کودک - صفحه 2

بیماری ها و درمان کودکان

8 مرداد 1397

18 تیر 1397

کودک
رشد کودکان از 2 سال تا هفت سالگی

رشد کودکان با توجه به سنی که دارند

کودک با توجه به سن خود چه ویژگی هایی دارد و کدام ویژگی ها برای کودک نرمال است . در این مقاله، قصد داریم رشد کودک را با توجه به سنی که دارند برای شما تعریف کنیم.

14 اردیبهشت 1397

کودک
مهم نیست فرزند شما چقدر قد کشیده باشد یا اینکه ظاهرش چقدر تغییر کرده ، آنها هنوز همان کودکان سابق هستند.

چگونه کودکانی خوشحال و سالم داشته باشیم؟

کودکان برای وارد شدن به مرحله جوانی چیزی حدود ده سال زمان نیاز خواهند داشت. در واقع این ده سال به طور تقریبی بین سنین 11 تا 19 سال سپری می‌شود. این دوره از زندگی کودکان شما، دوره‌ای است که به مرور زمان ذهنیات و مغزشان تکامل پیدا می‌کند

30 فروردین 1397

15 اسفند 1396

کودک
کلمه بازتاب به معنی رابطه ساده بین یک محرک محیطی و پاسخی است که برای آن تولید می شود.

راهنمای تربیت کودک(بخش دوم)

در این مقاله به بررسی نظریه رفتار گرایی برخاسته از آزمایش های پاولف پرداخته شده که واتسون آن ها را در مورد انسان به کار برد. این نظریه، شرطی سازی کلاسیک نام دارد و مثال هایی برای کاربرد این نظریه رفتاری بیان شده است.

کودک
به این روند بازگشت خود به خودی گفته می شود.

راهنمای تربیت کودک(بخش سوم)

در این مقاله به ادامه شرطی سازی کلاسیک خواهیم پرداخت و کاربردهای آن را با مثال توضیح خواهیم داد و سعی می شود به طور ساده همه ی مطالب مربوط به این نظریه بیان شود.

11 اسفند 1396

کودک
انتظار نداشته باشید تربیت فرزند کار آسانی باشد اما ممکن است.

راهنمای تربیت کودک

«تندرستی نداشتن هیچ گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد جامعه است.»سلامتی تاجی است بر سر افراد سالم که فقط افراد بیمار آن را می بینند.

9 دی 1396

کودک
آیا کمبود آهن ارتباطی با بی‌خوابی کودکان دارد؟

ارتباط کمبود آهن با بی‌خوابی در کودکان

بدن انسان به دلایل مختلفی نیازمند آهن است؛ از نقل و انتقال اکسیژن در رگ‌ها گرفته تا ذخیره و استفاده از اکسیژن در بافت ماهیچه‌ها و تشکیل موادی به نام آنزیم که به گوارش غذا کمک کرده و نقش‌های مهم زیادی به عهده دارند.