چرا بزرگسالان نباید از کرم های ضدآفتاب کودکان استفاده کنند

در

چند روز پیش مادری به مطب من آمد و از آکنه شکایت داشت. او از کرم های ضد آفتاب کودک خود به طور منظم استفاده می کردو آکنه او  روز به روز بدتر می شد.


دلیلش این است که کرم های ضدآفتاب بچه ها بسیار محافظتی هستند، بنابراین مواد تشکیل دهنده آنها، به احتمال بیشتری منافذ پوست در بزرگسالان را مسدود، و منجر به آکنه می شود .
به او گفتم که از یک کرم ضدآفتاب "غیرکومدون زا (منافذ پوست را نمی گیرد)" یا غیرجوش زا برای صورت، از قبیل Neutrogena Clear Face Liquid Lotion Sunblock SPF 55 یا Aveeno Continuous Protection Sunblock for Face, SPF 30 استفاده کنید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

7 روشی که از کرم ضد آفتاب به اشتباه استفاده می شود

در

راهنمایی شما به سمت مشکلات رایج کرم ضد آفتاب و نحوه صحیح مصرف کردن آن ها، مستقیما از سوی یک متخصص پوست می باشد.

چسب،اسپری، ژل، لوسیون- انتخاب های ضد آفتاب بسیاری وجود دارند که متناسب با ترجیح و نوع پوست شما می باشند.چگونه تصمیم می گیرید؟و به محض اینکه تصمیم گرفتید، چگونه به صورت صحیح از آن استفاده می کنید؟با برداشت نادرست از حفاظت، خود را در معرض خطر بزرگ تر آفتاب سوختگی و سرطان پوست قرار می دهید.در اینجا برخی چیزها را باید برای تابستان بدانید.(سیارک)

مشکل 1: شما فکر می کنید همه چیز خوب پیش می رود، اما هنوز هم دچار سوختگی می شوید.

در اینجا قوانینی وجود دارند: ضد آفتابی با پوشش طیف وسیع در برابر اشعه های UVA و UVB با حداقل حفاظت SPF 30 را انتخاب نمائید.مقداری از ضد آفتاب مایع به اندازه توپ گلف برای کل بدن کافی است، در حالی که مقدار برابر با اندازه نیکل چیزی است که باید بر روی صورت خود مصرف نمائید.به کار ببرید، سپس هر دو ساعت تکرار کنید.مواد شیمیایی تشکیل دهنده ضد آفتاب به مرور زمان کاهش می یابد-خورشید می تواند مواد شیمیایی محافظت کننده از شما را تجزیه نماید.کرم های ضد آفتاب مسدودکننده فیزیکی، از طرف دیگر، می توانند بر روی پوست انبوه شده، اثربخشی آن را تغییر بدهند.در نهایت، صرفا به ضد آفتاب ها تکیه نکنید- هوشیار باشید و رفتار محافظ در برابر آفتاب را تمرین کنید.از ساعت 10 صبح تا 2 بعدازظهر از نور آفتاب دوری کنید.کلاه، عینک و لباس محافظ در برابر UV استفاده کنید.هر زمانی که می توانید در سایه بنشینید.

مشکل2: از اسپری ضد آفتاب به همان طریقی استفاده کنید که از عطر استفاده می کنید.

فرمولاسیون اسپری ضد آفتاب گزینه عالی برای پوشش سریع مناطق بزرگ بدن از قبیل بازوها و پاها هستند.آن ها حتی برای سطوح مودار پوست، از قبیل بازوهای دوست پسرتان، یا پشت نتراشیده قابل استفاده می باشند.با این حال، جهت اثربخشی اسپری ها، باید کمتر از آن ها استفاده نمائید.یک یا دو اینچ از پوست را مدنظر قرار داده و تا زمانی که پوست برق می زند بر روی آن اسپری بزنید.بله، برق می زند.اگر ضد آفتابی بر روی پوست نمی بینید، پس وجود ندارد.برای افرادی که نیاز به کمک بسیار دارند، لوسیون اسپری نیز می تواند برای پوست خشک مفید باشد.

مشکل3: پاهای شما یادآور صندل هایی است که شما آخر هفته گذشته پوشیده اید.

اگر دارای خطوط قهوه ای مایل به زرد هستید، در این صورت آن بخش از بدن را به صورت مناسب در برابر آفتاب محافظت نکرده اید.باید ضد آفتاب زیر و اطراف این بندها و زنجیرها به کار ببرید.بهترین روش استفاده از ضد آفتاب قبل از پوشیدن کفش یا استفاده از طلا می باشد تا اطمینان حاصل بشود که شما کل منطقه را پوشش می دهید.به هنگام استفاده مجدد، مطمئن بشوید که طلا را به سمت دیگر حرکت داده اید بنابراین هیچ بخشی از پوست بدون پوشش باقی نمی ماند.

مشکل4:از همان ضد آفتاب برای کل بدن استفاده می نمائید.

در حالی که یک بطری ضد آفتاب در کل بدن قابل استفاده می باشد، بخش های خاص بدن دارای نیازهای خاصی هستند.به راحتی آن را مخلوط نموده و با محصولات مختلف مناطق مختلف را درمان نمائید.اگر ضد آفتاب دستان شما را چسبناک می نماید، از چوبی برای انگشتان استفاده نمائید.چهار انگشت را با چوب عقب و جلو نمودن تضمین می نماید که بدون چرب شدن همه جا را تحت پوشش قرار می دهید.دیگر منطقه ای که درمان دشواری دارد پوست سر است- همگی ما در خصوص سوختگی ترسناک بخشی از مو اطلاع داریم.ژل ها و اسپری ها مو را پوشش داده و به آسانی جذب پوست سر می شوند.علاوه بر این آن ها در خط جلوی مو مورد استفاده قرار می گیرند.(سیارک)

مشکل5: ضد آفتاب در صورت شما تاول ایجاد می کند.

آب و هوای گرم، ترکیب شده با عرق، خاک منجر به ایجاد آکنه می شود. ضد آفتاب نادرست خطر را با مسدود نمودن منافذ دو برابر می نماید.به دنبال ضد آفتابی با برچسب "غیر جوش زا" بودن به این معنی است که تست شده و نشانگر مسدود نمودن منافذ شما نیست.بسیاری از ضد آفتاب ها برای پوست مستعد آکنه همچنین دارای برچسب بدون چربی هستند.

مشکل6: ضد آفتاب در شما تحریک پوستی ایجاد می کند.

حتی به عنوان یک فرد بزرگسال، بهتر است پوست خود را نوازش کنید.برای انواع پوست حساس، ضد آفتابی انتخاب نمائید که تنها دارای مواد تشکیل دهنده مسدود کننده فیزیکی از قبیل زینک اکسید و دی اکسید تیتانیوم است.این مواد تشکیل دهنده به احتمال کم پوست حساس را تحریک می نمایند.یا به دنبال ضد آفتاب هایی با برچسب "برای کودکان" یا "برای نوزادان" باشید-آن ها 100 درصد جهت استفاده مناسب هستند.

مشکل 7: ضد آفتاب با آرایش شما تداخل دارد.

آیا نیم ساعت را صرف آرایش نمودن می کنید؟در این صورت استفاده از ضد آفتاب بر روی صورت در طول ناهار در فضای باز ممکن است شما را هیجان زده ننماید.اما حفاظت ضد آفتاب که در صبح هنگام  استفادخ می کنید ممکن است برای زمان اوج نور خورشید کافی نباشد.پودر ضد آفتاب را امتحان نموده یا با SPF گردی بسازید.این موارد زمانی که نیاز دارید به شما کمک مضاعف نموده، آرایش شما را همان گونه که هست حفظ می نمایند.(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

شما هم از این تجربیات داشته اید؟نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید...

نظرات

در ادامه بخوانید...

چه داروهایی با برنزه کردن سازگار نیستند و ترکیب آنها بسیار خطرناک است

در
به نظر می رسد که هر کس در حال حاضر قوانین اساسی برای محافظت از پوست را از خورشید آموخته است: شما باید از کرم  ضد آفتاب با SPF استفاده کنید، در ساعاتی که نور خورشید شدید است، پوست را مرطوب کنید. با این وجود، واکنش منفی پوست به خورشید، خطرناک برای سلامتی، ممکن است به طور غیر منتظره اتفاق بیفتد، اگر داروهای خاصی مصرف کرده یا از لوازم آرایشی استفاده کنید.
 
sayarak.com ، با تکیه بر  نظرات متخصصین پوست و متخصصین آلرژی ، دقیقا به شما می گوید که داروهای بی ضرر ممکن است پس از مصرف آنها در زیر نور خورشید خطرناک باشند.
 

1. نقاط قهوه ای و یا آفتاب سوختگی به علت اثر نور خورشید

چه داروهایی با برنزه سازگار نیستند
این پدیده که به معنی افزایش حساسیت پوست به نور خورشید است. به منظور ایجاد آفتاب سوختگی، زمان زیادی را صرف نمیکند و رنگدانه حاصل از آن به دشواری بر طرف می شود.
 
داروهای شناخته شده که می تواند چنین اثری را  باعث شود ، azulfidin (مورد استفاده آرتریت روماتوئید)، هیدروکلروتیازید (مورد استفاده در نارسایی قلبی، و فشار بالا)، و ایمی پرامین (داروی ضد افسردگی).
 
شما همچنین باید در صورت داشتن عطر بر روی پوست مراقب باشید: آثار آن در زیر آفتاب سوزان می تواند به سرعت به نقاط رنگدانه تبدیل شود.
چگونگی خلاص شدن از این رنگدانه: بعد از عبور از مرحله فاز حاد - نرم کننده های پوست  و سرم های حاوی ویتامین C و A مصرف شود.
 

2. Photo allergy

چه داروهایی با برنزه سازگار نیستند
یک راش کوچک بنفش یا صورتی، به اندازه یک قرص بزرگ، یکی از اثرات منفی اثرات ترکیبی از خورشید و دارو است. خطر این است که این اثر به طور پیوسته پیشرفت می کند و در موارد خاص و خطرناک ممکن است بر سیستم تنفسی تاثیر بگذارد.
 
چنین واکنشی می تواند باعث جلوگیری از بروز هورمونی، سولفونامید ها مانند بسپتول، باربیتورات ها شود.
 
لازم است که مراقب  آب سبزیجاتی باشید که با تماس با پوست نیز یک اثر آلرژیک مانند عکس دارند .که شامل آب مرکبات، جعفری و کرفس است. قبل از برنزه کردن آنها را برش ندهید و نخورید.
 
نحوه خلاص شدن: مصرف آنتی هیستامین ها، ویتامین E، اسید لیپوئیک.
 

3. اثر فوتوكتوكسيك

چه داروهایی با برنزه سازگار نیستند
این خطرناک ترین اثر است ، زیرا در این مورد نه تنها پوست در معرض اثرات مضر، بلکه سلول های اندام های داخلی نیز قرار می گیرند.این یک قرمزی شدید در یک ناحیه بزرگ پوست یا یک نقطه موضعی است. دلیل آن که مصرف برخی از داروهایی است که وارد بدن می شوند و تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش مواد سمی را تشکیل می دهند. این اثر می تواند حتی با یک تابش خفیف برای 15-20 دقیقه رخ دهد.
 
این داروها شامل آنتی بیوتیک های گروه تتراسایکلین، داروهای خوراکی (داروهای ضد عفونی)، ضد میکروبی گروه فلوروکینولون می باشد.
 
نحوه خلاص شدن از آفتاب سوختگی شدید: با استفاده از کرم های آلوئه ورا و دکسپانتنول، ویتامین A، عصاره اکیناسه یا سرخارگل.
 

داروهایی که بهتر است در زمان آفتاب گرفتن از آن استفاده نکنید

چه داروهایی با برنزه سازگار نیستند
لوازم آرایشی حاوی رتینوئید و رتینوئید اسید.
لوسیون و سرم پوست با اسید سالیسیلیک.
پماد بر اساس روی یا زینک
اسانس اکالیپتوس و اسطوخودوس
ایبوپروفن، آسپرین، ناپروکسن، دیکلوفناک
آنتی بیوتیک ها از گروه تتراسایکلین ها، کینولون ها و فلوروکینولون ها.
داروهای ضد التهابی بر اساس پرومتازین، سیتریزین، دیفن هیدرامین یا اگر حساسیت به نور در لیست عوارض جانبی ذکر شده باشد.
داروهای دیورتیک مبتنی بر فوروزماید و هیدروکلروتیازید
آماده سازی برای درمان فشار خون بالا بر اساس هیدروکلروتیازید یا دیلتیازیم.
مواد مخدر و مکمل های غذایی بر اساس Hypericum، ویتامین B3
برخی از دارو های ضد بارداری خوراکی و محصولات مبتنی بر استروژن
آماده سازی برای درمان بیماری های قلبی: آمیودارون، نیفیدیپین، کینیدین، دیلتیازیم
داروهای ضد انعقاد: مشتقات سولفونیل اوره، گلی بن کلامید
درمان های پوستی: ایزوترتینوین، آیتورتین.
داروهای روانگردان: فنوتیازین، داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای، ايمي پرامين.
اگر دارو مصرف می کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید تا در مورد اثر آن بر حساسیت به نور پوست و یا عوارض ناخوشایندی که رخ می دهد به شما اطلاع رسانی کند.

نظرات

در ادامه بخوانید...