لیفت صورت: نشانه ها و موارد منع بالا کشیدن پوست

روش های مختلف جوان سازی پوست صورت
بسیاری از افراد در تلاشند تا 10-15 سال  از سن خود کم کنند. آیا جوانسازی صورت بدون جراحی امکان پذیر است
در عصر جوانی و زیبایی ، مردم نمی خواهند با پیری کنار بیایند. پوستی کسل کننده و پوسته پوسته ، گونه های خسته کننده ، چین و چروک - با گذشت زمان ، بسیاری در مورد چگونگی کنار آمدن با این موضوع فکر می کنند. با تغییر سن  و بالا رفتن سن مقابله می کنند. ماهیت لیفت صورت چیست ، آیا بالا کشیدن پوست صورت و جوانسازی 10-15 سال  صورت بدون جراحی امکان پذیر است و آیا انتظار معجزه می رود؟ تمام اطلاعات موجود در مقاله ما آورده شده است.
امروزه ، نه تنها زنان، بلکه مردان نیز نگران وضعیت ظاهری خود هستند.بسیاری از افراد در تلاشند تا 10-15 سال  از سن خود کم کنند ، ظاهری تازه تر و مرتب داشته باشند. و پزشکی زیبایی شناسی چنین فرصتی را فراهم می کند.

 

لیفت صورت ، نشانه ها و موارد منع مصرف برای انجام آن چیست

لیفتینگ مجموعه ای از روش های ضد پیری برای حل مشکلاتی از جمله از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و صاف کردن چین و چروک است.
 
این واقعاً نجات دهنده شما در مبارزه با اولین تغییرات مرتبط با سن است. هر کس آنچه را که نیاز دارد انتخاب می کند: کسی آماده است تا اقدامات اساسی انجام دهد و زیر چاقوی جراحی پلاستیک دراز بکشد ، در حالی که کسی ترجیح می دهد لیفت صورت را بدون جراحی انتخاب کند.
 
بنابراین، نشانه بالا رفتن سن عبارتند از:

 

علائم بالا رفتن سن

چین و چروک ، چین های پوستی ، چین و چروک های پیشانی
چین های بینی 
ضخیم شدن پوست
پتوز (پرولاپس بافت)
کیسه های زیر چشم
چهره ناهمگن کسل کننده (به دلیل نقض میکروسیرکولاسیون خون در عروق درم)
افتادگی گوشه های چشم و افتادگی بیش از حد پلک ها
 
مانند هر عمل جراحی پلاستیک ، هر روش لیفتینگ محدودیت های خاص خود را دارد که پزشک در طول مشاوره به شما اعلام می کند.

 

موارد منع مصرف معمول

بیماریهای آنکولوژیکی و خود ایمنی
هموفیلی
دیابت قندی
عفونتهای حاد
بارداری و شیردهی
فشار خون بالا
مستعد ابتلا به زخم های کلوئیدی
التهاب و زخم / سوختگی پوست

 

روش های مختلف جوان سازی صورت

خداحافظی از پیری با روش های جدید

لیفت صورت با مداخله جراحی و روش غیر جراحی انجام می شود. در ابتدا ، این مسئله فقط با پوست سر حل می شد. با این حال ، امروزه پزشکی زیبایی شناسی روشهای بسیار ملایم تری ارائه می دهد.
 
جراحی یا عمل جراحی صورت اغلب توسط افراد بالای 40 تا 50 سال انجام می شود که می خواهند از شر تغییرات ناشی از سن رهایی یابند ، در اعمالی که  زیبایی شناسی در حال حاضر بی قدرت است. ما روش های آن را در مقاله خود با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم کرد.
نماهای عملیاتی:
عمل جراحی صورت دایره ای (ریتیدکتومی) دشوارترین و آسیب دیدگی عمل جراحی است ، 1.5-4 ساعت طول می کشد. بسته به نشانه ها و سن بیمار ، پزشک می تواند انجام دهد:
 
برآمدگی صورت در قسمت فوقانی، پیشانی - برای بالا کشیدن پلک ، چروک های عمیق و افتادگی ابرو موثر است. جراح پوست اضافی را خارج می کند و با کمک راهکارهای مخصوص عضلات را محکم می کند.
 
قسمت میانی یا فیس لیفت متوسط ​​- کیسه های زیر چشم ، چین های بینی را ، گوشه های پایین دهان ، سوراخ های روی گونه ها و افتادگی گونه ها از بین می برد.  با پتوز شدید و چین و چروک ، این روش با بلفاروپلاستی و لیپوفیلینگ ترکیب می شود.
 
برآمدگی صورت - به منظور از بین بردن چانه دوم (غبغب) ، چین های روی گردن و گونه های تیز انجام می شود. جراح نه تنها از نخ ها ، بلکه از آندوسکوپ نیز استفاده می کند ، که به شما امکان می دهد برش های کوچکی دهید. گاهی اوقات لوله زهکشی برای جلوگیری از تورم و کبودی نصب می شود.
قبل از تصمیم گیری در مورد عمل جراحی ، حتماً با پزشک ذیصلاح مشورت کنید تا تصوری در مورد نحوه انجام عمل و آنچه برای آمادگی لازم دارید ، داشته باشید.
 
صورت با کمک نخ ها به صورت زیر انجام می شود: آنها به وسیله سوزن های نازک از طریق سوراخ های کوچک وارد می شوند و کشیده می شوند ، بنابراین عضلات را پشتیبانی می کنند. تمام دستکاری ها با استفاده از یک ضد عفونی کننده تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
 
توانبخشی یک ماه طول می کشد. روزهای اول که نمی توانید به طور فعال جویدن غذا را انجام دهید ، باید همه چیز را به صورت مایع / رنده شده بخورید. پس از یک ماه ، بخیه ها بهبود می یابند و نامرئی می شوند. به طور متوسط ​​2 تا 5 سال بسته به کیفیت کار جراح پلاستیک نتیجه عمل باقی می ماند.
 
در جراحی کلاسیک (تحت بیهوشی عمومی) ، جراح بر طبق علائم برش هایی را در پشت گوش و در ناحیه تمپور انجام می دهد ، در حالی که پوست را کشیده و قسمت های اضافی آن را خارج می کند. بعد از انجام عمل ، بخیه ها و پانسمان اعمال می شود ، هیچ زخمی قابل مشاهده نخواهد بود.
 
بهبودی از یک ماه تا دو ماه طول می کشد ، بیمار چند روز اول در بیمارستان است. باندینگ به مدت دو هفته انجام می شود ، سپس بخیه ها برداشته می شوند. این جراحی  شما را برای 10-15 سال جوانتر می کند و اثر آن برای 5-10 سال باقی خواهد ماند.
 
بالا بردن SMAS - همچنین با استفاده از برش های کلاسیک انجام می شود. این نوع جراحی پلاستیک بعد از 40 سالگی ، هنگامی که عضلات به طرز چشمگیری ضعیف می شوند ، محبوبیت زیادی پیدا می کند و پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.
تاندون ها و فاسیا در یک موقعیت جدید حرکت می کنند و برطرف می شوند. به لطف این ، ویژگی های صورت واضح تر می شوند ، چین و چروک ها از بین می روند. این روش با تقویت بلفاروپلاستی ، لایه برداری با لیزر ، تقویت لب و چانه ترکیب می شود تا اثر را تقویت کند. بخیه ها بعد از 10-14 روز برداشته می شوند. نتیجه بیش از 10 سال طول می کشد.
 
لیفت زیر جلدی  یک نوع کم خسارت دیده از بالا کشیدن پوست SMAS است. جراح برش کوچکی را در جلوی گوش ایجاد می کند. زخم سریعاً بهبود می یابد و با لیزر رد زخم از بین می رود و بهبود می یابد. این روش برای مقابله با تظاهرات سنی شدید مؤثر نیست و برای افراد بالاتر از 40 سال پیشنهاد نمی شود.
 
MACS - Lift و S - Lift: روشهای جراحی که اثری از جراحی را کاملاً پنهان می کند. گونه ها ، چروک های روی پیشانی و بین ابرو ، چین های بینی و  کیسه های زیر چشم را از بین ببرید ، به اصطلاح چین و چروک پنجه کلاغی ، مضرات پوستی را بهبود بخشید.
با استفاده از MACS-Lift ، برش در لبه تحتانی لوب شروع می شود ، سپس جلوی گوش می رود و در امتداد خط مو امتداد می یابد. با S-Lift ، برش به شکل S است و از پشت گوش شروع می شود.
 
مراحل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، مدت زمان آن 1.5-2 ساعت است. پس از اتمام کار ، پانسمان فشرده سازی بر روی بیمار اعمال می شود. حداقل یک روز باید در بیمارستان تحت نظر پزشکان سپری شود. بخیه ها پس از 10 روز برداشته می شوند ، نتیجه می تواند پس از 1.5 ماه ارزیابی شود.
 
بالا بردن پوستدن پوست به روش اندوسکوپیک - جراحی جوان سازی ملایم و بدون برداشتن پوست. سن مطلوب برای آن 35-50 سال است ، هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است.
 
جراح برش ایجاد می کند و یک آندوسکوپ را درون آنها قرار می دهد - وسیله ای که از یک لوله با دوربین تشکیل شده است ، تصویر روی مانیتور نمایش داده می شود. بنابراین ، پزشک همه چیز را می بیند ، بافت چربی اضافی را به آرامی از بین می برد و عضلات را محکم می کند. بخیه ها با بهترین نخ ها که پس از بهبودی کاملاً نامرئی خواهند شد، انجام می دهد.این نوع لیفت صورت با بلفاروپلاستی و تزریق بوتاکس ترکیب می شود. نتیجه را می توان پس از 8 هفته کاملاً  دید ، نتیجه به مدت هفت سال ادامه می یابد.
 
چکاپ لیفت یک روش با حداقل تهاجمی است که نتیجه طبیعی تری دارد ، جایگزینی برای  بلفاروپلاستی.  سن بهینه برای این عمل 35-45 سال است. این نوع  روز به روز محبوب تر می شود ، مردان آن را دوست دارند.تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، اما بی حسی موضعی نیز ممکن است. جراح با استفاده از آندوسکوپ و فیکساتورهای خاص - اندوتین ، از طریق پلک تحتانی وارد می شود.اندوتین ها با پوست سازگار هستند و ظرف 12 ماه جذب می شوند و این به جلوگیری از فرآیندهای التهابی کمک می کند. در جای آنها ، بافت پیوندی شکل می گیرد که نتیجه را پشتیبانی می کند. استفاده از گیره تأثیر چکاپ را تا 10 سال طولانی می کند.

 

آیا لیفت صورت بدون جراحی امکان پذیر است

اما در مورد کسانی که نمی خواهند به روشهای رادیکال متوسل شوند ، اما می خواهند چندین سال جوان تر شوند؟ آیا لیفت صورت بدون جراحی امکان پذیر است؟ البته به دلیل اینکه در زرادخانه پزشکان امروز گزینه های بسیاری برای بالا بردن پوست به روش غیر جراحی وجود دارد.
بنابراین ، گونه های غیر جراحی  شامل سخت افزار و تزریق هستند. ماهیت تکنیک های سخت افزاری استفاده از تجهیزات ویژه ای است که از بسیاری جهات روی پوست تأثیر می گذارد. آنها به دلیل خاصیت ضد پیری ، بی درد بودن و ایمنی بسیار مورد تقاضا هستند. محبوب ترین ها را در نظر بگیرید:
 
روش لیزر - با توجه به عملکرد پرتو لیزر ، گردش خون بهبود می یابد ، روند جوانسازی طبیعی شروع می شود. چین و چروک صورت ، چین های بینی را از بین می برد.
امواج مافوق صوت - التراسونیک تولید الاستین و کلاژن را فعال می کند. پلک های افتاده و چروک را برطرف می کند ، به طور موثری پوست گردن را نیز محکم می کند.
ریزگردها - پالسهای ریزگرد ضعیف فرآیندهای متابولیکی درم را بهبود می بخشند. از بین بردن چین و چروک های ظریف ، بافت پوست را یکدست می کند.
 
کشیدن پوست توسط PF (رادیو فرکانس) - سلولهای چربی توسط پالس های موج رادیویی از بین می روند ، اسید هیالورونیک سنتز می شود ، فرآیندهای متابولیک تحریک می شوند. کمک می کند تا یک چهره بیضی شفاف و یک رنگ به دست آورید.
 
photorejuvenation یک تکنیک ملایم است که در آن پزشک / آرایشگر چین و چروک صورت ، منافذ بزرگ شده ، علائم افزایش فشار خون را از بین می برد.
روش  تزریق شامل معرفی مواد ویژه - داروهایی است که معمولاً شامل اسیدهای هیالورونیک و آلی ، ویتامین ها هستند. این شامل:
 
مزوتراپی : پتوز و چانه دوم را از بین می برد.
biorevitalization - معرفی تزریقات بر اساس اسید هیالورونیک. سطح مناسب هیدراتاسیون را حفظ می کند ، از استحکام و خاصیت ارتجاعی محافظت می کند.
plasmolifting - برای شروع مکانیسم های ضد پیری طبیعی ، پزشکان از پلاسمای بیمار با پلاکت بالای پلاستیک استفاده می کنند ، به همین دلیل ترمیم پوست و پوست  بهبود می یابد.
بوتولوتوکسیفیکاسیون ، یا بوتاکس - صاف کردن چین و چروک به دلیل عمل "فلج کننده" بوتاکس روی عضلات اتفاق می افتد.
 
راه های دیگر بجز جراحی کشیدن صورت :
 
بالا بردن پوست با نخ
لایه برداری شیمیایی
ماساژ صورت است که می تواند توسط یک متخصص آرایشی و بهداشتی در خانه انجام شود
ورزش صورت
محصولات آرایشی و بهداشتی
 

 

در سنین مختلف به چه روشی برای لیفت صورت نیاز داریم

  
اثربخشی این یا گاهی اوقات نوع دیگر بستگی به سن بیمار ، وضعیت پوست و سلامتی وی دارد. فقط یک متخصص ذیصلاح - پزشک یا متخصص زیبایی می تواند بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند.
 
در سن 25-35 سالگی ، هنوز اقدامات رادیکال لازم نیست ، بنابراین ، اولین علائم پیری را می توان با کمک لیزر و تزریق از بین برد. آنها به سفت کردن پوست و آنچه شما نیاز دارید ، از جمله از بین بردن چین و چروک های کوچک کمک خواهد کرد. لایه برداری شیمیایی ، ورزش صورت و ماساژ نتیجه را تقویت می کنند.
 
بعد از گذشت 35 سال ، بسیاری از خانم ها متوجه می شوند که پوست خاصیت ارتجاعی و رنگ سالم خود را از دست می دهد ، چین و چروک ها عمیق تر می شوند ، پوست صورت به آرامی به پایین کشیده می شود. شما می توانید با کمک نخ ، چکاپ لیفت از شر این علائم ناخوشایند مربوط به سن خلاص شوید.
 
اگر متعلق به گروه 45+ هستید ، باید درباره "اقدامات نجات" جدی تر فکر کنید. در واقع ، تغییرات قابل مشاهده به دلیل بزرگسالی به از بین بردن تنها جراحی پلاستیک کمک خواهد کرد. برای خلاص شدن از شر چین و چروک ها عمیق و کیسه های زیر چشم و خطوط دو طرف بینی مداخله جراحی ضروری است. در اینجا روش SMAS برای نجات آمده است.
 
برگرداندن زمان غیرممکن است ، اما جوان شدن 5-10 سال با کمک لیفت صورت واقعا امکان پذیر است. این روش را عاقلانه با مشورت انجام دهید.یک پزشک ذیصلاح را پیدا کنید که موثرترین و ایمن ترین روش کشیدن پوست را برای شما انتخاب کند ، قبل از عمل و در طول دوره بهبودی ، تمام توصیه های او را با دقت دنبال کنید و سپس، نتیجه چندین سال برای باقی خواهد ماند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید