چرا پائولو کوئلیو پیش نویس کتابی که با کوبی برایانت نوشت را از بین برد

پائولو کوئلیو

مدتها بود که نویسنده مشهور پائولو کوئلیو کتاب جدیدی را برای انتشار آماده کرده بود. این اثر برای مخاطبان کودک طراحی شده و با همکاری بسکتبالیست معروف آمریکایی، کوبی برایانت نوشته شده بود. اما اواخر ژانویه ، در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس ، پائولو کوئلیو اعلام کرد که پیش نویس کتاب را نابود کرده است. و قاطعانه از بررسی موضوع انتشار یک اثر به صورت چاپی خودداری کرد.

 

 

کوبی برایانت ، بازیکن بسکتبال سالها است که طرفدار استعداد پائولو کوئلیو است ، به ویژه به افسانه معنوی او "کیمیاگر" علاقه دارد. در اوت سال 2019 ، افسانه NBA (اتحادیهٔ ملی بسکتبال در انگلیسی: National Basketball Association) تمایل به نوشتن کتاب برای کودکان را با پائولو کوئلیو  به اشتراک گذاشت و پائولو کوئلیو به گرمی از برایانت حمایت کرد.

 

پائولو کوئی
پائولو کوئلیو  / عکس

 

اگر این کتاب مورد تقاضا قرار می گرفت ، می توانست یک سری کار را برای کودکان آغاز کند. قرار بود در کتاب جدید ورزش و جادو به هم آمیخته شوند. پائولو کوئلیو و کوبی برایانت یک رمان کودکانه را تصور کردند تا کودکان فقیر و محروم بتوانند ببینند که چگونه ورزش ، سخت کوشی و عزم و اراده به غلبه بر سختی ها کمک می کند. به گفته نویسندگان ، این کتاب برای امیدواری به همه کودکان بود.


کوبی برایانت در یکی از مصاحبه های خود گفت که او ایده ای از کار ، یک طرح کامل و توسعه آن دارد. او می دانست از کجا کتاب را شروع کند و ماجراهای شخصیت ها چگونه به پایان می رسد. این بسکتبالیست از طریق شرکت چندرسانه ای خود Granity Studios با نویسندگان مختلف ارتباط برقرار کرد. اما آخرین پروژه برای او بسیار مهم بود. برایانت اعتراف کرد که همکاری با پائولو کوئلیو باعث می شود کار هزار بار بهتر از این شود که اگر تصمیم گرفت به تنهایی کتاب بنویسد و منتشر کند.

 

91b7a917-647e-46e0-b71b-ec39a638dca4.jpg

کوبی برایانت  / عکس


کوبی برایانت و پائولو کوئلیو آهسته شروع به کار کردند و تلاش کردند اثری ادبی را خلق کنند که برای نسل جوان جالب باشد. پس از خواندن ، کودکان باید با وجود وضعیت اجتماعی یا مالی ، تمایل به پیشرفت را احساس می کردند. این بسکتبالیست در آماده کردن کتاب به عنوان نمونه ای مثبت برای کودکان در سراسر جهان توجه ویژه ای داشت.

کوبی برایانت  فعالیت ورزشی خود را در مدرسه آغاز کرد و پس از دریافت آموزش متوسطه ، با دستیابی به موفقیت غیرقابل تصور در بسکتبال ، بازی در NBA را آغاز کرد. او 5 عنوان قهرمان ، دو مدال المپیک و چهار جوایز مسابقه  را کسب کرده است. او هرگز بعد از پیروزی های خود استراحت نکرد و همیشه برای پیشرفت  جدید تلاش می کرد.


وی پس از پایان کار خود در NBA ، فیلم انیمیشن بسکتبال عزیز را کارگردانی کرد که در سال 2018 اسکار بسکتبالیست حرفه ای را به اسکار رساند. زندگی او  می توانست نمونه ای از استقامت و عزم و اراده باشد.

اما در اواخر ژانویه سال 2020 ، هلیکوپتر شخصی کوبی برایانت ، که در آن وی به همراه دختر 13 ساله خود جیانا و هفت دوست دیگر خانواده وی بودند ، در Calabas ، کالیفرنیا سقوط کرد. همه مسافران فوت شدند.

 

کوبی برایانت
کوبی برایانت  / عکس

این فاجعه در 26 ژانویه اتفاق افتاد و دو روز بعد پائولو کوئلیو قصد خود را برای از بین بردن پیش نویس های کتاب اعلام کرد که با همکاری بازیکن بسکتبالیست افسانه ای نوشته شده است.

به گفته نویسنده ، برایانت از این کتاب خواسته بود كه به همه كودكان محروم نمونه ای از چگونگی غلبه بر سختی ها از طریق ورزش را نشان دهد. اما بدون همکاری بسکتبالیست افسانه ای ، کار تمام معنا را از دست می دهد و بنابراین هیچ دلیلی برای پایان دادن به این پروژه بدون الهام بخش ایدئولوژیک و نیروی محرک آن وجود ندارد.

 

پائولو کوئلیو
پائولو کوئلیو

پائولو کوئلیو با استدلال هواداران بسکتبالیست با مرگی تراژیک ، که نویسنده را ترغیب کرد این کتاب را به یاد کوبی برایانت تمام کند ، موافقت نکرد. در عین حال ، این رمان نویس معتقد است که پدیده و میراث خلاق بسکتبالیست افسانه ای همچنان باید در نسل های آینده مورد مطالعه قرار گیرد.ارتباط با برایانت نویسنده مشهور کوئیلو را متقاعد کرد که این ورزشکار ایده های بسیاری در رابطه با حوزه های مختلف زندگی دارد. او فردی بسیار متنوع بود و استعدادهای او فراتر از بسکتبال گسترش می یافت.

 

کوبی برایانت و پائولو کوئلیو
کوبی برایانت و پائولو کوئلیو. / عکس

پائولو کوئلیو خاطرنشان کرد که خود او هنگام کار با کوبی برایانت چیزهای زیادی آموخته بود. در همان زمان ، نویسنده قصد خود را برای نوشتن کتاب در مورد آن درسهایی که از برقراری ارتباط با افسانه بسکتبال و مردی با روح عالی آموخته بود ، اعلام کرد.


پائولو کوئلیو یکی از نویسندگان بسیار پربازدید روی زمین است. وی به عنوان مشاور یونسکو منصوب شد و از غلبه بر مشکلات پیش روی قاره آفریقا مراقبت کرد. وی بالاترین بررسی ها و جوایز بین المللی را دریافت کرد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید