعث تحریک بیشتر تومورها می شود.از بیماران مورد تحقیق در دانشگاه نورث وسترن خواسته شد تا به ۴۶ سوال در مورد شیوه زندگی و علائم مرتبط با سرطان پستان و نحوه درمان خود پاسخ بدهند.
از این بیماران خواسته شده بود تا به سوالاتی درباره حالاتشان قبل از شروع درمان، همچنین در سه، دوازده و بیست و چهار ماه پس از شروع درمان نیز پاسخ دهند.
پس از گذشت سه ماه، یک سوم از زنان مورد تحقیق از درد مفاصل شدید شکایت داشتند. این درحالی است که ۲۸ درصد از آنها دچار گر گرفتگی و ۲۴ درصد از آنها با کاهش میل جنسی روبرو شدند.
براساس این تحقیق، افزایش زمان درمان، باعث بروز عوارض جانبی بیشتری در بیماران شده است.به دلیل تاثیرات جانبی شدید این دارو، ۱۰ درصد از زنان ترجیح می دادند که استفاده از آن را پس از دو سال متوقف کنند. این در حالی است که ۲۶ درصد از زنان تحت درمان، مصرف آن را پس از چهار سال متوقف کردند.
دکتر لین واگنر، سرپرست این تیم تحقیقاتی می گوید: "پزشکان به امید درمان دارویی را برای بیماران تجویز می کنند. بنابراین آنها کمتر به اثرات منفی این داروها اشاره می کنند."به گفته دکتر واگنر بیماران هم تمایلی ندارند که درباره اثرات داروها شکایتی کنند. بیماران اغلب می خواهند که پزشکشان روند درمان را ادامه دهند.بنابراین هیچ کس نمی داند که واقعا این داروها چه تاثیری بر بیماران دارد.
دکتر سوزی جنینگز، متخصص سرطان می گوید:" ما می دانیم که بعضی از بیماران مبتلا به سرطان در بریتانیا ترجیح می دهند که درمان را متوقف کنند. از این رو باید اطلاعات کامل را در مورد اثرات جانبی داروها در اختیار بیماران قرار داد. و اگر زنی قصد دارد درمان را متوقف کند، باید او را تشویق کنیم که با پزشک معالجش صحبت کند."

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

۱۳۹۵/۱۱/۴عکس جالبیه ، خیلی اطلاعات می ده

در ادامه بخوانید...

زیان‌بار بودن کار شبانه برای زنان

در

(سیارک)بر اساس پژوهش بیمارستان زنان بوستون، زنان شب کار معمولا با مردان دارای تحصیلات پائین تر ازدواج می‌کنند و کمتر بچه دار می‌شوند.نتایج یک مطالعه جدید حاکی است افزون بر غذای ناسالم و نبود ورزش، کار در شیفت شب نیز می‌تواند موجب بروز بیماری‌های قلبی شود.

پژوهشگران می‌گویند تحقیقات جدید نشان می‌‌دهد پرستارانی که ۱۰ سال یا بیشتر در شیفت‌های دوره‌ای شب تا صبح کار کرده‌اند، در مقایسه با زنانی که از شب کاری معاف بوده‌اند، ۱۵ درصد بیشتر با خطر بیماری‌های قلبی روبرو هستند.

به گفته دکتر سلین وتر سرپرست این پژوهش در بیمارستان زنان بوستون، "برخی عوامل خطر شناخته شده برای بروز بیماری های قلبی، مانند سیگار کشیدن، غذای نامناسب و نبود فعالیت بدنی وجود دارد. با این حال، حتی پس از کنترل این عوامل نیز، باز متوجه شدیم خطر بیماری قلبی با کار در شیفت شب افزایش پیدا می‌کند."

 

آژانس بین المللی پژوهش سرطان، از شاخه‌های سازمان جهانی بهداشت، نیز می‌‌گوید که کار شبانه احتمالا موجب سرطان می‌شود، و با سرطان پستان و دیگر انواع سرطان و نیز دیابت و بدخوابی ارتباط دارد.

تیم دکتر وتر در گزارشی که در نشریه انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است می‌گوید "در آمریکا حدود ۱۵ میلیون نفر به نوعی کار خود را شیفتی انجام می‌دهند."

 

این گزارش همچنین حاکی است کارهای شبانه از راه‌های دیگر هم می‌تواند به زنان صدمه می‌زند. آنها هر اندازه طولانی‌تر در شیفت شب کار کنند، بر وزنشان افزوده می‌شود. زنان شب کار معمولا با مردان دارای تحصیلات پائین تر ازدواج می‌کنند، احتمالا بیشتر سیگار می‌کشند، کمتر بچه دار می‌شوند، و بیشتر از داروهای ضد درد استفاده می‌کنند.

 

در این پژوهش توصیه می‌شود، با توجه به این که کار شیفتی ممکن است بر خواب و فعالیت اجتماعی تاثیر بگذارد، به نظر می‌رسد لازم است پژوهش‌های بیشتری، با تمرکز بر مدت و کیفیت خواب و نیز ساعت‌های کار، صورت گیرد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

احساسات ذاتی نیستند بلکه بستگی به محیط پیرامون شما دارد

در

احساسات بخش عظیمی از زندگی یک فرد را در بردارد. احساسات حائز اهمیت و ضروری هستند چراکه اطلاعاتی را در مورد آنچه مرتبط با ماست فراهم می‌کند. احساسات بیانگر نیازهاست و نیازها مسیری را به‌سوی عملکرد ایجاد می‌کند. آن‌ها داستان زندگی ما، به روایات ما، معنا می‌بخشند و درنتیجه در خودسازی ما نقش عمده‌ای را ایفا می‌کنند. بررسی‌های تصویربرداری نشان می‌دهد که احساسات در نواحی قشری زیرین مغز واقع‌شده‌اند و مدیریت "آگاهانه" آن معمولاً مربوط به بخش فعالیت قشر پیش پیشانی است، به این معنا که به‌منظور کاربرد هدفمند آن‌ها، برخی از عملکردهای اجرایی است دخیل شوند. ترس، خشم، اندوه، شادی، اعتماد، نفرت احساسات انسان‌ها هستند. احساسات تعیین‌کننده واکنش یک فرد در یک وضعیت ایجادشده است. احساسات اغلب به‌عنوان قانون‌شکنان اجتماعی در نظر گرفته می‌شوند، به دلیل واکنش‌های احساسی با الگوهای اجتماعی پذیرفته‌شده مطابقت ندارد. مطالعه‌ای جدید کشف کرده است که احساسات در بدو تولد وجود ندارند و درواقع عبارات شناختی هستند که جمع‌آوری داده‌های محیط پیرامون منتج می‌شوند.

پژوهش مذکور منتشرشده در مجموعه مقالات مجله آکادمی ملی علوم اظهار داشت که، "مکانیزم های مغزی که احساسات عاطفی آگاه را تشدید می‌کنند اساساً تفاوتی با مکانیزم هایی که منجر به تجربه‌های آگاهانه ادراکی می‌شوند ندارند."

جوزف لدوکس از مرکز دانشگاه نیویورک درزمینهٔ علوم عصبی گفت: "ما استدلال می‌کنیم که تجربه‌های آگاهانه، صرف‌نظر از محتوای آن‌ها، از یک سیستم در مغز نشاءت می‌گیرند. به‌طور خاص، تفاوت بین حالات هیجانی و غیر عاطفی در انواع داده‌های ورودی است که توسط یک شبکه قشر کلی شناختی، یک شبکه موردنیاز برای تجربه‌های آگاهانه پردازش می‌شوند. "
با توجه به نظرات لدوکس، احساسات یک محصول جانبی پاسخ‌های رفتاری است که توسط مدارهای بقا و پایایی بروز می‌کند. بنابراین مسیرهای عصبی مسئول برای کسب مواد غذایی می‌تواند احساسات از شادی و لذت بعد از شام شکرگزاری را ایجاد کند. در عوض، مدارهای بقا مسئول رفتار دفاعی شروع یک پاسخ جنگ‌وگریز است که به‌منزله ترس درزمانی است که ارگانیسم درمی‌یابد چنین پاسخی مورد هدف قرارگرفته است. نتایج نشان داد که مطالعه موجود ایمن موضوع که احساسات ذاتاً در مدارهای قشری مغز برنامه‌ریزی‌شده‌اند را رد می‌کند. بنابراین احساسات اغلب متفاوت از عبارات شناختی ضمیر آگاه (وجدان)، مانند احساسات مرتبط با ادراک محرک‌های خارجی در نظر گرفته می‌شوند.
احساسات پاسخی به آنچه مغز ما از مشاهدات ما استخراج می‌کند نیست، اما از آرایه روانی ما ذاتاً با توجه به هرگونه نتیجه‌گیری از پژوهش جدایی‌ناپذیر هستند. پس از موردتوجه قرار دادن دانش‌پژوهی موجود در هر دو مقوله شناخت و احساسات، محققان معماری کاملاً متفاوتی برای احساسات را درک کردند. نتایج حاصل از این پژوهش، احساسات را به‌عنوان حالات منظم بالاتر تعبیه‌شده در مدارهای قشر تعریف می‌کنند. بنابراین، حالات هیجانی شبیه به دیگر حالات آگاهی است و به‌طور ذاتی در مغز ما برنامه‌ریزی نشده است.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...