راه انتقال زگیل

در

زگیل تناسلی یکی از مهمترین و البته خطرناک‌ترین آلودگی‌های پوستی در زنان است که می تواند به بروز سرطان دهانه رحم منجر شود، از این رو باید به سرعت مورد درمان قرار بگیرد.

زهره نیک بخت متخصص پوست و مو با بیان این مطلب افزود: زگیل یک بیماری ویروسی مسری است که می‌تواند از شخصی به شخص دیگر و در همه سنین منتقل شود، دست دادن، استفاده از حوله آلوده، تماس بدنی یا پوستی از راه‌های انتقال است.

وی ادامه داد: کودکان در مدرسه بیشتر در معرض این بیماری هستند چراکه از وسایل یکدیگر استفاده می‌کنند. اگر در زمانی که یک یا و دو مورد زگیل هم روی پوست ایجاد می‌شود، مورد درمان قرار گیرد مسلما درمان سریع‌تر صورت می‌گیرد.

نیک بخت اضافه کرد: گاهی زگیل‌ها به حد بسیار زیادی ایجاد می‌شوند که در آن زمان درمان سخت‌تر و پرهزینه‌تر و رفت و آمد بیشتری می‌طلبد.(سیارک

ارتباط اپیلاسیون با زگیل تناسلی و التهاب فولیکولیت

بویژه اینکه در بین بچه‌ها که دست‌شان را به دهان و چشم می‌زنند این موضوع خطرناک‌تر است و خطر ابتلا به این ویروس در پلک، دهان، لب، اطراف دهان، زبان و داخل دهان هم کشیده می‌شود، لازم به ذکر است که بچه‌هایی که ناخن می‌جوند بیشتر در معرض بروز زگیل در نواحی حساس صورت هستند.

این متخصص پوست و مو ادامه داد: نوع دیگری از زگیل وجود دارد بنام زگیل تناسلی که برای خانم‌ها بسیار خطرناک است که در ۹۰ درصد موارد از طریق ارتباط جنسی منتقل می شود، اگر خانم‌ها زگیل تناسلی را سریع درمان نکنند می‌تواند باعث ایجاد سرطان دهانه رحم شود.

وی تصریح کرد: براساس یک نظریه ممکن است این بیماری از راه استخر هم منتقل شود که البته این در حد نظریه است. خانم‌ها باید برای درمان حتما و سریع به دکتر متخصص مراجعه و این موضوع را جدی بگیرند.

نیک بخت اظهارداشت: زگیل بیماری عفونی پوستی عادی است ولی می‌تواند عفونی شود و در مناطق حساس می‌تواند خطرناک هم باشد. این بیماری درمان خوراکی ندارد مگر اینکه عفونت شیوع پیدا کرده باشد. درمان موضعی می‌تواند موثر باشد و در مواقعی که خیلی زیاد باشد از درمان‌های گسترده‌تر نظیر الکتروکوتریا یا لیزر استفاده می‌کنیم.(سیارک

این متخصص پوست و مو رعایت بهداشت فردی را مهمترین راه پیشگیری این بیماری دانست و گفت: اگر حتی متوجه یک یا دو مورد زگیل هم که شدند همان را هم درمان کنند.

وی هشدار داد: برداشتن زگیل در خانه امکان ندارد و بهتر است به پزشک مراجعه کنند. اینکه زگیل را با ناخن گیر می‌گیرند یا با تیغ می‌برند می‌تواند خطرناک باشد و آلودگی سایر قسمت‌های بدن در استفاده مجدد از این وسایل را بوجود بیاورد.منبع: خبرگزاری سلامت

نظرات

در ادامه بخوانید...

ارتباط اپیلاسیون با زگیل تناسلی و التهاب فولیکولیت

در

پاپیلومای انسـانی (Human Papilloma Virus) ویروسی می باشدکه از طریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی و یا پوست آلوده به ویروس منتقل می‌گردد. علائم این بیماری امکان دارد بعد از چند هفته، چند ماه و یا حتی چند سال بروز کند و احتمال اینکه فردی ناقل این بیماری باشد ولی علائمی در وی مشخص نباشد نیز هست. این بیماری بسیار مسری است.متخصصین اعلام نموده اند که نزدیک به ۳۳ درصد افراد آزمایش مربوط به اپیلاسیون واژن به یک بیماری آمیزشی دیگر مثل زگیل تناسلی نیز مبتلا بوده اند.

 

التهاب فولیکولیت
از آنجا که این مناطق بدن (ناحیه تناسلی)، مناطق حساس و نسبتا مرطوبی می باشند و احتمال وجود میکروب های مختلف در آنها بیشتر می باشد، خطر ایجاد التهاب های فولیکولیت پس از اپیلاسیون موهای زائد هم بالاتر است. این بیماری ناراحت کننده باعث ایجاد جوشهای چرکی سفید رنگی در اطراف فولیکول های مو می‌گردد. نواحی زخمی پوسته پوسته شده و اغلب خارش دارند، و حتی در صورت تشدید بیماری ممکن است دردناک شوند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...

بیماری های شایع در استخر

در

رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از آنجا که برای ضدعفونی کردن آب استخرها از کلر استفاده می‌شود به دنبال شنا کردن در آب استخر به خصوص در صورتیکه که فرد روزانه این اقدام را انجام دهد، ممکن است دچار عوارض جدی در پوست و مو شود.

آشنایی با بیماری های استخری/ چرا داخل استخر دمپایی ضروری است؟

دکتر علیرضا فیروز متخصص پوست و مو بیان کرد: کلر با اثر بخشی تخریبی که روی چربی‌های سطح پوست دارد می‌تواند منجربه خشکی‌های شدید پوست و ایجاد خارش پوستی شود، از طرفی به ویژه در استخرهای روباز کلر ممکن است در افزایش احتمال آفتاب سوختگی نقش داشته باشد.
وی در ادامه گفت: به دنبال آفتاب سوختگی پوست در مراحل حاد می‌تواند فرد دچار قرمزی و احساس سوزش شده و سپس حالت پوسته ریزی به همراه دارد. بدیهی است به دنبال تماس‌های طولانی و مکرر با آب عوارض ویروسی از جمله بدخیمی‌های پوستی می‌تواند ایجاد شود همچنین احتمال ایجاد واکنش‌های حساسیت تماسی نیز در اثر مواجه با آب استخر حاوی کلر برای افراد مستعد وجود دارد.
این متخصص پوست و مو اظهار داشت: کلر موجود در آب استخر می‌تواند باعث تغییر رنگ موها و کمرنگ و کدر شدن آن شود که این عارضه می‌تواند به علت ترکیبات سولفات مس موجود در آب استخرها که به علت کنترل رشد جلبک در استخر استفاده می‌شود نیز ایجاد شود. اکسیداسیون مس توسط کلر می‌تواند تغییر رنگ موهای متمایل به سبز شود. علاوه بر آن موها خشک و شکننده شده و به این دلیل مراقبت‌های لازم از جمله کلاه شناه باید توسط افراد صورت گیرد.(سیارک)
وی یکی از جدی‌ترین عارضه های استخری را ویروس HPV دانست و گفت: از دیگر مشکلات، عفونت‌های قارچی و همچنین ویروس HPV است که به طور شایعی ممکن است در افرادی که در استخرهای عمومی شنا می‌کنند دیده شود. این ویروس در بدن افراد علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمیکند لذا تشخیص آن فقط توسط پزشک میسر است. اما در برخی از موارد، انواع خاصی از HPV می‌توانند در قسمت‌های مختلف بدن باعث ایجاد زگیل (توده غیرطبیعی و غیر سرطانی بر روی پوست) و یا زگیل تناسلی بشوند.
رئیس مرکز اموزش و پژوهش بیماری‌های پوست کشور متذکر شد: التهاب فولیکول مو (فولیکولیت) را می‌تواند یکی دیگر از عارضه‌های درگیری با بیماری‌های استخری دانست، که به دنبال استفاده از جکوزی به دنبال عامل عفونی « پسودومونا آئروژینوزا » می‌تواند ایجاد شود. این عارضه به صورت دانه‌های قرمز و چرکی که معمولا در نواحی که در معرض آب داغ بوده ایجاد می‌شود.همچنین فولیکول به دلیل التهاب فولیکول مو در اثر عفونت‌های مختلف و یا آسیب به فولیکول مو و بسته شدن دهانه آن رخ می دهد.

در ضایعات فولیکولیت سطحی معمولا جوش‌های چرکی با زمینه التهابی و قرمز که در مرکز آنها یک مو وجود دارد همراه است. ضایعات بزرگ‌تر غالبا دردناک‌اند و بیشتر نقاطی چون سر، ران و زیر بغل را درگیر می‌کند. استفاده از یک صابون آنتی باکتریال و شستشو کافی آن و مصرف آنتی بیوتیک‌های خوراکی می‌تواند سودمند واقع شود.
فیروز برای جلوگیری از برخی از بیماری‌های استخری توصیه کرد: جهت جلوگیری از آسیب به موها توصیه می‌شود ار کلاه شنا استفاده شود. استفاده از کمی روغن بچه و مالیدن آن به موها قبل از شنا، شستن موها بلافاصه بعد از شناکردن با استفاده از شامپوهای ملایم و نرم کننده بسیار مفید و کمک کننده است. برای جلوگیری از خشکی پوست استفاده از لوسینهای بدن و روغن‌های نرم کننده طبیعی مانند روغن زیتون و نارگیل بسیار توصیه می‌شود. همچنین تاکید شده استفاده از دمپایی شخصی تا لبه استخر اقدامی مهم است و افراد باید آن را جدی بگیرند چرا که از برخی از ویروس‌ها مانند ویروس HPV به کف پا جلوگیری می‌کند. خشک نگه داشتن و شستن مرتب وسایل مربوط به شنا از جمله حوله و مایو می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به قارچ‌های پوستی موثر باشد. 
به گفته وی، همچنین بیماری‌های عفونی پوست ناشی از آب استخرها شامل بیماری‌های قارچی، انگلی، ویروسی و باکتریایی است. عوامل قارچی از پوست افراد مبتلا در آب استخر جدا شده و روی پوست تمامی شناگران می‌نشینند.

بعضی افراد به طور ژنتیکی دفاع کاملی در برابر عوامل قارچی دارند، لذا هیچ گاه دچار ضایعات قارچی نمی‌شوند، ولی افراد مستعد خصوصا آنها که به دلیل ابتلا به بعضی بیماری‌های ضعیف کننده سیستم ایمنی مانند لوپوس، بیماری قند، کم خونی ، مصرف داروهای کورتونی و... به آسانی به این عوامل قارچی مبتلا شده‌اند، پوست شان بیمار می‌شود. در صورت بروز هر گونه عارضه جدی‌تر توصیه می‌شود که افراد به پزشک مراجعه کنند.منبع : جام جم آنلاین

نظرات

در ادامه بخوانید...

ویروس پاپیلومای انسانی اچ‌پی‌وی

در

ویروس پاپیلومای انسانی (اِچ‌پی‌وی) یکی از شایعترین بیماری‌های آمیزشی در دنیاست. این ویروس بیش از صد نوع دارد که چهل نوع آن در ناحیه تناسلی ایجاد بیماری می‌کند.
این ویروس بقدری شایع است که می‌توان گفت تقریبا هر مرد یا زنی در طول عمر خود با این ویروس در تماس قرار می‌گیرد.بسیاری انواع این ویروس بی‌خطر هستند و در بسیاری از موارد (۹۰%) بدون ایجاد هیچ آسیبی خودبخود طی دو سال از بین می‌روند.
این ویروس هم مرد و هم زن را مبتلا می‌کند اما مثل بسیاری از بیماری‌های آمیزشی، ختنه احتمال ابتلا را کم می‌کند. بسیاری موارد اچ‌پی‌وی بدون علامت هستند و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند. تنها بعضی انواع اچ‌پی‌وی ایجاد زگیل تناسلی می‌کنند. زگیل تناسلی ممکن است خودبخود خوب شود، بدون تغییر باقی بماند یا اینکه گسترش پیدا کند و عفونی شود. تنها برخی از انواع ویروس باعث سرطان گردن رحم می‌شوند.(سیارک
راه انتقال این ویروس پوست و مخاط (پوشش مرطوب اعضای داخلی بدن) است. مهمترین راه تماس جنسی است، بویژه از راه واژن و مقعد. انتقال ویروس از راه دهان هم امکان‌پذیر است.
در موارد کمی تماس با پوست اطراف ناحیه تناسلی (بدون دخول) یا تماس اعضای تناسلی (بدون دخول) می‌تواند باعث انتقال بیماری شود. موارد نادر انتقال مادر به جنین هم دیده شده است.
کاندوم مانع از انتقال ویروس می‌شود، مگر آنکه ویروس از پوست ناحیه‌ای که کاندوم نمی‌پوشاند منتقل شود. بنابراین توصیه می‌شود از ابتدای رابطه جنسی از کاندوم استفاده شود و این کار تا پیش از دخول به تاخیر انداخته نشود.
اچ‌پی‌وی با سرطان دهانه رحم مرتبط است. تقریبا در تمام مبتلایان به سرطان دهانه رحم این ویروس پیدا می‌شود. این ویروس در ابتلا به سرطان مقعد، دهان و گلو و سرطان پروستات هم نقش دارد.این ویروس درمان ندارد یعنی نمی‌توان با دارو آن را در بدن از بین برد و ریشه کن کرد، اما برای عوارض آن درمان وجود دارد.
برای پیشگیری از این آلودگی واکسن وجود دارد، واکسن چهارگانه اچ‌پی‌وی (گارداسیل) از زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان آلت تناسلی زنان و مردان پیشگیری می‌کند.
توصیه می‌شود تمام افراد بزرگسال بخصوص آنها که شرکای جنسی متعدد دارند این واکسن را تزریق کنند.(سیارک

نظرات

در ادامه بخوانید...

زگیل تناسلی چیست؟ علائم ، روش جلوگیری و درمان

در

زگیل تناسلی

زنان اغلب قربانی نئوپلاسم ( بافت غیرطبیعی بصورت زگیل تناسلی) می شوند ، که شیوع آن در اندام تناسلی آغاز می شود. شیوع نئوپلاسم با وجود بیماری های مرتبط با نقض میکرو فلور واژن و همچنین عدم مقاومت سیستم ایمنی بدن تسهیل می شود.Condyloma یک تومور از نوع خوش خیم است.در ظاهر ، دو نوع کوندیلوما  یا زگیل تناسلی وجود دارد - زگیل تناسلی و پاپیلاری.

کوندیلوما بسیار مسری است و به راحتی با یک تماس با فرد حامل ویروس ایجاد می شود و در هر مکانی که در حین تماس جنسی "از پوست به پوست" باز باشد ، ایجاد می شود. بروز اوج در گروه سنی 17 تا 33 سال رخ می دهد. با این حال ، آنها تقریباً در هر سنی ممکن است رخ دهند ، از جمله کودکانی که در آنها عفونت از طریق دستان آلوده ممکن است رخ دهد. با این وجود ، یافتن زگیل تناسلی در کودکان علامت بسیار مشکوک در تماس جنسی است. در 20٪ از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی ، سایر بیماریهای مقاربتی معمولاً مشاهده می شود.

 

اندازه زگیل های تناسلی متفاوت است: از یک میلی متر تا چند سانتی متر مربع که رشد می کنند ، در یک مجتمع واحد ادغام می شوند.


در مردان ، زگیل تناسلی می تواند در مجرای ادراری ، آلت تناسلی و ناحیه رکتوم تأثیر بگذارد. زگیل ها می توانند به صورت توده های نرم و سطحی که می توانند صاف باشند (روی  آلت تناسلی مرد) یا خشن با بسیاری از زائده های انگشت مانند (زگیل مقعد) ظاهر شوند. برخی دیگر ممکن است با سطح کمی تیره مرواریدی شکل ، شکل گل کلم یا زبر به نظر برسند. بیشتر ضایعات افزایش یافته است ، اما برخی از آنها ممکن است صاف با کمی افزایش در سطح پوست (برآمدگی)باشد.

بعضی اوقات ، ضایعات می توانند در زیر مو یا در قسمت داخلی پوست ختنه گاه یا پوست ختنه نشده در مردان پنهان شوند.

در خانمها ، زگیل های تناسلی مشابه هستند و معمولاً در مناطق مرطوب لبیا مینورا و دهانه واژن ظاهر می شوند. ضایعات قابل مشاهده در دستگاه تناسلی خارجی نیاز به بررسی دقیق کانال واژن ، دهانه رحم و ناحیه آنورکتال دارد. بیشتر زگیل های واژینال بدون علائم بروز می کنند.

 

هنگامی که زگیل های تناسلی ظاهر می شوند ، باید بلافاصله با متخصص زنان یا متخصص ارولوژی تماس بگیرید تا در مورد گزینه های درمانی صحبت کنید ، زیرا فرد بیمار به عفونت مبتلا می شود و می تواند شریک جنسی را آلوده کند. در موارد پیشرفته ، هنگامی که خونریزی از ناحیه زگیل گسترده رخ می دهد و مشکل در ادرار وجود دارد ، فوریت درمانی لازم است.

 

کوندیلوما یا زگیل تناسلی در مهبل (واژن) و لب های واژن (labia) چگونه بوجود می آید؟ روش جلوگیری و درمان 

 

زگیل واژن چیست

از نظر ظاهری ، کوندیلوما بیشتر شبیه زگیل های کوچک هستند.رشد زگیل های تناسلی بطور مستقیم با جوش های کوچک شروع می شود که تشخیص آنها واقعا دشوار است.برای درک و تعیین وجود زگیل تناسلی ، لازم است یک آزمایش مناسب به نام (HPV (Human Papilloma virus انجام شود . چنین تحلیلی را می توان در هر کلینیکی که خدمات پزشکی ارائه می دهد ، انجام داد.

 

 

آیا زگیل تناسلی  خطرناک است

در حقیقت ، با اقدام به موقع و درمان مؤثر ، هیچ خطری یا تهدیدی برای سلامتی زن وجود ندارد.شایان ذکر است که ، به طور معمول ، چنین ویروسی با سایر بیماری های مرتبط با نقض فلور واژن و همچنین در صورت وجود بیماری هایی مانند:

مایکوپلاسما؛
اوره پلاسما؛
کاندیدیازیس؛
gardnerella vaginalis
همه این بیماری ها می توانند باعث ایجاد بیماری HPV شوند ، تجلی آن رشد زگیل در اندام تناسلی است.

 

 

علت زگیل تناسلی

هنگامی که در بدن زن ، ویروس وارد می شود ، به سرعت فعال می شود و گسترش می یابد.در این زمان خطر نهفته است. لازم است در اسرع وقت اقدامات لازم جهت از بین بردن بیماری و جلوگیری از تکثیر بیشتر زگیل های تناسلی انجام شود.تقسیم ویروس به طور مستقیم در سلولهای واژن زن اتفاق می افتد.

 

این فرآیند  رشد شتابزده در ایجاد زگیل تناسلی را توضیح می دهد که باعث ناراحتی زنان می شود. وجود چنین نئوپلاسم نه تنها باعث ناراحتی می شود بلکه اغلب در حین مقاربت و شستشوی  ابتدایی آسیب دیده است. نئوپلاسم ها خطر  دارند. بهتر است هرچه سریعتر درمان با کیفیت و موثر شروع شود.

 

یکی از دلایل ، شاید مهمترین دلیل ، وجود چنین نئوپلاسم در یکی از شرکاء است. البته با مقاربت محافظت نشده ، بیماری به شریک زندگی دیگر منتقل می شود. درمان معمولاً باید به طور همزمان در هر دو شریک جنسی انجام  شود.

ویروس فقط در شرایطی به صورت فعال بروز می یابد:

عدم مقاومت سیستم ایمنی بدن؛
شرایط استرس زا ، نقض رژیم ، کمبود خواب؛
 مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک؛
افزایش حجم فعالیت بدنی.
هیپوترمی بدن؛
وجود زخم ها و ترک ها در غشای مخاطی در اندام تناسلی.

چندین عامل تحریک کننده وجود دارد که توسط آنها زنان دچار زگیل دستگاه تناسلی می شوند:

زندگی جنسی زودرس یا زودگذر؛
تضعیف ایمنی ناشی از بیماری های سیستمیک.
بهداشت ناکافی دستگاه تناسلی.
تماس جنسی محافظت نشده با حامل ویروس.
فرآیندهای التهابی در دستگاه تناسلی.
مقاومت در برابر استرس کم؛
آسیب دیدگی خارجی به اندام های تناسلی .
مداخلات جراحی؛
بارداری؛
بیماریهای آمیزشی؛
سبک زندگی غلط؛
استفاده طولانی مدت از داروهای هورمونی.

 

روش های انتقال ویروس در زگیل تناسلی

هنگام تشخیص ویروس ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که شریک زندگی خود را به پزشک ببرید و درمان کنید. شرکا باید به طور همزمان تحت درمان قرار گیرند و البته بهتر است در طی دوره درمانی از رابطه جنسی خودداری شود.

 

لازم به درک است که اگر از نسخه های اولیه پزشک پیروی نکنید ، یکی از این موارد محافظت در حین مقاربت است.

در واقع راه های زیادی برای انتقال ویروس وجود دارد:

حمام ، سونا؛ با رعایت کلیه قوانین بهداشتی ، سرایت ویروس بسیار آسان است. توصیه می شود از چنین مکانهایی خودداری کنید. همانطور که می دانید حمام و سونا مکانهایی هستند که ویروس ها درسطوح آن متمرکز شده اند.


استفاده از محصولات بهداشت شخصی  دیگر؛ بر این اساس ، اگر از محصولات بهداشت شخصی افراد دیگر استفاده می کنید ، نباید امیدوار باشید که از این بیماری می توانید دور بمانید. اگر شخصی به این ویروس آلوده شود ، مطمئناً سرایت بیماری دشوار نخواهد بود.


پوشیدن لباس شخص آلوده؛ اگر لباس یک فرد آلوده را بپوشید ، می توانید به راحتی به HPV مبتلا شوید. این امر نشانگر لزوم پوشیدن وسایل شخصی منحصر به فرد خود تان است.

 

عفونت زگیل تناسلی چگونه اتفاق می افتد

در تماس کافی با لباس یا بدن بیمار به دلیل آلودگی به ویروس HPV سرایت می کند. بیشتر اوقات ، عفونت هنگامی رخ می دهد که ویروس وارد بدن زن شود (از نظر جنسی) ، با نفوذ به سلول های DNA و غشاهای مخاطی ، ویروس فوراً رشد خود را آغاز می کند.تشکیل زگیل های تناسلی نیز نشانگر پیشرفت روند ویروسی است.علاوه بر این ، ویروس به سرعت گسترش می یابد و این را می توان با سرعت رشد زگیل و سرعت رشد آنها در مهبل (واژن)و دیواره های ناحیه واژن درک کرد.


همچنین توجه نکردن به درمان عفونت شرایط مطلوب برای توسعه ویروس است:

اول از همه  ، سطح پایین سیستم ایمنی بدن  برای رشد موفقیت آمیز ویروس کاملاً کافی است.
شرایط استرس زا ی مکرر شرایط دیگری است که نقش مهمی در توسعه HPV ایفا می کند.
تماس با یک فرد آلوده دلیل اصلی حمل ویروس HPV به شخص سالم  است.

 

علائم کوندیلوما  یا زگیل تناسلی

احساس سوزش ، خارش ، التهاب در مهبل؛
تخلیه ترشحات در حجم زیاد با محتویات چرکی.
خونریزی بعد از شستشو و در طول مقاربت (آسیب به زگیل تناسلی)؛
سوزش در غشای مخاطی و همچنین التهاب.
همانطور که مشاهده می کنید ، علائم گفته شده در بالا با تعدادی از بیماری هایی که زنان در معرض آن قرار دارند ، همراه با استرس مکرر و کاهش سیستم ایمنی بدن همراه است.
با تشکیل برفک و سایر بیماری ها (گاردنرلا) علائم را می توان یافت.
اگر کوچکترین علائمی مشابه سوزش و خارش شروع به ظهور کرد ، باید با پزشک مشورت کنید.

دوره نهفتگی برای زگیل تناسلی در نظر گرفته شده در هر زن می تواند از دو تا سه ماه تا چند سال به طول انجامد. همه اینها به وضعیت سیستم ایمنی بدن بستگی دارد. حتی با ضعف اندک ایمنی ، ویروس فعال می شود و باعث تشکیل زگیل در ناحیه تناسلی می شود.

اولین چیزی که باید از آن مراقبت کرد ، ظاهر شدن برآمدگی های کوچک روی labia  زنانه است. در همان ابتدای بیماری ، اندازه آنها فقط به چند میلی متر می رسد و با رشد زگیل ، آنها به هم می پیوندند و شبیه گل کلم می شوند.هنگامی که زگیل تناسلی روی لب های دستگاه تناسلی زن قرار دارد ، به نظر می رسد که لب ها  حالت  پاره شده دارند.

 

یکی از ویژگی های این نئوپلاسم ها این است که آنها خیلی سریع و به معنای واقعی کلمه در طی چند ساعت رشد می کنند. در همین زمان ، اکثر زنان آلوده ناراحتی ، خارش و احساس سوزش اندکی را تجربه می کنند ، که پس از تشکیل نهایی زگیل تناسلی از بین می رود.این رشد باعث ایجاد ناراحتی زیادی در طی مقاربت ، ایجاد اختلال در زایمان طبیعی و همچنین در هنگام پوشیدن لباس زیر تنگ ، آسیب و خونریزی می شود.

 

نتیجه این کار اغلب به افزایش رشد زگیل تناسلی می رسد و همچنین یک خطر عفونت ثانویه از ورود به بدن وجود دارد.اگر زنی مبتلا به دیابت یا نقص ایمنی باشد ، زگیل های تناسلی بسیار فعال تر رشد می کنند.

 

یک اشتباه رایج در زنان ، خوددرمانی است. به عنوان یک قاعده ، با یافتن چنین علائمی ، زنان شروع به استفاده از "روش های خانگی" به صورت شستشو با سودا (جوش شیرین)و صابون می کنند.باید بدانید که سودا و صابون و ترکیب آنها در چنین مواردی تأثیر منفی دارد.

 

با توجه به این واقعیت که ویروس در حال حاضر فعال است و به احتمال زیاد زگیل ها از مدت ها قبل شروع به تکامل خود کرده اند ، صابون و سودا فقط یک وضعیت در حال حاضر دشوار را برای یک زن تشدید می کنند.از این گذشته ، مؤلفه هایی که صابون و سودا را تشکیل می دهند ، در شستشو از محیط قلیایی لازم برای سلامتی زنان کمک می کند ، بنابراین ، استفاده از چنین تکنیکی ها توصیه نمی شود. البته ، جوش شیرین می توانددر از بین بردن خارش کمک کند اما این تنها یک نتیجه موقت است. لازم است توسط پزشک معاینه و  تشخیص داده شود و درمان مناسب شروع شود.

 

 

انواع زگیل تناسلی

کوندیلوما انواع مختلفی دارد:

زگیل تناسلی تخت یا صاف: توجه به زگیل های صاف دشوار است. آنها معمولاً به شکل دایره یا بیضی شکل رشد می کنند. این نوع کوندیلوما در اندام تناسلی مشخص نیست و با غشای مخاطی به صورت رنگی ادغام می شود. زگیل های مسطح به آرامی رشد می کنند و باعث ناراحتی و اضطراب زنان نمی شوند. 
هنگام معاینه مهبل (واژن) ، ممکن است متوجه زگیل هایی مانند پاپیلا شوید. به این نوع زگیل تناسلی زگیل تناسلی گفته می شود. آنها شبیه به شکل پراکنده هستند. به عنوان یک قاعده ، رنگ چنین رشد بافت هایی گوشتی است. گسترش این نوع می تواند هم در چندین لایه و هم در یک لایه باشد. به عنوان یک قاعده ، کاندیلوم ها بر روی دیواره های واژن رشد می کنند.


 زگیل های تناسلی در واژن است:

کوندیلوما  می تواند در امتداد دیواره مهبل باشد.
دهانه رحم؛
بر روی آزمایشگاه؛
در labia minora؛
روی کلیتوریس؛
اغلب ،  زگیل ها روی مقعد رشد می کنند. توضیحی برای این وجود دارد - وجود ترک. ترک های میکرو ورود عفونت به بدن را تسهیل می کند و بر این اساس رشد آن را باعث می شوند.
غالباً کوندیلوما در ورودی واژن متمرکز شده و از همین محل است که رشد تومور آغاز می شود.

 

مراحل تشخیص زگیل تناسلی

تشخیص ، همانطور که قبلاً نیز ذکر شد ، گام مهمی در تعیین وجود بیماری است. تشخیص زودرس 70٪ از درمان موفقیت آمیز و نتیجه را بهمراه دارد. در مراحل اولیه (از هر بیماری) می توان از شماری از مشکلات ایجاد شده جلوگیری کرد.

اول از همه ، شما باید مرتباً به یک متخصص زنان مراجعه کنید. پزشک در زمان پذیرش همیشه معاینه را انجام می دهد و علاوه بر این ، در صورت لزوم ، آزمایش های لازم را تجویز می کند.
تجزیه و تحلیل حضور HPV در موسسات پزشکی مناسب با گرفتن تست پاپ اسمیر از داخل واژن انجام می شود. با توجه به نتایج تجزیه و تحلیل ، می توان درک کرد که سلول های DNA شناسایی شده اند. تعداد زیادی سلول DNA وجود دارد که معنای هر یک از آنها متفاوت است. در اغلب موارد ، زنان به DNA نوع 59 مبتلا می شوند. این نوع شامل تومورهای خوش خیم است.در طول معاینه با دیدن ، پزشک ممکن است به وجود ویروس پاپیلوما شک کند ، اما بدون گذراندن آزمایشات ، نتیجه گیری دقیق و معقول امکان پذیر نخواهد بود.

 

درمان زگیل تناسلی

قبل از انتخاب روشی برای درمان زگیل ، لازم است ماهیت تشکیل آن مشخص شود و همچنین برخی از ویژگی های مراحل را در نظر بگیرید. انتخاب زنان برای حذف شیمیایی زگیل تناسلی غیر معمول نیست.

 

درمان زگیل تناسلی با دارو
درمان دارویی یک مجموعه مرکب از داروهایی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن ، که برای HPV بسیار مهم است ، و همچنین خلاص شدن از شر ویروس  که در حالت فعال است ، کمک می کند.

قوانین درمان دارویی:

به عنوان یک قاعده ، داروهایی به شکل قرص به زنان تجویز می شوند که باید در طول روز سه بار مصرف شوند. چنین قرص ها ایمنی را افزایش می دهد ، همچنین به خلاص شدن از شر ویروس کمک می کند.
علاوه بر قرص ها ، زنان شیاف برای استفاده در واژن تجویز می شود.
مصرف قرص و شیاف باید همزمان ، در یک مجموعه انجام شود.
پس از طی دوره درمانی کامل ، در صورت لزوم ، میکرو فلورا را ترمیم کنید. ترمیم میکرو فلورا به مدت سه دوره قاعدگی ادامه دارد.

 

درمان زگیل تناسلی با روش های نوین

امروزه حذف سخت افزار یکی از روش های نوین از بین بردن نئوپلاسم ها است.
با امواج رادیویی قابل حذف است - یکی از روشهای رایج مورد استفاده در دستگاه Surgitron .
تحت تأثیر امواج با فرکانس رادیویی بالا ، زگیل از بین می رود و بعداً تشکیل از سطح غشای مخاطی یا دیواره های آن از بین می رود.


درمان زگیل تناسلی با جراحی
روش جراحی درمان ، برداشتن نئوپلاسم ها با لیزر است. بیشتر زنان ترجیح می دهند با لیزر حذف کنند. روش برداشتن زگیل با بی حسی موضعی اتفاق می افتد.

 

 

زگیل تناسلی در دوران بارداری

کوندیلوما در دوران بارداری نیز نادر نیست و حتی مادران منتظر نیز در معرض این بیماری هستند. البته در دوران بارداری ، خصوصیاتی وجود دارد که باید هم در هنگام درمان با روش دارویی و هم در هنگام از بین بردن زگیل ها با استفاده از روشهای مختلف مورد توجه قرار گیرد.
رشد و نمو زگیل های تناسلی ، قبل از هر چیز ، تغییر در سطح هورمون ها و همچنین کاهش سطح ایمنی در دوره بارداری را تحریک می کند.
زگیل های بزرگ می تواند در روند زایمان اختلال ایجاد کند و بنابراین زایمان  را پیچیده کند. هنگام تشخیص زگیل تناسلی ، توصیه می شود با استفاده از سزارین ، نوزاد به دنیا بیاید.

درمان اغلب دشوار و طولانی است و حتی پس از برداشتن ، ممکن است زگیل دوباره ظاهر شود. علاوه بر این ، کاندیدیازیس اغلب در دوران بارداری در نتیجه فعال شدن ویروس رخ می دهد. این می تواند دوره زایمان را پیچیده تر کند و برای نوزاد بسیار خطرناک است ، زیرا هنگام عبور از کانال زایمان آسیب دیده ، کودک به راحتی آلوده می شود. HPV می تواند در کودکی بنام پاپیلوماتوز تنفسی مکرر یک وضعیت تهدید کننده برای زندگی ایجاد کند. به همین دلیل پیشگیری بسیار مهم است!

 

 

جلوگیری از سرایت  زگیل تناسلی در دوران بارداری

برای اهداف پیشگیرانه ، لازم است برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، یک مولتی ویتامین مصرف شود.
و همچنین به طور مرتب برای معاینه و آزمایش ویروس ها به متخصص زنان مراجعه کنید.
توصیه می شود وسایل بهداشت شخصی را جدا کنید و با لباس دیگران و وسایل بهداشتی دیگران تماس نداشته باشید.(صابون لیف حوله لباس و هر وسیله شخصی دیگر)


زگیل روی labia minora. چگونه درمان و حذف شود
بروز زگیل تناسلی در زنان به دلیل بیماری عفونی ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی است که در طول تماس جنسی منتقل می شود.

درمان به موقع این آسیب شناسی بسیار مهم است ، زیرا در بسیاری از موارد ، کوندیلوما نشان دهنده یک بیماری پیش سرطانی است.محبوب ترین روش خلاص شدن از شر این نئوپلاسم ها ، Cryodestruction است.

 

طبق آمار ، در بدن هر پنج زن روی کره زمین یک نفر مبتلا به پاپیلوم ویروس وجود دارد که ممکن است برای مدت طولانی خود را نشان ندهد و باعث نشانه های آسیب شناسی نشود. اما با تضعیف سیستم ایمنی بدن ، بیماری شروع به پیشرفت می کند ، علائم مشخصه ظاهر می شود.

زگیل های تناسلی روی labia minora معمولاً نشان دهنده نفوذ ویروس پاپیلومای انسانی به بدن زن است.

 

پاپیلوم ویروس ها با افزایش فعالیت انکوژنیک وجود دارند و نتیجه فعالیت مخرب آنها ممکن است توسعه آسیب شناسی هایی از جمله فرسایش یا سرطان دهانه رحم ، دیسپلازی باشد. بنابراین ، با تشکیل زگیل های تناسلی در اندام تناسلی ، مراقبت فوری پزشکی لازم است.علاوه بر زگیل های دستگاه تناسلی ، زگیل های صاف یا زیر جلدی که در لایه های اپیتلیال ایجاد می شوند ممکن است روی لب های داخلی واژن زن ظاهر شود. چنین رشدهایی خطر بسیار بیشتری را به همراه دارند ، زیرا باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در بافت ها می شوند و همچنین در صورت عدم درمان به موقع ، اغلب به نئوپلاسم های بدخیم مبتلا می شوند.

 

نظرات

در ادامه بخوانید...