ضد احتقان، شربتِ خلط ­آور را در چه زمانی به فرزندم بدهم

ضد احتقان مجاریِ گرفتگی بینی را منقبض می­کند. این [داروها] به صورتِ قطره­ ی بینی یا داروهای دهانی موجود می­باشند. قطره­ ی بینی در یک مجرا، نباید بیش از 2،3 روز استفاده ­شود.

شربتِ خلط­ آورِ سرفه ممکن است به کم شدنِ این خلط (ماده­ ی مخاطی) کمک کند، به این ترتیب می­تواند با سرفه بالا آمده [و دفع شود]. فرزند شما برای اثربخش بودنِ شربتِ خلط­ آور، نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب دارد. [موادِ]سرکوب­ کننده­ ی سرفه به خلاصی از خلط کمکی نمی­کنند. حتی اگر سرفه کودک را در شب بیدار نگه می­دارد، معمولا بهتر است که سرکوب نشود. شما نبایستی به کودکِ زیر 4 سال هیچ نوع داروی سرماخوردگی بدهید. (سیارک

چگونه متوجه­  دوزِ صحیحِ مصرفِ دارو شوم؟

داروی بدون نسخه را با توجه به راهنما بر اساس سن و وزن کودکتان مصرف کنید. برای تداخلات دارویی و عوارض جانبیِ احتمالی قسمتِ "هشدارها" را بخوانید. به برچسب­های اختصاری مانند Tbsp. (قاشق غذاخوری) و Tsp (قاشق چای­خوری)، اونس (اونس)، ml. (میلی­لیتر) و mg (میلی­گرم) توجه کنید. تمام این اندازه­­ ها، با هم بسیار متفاوتند. و از ابزارِ اندازه­ گیری که در بسته­ بندیِ دارو وجود دارد، استفاده کنید. هنگامی که در حالِ درمانِ تب با دارو هستید، از میان استامینوفن یا ایبوپروفن، یکی را انتخاب نمایید. این دو را یک درمیان [به صورت متناوب] عوض و بدل نکنید، این کار کمکی نمی­کند، و می­تواند سببِ سردرگمی شود.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید