آدنومیوز : درمان گیاهی ضخیم شدن دیواره رحم

آدنومیوز

 

 

من و  آدنومیوز

من در مورد چگونگی درمان و بهبود همزمان این بیماری مطالب زیادی خواندم. همچنین می خواهم موفقیت خود را با شما به اشتراک بگذارم. بیایید با این واقعیت شروع کنیم که ، وقتی آنها به آزمایشات من رسیدند ، دکتر تشخیص داد " آدنومیوز " . و بلافاصله عملیاتی برای من نسخه شد ، اما از آن بسیار ترسیدم. بنابراین ، با سرچ در اینترنت  ، این دستور فوق العاده را پیدا کردم.

 

در اینجا خود دستور العمل است. شما به گیاهان دارویی و کمی بیشتر از نیم لیتر آب نیاز خواهید داشت. یک قاشق غذاخوری از سبزیجات را در قابلمه بریزید ، روی آن را با آب بپوشانید و برای یک ربع ساعت بجوشانید. این جوشانده سبزیجات را یک ساعت قبل از غذا بنوشید. شما همچنین به یک جوشانده دیگر احتیاج دارید ، باید آن را به همان روش قبلی درست کنید ، اما فقط از یک گیاه دیگر - پنجه برگ یا پنج انگشت بهاره cinquefoil. جوشانده سبزیجات دوم باید فقط یک قاشق غذاخوری بعد از غذا در یک ربع ساعت مصرف شود.

 

فقط 15 روز  می گذرد ، بسیار راحت تر می شوید و احساس خوبی دارد: التهاب از بین می رود و شما زندگی خود را مانند قبل از این بیماری جدی و ناخوشایند آغاز خواهید کرد. گیاهان دارویی استفاده شده در این دستور همچنین به حل شدن چسبندگی کمک می کنند. هنگام تشخیص این مسئله دلسرد نشوید. همه چیز خوب خواهد شد

 

درمان خانگی ضخامت دیواره رحم با خاک رس

 

آدنومیوزیس در طب سنتی

من اغلب اوقات با افرادی که از چنین بیماری مانند آدنومیوز رنج می برند ملاقات می کنم. به من گفتند که این بیماری با دارو قابل درمان نیست ، بلکه فقط با جراحی قابل درمان است. اما می توانم به شما اطمینان دهم که چنین نیست. اجداد ما همه اینها را می دانستند و با آنچه داشتند برخورد می کردند. درمان رس آدنومیوز یا همان خشت است یکی از بهترین درمان ها برای هر بیماری، حتی آدنومیوز. شما به خاک رس آبی نیاز دارید. بهتر است اگر خودتان آن را پیدا کنید ، آن را حفاری کنید. اگر رس در عمق باشد ، نشانه رس خوب است.

 

هنگامی که خاک رس را به دست آوردید ، باید آن را با آب هم بزنید. برای انجام این کار ، شما به یک حوضچه نیاز دارید. خاک رس را در یک لگن بریزید و آن را خرد کنید. اگر به نظر سنگ می رسد ، باید این سنگ ها را بشکنید. اگر خاک رس را از داروخانه خریداری کرده اید ، پس باید آب بسیار کمی به آن اضافه کنید. اگر رس گلوله ای است ، آب را بریزید تا فقط قطعات را بپوشاند.

 

ده ساعت می گذرد ، و رس نرم می شود ، در حالی که خاک رس خیس است ، باید آن را هم بزنید. پس از نرم شدن خاک رس ، آب را از آن تخلیه کرده و دوباره هم بزنید. شما باید یک توده همگن ، بدون هیچ گونه توده ای بدست آورید.

 

سپس خاک رس را  برای درمان سنتی آدنومیوز در یک ظرف شیشه ای 700 گرمی قرار دهید. بعد آن را در حمام آب قرار دهید ، حدود پنج دقیقه در آنجا نگه دارید. خاک رس را نجوشانید و زیاد گرم نکنید. پس از اتمام تمام این مراحل ، خاک رس را روی پارچه روغنی یا کیسه پلاستیکی (سلفون) قرار دهید. آن را به آرامی با دست بچرخانید و آن را به شکل خمیر درآورید. ضخامت این خمیر نباید بیش از دو سانتی متر باشد.

 

خاک رس به احتمال زیاد بسیار گرم خواهد بود ، بنابراین بگذارید قبل از شروع درمان کمی خنک شود. قبلاً آن را روی پارچه روغنی پهن کرده اید و باید به راحتی به قسمت زیرین شکم وصل کنید ، تقریباً از ناف به پایین شروع شود. خاک رس باید بیش از دو ساعت روی این قسمت باشد. پس از آن ، رس دور ریخته می شود ، و روز بعد از یک رس کاملاً جدید استفاده می شود.

برای درمان خانگی ضخیم شدن رحم ممکن است به پنج تا شش دوره درمان نیاز داشته باشید ، اما مطمئن باشید که این به شما کمک می کند ، فقط صبور باشید.

 

آدنومیوز

 

درمان گیاهی ضخامت دیواره رحم

من می خواهم در مورد بیماری  آدنومیوز(ضخامت دیواره رحم) برای شما بگویم. من به دکتر مراجعه کردم و همه کارها را دقیقاً طبق دستورالعمل انجام دادم ، اما به یک دلیل یا دلیل دیگر ، این کمکی به من نکرد. من قرص هورمونی و آنتی بیوتیک مصرف کردم اما همه بدون هیچ نتیجه ای.

وقتی کاملا امیدم را از دست دادم ، شروع به خواندن مطالب مختلف درباره  آدنومیوز کردم و از دوستانم پرسیدم که آیا چنین چیزی دارند و چگونه با آن کنار آمدند. و بنابراین یک مادربزرگ برای درمان گیاهی ضخیم شدن دیواره رحم  به من مجموعه داروی گیاهی زیر را توصیه کرد.

داروی گیاهی برای درمان ضخیم شدن دیواره رحم:

 

داروی گیاهی کیسه کشیش (به انگلیسی : Shepherd's Purse) و (نام علمی : Capsella bursa-pastoris) ،

داروی گیاهی ریشه و گیاه گل پنجه برگ، پنجه برگ رونده  پنج انگشت بهاره SPRING CINQUEFOIL نام علمی. Potentilla reptans.

داروی گیاهی ریشه های مارپانتین ، علف هفت‌بند (Polygonum aviculare)  و داروی گیاهی برگ گزنه . در مجموع ، باید دو قاشق غذاخوری تهیه کنید ، که باید چهارصد گرم آب جوش ریخته شود و به مدت یک ساعت و نیم دم کنید. روزی سه بار نصف لیوان دمنوش بنوشید. بنابراین برای یک ماه تحت درمان قرار بگیرید ، سپس 10 روز استراحت کنید.

ده روش موثر برای درمان خانگی آدنومیوز هم برای کسانی که روش های خانگی  دیگری را بخواهند تجربه کنند.

 

آدنومیوز چیست؟

آدنومیوز نوعی التهاب است که به عملکرد غدد و همچنین یکی از تظاهرات آندومتریوز بستگی دارد. مشخصه آن توزیع در لایه عضلانی رحم است. سپس با نفوذ و بزرگ شدن غشای مخاطی به نام آندومتر بر روی لایه عضلانی رحم اثر می گذارد. پاسخ به اثر کاهش ایمنی ، ورم و التهاب مناطق آسیب دیده ، اختلالات در عملکرد اندام ، درد و نارسایی در تولید هورمون ها خواهد بود. دسته اصلی بیماران مبتلا به آدنومیوز ، زنان سی و پنج تا چهل ساله هستند.

 

 

ضخامت طبیعی دیواره رحم

 

روز در سیکل

ضخامت (میلی متر)

مرحله اندومتر

4 - 1

4 تا 2

قاعدگی (خونریزی)

10- 5

8 تا 4

فولیکولی (تکثیری)

17 - 11

10 تا 6

تخمک گذاری

28 - 18

14 تا 7

لوتئال (ترشحی)

 

علائم آدنومیوز

علائم اصلی شروع بیماری عبارتند از: سندرم قبل از قاعدگی ، ترشحات شدید در دوران قاعدگی ، و همچنین ترشحات قهوه ای قبل و بعد از آنها ، نارسایی چرخه ، درد هنگام مقاربت ، و همچنین احساسات دردناک قبل ، حین و بعد از قاعدگی. نشانه دیگر تغییر در اندازه رحم است که در معاینه پزشکی مشخص می شود. تأثیر آدنومیوز در موارد زیر آشکار می شود: در رحم شکل می گیرد و گسترش می یابد - در لایه عضلانی آن -در نتیجه ، جلوگیری از خروج هنگام قاعدگی به سلولهای آندومتر. در نتیجه ، خونریزی هر ماه در این قسمت از رحم رخ می دهد ، اگرچه ناچیز است ، اما در پایان التهاب اندام را تحریک می کند. ایا ضخیم شدن دیواره رحم مانع بارداری میشود ؟ موارد مکرر وجود دارد که توسعه این بیماری منجر به ناتوانی یک زن در بچه دار شدن می شود.

 

آدنومیوز

 

 

علل آدنومیوز

با توجه به آنچه دقیقاً آدنومیوز رخ می دهد ، گفتن آن دشوار است. با این حال ، دلایل اصلی ثبت شده در بیشتر موارد ، پزشکان موارد زیر را می خوانند: شرایط دشوار در محل کار ، فعالیت بدنی سنگین در محل کار و خانه ، استفاده بیش از حد از آفتاب و تخت های برنزه ، بیش از حد سیستم عصبی و استرس ، همچنین به عنوان یک زمینه مستعد آدنومیوز. بیشترین افراد مستعد ابتلا به این بیماری زنانی هستند که تحت رحم قرار گرفته اند و در نتیجه کورتاژ ، سقط جنین یا سقط جنین تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

 

تشخیص  آدنومیوز

برای تعیین وجود این بیماری در یک زن هنگام معاینه توسط یک متخصص زنان ، می توان از روش آندوسکوپیک مانند کولپوسکوپی استفاده کرد. این شامل انجام معاینه سونوگرافی از اندام های لگن ، تشخیص دهانه رحم ، تجزیه و تحلیل اسمیر و بررسی به طور کلی است. همچنین برای تجویز قابل قبول ترین روش درمانی ، از متخصصان دیگر - مانند درمانگر ، متخصص غدد و غیره - مشاوره لازم است ، که به شما کمک می کند تا مصرف داروهای ناخواسته و تأثیر منفی بر بدن نباشد.

 

درمان آدنومیوز

درمان های جراحی و محافظه کارانه وجود دارد. با یک روش محافظه کارانه از درمان ، داروهایی استفاده می شوند که فعالیت سیستم های هورمونی و ایمنی را عادی می کنند . معمولاً دو تا سه ماه طول می کشد. با روش جراحی ، هدف اصلی از بین بردن کانون های موجود در گسترش بیماری و همچنین بازگرداندن اندازه و شکل ذاتی آناتومیکی رحم است.

 

کمتر از یک هفته طول می کشد تا بدن پس از جراحی به حالت عادی برگردد. سپس زن باید به طور منظم توسط یک متخصص زنان کنترل شود. در میان روش های جراحی برای از بین بردن کانون های بیماری ، الکترو انعقاد متمایز می شود. این شامل حذف سازندهایی است که با کمک جریان الکتریکی ظاهر شده اند. در حین عمل ، از بیهوشی و تسکین درد استفاده می شود.

 

پیشگیری از آدنومیوز

نکات اصلی برای پیشگیری از بیماری مراجعه منظم به متخصص زنان برای تشخیص به موقع بیماری است. استراحت منظم - ترجیحاً در "فصل سرد" ، زمانی که خورشید خیلی فعال نیست و در مقایسه با تابستان بدن انسان را تحت تأثیر قرار می دهد - و همچنین حفظ  سبک زندگی سالم.

در صورت تنش عصبی منظم بدن ، حالت تحریک پذیری و استرس مداوم ، لازم است برای تجویز ماساژ یا نوع دیگر آرامش ، با روش های مختلف فیزیوتراپی که عملکرد سیستم عصبی را بازیابی کنید ، با یک درمانگر مشورت کنید. آرامبخش ها ، گیاهان دارویی و غیره استفاده و از  روش های مختلف برای بازگرداندن ایمنی و بهبود فعالیت استفاده کنید. تمام این فعالیت ها و رعایت منظم این قوانین به جلوگیری از این بیماری کمک می کند.

مقاله فقط برای اطلاع رسانی نوشته شده است. ما توصیه نمی کنیم از هیچ درمان خانگی استفاده کنید. 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید