ناخن زرد و سایر تغییرات ناخن می توانند خطرناک باشند

dad7b4f1-4ed1-428c-8245-9919f5d7e8b5.jpg

پوست ، مو و ناخن می توانند مشکلات سلامتی را نشان دهند. بعضی اوقات تغییرات ممکن است تنها علامت باشد.ناخن های زرد ، لکه سفید روی ناخن و سایر تغییرات ناخن می توانند خطرناک باشندبه طور معمول ، صفحه ناخن باید صاف باشد ، لبه آزاد ناخن خم نشود و به داخل پیچ نخورد یا لوله نشود. ناخن ها باید قوی باشند ، اما در عین حال انعطاف پذیر باقی بمانند.

 

ناخن های سالم کاملاً سریع رشد می کنند، در حدود یک میلی متر در هفته ، اما سرعت رشد ناخن  بسته به فصل ممکن است متفاوت باشد ، بنابراین در یک هفته در شرایط مطلوب می تواند تا سه میلی متر رشد کند.بسیاری از مردم از ناصاف بودن صفحه ناخن شکایت دارند ، اما می گویند که این تغییر ناخن نیست ، بلکه چنین بوده است.

 

این وضعیت واقعاً غیر معمول نیست، در اغلب موارد ، بی نظمی در صفحه ناخن به دلیل ضربه ایجاد می شود. و در طول زندگی و به خصوص در دوران کودکی چنین آسیب های زیادی وجود دارد. این امکان وجود دارد که یک صفحه ناهموار نتیجه یک کبودی باشدکه سالها پیش دریافت کرده اید. با گذشت زمان ، صفحه قادر به بهبودی است ، اما گاهی اوقات آسیب می تواند جدی باشد.

 

1-باید مراقب باشند و هیچ زخمی روی ناخن نباید وجود داشته باشد. این می تواند یک اختلال جدی در گردش خون ، مسمومیت با سموم یا کمبود ویتامین باشد.

 

2-بروز لکه های سفید یا نوارها روی صفحه ناخن ممکن است نشانگر استرس و بیماری قلبی عروقی باشد.

 

3-زرد شدن صفحه می تواند با مانیکور همراه باشد - رنگهای لاك می توانند داخل صفحه جذب شوند. اگر لاک را پاک کرده و چند روز صبر کنید ، زردی آن از بین می رود. اما اگر زرد شدن ناخن ها ، به دلیل لاک نبود ، ممکن است نشان دهنده بیماری های کبد و مثانه باشد.

 

4-شکنندگی ناخن ها می تواند نتیجه کمبود ویتامین ها ، نارسایی هورمونی باشد - بنابراین ، در دوران بارداری ، به دلیل تغییرات هورمونی ، بسیاری از خانم ها با وخامت وضعیت ناخن ها روبرو هستند. اما شکنندگی می تواند نشانه عفونت قارچی باشد.

 

به خصوص در مورد قارچ زنانی که ناخن کاشته اند باید حساس باشند. اگر روکش صدمه دیده باشد ، باید هر چه سریعتر آن را بردارید ، در غیر این صورت قارچ می تواند وارد ترک شود ، که خیلی سریع  به ناخن صدمه می زند. در موارد پیشرفته ، شما ممکن است ناخن خود را از دست بدهید ، و پس از آن شما باید مدت زمان طولانی صبر کنید تا صفحه ناخن رشد کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید