تست تخمک گذاری چیست ؟چگونه جنسیت کودک را تعیین کنیم؟ پسر می خواهید یا دختر؟

در

تست تخمک گذاری

تست تخمک گذاری امری بسیار مفید است و می تواند برای هر خانمی مفید باشد. با کمک آن ، می توانید روزهایی را که احتمال بارداری کودک بیشتر است ، به طور دقیق تعیین کنید. چنین تستی چندی پیش ساخته نشده است ، بنابراین قابل درک است که بسیاری از جنسهای جوان به سادگی در مورد آنها اطلاعاتی ندارند. چنین تستاتی می تواند به ویژه برای زنانی که سعی در بچه دار شدن دارند مفید باشد.

 

 

تست چگونه به تعیین زمان تخمک گذاری کمک می کند

پس از اتمام چرخه قاعدگی بعدی ، بدن سالم زنان بلافاصله چرخه بعدی را شروع می کند. وقتی تخمک بالغ آماده خروج از تخمدان باشد ، سطح هورمون های خون افزایش می یابد. آنها مسئول احتمال لقاح وی هستند.

یکی از این هورمون ها را می توان نه تنها در خون ، بلکه در مایعات بیولوژیکی دیگر فرد ، به عنوان مثال ، در ادرار و بزاق یافت. این هورمون LH یا هورمون لوتئین ساز است. برای او این است که تست تخمک گذاری حساس است. بنابراین ، اگر مثبت باشد ، به این معنی است که تخمک بارور می شود.

 

چه زمانی باید تست تخمک گذاری انجام دهید

برای تعیین زمان مطلوب برای تکمیل تست ، یک زن باید طول چرخه خود را بداند. این تست به مدت 5 روز صبح و عصر یا فقط صبح انجام می شود.

در 28 روز سیکل ، تست از روز یازدهم از ابتدای آخرین قاعدگی شروع می شود.

در چرخه بیش از 28 روز ،  تست 17 روز قبل از اولین روز قاعدگی بعدی آغاز می شود.

چرخه ثابت نیست.

در مورد چرخه ناپایدار ، شکل اولیه همان چیزی است که کوتاهترین چرخه را مشخص می کند ، به عنوان مثال:

از روز 7 با چرخه 24 روزه ؛

از روز 9 با چرخه 26 روز ؛

از روز پانزدهم از روز اول قاعدگی با چرخه 32 روزه و غیره.

  

آیا اواسط چرخه همیشه با تخمک گذاری همزمان است

تخمک گذاری همیشه در وسط چرخه قرار نمی گیرد ، حتی اگر زن در زمینه زنان و زایمان مشکلی نداشته باشد و چرخه قاعدگی منظم باشد. به همین دلیل است که بسیاری از موارد بارداری دقیقاً در روزهای "ایمن" رخ می دهد ، زمانی که تخمک گذاری طبق برنامه شخصی زن هنوز آغاز نشده است.

روند بلوغ و آزاد شدن تخمک تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد ، از جمله: بیماری های عفونی ، آشفتگی های عاطفی ، تغییر محل زندگی و حتی فقط تغییر در شرایط آب و هوایی. بنابراین ، جای تعجب نیست که می توان سطح افزایش هورمون لوتئین کننده در خون را چندین روز قبل و چند روز پس از دوره مورد انتظار مشاهده کرد.

 

تست  تخمک گذاری

 

چه تست  تخمک گذاری وجود دارد

تست  تخمک گذاری و تست  بارداری از نظر ساختار مشابه هستند. برای انجام آنها ، همان مایعات بیولوژیکی مورد نیاز است - این ادرار ، یا بزاق است. انواع مختلفی از تست های تشخیص تخمک گذاری وجود دارد که قیمت ها و درصدهای اطمینان متفاوتی دارند.

نوار تست (تست نوار)

نوار تست محبوب ترین در میان سایر سیستم های تشخیصی برای تعیین تخمک گذاری است. از کاغذ پوشیده شده با معرف و یک نوار کنترل ساخته شده است. برای انجام تست در یک ظرف مناسب ، باید ادرار را جمع کرده و نوار موجود را در آن پایین بیاورید. زمان  نگه داشتن در ظرف ادرار10 ثانیه است. شما باید نتایج را در عرض 5-10 دقیقه ارزیابی کنید.اگر سطح هورمون در خون افزایش یابد ، باند دوم در تست ظاهر می شود.هرچه هر دو نوار روشن تر باشد ، احتمال بارداری در آن روز بیشتر است.

 

تست  تخمک گذاری

قرص تست

این تبلت تستی مانند یک جعبه کوچک به نظر می رسد که دارای دو پنجره است. ادرار به یک پنجره می چکه و در پنجره دیگر ، پس از چند دقیقه ، نتیجه ظاهر می شود. دو میله افزایش سطح LH را نشان می دهد. صفحه تست نسبت به نوار تست کاغذ قابل اطمینان تر است.

تست چندگانه

تست مجدد قابل استفاده یک وسیله الکترونیکی با نوارهایی است که باید در ادرار غوطه ور شود. این یک تست قابل اعتماد است که به شما امکان می دهد با دقت بالا روزهای بهینه برای بارداری را تعیین کنید.

تست جوهر افشان

تست جوهر افشان توسط نواری نشان داده می شود که معرف به آن زده می شود ، که با افزایش حساسیت مشخص می شود. برای مطالعه نیازی به جمع آوری ادرار نیست ، فقط باید هنگام رفتن به توالت تست را زیر یک جریان مایع قرار دهید. بعد از پنج دقیقه می توانید نتیجه را ارزیابی کنید. تخمک گذاری با دو نوار در تست نشان داده می شود.

 

تست  تخمک گذاری

تست دیجیتال

این تست به بزاق احتیاج دارد. این یک تست بسیار حساس است که در واقع یک میکروسکوپ مینیاتوری است که شبیه یک رژ لب است.

در بزاق یک زن می توانید الگویی را ببینید که شبیه برگ سرخس یا الگوهای یخ زده روی پنجره است. چنین الگویی را می توان تنها قبل از آزاد شدن تخمک از تخمدان یافت.

 

ویژگی های استفاده از تست تخمک گذاری در خانه

این تست ترشح تخمک از تخمدان را تشخیص نمی دهد ، اما به سطح هورمون های افزایش یافته خون واکنش نشان می دهد. این بدان معنی است که تخمک گذاری به تازگی اتفاق افتاده است یا طی چند ساعت آینده اتفاق خواهد افتاد.

مقادیر بالای هورمون در خون در طی تخمک گذاری به مدت 24 ساعت ادامه دارد ، بنابراین شما باید تست را دو بار در روز - صبح و عصر انجام دهید. در این حالت ، احتمال بارداری افزایش می یابد.

قبل از استفاده از تست تخمک گذاری نباید زیاد بنوشید ، در غیر این صورت ممکن است نتایج تحریف شده دریافت کنید.

اگر خانمی به تنهایی از تست دیجیتال استفاده می کند ، الگوی حاصل باید با دقت با تصویر مشخص شده در دستورالعمل مقایسه شود.

 

چرا تست تخمک گذاری منفی است

سطح هورمون پس از تخمک گذاری که قبلاً رخ داده کاهش می یابد ، بنابراین تست منفی خواهد بود.

در صورتی كه مدت زمان زيادی قبل از تخمک گذاری وجود داشته باشد ، نمي توان نتيجه مثبت گرفت.

این احتمال وجود دارد که خود تست آسیب دیده یا منقضی شده باشد و بنابراین نتیجه نادرستی به دست می دهد.

 

اگر تست مثبت باشد ، چه زمانی می توانید باردار شوید

پس از دریافت نتیجه مثبت ، زن یک سوال کاملا منطقی تر می پرسد: چه زمانی می توانم باردار شوم؟

اگر تست مثبت باشد ، به این معنی است که بعد از چند ساعت تخمک از تخمدان آزاد می شود و برای لقاح آماده می شود.

سلول تخم  توانایی باروری خود را در طول روز حفظ می کند.

پس از اتمام تست بلافاصله نباید باردار شوید. چند ساعت صبر کنید تا تخمک از تخمدان خارج شود. این زمان 5-10 ساعت است. اما به تأخیر انداختن هم ارزش ندارد ، زیرا سلول تخم  بیش از یک روز زندگی نمی کند.

همچنین لازم نیست لحظه لقاح را برای ساعت های آخر موکول کنید ، زیرا این روند بلافاصله پس از مقاربت رخ نمی دهد ، بلکه فقط پس از چند ساعت دیگر انجام می شود. در این مدت ، اسپرم و تخمک به یکدیگر "می رسند".

 

بارداری

 

چگونه بر جنسیت کودک تأثیر بگذاریم ؟ پسر یا دختر

دانش ثابت کرده است که وقتی یک دختر باردار می شود ، تخمک توسط اسپرم با کروموزوم X بارور می شود و هنگامی که یک پسر بچه باردار می شود ، یک اسپرم با یک کروموزوم Y. اعتقاد بر این است که این اسپرم ها با دانستن ویژگی های آنها تا حدودی متفاوت هستند ، شما می توانید به طریقی خاص بر جنسیت کودک متولد شده تأثیر بگذارید.

 

طول عمر اسپرماتوها 5-5 روز است. در همان زمان ، "اسپرم با یک کروموزوم Y" حدود دو روز زندگی می کنند ، اما آنها تحرک بیشتری دارند و "اسپرم با کروموزوم X" حدود 5 روز زندگی می کنند ، اما آنها با تحرک کمتری حرکت می کنند. بنابراین ، اگر حاملگی مستقیماً در حین تخمک گذاری رخ داده باشد ، احتمال پسر شدن افزایش می یابد.

 

برای باردار شدن با جنسیت دختر ، باید به توصیه های زیر پایبند باشید:

مقاربت جنسی باید تقریباً 2-3 روز قبل از تخمک گذاری انجام شود. تلاش برای بارداری در طی تخمک گذاری و در 3 روز بعد از آن باید کنار گذاشته شود.

این احتمال زنده ماندن اسپرم با کروموزوم X را افزایش می دهد.

نفوذ لازم نیست که عمیق باشد. با این کار احتمال رسیدن اسپرم Y به هدف ، که تحرک بیشتری دارند ، به حداقل می رسد.

برای باردار شدن پسر می توانید از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

5 روز قبل از تخمک گذاری ، باید زندگی صمیمی خود را کنار بگذارید.

مقاربت جنسی باید در روز تخمک گذاری انجام شود.

نفوذ باید تا حد ممکن عمیق باشد.

یک مرد نباید بیش از حد گرم شود ، زیرا قرار گرفتن در معرض دمای بالا برای اسپرم با کروموزوم Y مضر است. این مربوط به پوشیدن لباس گرم ، حمام رفتن و غیره است.

 

تست تخمک گذاری

 

 

تعیین تخمک گذاری با اندازه گیری دمای پایه

روش تعیین تخمک گذاری با اندازه گیری دمای پایه نیازی به سرمایه گذاری مالی ندارد. یک زن در صبح باید دمای بدن را در راست روده(معقد) اندازه گیری کند. این کار باید هر روز ، بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب انجام شود. به عنوان یک قاعده ، بعد از قاعدگی ، در حدود 37 درجه سانتیگراد باقی می ماند و قبل از شروع تخمک گذاری ، کمی کاهش می یابد. وقتی تخمک گذاری اتفاق می افتد ، دما دوباره به 37.3-37.6 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. اگر مرتباً دما را کنترل کنید ، می توانید برنامه مشخصی ایجاد کنید که به شما اجازه دهد روز تخمک گذاری را تعیین کنید.

 

 

آیا تست تخمک گذاری می تواند بارداری را تشخیص دهد

تست تخمک گذاری نمی تواند بارداری را تشخیص دهد زیرا به هورمون دیگری واکنش نشان می دهد. بنابراین ، همه بحث ها در مورد این موضوع جدی نیستند ، و شما نباید به آنها توجه کنید.

اگر تست تخمک گذاری دو نوار را نشان دهد ، این بدان معنی است که زن تازه تخمک گذاری کرده است و نه بارداری. در همان زمان ، احتمال تصور موفقیت آمیز افزایش می یابد.

 

تست تخمک گذاری برای چه چیز دیگری استفاده می شود

تست تخمک گذاری نه تنها برای افزایش احتمال باردار شدن ، بلکه برای جلوگیری از بارداری ناخواسته نیز استفاده می شود. اگرچه در این حالت آنها باید مرتباً انجام شوند. این یک روش ارزان نیست ، اما برخی از زنان آن را انجام می دهند.

ارزش دارد که از مقاربت محافظت نشده از لحظه ای که دو نوار در آزمون ظاهر می شود تا لحظه ای که کاملا ناپدید می شوند ، کنار کشید. علاوه بر این ، عملا هیچ تضمینی برای وقوع حاملگی نمی دهد.

 

آیا تست تخمک گذاری می تواند روزانه انجام شود

این تست هیچ تاثیری بر سلامت زن ندارد ، بنابراین می توانید هر روز آن را انجام دهید. به خصوص اغلب این کار توسط زنانی انجام می شود که نمی توانند برای مدت طولانی باردار شوند.

 

تست های محبوب تخمک گذاری

اگرچه تمام تست های بارداری اصل یکسانی دارند اما قابلیت اطمینان آنها تا حدودی متفاوت است. محبوب ترین تست ها عبارتند از: Clearblue ، Frautest  Eviplan.

مقاله فقط توسط متخصص برای مقاصد اطلاعاتی تهیه شده است. ما از شما می خواهیم خود درمانی نکنید. وقتی اولین علائم ظاهر شد ، با یک پزشک مشورت کنید. 

نظرات

در ادامه بخوانید...

رنگ خون پریود به چه معنی است

در
رنگ خون پریود

 

رنگ خون پریود

رنگ خون پریود یا رنگ خون قاعدگی شخص می تواند اطلاعات حیاتی بهداشتی او را منتقل کند. به عنوان مثال ، رنگ خون نارنجی یا خاکستری بعضی اوقات می تواند نشان دهنده عفونت واژن باشد.
 
خونریزی در دوران قاعدگی از طریق بافت رحم و خونریزی از ریزش بافت رحم صورت می گیرد.رنگ خون پریود بسته به اینکه چه مدت در رحم بماند ، از قرمز روشن تا قهوه ای تیره یا سیاه متفاوت است.
 
خونی که به اندازه کافی و طولانی در رحم بماند با اکسیژن (اکسید شدن) واکنش نشان می دهد. به نظر می رسد خون که مدت زمان اکسیداسیون شده تیره تر است.تغییرات هورمونی و شرایط سلامتی نیز می تواند بر رنگ و بافت خون پریود تأثیر بگذارد.
 
در این مقاله ، جدول خونریزی دوره ای را ارائه می دهیم و بحث می کنیم که رنگ های مختلف خون قاعدگی به چه دلیلی می تواند باشد. ما همچنین تغییرات رنگ را در یک دوره ، معنی لخته ها و چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم را بررسی می کنیم.

 

خون سیاه در دوره پریود

خون سیاه می تواند در آغاز یا پایان دوره پریود شخص ظاهر شود. این رنگ به طور معمول نشانه خون یا خون قدیمی است که مدت بیشتری را برای ترشح در رحم به طول انجامیده و زمانی برای اکسیداسیون داشته است ، ابتدا به رنگ قهوه ای یا قرمز تیره روشن شده و سپس در نهایت سیاه می شود.
خون سیاه گاهی اوقات می تواند نشان دهنده انسداد داخل واژن فرد باشد. علائم دیگر انسداد واژن می تواند شامل موارد زیر باشد:
تخلیه بد بو
تب
مشکل در ادرار کردن
خارش یا تورم در داخل واژن یا اطراف آن
 

 

خون قهوه ای یا قرمز تیره در دوره پریود

مانند خون سیاه ، قهوه ای یا قرمز تیره نشانه خون قدیمی است و ممکن است در آغاز یا پایان یک دوره ظاهر شود. رنگ خون قهوه ای یا قرمز تیره تا به اندازه طولانی خون اکسیداسیون خون سیاه نداشته و می تواند در سایه های مختلف ظاهر شود.

بارداری

خون قهوه ای یا لکه بینی گاهی نیز می تواند نشانه اولیه بارداری باشد که پزشکان از آن با اصطلاح خونریزی کاشت استفاده می کنند.
 
ترشح قهوه ای یا لکه بینی در دوران بارداری می تواند نشانگر سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشد ، یعنی زمانی که تخمهای لقاح یافته در لوله فالوپی به جای رحم کاشته شوند.
 
برای زنانی که در دوران بارداری لکه بینی یا خونریزی واژن را تجربه می کنند ، مهم است که به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند.
 

زجگی

ترشحات واژینال قرمز تیره یا قهوه ای که پس از زایمان رخ می دهد ، lochia یا خونریزی بعد از زایمان نامیده می شود. Lochia دلیلی برای نگرانی نیست و راه بدن برای بیرون راندن خون و بافت اضافی از رحم است.
 
Lochia معمولاً با خون قرمز روشن شروع می شود و با کاهش جریان ، به سایه تیره تر انتقال می یابد. با گذشت زمان ، ترشحات از نظر رنگ و هم از نظر مقدار کم تر می شوند.
 
مدت زمان lochia در افراد مختلف متفاوت است ، اما معمولاً طی چند ماه اول پس از زایمان می گذرد. زنانی که بعد از زایمان خونریزی بسیار سنگینی را تجربه می کنند باید به پزشک مراجعه کنند.
 
همه زنان بعد از زایمان لکه ها را تجربه نمی کنند. همچنین ممکن است زنان به دلیل تغییر در سطح هورمون ، دوره های نامنظمی را پس از زایمان تجربه کنند.
 

 

خون قرمز روشن در دوره پریود

خون قرمز روشن نشانگر خون تازه و جریان پایدار است. یک دوره ممکن است با خونریزی قرمز روشن شروع شود و تا انتهای دوره تیره شود. برخی افراد ممکن است دریابند که خون آنها در طول دوره خود قرمز روشن می ماند.
 
لکه بینی غیر معمول یا خونریزی بین چرخه های قاعدگی ممکن است نشانه عفونت مقاربتی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشد. رشد پولیپ یا فیبروم در لایه رحم نیز می تواند باعث خونریزی غیرمعمول سنگین شود.
 
به ندرت ، خونریزی قرمز روشن ممکن است نشانه ای از سرطان دهانه رحم باشد. علائم دیگر سرطان دهانه رحم عبارتند از:
دوره های سنگین تر
دوره های طولانی تر از حد معمول
خونریزی بعد از مقاربت
ترشحات واژن ناخوشایند است
درد در قسمت تحتانی کمر ، لگن یا پاها
از دست دادن اشتها
کاهش وزن غیر قابل توضیح
رنگ صورتی خون
هنگامی که خون با مایع گردن رحم مخلوط شود ، خون صورتی یا لکه بینی ایجاد می شود.
 
استفاده از کنترل هورمونی هنگام تولد می تواند سطح استروژن را در بدن پایین بیاورد ، که می تواند در طی دوره ها منجر به ایجاد جریان کمتری با رنگ صورتی شود.
 
مقاربت جنسی می تواند برش های کوچک در واژن یا دهانه رحم ایجاد کند. خون ناشی از این برش ها می تواند با مایعات واژن مخلوط شده و به عنوان ترشحات صورتی از بدن فرد خارج شود.
سایر دلایل خون پریود صورتی می تواند شامل موارد زیر باشد:
 
کاهش وزن قابل توجه
رژیم ناسالم
کم خونی
بارداری
در دوران بارداری ، ترشحات صورتی که حاوی بافت است و در کنار گرفتگی وجود دارد ، ممکن است نشانگر سقط جنین باشد. برای زنانی که در هنگام بارداری خونریزی واژن را تجربه می کنند بسیار مهم است که پزشک یا متخصص زنان خود را ببینند.
 

 

خون نارنجی در دوره پریود

خونی که با مایع گردن رحم مخلوط می شود نیز می تواند نارنج به نظر برسد.خون یا ترشحات نارنجی اغلب نشان دهنده عفونت مانند واژینوز باکتریایی یا تریکومونیازیس است. افرادی که خون نارنجی دارند باید علائم دیگر سوزش واژن مانند خارش واژینال ، ناراحتی و ترشحات ناخوشایند را بررسی کنند.
 
اگرچه خون یا ترشحات دوره چریود به رنگ نارنجی همیشه نشان دهنده عفونت نیست ، اما برای شخص مناسب است که برای ارزیابی به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کند.
 

 

خون خاکستری در دوره پریود

ترشحات خاکستری معمولاً نشانه واژینوز باکتریایی است ، شرایطی که به دلیل عدم تعادل بین باکتری های مفید و مضر در واژن، مهبل اتفاق می افتد.
 
علائم دیگر واژینوز باکتریایی عبارتند از:
 
خارش داخل و اطراف واژن
بوی واژن ناخوشایند که اغلب مردم آن را "ماهی" می نامند
سوزش یا ادرار دردناک
افرادی که علائم واژینوز باکتریایی دارند باید به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند. پزشکان معمولاً برای درمان واژینوز باکتریایی آنتی بیوتیک تجویز می کنند.
 
بارداری
در مراحل بعدی حاملگی ، ترشحات خاکستری حاوی لخته ها می تواند سقط جنین را نشان دهد. زنانی که در دوران بارداری دچار خونریزی می شوند باید به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند.
 
تغییر رنگ در طی یک دوره
خون از ماه به ماه یا حتی در طی یک دوره واحد می تواند در رنگ و بافت تغییر کند.
تغییرات هورمونی و همچنین رژیم غذایی فرد ، شیوه زندگی ، سن و محیط ، همگی می توانند باعث ایجاد تغییرات در خون دوره ای شوند.
 
خون دوره با توجه به تغییر جریان می تواند از قرمز روشن تا قهوه ای تیره متفاوت باشد. عفونت ها ، حاملگی و در موارد نادری سرطان دهانه رحم می تواند باعث ایجاد رنگ غیرمعمول خون یا خونریزی نامنظم شود.
 
افرادی که دوره های طولانی یا سنگین غیرمعمول را تجربه می کنند ممکن است نیاز به ملاقات با پزشک داشته باشند.
 

 

لخته شدن خون در دوره پریود

اگر فردی خونریزی داشته باشد و بعد از کمتر از 2 ساعت به تامپون یا تغییر پد نیاز داشته باشد ، فرد باید به پزشک مراجعه کند.
خون دوره سالم می تواند حاوی تکه های قابل مشاهده ای از لایه رحم باشد. این تکه های کوچک از بافت یا لخته ها در خون باعث نگرانی نمی شود.
 
با این حال ، خونریزی بسیار سنگین یا لخته های بزرگ می تواند نشانه ای از یائسگی باشد. یائسگی زمانی است که فرد دچار خونریزی قاعدگی غیرمعمول یا دوره های طولانی مدت بیش از 7 روز شود.
 
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری CDC توصیه می کند در صورت داشتن یکی از موارد زیر به پزشک مراجعه کند:
خونریزی که فرد را مجبور به تغییر تامپون یا پد بعد از کمتر از 2 ساعت کند
خون با لخته هایی که اندازهآنه ها بزرگ است
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری همچنین موارد زیر را به عنوان علل یائسگی ذکر کرده است:
 
رشد فیبروم های رحمی یا پولیپ ها روی رحم
عدم تعادل هورمونی
بیماری التهابی لگن
دستگاه کنترل زایمان داخل رحمی (IUD)
اختلالات خونریزی ، مانند بیماری فون ویلبراند
برخی داروهای خاص مانند آسپرین و ضد انعقادها
سرطان دهانه رحم یا رحم
بدون درمان ، منوراژی می تواند منجر به عوارضی مانند کم خونی یا خستگی مزمن شود .
 

 

چه زمانی برای رنگ خون پریود به پزشک مراجعه کنیم

توصیه می شود افراد برای هر یک از علائم زیر با پزشک یا متخصص زنان مشورت کنند:
 
ترشحات واژن جدید یا غیرمعمول
دوره های نامنظم که طول و تغییر می کنند از یک ماه به ماه دیگر
خونریزی بعد از یائسگی
از دست دادن سه یا چند دوره
بوی ناخوشایند واژن
ترشحات واژن ضخیم خاکستری یا سفید
خارش داخل یا اطراف واژن
تب
هرکسی که باردار باشد و متوجه خونریزی یا ترشحات غیر معمول واژن شود باید با پزشک یا متخصص زنان صحبت کند.
 

 

خلاصه مقاله

رنگ و قوام خون پریود می تواند اطلاعات مفیدی درمورد سلامت کلی فرد داشته باشد.با این حال ، دوره هرکسی متفاوت است و خون می تواند در یک دوره و از ماه به ماه تغییر رنگ و قوام دهد. بنابراین لازم است مردم بدانند که چه چیزی برای آنها عادی است.
 
خون دوره سالم به طور معمول از قرمز روشن تا قهوه ای تیره یا سیاه متغیر است. خون یا ترشحات نارنجی یا خاکستری ممکن است نشان دهنده عفونت باشد. زنانی که در دوران بارداری دچار خونریزی می شوند ، برای ارزیابی باید به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند.

نظرات

در ادامه بخوانید...

افزایش باروری با این غذاها

در

در این مقاله به غذاهایی اشاره می شود که برای سلامت زنان در دوران قبل و بعد از بارداری مناسب است و تاثیر مصرف این غذاها در باروری خانم هایی که قصد دارند باردار شوند، ثابت شده است.همچنین این غذاها برای باروری آقایان تاثیر بسزایی است. 

گوجه فرنگی

این راز برهیچکس پوشیده نیست که گوجه فرنگی منبع بزرگ لیکوپن است که یک آنتی اکسیدان مهم است وکمک می کند تا از شر رادیکال های آزاد بدن خلاص شویم. هنگامی که رادیکال های آزاد وجود داشته باشند، می توانند تقریبا باعث مشکل در هر مرحله از فرآیند تولید مثل زنان و مردان شوند. از آنجا که ناباروری مردان اغلب مورد خطاب نیست، مهم است که توجه داشته باشید که مطالعات اخیر نشان داده اند لیکوپن به عنوان یک ماده غذایی فوق العاده است که به زنده ماندن اسپرم کمک می کند.(سیارک)

پروتئین گیاهی


پروتئین یک ریزمغذی ضروری است، در بدن برای ساخت و تعمیر بافت ها، استخوان، غضروف، مو، پوست و خون، و همچنین تشکیل آنزیم و هورمونها مهم است. تحقیقات مطالعه سلامت پرستاران نشان داده است که پروتئین های گیاهی در محافظت در برابر ناباروری تخمک گذاری در مقایسه با پروتئین های حیوانی نقش دارد. من همبرگر گوشت گاو بدون چربی را رد نمی کنم اما قطعا برای جایگزین آنها گزینه های خوشمزه گیاهی در نظر می گیرم. 

غلات سبوس دار


غلات کامل کربوهیدرات های پیچیده دارند که به تنظیم قند خون شما کمک می کند. هنگامی که رژیم غذایی شما سرشار از کربوهیدرات تصفیه شده، مانند کربوهیدرات نان سفید، غلات شیرین، و غذای شیرین باشد، پانکراس شما هورمون انسولین را برای عادی سازی سطح قند خون ترشح می کند. تحقیقات نشان داده است که غلظت بالای انسولین خون باعث افزایش ناباروری تخمک گذاری در زنان است. برای تمرکز بر روی گرفتن غلات بیشتری در رژیم غذایی من، انتخاب سریع و آسان من فلفل قرمز و اسفناج Flatbread است. این انتخاب راحتی است و چیزی است که تمام خانواده می توانند از آن لذت ببرند (بله، بسیاری از زوج ها از ناباروری ثانویه رنج می برند ، به این معنی که آنها در حال حاضر یک فرزند در خانه دارند که نیاز به تغذیه دارد). به علاوه، شما می توانید در حالی که در کربوهیدرات های پیچیده دزدکی حرکت می کنید از یک پیتزای خوشمزه لذت ببرید. واین یک سیاست برد- برد است!

شیرکامل


آیا می دانید که ترکیب یک یا دو وعده از محصولات پر چرب لبنی (شیر، ماست، و پنیر) ممکن است در برابر ناباروری تخمک گذاری محافظت کند؟ بله، یافته های مطالعه سلامت پرستاران نشان داده اند که امید بستن برای گزینه های لبنی پر چرب در زمانی که برای باردار شدن تلاش می کنید ممکن است شانس موفقیت شما را افزایش دهد. هنگامی که چربی از لبنیات حذف شود، تعادل هورمونهای جنسی که به نوبه خود بر شانس تخمک گذاری و لقاح تاثیر دارند را تغییرمی دهد. این مهم است که توجه داشته باشید که با چربی کامل کالری بیشترمی آورد، بنابراین مطمئن شوید که در یک رژیم غذایی متنوع و متعادل هستید وقتی که می خواهید به شیر کامل آن را تغییر دهید.

قارچ

علاوه برکمی سدیم، کالری، چربی (عالی برای اضافه کردن به غذاهای مبتنی بر گوشت قرمز به منظور بهبود شرایط سلامتی خود) ، قارچ همچنین مواد مغذی مهم مانند ویتامین D و سلنیوم را در خود دارد. قارچ سفید که در معرض UV قرار داده شده باشد در واقع بیش از 100 درصد میزان مصرف روزانه توصیه شده ی ویتامین D شما را تامین می کند.تحقیقات اخیر نشان ویتامین D نه تنها باعث بهبود شانس دستیابی به حاملگی برای زنان تحت لقاح آزمایشگاهی می شود ، بلکه باعث بهبود کیفیت اسپرم، غلظت تستوسترون و نتایج کلی باروری در مردان است. (سیارک)

 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در مورد اثربخشی این پست با ما به اشتراک بگذارید....

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه داروها می توانند بر بارداری تاثیرگذار باشند؟

در

اگر داروهای خاصی استفاده می کنید، احتمالا باروری شما کم خواهد شد. در این قسمت آنچه لازم هست بدانید ارائه شده است. (سیارک
اگر قصد بارداری دارید و می خواهید که دوران بارداری شما به بهترین شکل باشد. زنانی که می خواهند خانواده تشکیل دهند، باید بدانند که کدام بیماریها از راه جنسی، فیبروئید، وزن بیش از حد، و ناراحتی تیروئید می توانند بر بارداری تاثیرگذار باشند. اما آنچه برای سلامت زنان زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد، تجویز داروهایی است که بر حاملگی تاثیرگذارند. کوپرمن، مدیر مرکز غدد تناسلی می گوید: چون چرخه قاعدگی زنان به وسیله تعامل بین مغز، تخمدان و رحم است، هر نوع مشکل سلامتی که این ارتباط را قطع کند، می تواند تاثیر معکوسی بر تخمک گذاری داشته باشد و دستیابی به بارداری را برای زنان چالش برانگیز سازد.(سیارک


برخی داروها برای درمان ناراحتیهای خاص ضروری هستند و زنان را با مشکلات ناتوانی برای بارداری و احساسات خاص همچون غمگینی، انزوا، عجز و ناتوانی و عصبانیت دست به گریبان می سازد. دومار، مدیر و مجری مرکز سلامت ذهن بدن دومار و مدیر مراقبتBoston IVF و نویسنده کتاب پیدا کردن آرامش برای مادران باردار می گوید: مادرانی که مشکلات باروری دارند، سطوح مساوی از اضطراب و افسردگی افرادی را دارند که بیماری سرطان، HIV یا بیماری قلبی دارند.
زمانیکه باردار هستید و دارو مصرف می کنید، با پزشک خود مشاوره کنید. در برخی موارد، جایگزین هایی برای داروهای موثر و OTC وجود دارد. در این قسمت اطلاعاتی درباره سالم ترین بارداری وجود دارد:


داروها چگونه بر باروری تاثیر می گذارند 

طبق گفته گریفین، متخصص مرکز باروری ، سه روش عمده برای تداخل دارو با باروری وجود دارد که دو مورد از آنها مستقیما به زنان مربوط می شود. طبق گفته وی، داروها باعث تاخیر در تخمک گذاری و باروری آندومتر یا رحم می شوند (سومین روشی که داروها در آن نقش دارند، تغییراتی است که در تولی اسپرم ایجاد می کنند)
Valerie Baker, M.D.، رئیس بخش غدد تناسلی و ناباروری دانشگاه استنفور می گوید: دارو می تواند با تاثیر بر تولید هورمون محرک فولیکول (FSH) یا هورمون جسم زرد(LH) توسط غده هیپوفیز، بر توانایی تخمک گذاری زنان یا تولید اسپرم مردان تاثیرگذار باشد.
مدت اثر
وقتیکه دارو متوقف شد، بهبودی بدن مدتی زمان لازم دارد البته این دوره از دارویی به داروی دیگر متغیر است. دکتر کوپرمن می گوید: اغلب داروها خارج از سیستم می باشند اما برخی داروها با تولید نرمال تخم تداخل دارند. برای مثال، زنانی که از متوترکسات در شیمی درمانی استفاده می کنند، باید قبل از بارداری، سه ماه منتظر باشند. بعد از توقف انواع روشهای کنترل بارداری، یک یا دو ماه طول می کشد تا به باروری بهینه بازگردید.
سوال مرتبط: اگر می خواهید باردار شوید، چه زمانی باید کنترل بارداری را قطع کنید؟
ریچارد پائولسون می گوید: این مسئله خیلی محتمل است چون پوشش داخلی رحم، مدت زیادی لازم دارد تا بعد از پیشگیری از بارداری ترمیم شود. برای مثال Depo-provera ، برای تمیز شدن از سیستم بدن زمان زیادی لازم دارد، یعنی حدود 10 ماه. (سیارک

داروهای بیش از حد

پاسخ شفافی درباره داروها و بارداری وجود ندارد. دکتر بیکر می گوید: هزاران دارو وجود دارند که بر باروری تاثیرگذارند و تا کنون بررسی نشده اند.دکتر گریفین می گوید: همچنین داروهایی وجود دارند که تاکنون نسبت به باروری تست نشده اند. خوشبختانه، OTC تداخلی با باروری ندارد اما همیشه بهتر است که قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید و در موارد زیر دقت کنید:
NSAIDs (داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی). دکتر کاپرمن می گوید: طبق برخی گزارشات، NSAIDها همچون مورتین یا آدویل، اثر کمی دارند. دگر گریفین می گوید: اینها می توانند با تخمک گذاری تداخل داشته باشند بویژه در توانایی تخم جهت آزاد شدن از تخمدان.
درمان طبیعی یا گیاهی
مشکل این زمینه تحقیقی این است که هیچ داده ای درباره آنها وجود ندارد. دکتر پائولسون می گوید: داروهای گیاهی معروف، گاهی اوقات دارای موادی هستند که همچون هورمون عمل می کنند (استروژن یا پروژستین)، همچون محصولات حیوانی ساخته شده از آدرنال، بیضه یا تخمدان.
تجویز دارو
اگر هر کدام از داروهای زیر را مصرف می کنید، درباره تاثیر آنها بر بارداری خود با پزشک مشورت کنید.
داروهای روانپزشکی همچون ضدافسردگی و برخی داروهای ضدروان پریشی می توانند با تنظیم هورمونی تخمک تداخل داشته و سطوح هورمون مربوطه همچون پرولاکتین را افزایش دهند. دکتردومار می گوید: تحقیق اخیر نشان داد، زنانی که SSRI (بازدارنده جذب سروتونین انتخابی) مصرف می کنند، دارای بارداری دیرهنگام خواهند بود؛ این دارو همچنین کارایی درمان باروری را کاهش داده و به تولد زودرس و سقط جنین منجر می شود.
تجویز NSAIDS. خطرات آن همانند OTC NSAIDS می باشند.
استروئیدها. این گروه شامل استروئیدهای انابولیک و کارتیکواستروئیدها می باشد که برای درمان آسم و سل جلدی استفاده می شوند و از تستسترون ساخته شده شده اند و بر باروری تاثیرگذارند. بویژه، استروئیدها از رها شدن هورمونهای لازم برای تخمک گذاری و قاعدگی جلوگیری می کنند. (سیارک
داروهای ضد تشنج (فنی توئین، کاربامازپین و والپروات) بر باروری تاثیر می گذارند.
داروهای ضد روان پریشی همچون ریسپریدون باعث افزایش سطح هورمون پرولاکتین و عدم تخمک گذاری می شود.
داروهای تیروئید. اگر مقدار دارو تنظیم شده نباشد، سطح پرولاکتین تغییر می کند.
محصولات پوستی دارای هورمون. از محصولات دارای هورمون استروژن و پروژسترون اجتناب کنید که باعث تاخیر در تخمک گذاری می شوند.
شیمی درمانی، بویژه عوامل آلکیله کننده، می توانند برای تخمدان سمی باشند و به ناباروری دائمی منجر شوند.

درمان های جایگزین

در برخی موارد همچون آسم، تجویز دارو اجتناب ناپذیر است. دکتر دامر می گوید: اما در برخی ناراحتی ها همچون SSRI افراد می توانند به لیست جایگزین این دارو توجه کنند همچون درمان رفتار شناختی که در اغلب موارد موثر است. طب سوزنی راه حل دیگری است.
اغلب پزشکان ترجیح می دهند که زنان به هنگام بارداری، حداقل مصرف دارو را داشته باشند. دکتر دامر می گوید: ایده خوبی است که قبل از بارداری با پزشک خود در باره این مسائل صحبت کنید. و اگر رژیم لازم باشد، مشورت نمایید. (سیارک)  

مامان عزیز خانوم خونه نظرات و تجربه های خودتونو با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا استرس میزان باروری زن را پایین می آورد

در

 تحقیقات جدید تایید میکند که استرس، شانس یک زن را برای بارداری پایین می آورد ، به ویژه استرسی که تقریبا در زمان تخمک گذاری رخ میدهد بر سلامت زنان تاثیر مضاعف می گذارد.


"اگر شما بیشتربرای باردار شدن تلاش می کنید اما از همیشه احساس استرس بیشتری میکنید (نزدیک زمان تخمک گذاری) ، 40 درصد کمتر احتمال بارداری در آن ماه را دارید ، " کیرا تیلر نویسنده پژوهش میگوید . او استادیار در سلامت نفوس در دانشگاه لوییس ویل مدرسه سلامت عمومی و علوم اطلاعات است .تیلور معتقد است تحقیقات تیمش اولین نگاه به استرس در بازه های زمانی متفاوت در سیکل ماهانه زنان است که تعیین میکند آیا در نقاط مختلف ، تاثیرات متفاوتی وجود دارد.در تحقیقات ، محققان 400 زن ، به سن 40 سال یا جوانتر ، را بررسی کردند . همه آنها فعال بودند و از بارداری جلوگیری نمیکردند .   (سیارک)  
تیلور میگوید: " تنها یک سوم آنها برای بارداری تلاش میکردند ، اما همه آنها تماس بدون حفاظت و بدون جلوگیری از بارداری داشتند "زنان سطح استرس خود را به صورت روزانه از یک(کمترین) تا چهار (بیشترین ) ثبت میکردند . آنها برای بیش از 20 سیکل ، یا تا وقتی بارداری صورت بگیرد این کار را کردند . به صورت میانگین ، تا هشت سیکل استرس خود را ثبت کردند .در طول زمان تحقیقات ، 139 زن باردار شدند .محققان دریافتند که 46 درصد کاهش در لقاح برای هر یک - تا بالارفتن استرس درطول زمان تخمک گذاری وجود داشت . روز 14 سیکل به عنوان زمان تخمک گذاری تخمین زده شده بود .تاثیر در بارداری حتی بعداز اینکه محققان فاکتورهای دیگر را مثل سن ، شاخص جرم بدن(اندازه گیری برپایه وزن و قد) ، استفاده از الکل و اینکه چند وقت یک بار تماس اتفاق می افتد در نظر گرفتند ، وجود داشت .محققان به زمان های دیگر در سیکل نیز توجه کردند ، اما تیلور میگوید : "ما تاثیری از استرس در لانه گزینی پیدا نکردیم." به طور کلی لانه گزینی درصورت بارداری 6 تا 10 روز بعد از تخمک گذاری اتفاق می افتد .در حالی که تحقیقات ارتباطی بین استرس و لقاح نشان داد ، به صورت علت و معلولی اثبات نکرد.
در یافته های دیگر ، "زنانی که باردار شدند سطوح بالاتری (از استرس) نزدیک اتمام سیکل داشتند . " تیلور گفت که میتواند به خاطر سطوح هورمون باشد ، زیرا بالا رفتن سطوح استروژن و پروژسترون منجر به تغییرات رفتاری در آن زمان میشود .دکتر تامر سینگر ، سرپرست نوزایشی و نازایی در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک گفت ، تحقیقات جدید بازه زمانی که بیشترین تاثیر را از استرس میگیرد مشخص میکند .  (سیارک)  
او گفت : " آنها توانستند زمانی که بدون استرس بودن مهم است را روشن کنند ، و این نیمه اول (سیکل) است."
تیم تیلور به اینکه چرا استرس ، لقاح را در زمان تخمک گذاری تحت تاثیر قرار میدهد توجه نکردند . اما او حدس میزند که " استرس در سیگنال بین مغز و تخمدان ها اختلال ایجاد میکند ، و شانس تخمک گذاری را کاهش میدهد."
سینگر موافق بود.او گفت وقتی زنی سطح استرس بالایی دارد ، هورمون های مخصوص تخمک گذاری میتوانند مختل شوند .این اختلال هورمونی میتواند مانع پروسه شود ، تیلور گفت ، بنابراین " این میتواند راه طبیعت باشد برای گفتن ، حالا بچه دار نشو"   (سیارک)  
سینگر پیشنهاد داد که زنان میتوانند سطح استرس را با تمرین یوگا یا مدیتیشن با آگاهی ، به همراه راه های دیگر ، کاهش دهند.تیلور میگوید تمرین معتدل ، پنج بار در هفته به مدت 30 دقیقه هم میتواند استرس را کاهش دهد . اما تمرین شدید میتواند احتمال بارداری را کاهش دهد .او همچنین پیشنهاد داد که با استفاده از صحبت درمانی و مهارت های کنترل زمان میتوان سطوح استرس را پایین آورد .
تحقیقات به تازگی در Annals of Epidemiology به صورت آنلاین چاپ شد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

چرا سیگار می تواند بدترین دشمن یک زن باشد

در

مطمئنا، سیگار به هر فردی چه مرد و چه زن به طور یکسان آسیب می‌رساند. اما برخی از تاثیرات سوء سیگار کشیدن از بارداری خارج رحمی گرفته تا یائسگی زودرس، تنها در مورد زنان پیش می آید و سلامت زنان را بخطر می اندازد. 19 نوامبر امسال، ۲۲ امین همایش انجمن سرطان آمریکاست که بزرگترین همایش ترک سیگار می باشد. اگر هنوز تصمیم به ترک سیگار نگرفته اید، در اینجا دلایلی آورده می شود که کاملا قانع‌کننده است.


سیگار خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم و رکتال را افزایش می دهد

نه تنها سیگار کشیدن سبب انواعی از سرطان ها در زنان و مردان می شود، بلکه با توجه به کالج زنان و زایمان آمریکا (ACOG) زنان در خطر بالاتری از سرطان دهانه رحم قرار دارند. یک مطالعه دانمارکی که در 21 آپریل 1999 منتشر شد، انستیتوی ملی سرطان دریافته است زنانی که قبل از یائسگی ه سیگار می کشند نسبت به کسانی که سیگار نمی کشند به احتمال شش برابر سرطان رکتال در ان پیشروی می کند.
سیگار کشیدن دوره قاعدگی تان را بدتر می کند.
با توجه به ACOG، زنانی که سیگار می کشند علائم شدیدی از نشانه‌های پیش از قاعدگی تجربه می کنند و 50 درصد از انها به مدت دو روز یا بیشتر گرفتگی عضلانی دارند.

سیگار کشیدن برای باروری مضر می باشد

با توجه به ویکی سلتزر، ام. دی. معاون رئیس جمهور برای سرویس‌های سلامتی زنان در سیستم بهداشت و درمان یهودیان در ساحل شمالی جزیره لانگ در نیویورک، سیگار کشیدن عملا هر مرحله از بارداری را تحت تاثیر قرار می دهد. «افراد سیگاری در مورد عدم تخمک گذاری در خطر بیشتری قرار دارند و احتمال کمی وجود دارد تا تخمک بارور در رحم او کاشته شود. افراد سیگاری در مورد لقاح آزمایشگاهی موفقیت کمتری دارند». همچنین سلتزر اشاره می کند که نیکوتنی با عملکرد فالوپ تداخل پیدا می کند و می تواند مانع از رفتن نرمال تخم به رحم شود که این نیز می تواند منجر به بارداری خارج از رحمی یا لوله های رحمی شود و به طور بالقوه شرایط تهدید زندگی در آن وجود دارد.

سیگار کشیدن به نوزاد متولد نشده تان اسیب می رساند

پروفسور بنجامین ساکس، استاد زنان و زایمان دانشکده پزشکی هاروارد می گوید «زمانی که شما در دوران بارداری سیگار می کشید جنین را مسموم می کنید. مونوکسید کربن به بافت جنینی، بیشتر از بافت‌های بالغ تمایل دارد و هنگامی که نیکوتین از جفت جنین عبور می کند، میزان ضربان قلب (کودک) افزایش می یابد».
با توجه به ACOG، سیگار کشیدن خطر سقط جنین را در زن باردار تا 39 درصد افزایش داده و فرصت را برای بروز عوارض جدی دیگر از جمله جداشدن جفت (زمانی که جفت جدا از دیواره رحم است)، جفت سرراهی (زمانی که جفت، دهانه رحم را می پوشاند) و تولد نوزاد مرده را بالا می برد.
بسیاری از مطالعات به سیگار کشیدن مادر بعنوان پیشگیرانه‌ترین علت کم وزنی هنگام تولد اشاره می کنند. شیر مادر افراد سیگاری می تواند نیکوتین را به نوزاد شیرخوارش انتقال دهد. و گزارشی در سال 1995 در مجله اطفال نشان می دهد نوزادانی که در معرض دود دخانیات قرار می گیرند تقریبا تا سه برابر احتمال مرگ از سندرم مرگ نوزاد دارند.

سیگار کشیدن شما را مسن می کند

احتمالا متوجه شده باشید که افراد سیگاری زودتر از افراد غیرسیگاری دچار چین و چروک می شوند. اغلب آنچه که نادیده گرفته می شود این است که سیگار کشیدن به مدت یک تا دو سال در یائسگی تعجیل ایجاد می کند. پروفسور ساندرا کارسون ام. دی، استاد زنان زایمان در کالج پزشکی بیلور در هوستون می گوید «نیکوتین در جریان یافتن خون به تخمدان تداخل ایجاد می کند و در صورتی که موجب کم شدن جریان خون به هر ارگانی شوید، عملکرد آن را کاهش خواهید داد.» استروژن در تخمدانها تولید می شود و کاریسون می گوید «می تواند توضیح داده شود که چرا سیگار کشیدن موجب یائسگی زود رس می شود» همچنین سیگار می‌تواند منجر به استئوپروز زودرس شود. کارسون ادامه می دهد: بسیاری از مطالعات نشان داده است که سیگار کشیدن به طور قابل توجهی تراکم مواد معدنی استخوان را کاهش می دهد.  (سیارک)  

سیگار کشیدن احتمال حملات قلبی را افزایش می دهد

با توجه به انستییتوی ملی بهداشت زنی که سیگار می کشد دو تا شش برابر بیشتر از کسی که سیگار نمی کشد احتمال داشتن حملات قلبی را دارد. بنا به گفته ACOG یک تا چهار سیگار در روز برای دو برابر کردن خطر بیماری قلبی کافی است. و یک تحقیق فنلاندی که در ژوئیه 1998 در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده است نشان می دهد که زنان سیگاری بهمانند مردان بعد از سن 65 سالگی با احتمال دو برابر بیشتر حملات قلبی خواهند داشت. محققان معتقدند که استروژن (که ظاهرا مانع از سیگار کشیدن می شود) به زنان کمک می کند تا در برابر بیماری‌های قلبی مصون باشند.
و به خاطر داشته باشید که رفتار شما الگوی دخترتان یا هر دختری است که در زندگی‌تان وجود دارد. واندا جونز، سخنگوی مرکز ملی اطلاعات سلامت زنان می گوید: « در حال حاضر نرخ دختران دبیرستانی که سیگار می کشند همتراز با پسران است. این نوع برابری چیزی نیست که مادران و مادربزرگهای ما با آن رویارو بودند.»

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

نظرات

در ادامه بخوانید...

من عاشق خوردن بودم

در

من همیشه عادات غذایی ناسالمی داشتم. اگر بخواهم واضح تر بگویم من عاشق خوردن بودم و هرچیزی که می خواستم می خوردم. پیتزای بزرگ پنیری، و از هر خوراکی که در یک مهمانی بود می خوردم. من عاشق بودم، عاشق راسته بوفالو همبرگرهای آخرشب، سیب زمینی های سرخ شده غذاهای چینی و هرچیز دیگری که فکرش را بکنید به همین خاطر بین دوستانم به گاو پرخور مشهور بودم. شوخی نمی کنم.
من می‌خواهم داستان زندگی خود را برای شما بگویم. پس با من همراه باشید، حتما ارتباط شما و خواندن این مقالات را خواهید فهمید.
بسرعت ۳۲ ساله شده بودم و زمانی که شوهرم را دیدم و ازدواج کردیم تصمیم گرفتیم بچه دار شویم.دراولین بارداری سقط جنین داشتم.....مشکلی نیست. این امکان دارد برای هرکسی اتفاق بیفتد.(سیارک)
ولی بعداًصاحب یک پسر بچه شیرین و کوچک شدیم. سپس وقتی برای بچه دوم اقدام کردیم؛ دوبار دیگر سقط جنین داشتم. برای هرکسی فکر کردن به سقط جنین درد آور است. می دانید وقتی درموردش صحبت می کنم می گویم: (این شمارا عوض می کند.) این فقط از دست دادن یک بارداری نیست این از دست دادن یک بچه است. من و همسرم به دنبال کمک از این متخصص باروری به آن متخصص باروری مراجعه کردیم سرجمع پنج متخصص را ملاقات کردیم. همه آنها یک پاسخ به من دادند که نه من می خواستم بشنوم و نه می‌توانستم قبول کنم.
با همان یک بچه که دارید شاد باشید.
این فقط برای شما پیش نیامده است.
سن شما برای مادر شدن دوباره خیلی بالاست.
شماباید دارو مصرف کنید تا دچار افسردگی نشوید.
تخمک های شما دیگر مناسب باروری نیستند.
آنها به من سخت گیر، سمج، کله شق، مصمم یا دیوانه می گفتند. هرچند می دانستم به نظر احمقانه می آمد؛ اما من یک بچه دیگر می خواستم و به حرفشان که من یک احمق هستم گوش ندادم وشروع کردم به مطالعه هرچیزی که می توانستم و هرچیزی که به دستم می رسید با سلامتی در ارتباط بود در مورد التهابات، حساسیت های غذایی، کاهش دهنده های آدرنالين، ارتباط مخمرها و نگرانی های ما در مورد غذاها، غذاهای اصلاح ژنتیکی شده، حشره کش ها، و ... و .. و ..

دینگ!دینگ!دینگ!
نور امید در دلم درخشید. غذا بود که با بارداری سالم و ناباروری من در ارتباط بود.

یک روزنشسته بودم و به گذشته تاریکم فکر می کردم. هیچکس به من نگفت نه همسرم نه پزشک خانوادگی نه متخصص باروری که من باید نگاهی به چیزهایی که می خورم بیاندازم و رژیم غذایم را باید در بهترین و سالم ترین حالت بگذارم تا بارداری سالمی داشته باشم. بعد از آن روز هرچیزی که در آشپزخانه یخچال و فریزرم داشتم را دور انداختم.
سه ماه بعد یک دختر زیبا را باردار شدم.
خوشبختی به من رو آورده بود.
درهمان سال پسردوساله ام دچار آسم مزمن شده بود. هر سه هفته به مدت ده روز دچار سرفه های شدید و خس خس سینه می شد وبه حالت چرخشی در آمده بود.
دوباره... عدد ما پنج بود. ما به پنج متخصص مختلف آسم و آلرژی مراجعه کردیم ولی هیچ نتیجه ای نداشت. به طور همزمان تحت نظر پنج متخصص بود. در یک چکاپ کلی دکتر به ما توصیه ای ساده گفت که زندگی ما را برای همیشه عوض کرد در مدت چند ماه آسم او خفیف تر شد و فعالیت های روزانه اش را بدون آسم دوره ای و داروهای آسم از سرگرفت و هنوز هم همین طور است.(سیارک)
اما الان ممکن است از خود بپرسید این داستان چه ارتباطی به کاهش وزن و لاغری دارد؟
پاسخ غذاست. غذا با هر چیزی مرتبط است. نوع غذا خوردن ما همان نوع غذا خوردن ۳۰ سال پیش نیست. زمانی که غذاهای ساده و مغذی مصرف می شد. غذاهای مصرفی ما در وضعیت هشدار دهنده ای است. ما درون دنیایی از مواد شیمیایی سنگین غرق شده ایم و این مرگ تدریجی ماست. آشپزخانه های ما پر است از جعبه ها و قوطی هایی که محصولات آزمایشگاهی بیش نیستند. محصولات غیر طبیعی ناتوانی های کودکانمان را افزایش می دهد. حشره کش ها امروزه در رده سوم، مواد به وجود آورنده سرطان ها هستند و در رده های بالاتر سیگار و دیگر مواد شیمیایی و سموم محیطی که گردهم آمده اند.
غذاهای اصلاح ژنتیک شده که با توکسین بی تی تغییر یافته اند سیستم ایمنی مارا ویران می کنند. محصولات لبنی و دامی ما زیر آزمایش های وقیحانه و نفرت انگیز هستند. به غذاها مواد نگه دارنده اضافه می شود که باعث افزایش وزن و بیماری میشود.
واقعا مایه ی شگفتی است. سطح تمامی بیماری های ما از جمله: سرطان، بیماری های قلبی، دیابت، adhd ( بیش فعالی )، آلرژی ها ، آسم و افزایش وزن ‌‌‌-دیگر بیماری های دیگرنیز-همگی درحال افزایش بی سابقه هستند. با این وجود ایالت متحده بودجه بیشتری نسبت به ملت های دیگر برای سلامتی صرف می کند.
شاید شما بگویید من که بیماری ندارم من فقط می خواهم کمی وزن کم کنم. بیماری چه ارتباطی با کاهش وزن و لاغری دارد؟ پاسخ التهاب است. امروزه ثابت شده است که افزایش وزن و التهاب باهم مرتبط هستند. ۹۵ ٪ بیماری هاامروزه گمان می شود که به التهاب مرتبط باشد. کیفیت پایین محصولات غذایی باعث التهاب سلول های چربی و چاق شدن می شود.(سیارک)
آیا می دانستید که افزایش وزن در کودکان ۳۳٪ افزایش یافته است؟ دوران زندگی کودکان از دوران زندگی والدینشان کوتاه تر شده است. تکان دهنده است؟ بله. غم انگیزاست؟ قطعاً. وقت آن است که نگاهی به سلامتی خود بیندازیم.

با این وجود امکان دارد بگوید کاهش وزن و لاغری در مورد کالری نیست. در موردش فکر کنید. امکان دارد این ذهنیت را داشته باشید که ۵۰۰ کالری، ۵۰۰ کالری است حال چه یک آبمیوه چه یک پاکت بزرگ چیپس و چه یک سالاد فصل. نه بدن شما همه این ها را یک از یک راه تجزیه نمی کند و همه آن ها سوخت و ساز متفاوتی در بدن دارند. اگر شما بدنتان را با مواد سالم تغذیه کنید قطعا احتياج به شمارش کالری مصرفیتان نیست. با سرچ کلمه لاغری و کاهش وزن در سایت :
اول: شمارا مرحله به مرحله از غذاهای ناسالم دور می کند و غذاهای سالم و راه خوردن آن هارا به شما نشان می دهد. این ایده بسیار متداول است و به این دلیل است که غذاهای مضری که شما خود را راضی می کنید که بخورید بیشتر از غذاهای مصرفی مفیدتان است. احتیاجی به توضیح های طولانی و فصل های طاقت فرسا نیست و فقط کافی است این کتاب را قدم به قدم دنبال کنید. می توانید تغییرات را سریع در زندگیتان احساس کنید. این به خودتان بستگی دارد که چقدر سریع تغیرات را ایجاد کنید و ببینید.
دوم: با اعمال این تغییرات شما تبدیل به یک فرد سالم با اندام متناسب می شوید.
این یک رژیم زود گذرنیست. این چیزی نیست که بتوان گفت یک روز در رژیم و روز دیگر بدون رژیم هستید.این یک ایجاد تغییر در نحوه زندگی و غذا خوردن است. با استفاده از این روش ها و اعمال آن ها در زندگی عادی و روزانتان من به شما قول می دهم سطح انرژی شما بهبود می یابد. حال روحیه ی بهتری خواهید داشت و نتیجه این است که تغیراتی کوچک با اثراتی بزرگ به وجود می آیند. و سلامتی شما بهبود پیدا می کند. و سلامتی بچه هایتان را نیز تامین می کنید. ترجمه  itrans.ir 

در سیارک بخوانیم:

لاغری با غذاهای ترکیبی

لاغری خیلی سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع تر با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع با جایگزینی مواد غذایی

لاغری سریع 3 مورد

کاهش وزن و لاغری با قارچ مایتاکه

کاهش وزن و لاغری با ویتامین 12 مورد

لاغری با درست خوردن 11 مورد

لاغری با درست خوردن 10 مورد

لاغری با درست نوشیدن

نظرات

در ادامه بخوانید...