تست تخمک گذاری چیست ؟چگونه جنسیت کودک را تعیین کنیم؟ پسر می خواهید یا دختر؟

تست تخمک گذاری

تست تخمک گذاری امری بسیار مفید است و می تواند برای هر خانمی مفید باشد. با کمک آن ، می توانید روزهایی را که احتمال بارداری کودک بیشتر است ، به طور دقیق تعیین کنید. چنین تستی چندی پیش ساخته نشده است ، بنابراین قابل درک است که بسیاری از جنسهای جوان به سادگی در مورد آنها اطلاعاتی ندارند. چنین تستاتی می تواند به ویژه برای زنانی که سعی در بچه دار شدن دارند مفید باشد.

 

 

تست چگونه به تعیین زمان تخمک گذاری کمک می کند

پس از اتمام چرخه قاعدگی بعدی ، بدن سالم زنان بلافاصله چرخه بعدی را شروع می کند. وقتی تخمک بالغ آماده خروج از تخمدان باشد ، سطح هورمون های خون افزایش می یابد. آنها مسئول احتمال لقاح وی هستند.

یکی از این هورمون ها را می توان نه تنها در خون ، بلکه در مایعات بیولوژیکی دیگر فرد ، به عنوان مثال ، در ادرار و بزاق یافت. این هورمون LH یا هورمون لوتئین ساز است. برای او این است که تست تخمک گذاری حساس است. بنابراین ، اگر مثبت باشد ، به این معنی است که تخمک بارور می شود.

 

چه زمانی باید تست تخمک گذاری انجام دهید

برای تعیین زمان مطلوب برای تکمیل تست ، یک زن باید طول چرخه خود را بداند. این تست به مدت 5 روز صبح و عصر یا فقط صبح انجام می شود.

در 28 روز سیکل ، تست از روز یازدهم از ابتدای آخرین قاعدگی شروع می شود.

در چرخه بیش از 28 روز ،  تست 17 روز قبل از اولین روز قاعدگی بعدی آغاز می شود.

چرخه ثابت نیست.

در مورد چرخه ناپایدار ، شکل اولیه همان چیزی است که کوتاهترین چرخه را مشخص می کند ، به عنوان مثال:

از روز 7 با چرخه 24 روزه ؛

از روز 9 با چرخه 26 روز ؛

از روز پانزدهم از روز اول قاعدگی با چرخه 32 روزه و غیره.

  

آیا اواسط چرخه همیشه با تخمک گذاری همزمان است

تخمک گذاری همیشه در وسط چرخه قرار نمی گیرد ، حتی اگر زن در زمینه زنان و زایمان مشکلی نداشته باشد و چرخه قاعدگی منظم باشد. به همین دلیل است که بسیاری از موارد بارداری دقیقاً در روزهای "ایمن" رخ می دهد ، زمانی که تخمک گذاری طبق برنامه شخصی زن هنوز آغاز نشده است.

روند بلوغ و آزاد شدن تخمک تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد ، از جمله: بیماری های عفونی ، آشفتگی های عاطفی ، تغییر محل زندگی و حتی فقط تغییر در شرایط آب و هوایی. بنابراین ، جای تعجب نیست که می توان سطح افزایش هورمون لوتئین کننده در خون را چندین روز قبل و چند روز پس از دوره مورد انتظار مشاهده کرد.

 

تست  تخمک گذاری

 

چه تست  تخمک گذاری وجود دارد

تست  تخمک گذاری و تست  بارداری از نظر ساختار مشابه هستند. برای انجام آنها ، همان مایعات بیولوژیکی مورد نیاز است - این ادرار ، یا بزاق است. انواع مختلفی از تست های تشخیص تخمک گذاری وجود دارد که قیمت ها و درصدهای اطمینان متفاوتی دارند.

نوار تست (تست نوار)

نوار تست محبوب ترین در میان سایر سیستم های تشخیصی برای تعیین تخمک گذاری است. از کاغذ پوشیده شده با معرف و یک نوار کنترل ساخته شده است. برای انجام تست در یک ظرف مناسب ، باید ادرار را جمع کرده و نوار موجود را در آن پایین بیاورید. زمان  نگه داشتن در ظرف ادرار10 ثانیه است. شما باید نتایج را در عرض 5-10 دقیقه ارزیابی کنید.اگر سطح هورمون در خون افزایش یابد ، باند دوم در تست ظاهر می شود.هرچه هر دو نوار روشن تر باشد ، احتمال بارداری در آن روز بیشتر است.

 

تست  تخمک گذاری

قرص تست

این تبلت تستی مانند یک جعبه کوچک به نظر می رسد که دارای دو پنجره است. ادرار به یک پنجره می چکه و در پنجره دیگر ، پس از چند دقیقه ، نتیجه ظاهر می شود. دو میله افزایش سطح LH را نشان می دهد. صفحه تست نسبت به نوار تست کاغذ قابل اطمینان تر است.

تست چندگانه

تست مجدد قابل استفاده یک وسیله الکترونیکی با نوارهایی است که باید در ادرار غوطه ور شود. این یک تست قابل اعتماد است که به شما امکان می دهد با دقت بالا روزهای بهینه برای بارداری را تعیین کنید.

تست جوهر افشان

تست جوهر افشان توسط نواری نشان داده می شود که معرف به آن زده می شود ، که با افزایش حساسیت مشخص می شود. برای مطالعه نیازی به جمع آوری ادرار نیست ، فقط باید هنگام رفتن به توالت تست را زیر یک جریان مایع قرار دهید. بعد از پنج دقیقه می توانید نتیجه را ارزیابی کنید. تخمک گذاری با دو نوار در تست نشان داده می شود.

 

تست  تخمک گذاری

تست دیجیتال

این تست به بزاق احتیاج دارد. این یک تست بسیار حساس است که در واقع یک میکروسکوپ مینیاتوری است که شبیه یک رژ لب است.

در بزاق یک زن می توانید الگویی را ببینید که شبیه برگ سرخس یا الگوهای یخ زده روی پنجره است. چنین الگویی را می توان تنها قبل از آزاد شدن تخمک از تخمدان یافت.

 

ویژگی های استفاده از تست تخمک گذاری در خانه

این تست ترشح تخمک از تخمدان را تشخیص نمی دهد ، اما به سطح هورمون های افزایش یافته خون واکنش نشان می دهد. این بدان معنی است که تخمک گذاری به تازگی اتفاق افتاده است یا طی چند ساعت آینده اتفاق خواهد افتاد.

مقادیر بالای هورمون در خون در طی تخمک گذاری به مدت 24 ساعت ادامه دارد ، بنابراین شما باید تست را دو بار در روز - صبح و عصر انجام دهید. در این حالت ، احتمال بارداری افزایش می یابد.

قبل از استفاده از تست تخمک گذاری نباید زیاد بنوشید ، در غیر این صورت ممکن است نتایج تحریف شده دریافت کنید.

اگر خانمی به تنهایی از تست دیجیتال استفاده می کند ، الگوی حاصل باید با دقت با تصویر مشخص شده در دستورالعمل مقایسه شود.

 

چرا تست تخمک گذاری منفی است

سطح هورمون پس از تخمک گذاری که قبلاً رخ داده کاهش می یابد ، بنابراین تست منفی خواهد بود.

در صورتی كه مدت زمان زيادی قبل از تخمک گذاری وجود داشته باشد ، نمي توان نتيجه مثبت گرفت.

این احتمال وجود دارد که خود تست آسیب دیده یا منقضی شده باشد و بنابراین نتیجه نادرستی به دست می دهد.

 

اگر تست مثبت باشد ، چه زمانی می توانید باردار شوید

پس از دریافت نتیجه مثبت ، زن یک سوال کاملا منطقی تر می پرسد: چه زمانی می توانم باردار شوم؟

اگر تست مثبت باشد ، به این معنی است که بعد از چند ساعت تخمک از تخمدان آزاد می شود و برای لقاح آماده می شود.

سلول تخم  توانایی باروری خود را در طول روز حفظ می کند.

پس از اتمام تست بلافاصله نباید باردار شوید. چند ساعت صبر کنید تا تخمک از تخمدان خارج شود. این زمان 5-10 ساعت است. اما به تأخیر انداختن هم ارزش ندارد ، زیرا سلول تخم  بیش از یک روز زندگی نمی کند.

همچنین لازم نیست لحظه لقاح را برای ساعت های آخر موکول کنید ، زیرا این روند بلافاصله پس از مقاربت رخ نمی دهد ، بلکه فقط پس از چند ساعت دیگر انجام می شود. در این مدت ، اسپرم و تخمک به یکدیگر "می رسند".

 

بارداری

 

چگونه بر جنسیت کودک تأثیر بگذاریم ؟ پسر یا دختر

دانش ثابت کرده است که وقتی یک دختر باردار می شود ، تخمک توسط اسپرم با کروموزوم X بارور می شود و هنگامی که یک پسر بچه باردار می شود ، یک اسپرم با یک کروموزوم Y. اعتقاد بر این است که این اسپرم ها با دانستن ویژگی های آنها تا حدودی متفاوت هستند ، شما می توانید به طریقی خاص بر جنسیت کودک متولد شده تأثیر بگذارید.

 

طول عمر اسپرماتوها 5-5 روز است. در همان زمان ، "اسپرم با یک کروموزوم Y" حدود دو روز زندگی می کنند ، اما آنها تحرک بیشتری دارند و "اسپرم با کروموزوم X" حدود 5 روز زندگی می کنند ، اما آنها با تحرک کمتری حرکت می کنند. بنابراین ، اگر حاملگی مستقیماً در حین تخمک گذاری رخ داده باشد ، احتمال پسر شدن افزایش می یابد.

 

برای باردار شدن با جنسیت دختر ، باید به توصیه های زیر پایبند باشید:

مقاربت جنسی باید تقریباً 2-3 روز قبل از تخمک گذاری انجام شود. تلاش برای بارداری در طی تخمک گذاری و در 3 روز بعد از آن باید کنار گذاشته شود.

این احتمال زنده ماندن اسپرم با کروموزوم X را افزایش می دهد.

نفوذ لازم نیست که عمیق باشد. با این کار احتمال رسیدن اسپرم Y به هدف ، که تحرک بیشتری دارند ، به حداقل می رسد.

برای باردار شدن پسر می توانید از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

5 روز قبل از تخمک گذاری ، باید زندگی صمیمی خود را کنار بگذارید.

مقاربت جنسی باید در روز تخمک گذاری انجام شود.

نفوذ باید تا حد ممکن عمیق باشد.

یک مرد نباید بیش از حد گرم شود ، زیرا قرار گرفتن در معرض دمای بالا برای اسپرم با کروموزوم Y مضر است. این مربوط به پوشیدن لباس گرم ، حمام رفتن و غیره است.

 

تست تخمک گذاری

 

 

تعیین تخمک گذاری با اندازه گیری دمای پایه

روش تعیین تخمک گذاری با اندازه گیری دمای پایه نیازی به سرمایه گذاری مالی ندارد. یک زن در صبح باید دمای بدن را در راست روده(معقد) اندازه گیری کند. این کار باید هر روز ، بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب انجام شود. به عنوان یک قاعده ، بعد از قاعدگی ، در حدود 37 درجه سانتیگراد باقی می ماند و قبل از شروع تخمک گذاری ، کمی کاهش می یابد. وقتی تخمک گذاری اتفاق می افتد ، دما دوباره به 37.3-37.6 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. اگر مرتباً دما را کنترل کنید ، می توانید برنامه مشخصی ایجاد کنید که به شما اجازه دهد روز تخمک گذاری را تعیین کنید.

 

 

آیا تست تخمک گذاری می تواند بارداری را تشخیص دهد

تست تخمک گذاری نمی تواند بارداری را تشخیص دهد زیرا به هورمون دیگری واکنش نشان می دهد. بنابراین ، همه بحث ها در مورد این موضوع جدی نیستند ، و شما نباید به آنها توجه کنید.

اگر تست تخمک گذاری دو نوار را نشان دهد ، این بدان معنی است که زن تازه تخمک گذاری کرده است و نه بارداری. در همان زمان ، احتمال تصور موفقیت آمیز افزایش می یابد.

 

تست تخمک گذاری برای چه چیز دیگری استفاده می شود

تست تخمک گذاری نه تنها برای افزایش احتمال باردار شدن ، بلکه برای جلوگیری از بارداری ناخواسته نیز استفاده می شود. اگرچه در این حالت آنها باید مرتباً انجام شوند. این یک روش ارزان نیست ، اما برخی از زنان آن را انجام می دهند.

ارزش دارد که از مقاربت محافظت نشده از لحظه ای که دو نوار در آزمون ظاهر می شود تا لحظه ای که کاملا ناپدید می شوند ، کنار کشید. علاوه بر این ، عملا هیچ تضمینی برای وقوع حاملگی نمی دهد.

 

آیا تست تخمک گذاری می تواند روزانه انجام شود

این تست هیچ تاثیری بر سلامت زن ندارد ، بنابراین می توانید هر روز آن را انجام دهید. به خصوص اغلب این کار توسط زنانی انجام می شود که نمی توانند برای مدت طولانی باردار شوند.

 

تست های محبوب تخمک گذاری

اگرچه تمام تست های بارداری اصل یکسانی دارند اما قابلیت اطمینان آنها تا حدودی متفاوت است. محبوب ترین تست ها عبارتند از: Clearblue ، Frautest  Eviplan.

مقاله فقط توسط متخصص برای مقاصد اطلاعاتی تهیه شده است. ما از شما می خواهیم خود درمانی نکنید. وقتی اولین علائم ظاهر شد ، با یک پزشک مشورت کنید. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید