8 مرداد 1397

18 تیر 1397

رشد کودکان از 2 سال تا هفت سالگی
کودک

رشد کودکان با توجه به سنی که دارند

کودک با توجه به سن خود چه ویژگی هایی دارد و کدام ویژگی ها برای کودک نرمال است . در این مقاله، قصد داریم رشد کودک را با توجه به سنی که دارند برای شما تعریف کنیم.

14 اردیبهشت 1397

مهم نیست فرزند شما چقدر قد کشیده باشد یا اینکه ظاهرش چقدر تغییر کرده ، آنها هنوز همان کودکان سابق هستند.
کودک

چگونه کودکانی خوشحال و سالم داشته باشیم؟

کودکان برای وارد شدن به مرحله جوانی چیزی حدود ده سال زمان نیاز خواهند داشت. در واقع این ده سال به طور تقریبی بین سنین 11 تا 19 سال سپری می‌شود. این دوره از زندگی کودکان شما، دوره‌ای است که به مرور زمان ذهنیات و مغزشان تکامل پیدا می‌کند

30 فروردین 1397

15 اسفند 1396

کلمه بازتاب به معنی رابطه ساده بین یک محرک محیطی و پاسخی است که برای آن تولید می شود.
کودک

راهنمای تربیت کودک(بخش دوم)

در این مقاله به بررسی نظریه رفتار گرایی برخاسته از آزمایش های پاولف پرداخته شده که واتسون آن ها را در مورد انسان به کار برد. این نظریه، شرطی سازی کلاسیک نام دارد و مثال هایی برای کاربرد این نظریه رفتاری بیان شده است.

به این روند بازگشت خود به خودی گفته می شود.
کودک

راهنمای تربیت کودک(بخش سوم)

در این مقاله به ادامه شرطی سازی کلاسیک خواهیم پرداخت و کاربردهای آن را با مثال توضیح خواهیم داد و سعی می شود به طور ساده همه ی مطالب مربوط به این نظریه بیان شود.

11 اسفند 1396

انتظار نداشته باشید تربیت فرزند کار آسانی باشد اما ممکن است.
کودک

راهنمای تربیت کودک

در زیر مجموعه سلامتی موارد مختلفی مانند: سلامت جسمی، سلامت روان، سلامت کودک و ... قرار می گیرد که در این جا ما به بحث سلامت کودک می پردازیم. شاید بگویید این چه ربطی به تربیت کودک داشت؟

9 دی 1396

کمبود آهن که به آن کم‌خونی یا آنمی ناشی از فقر آهن نیز گفته می‌شود
کودک

ارتباط کمبود آهن با بیخوابی در کودکان

با این حال، بروز اختلال در خواب کودک در اثر فقر آهن چندان رایج نیست و اگر در کودک خود شاهد چنین مشکلی بودید قبل از مصرف دارو حتما با پزشک مشورت کنید. در این مقاله به علایم کمبود آهن می پردازیم.