خطر طاسی در دوره قرنطینه

خطر طاسی در قرنطینه
متخصص پوست ، آرایشی و بهداشتی، در مورد خطر طاسی در دوره قرنطینه در زمان شیوع کروناویروس صحبت کرد. 
 
به گفته متخصصان پوست ، آرایشی و بهداشتی ، استرس که اکنون مردم در معرض آن هستند باعث افزایش تولید هورمون کورتیزول می شود. در نتیجه بیش از حد ترشح سبوم  و خطر ریزش مو وجود دارد. استرس شدید حتی می تواند منجر به طاسی شود. علاوه بر این ، در هنگام قرنطینه ، پوست هیپوکسی (کمبود اکسیژن) را تجربه می کند. 
 
متخصصان پوست می گویند: مدل مو ، به نوبه خود ، در مورد شستشوی  مو در قرنطینه هشدار می دهد. به گفته وی ، اکنون بسیاری در خانه نشسته اند و شستن موهایشان را ضروری نمی دانند. این روش می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در پوست سر شود - به عنوان مثال ، شوره سر ، و همچنین بوی نامطبوع دارد
 
برای کسانی که موهایشان در دوران قرنطینه قادر به رشد شدید است ، آرایشگران توصیه می کنند ایده وسوسه انگیز را برای کوتاه کردن موهای خود رها کنید.حتی استادان با تجربه بیش از یک ساعت روی موهای شما رازمان می گذارند و نتیجه نهایی همیشه خوشحال کننده نیست.
 
ماسک متشکل از زرده تخم مرغ ، یک قاشق چایخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل و روغن نارگیل به جلوگیری از ریزش مو در زمان قرنطینه کمک خواهد کرد.
 
متخصصان توصیه می كنند كه بهداشت را رعایت كنید ،از خوردن غذاهای چرب و شیرین خودداری کرده  ، فعالیت بدنی كافی داشته باشید و سعی كنید عصبی نشوید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید