ضد احتقان، شربتِ خلط ­آور را در چه زمانی به فرزندم بدهم

ضد احتقان مجاریِ گرفتگی بینی را منقبض می­کند. این [داروها] به صورتِ قطره­ ی بینی یا داروهای دهانی موجود می­باشند. قطره­ ی بینی در یک مجرا، نباید بیش از 2،3 روز استفاده ­شود.

شربتِ خلط­ آورِ سرفه ممکن است به کم شدنِ این خلط (ماده­ ی مخاطی) کمک کند، به این ترتیب می­تواند با سرفه بالا آمده [و دفع شود]. فرزند شما برای اثربخش بودنِ شربتِ خلط­ آور، نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب دارد. [موادِ]سرکوب­ کننده­ ی سرفه به خلاصی از خلط کمکی نمی­کنند. حتی اگر سرفه کودک را در شب بیدار نگه می­دارد، معمولا بهتر است که سرکوب نشود. شما نبایستی به کودکِ زیر 4 سال هیچ نوع داروی سرماخوردگی بدهید. (سیارک

چگونه متوجه­  دوزِ صحیحِ مصرفِ دارو شوم؟

داروی بدون نسخه را با توجه به راهنما بر اساس سن و وزن کودکتان مصرف کنید. برای تداخلات دارویی و عوارض جانبیِ احتمالی قسمتِ "هشدارها" را بخوانید. به برچسب­های اختصاری مانند Tbsp. (قاشق غذاخوری) و Tsp (قاشق چای­خوری)، اونس (اونس)، ml. (میلی­لیتر) و mg (میلی­گرم) توجه کنید. تمام این اندازه­­ ها، با هم بسیار متفاوتند. و از ابزارِ اندازه­ گیری که در بسته­ بندیِ دارو وجود دارد، استفاده کنید. هنگامی که در حالِ درمانِ تب با دارو هستید، از میان استامینوفن یا ایبوپروفن، یکی را انتخاب نمایید. این دو را یک درمیان [به صورت متناوب] عوض و بدل نکنید، این کار کمکی نمی­کند، و می­تواند سببِ سردرگمی شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.