پوستتان را سالم نگه دارید

از خود بیرونی تان محافظت کنید

مردم می گویند زیبایی ظاهری امری سطحی ست و آن چه مهم است درون افراد است. درون ما مطمئنا مهم است اما پوست اولین لایه دفاعی ما در برابر دنیای خارج است. همچنین پوست می تواند سرنخ های مهمی از وضعیت کلی سلامت مان نشان دهد. یاد بگیرید که از پوست تان به خوبی مراقبت کنید تا پوست تان بتواند به خوبی از شما مراقبت کند.

  (سیارک) : پوست از راه های مختلفی از بدن تان مراقبت می کند. " پوست یک مانع ایجاد می کند تا بدن تان را از هجوم باکتری ها و سایر خطرات ممکن محیطی که می تواند برای سلامت انسان خطرناک باشد محافظت کند." دکتر هیدی کانگ متخصص پوست از سازمان ملی بهداشت می گوید.

پوست نقش های دیگری هم بر عهده دارد. انتهای اعصاب در پوست قرار دارند و اجازه می دهند داغ یا تیز بودن اجسام را حس کنید، بنابراین می توانید سریع کنار بگیرید. غدد عرق و رگ های خونی باریک در پوست کمک تان می کند که دمای بدن را کنترل کنید. سلول های پوست تان نور خورشید را به ویتامین D تبدیل می کند که برای سلامت استخوان ها اهمیت دارد. (سیارک

پوست همچنین می تواند به شما در مورد یک مشکل سلامتی هشدار بدهد. دانه های قرمز خارش دار می توانند نشانه ای از حساسیت یا عفونت ها باشند و جوش قرمز پروانه ای شکل روی صورت می تواند نشانه ای از لوپوس باشد. ته رنگ زرد می تواند بیماری های کبدی را نشان بدهد. خال های تیره و غیرعادی می تواند نشانه ی خطر سرطان پوست باشد. مواظب علائم غیرمنتظره بر پوست تان باشید و اگر نگرانی دارید با پزشک مشورت کنید.

اگر به اندازه ی کافی مایعات مصرف نکنید یا زمان زیادی را در شرایط خشک و آفتابی بگذرانید پوست تان ممکن است خیلی خشک شود. " با وجود این که شستن دست ها برای داشتن بهداشت مناسب مهم است، شستن بیش از حد دست ها می تواند منجر به خشکی پوست شود. " کانگ می گوید، به خصوص اگر دست هایتان را با آب داغ و صابون های ناملایم بشورید. برای درمان خشکی پوست از کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید و برای استحمام و شستن دست هایتان از آب گرم به جای آب داغ استفاده کنید. همچنین می توانید از دستگاه های مرطوب کننده استفاده کنید تا هوای خانه تان کمتر خشک باشد. (سیارک

آفتاب هم می تواند به پوست تان آسیب برساند. نور خورشید حاوی اشعه ماورای بنفش است که می تواند باعث آفتاب سوختگی و تسریع پیر شدن پوست شود، در نتیجه هرچه پیرتر می شوید چین و چروک بیشتری پیدا می کنید. " رابطه ی قوی بین قرار گرفتن در معرض ماورای بنفش و سرطان پوست وجود دارد. " کانگ اضافه می کند. بنابراین پوست تان را در برابر آفتاب محافظت کنید. کلاه و دیگر لباس های محافظتی بپوشید، از ضد آفتاب هایی با عامل محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 استفاده کنید و زمان در معرض آفتاب بودن به خصوص در انتهای صبح و اوایل ظهر که آفتاب شدیدتر است را محدود کنید.

بسیاری از محققین مانند کانگ میکروبیوم، باکتری ها و دیگر موجودات زنده میکروسکوپی، که بر روی پوست تان زندگی می کنند را مطالعه می کنند. بعضی از این میکروب ها می توانند مفید باشند. شواهد نشان می دهد که مبارزه با عفونت توسط سیستم ایمنی را سرعت می بخشند و به حفظ سلامتی تان کمک می کنند. " اما بعضی از بیماری های پوستی وجود دارد که وابستگی به میکروب های خاصی در آن ها شناخته شده" کانگ می گوید. " ما تلاش می کنیم که متوجه شویم چطور این میکروب ها می توانند تفاوت بین شخص سالم را با شخص دارای بیماری پوستی تشخیص دهند." دانشمندان در دراز مدت قصد دارند راه هایی پیدا کنند که میکروب های سالم پوست را محافظت و میکروب های مضر را کاهش دهند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید