افسانه هایی در مورد مراقبت از مو

مراقبت از مو

 آیا من باید مرتباً مو های خود را بشویم ، چگونه شامپوی مناسب انتخاب کنم و اینکه چرا شانه زدن مو های خشک ایمن تر از مرطوب است؟

 

افسانه ها و حقایق در مورد مراقبت از مو

مو در ایران همیشه به عنوان نمادی از زیبایی دختران در نظر گرفته شده است و حتی اکنون نیز مو های بلند ، ضخیم و براق همچنان مد هستند. چگونه می توان از مو ها به درستی مراقبت کرد و هنگام انتخاب مواد آرایشی به دنبال چه مواردی بود؟ در اینجا 9 افسانه مهم  مراقبت از مو  وجود دارد.


افسانه شماره 1 مراقبت از مو.

هرچه مو ها را بیشتر کوتاه کنید ، بهتر رشد می کند!

به طور خلاصه: نه اصلاح مکرر مو ها ، نه تشعشع سیاهچاله های کیهانی به هیچ وجه در رشد مو تأثیر نمی گذارد. همه اینها به طور کلی به وضعیت سلامتی و ژنتیک یک فرد خاص بستگی دارد. مو با همان سرعت و بدون اصلاح مو رشد می کند - حدود 1-2 سانتی متر در ماه.

 

افسانه شماره 2 مراقبت از مو.

هرچه بیشتر مو های خود را بشویید ، مو های شما سریعتر می ریزد (و یا چرب می شود)!

در حین شستشو ، ترشح غدد چربی  همراه با سلولهای مرده و مو های از دست رفته شسته می شود. اگر سه بار در روز مو های خود را با صابون  بشویید ، هیچ چیز خوبی از این کار بر نمی آید ، زیرا خطر به هم خوردن تعادل اسید و باز طبیعی پوست را دارد. اما محصولات صحیح انتخاب شده برای استفاده مکرر ایده خوبی برای کسانی است که در یک کشور گرم زندگی می کنند یا به دلایل دیگری نیاز به شستن روزانه مو های خود دارند. در این حالت هیچ اتفاق بدی برای مو رخ نخواهد داد.

 

افسانه شماره 3 مراقبت از مو.

شما باید شامپو را با توجه به نوع مو انتخاب کنید!

بطری های شامپو همیشه می گویند که آنها برای کدام مو ها طراحی شده اند. اما به هر حال ، ما پوست سر خود را می شویم ... در واقع ،  روی زمین ، پوست و موی هیچ دو نفری یکسان نیست. این امر به ویژه در مورد مو  های رنگ شده که حداقل تا شانه ها خوب رشد کرده اند ، صادق است. آیا شما یک شامپوی ترمیم فوری خریداری کرده اید (از آنجا که مو ها تحلیل رفته اند) و پوست سر شما چرب است؟ خوب ، به احتمال زیاد ، روغن های موجود در مواد شوینده حال موی شما را بدتر خواهد کرد.

 

شامپو را برای نوع پوست سر انتخاب کنید ، اما نرم کننده مو را برای نوع مو. و آن را فقط به طول بمالید ، از ریشه ها چند سانتی متر عقب بروید. نکته: شما باید این کار را با سر خم کرده به سمت پایین انجام دهید. 

 

سشوار

 

افسانه شماره 4 مراقبت از مو.

استفاده از سشوار مضر است ، بگذارید مو ها به طور طبیعی خشک شوند!

مطمئناً خیلی غیر منطقی است که بعد از استخر به مدت دو ساعت در راهرو بنشینید و صبر کنید تا مو های خود به خود خشک شوند. یا با سر خشک نشده وارد هوای سرد شوید. در واقع ، همه چیز در مورد مدل سشوار و توانایی استفاده صحیح از آن است. به عنوان مثال ، صاحبان مو های پرپشت گاهی اوقات می توانند مو های خود را با یک اتصال پخش کننده خشک کنند ، اما برای هر کس دیگری ، حالت دادن با هوای خیلی گرم مفید نیست. سشوار باید در فاصله ای از پوست سر نگه داشته شود و مدام جابجا شود ، بدون اینکه برای مدت طولانی روی یک رشته متوقف شود. سپس مو به سرعت خشک می شود و عالی به نظر می رسد.

 

شامپو
افسانه شماره 5 مراقبت از مو.

شامپو های "2 در 1" از شامپو و نرم کننده جداگانه سالم و بهتر هستند!

به نظر می رسد که این افسانه قبلاً توسط بسیاری از بین رفته است ، اما بگذارید دوباره یادآوری کنیم. اگر قلیایی و اسید را مخلوط کنید ، آنها یکدیگر را خنثی می کنند ، بنابراین آب و رسوب دریافت می کنید. شامپو قلیایی است. نرم کننده اسیدی است. بنابراین ، طبق تعریف ، آنها نمی توانند در یک بطری باشند. و سپس چه چیزی در آن ریخته می شود؟ چیزی به زیبایی بسته بندی شده ، جالب نامگذاری شده و فوق العاده تبلیغ شده است. به احتمال زیاد ، مواد افزودنی مصنوعی وجود دارد که برای مدتی مو ها را نرم می کند. بهترین انتخاب شامپو و نرم کننده ، ما قبلا در بالا نوشتیم. 


افسانه شماره 6مراقبت از مو .

اگر موی خاکستری را بکنیم ، دو یا حتی سه مو در همان مکان رشد می کند!

این یک معدن طلا برای آرایشگاه ها خواهد بود ! آرایشگر یک مو را بیرون می آورد ، و به جای آن چند موی جدید رشد می کند! با این حال ، همانطور که یک مو از یک فولیکول رشد کرد ، بنابراین موی دوم نیز جداگانه رشد می کند. اگر اصلاً رشد کند ، زیرا پیازها گاهی اوقات "به خواب می روند": به عنوان مثال ، اگر از نظر مکانیکی آسیب دیده باشند یا ویتامین کافی در بدن نباشد. بهتر است با دلیل دوم به پزشک  مراجعه کنید ، اما بیرون کشیدن مو قطعاً ارزش ندارد.

 

مراقبت از مو

افسانه شماره 7مراقبت از مو.

شانه زدن مو های مرطوب راحت تر است!

شاید چنین باشد ، اما آیا بهتر نیست که با استفاده از همان نرم کننده بر روی مو های خود ، شانه زدن راحت تر شود؟ تغییر ساختار مو های مرطوب: از تنش بیش از حد شکننده می شود. اگر زمان کافی برای انتظار ندارید ، باید آنها را به آرامی با یک حوله یا یک دستمال ضخیم خشک  ، و سپس با شانه با دقت باز کنید.


افسانه شماره 8مراقبت از مو.

مو های آسیب دیده فقط با دارو درمان می شوند!

برای شروع ، مهم است که بدانیم دقیقاً چه مواردی باید درمان شود. مو در تمام طول آن اساساً مرده است. قسمت زنده آنها فقط در پیاز مو است. بنابراین "درمان" آنچه در بالای پوست سر است ، هیچ فایده ای ندارد. فقط می توان برای مدتی مو ها را نرم و قابل کنترل کرد. اگر ما در مورد پیاز مو صحبت می کنیم ، پس هر کس آنچه را بیشتر دوست دارد انتخاب می کند. بهتر است پس از مشاوره با یک متخصص از ماسک مو بسیار موثر "خانگی" برای رشد مو و داروها استفاده کرد. 

 

افسانه شماره 9مراقبت از مو.

علت ایجاد شوره سر خشک بودن بیش از حد پوست سر است!

شوره سر به دلایل مختلفی ظاهر می شود - از اختلالات متابولیکی که باعث سو عملکرد غدد می شود تا عفونت با قارچ. و خشکی پوست هیچ ارتباطی با آن ندارد.

کدام افسانه را برای اولین بار شنیدید؟ چه چیزی بیشتر از همه برای شما عجیب بود؟

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید